Običaji kad neko umre

Diskusije oko religija u svijetu ...
Odgovori
Poruka
Autor/ica
Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Običaji kad neko umre

#181 Post Postao/la mrki62 »

carobnjak_iz_voza je napisao/la:Bilo kako bilo,turbe ili nesto drugo,bitno je da niti jedno nije u skladu sa islamskim SKROMNIM i jednostavnim obiljezavanjem mezarja.Ne znam otkud potreba da se bas u svaku temu uplete Alija...to je vec opsesija neka
Jest vala , ko yebe i Aliju i njegov grob al nemoj poturati kukavičije jaje i spominjati turbe kao neki vrsni znalac.
Islam nije za reklamiranje a ni prezentiranje sa lažima.
Mislio sam da se ne miješam više al mi vrag ne da mira,....... pogotovo kad ti smeta Alija na način da se ne barka on a upravo je on kod muslimana primjer vjere a ako on nije primjer vjere kod muslimana u BiH, onda ovdje to javno iznesi!
Možeš li ????
carobnjak_iz_voza je napisao/la: Svejedno je odakle sam ja ,ti ili neko treci ,bitniji je stav i nacin razmisljanja.Moj stav je npr da mi je drazi Srbin muslimanske vjeroispovjesti koji praktikuje islam,nego 100 bosnjaka koji od islama imaju samo muslimansko ime. [oha.gif] .
Ja jednostavno ne raspravljam o onome o cemu ne znam i ne raspravljam samo da bih bio u pravu,uvijek sam spreman priznati gresku ako mi neko dokaze da grijesim .Toliko o mome psiholoskom profilu
Upravo u vezi turbeta si pogriješio i pogriješio si što ti smeta IZ BiH i njeno tumačenje islama kao takvog a ti si kao vrli znalac u svemu tome,........ ma bjažiiii.
carobnjak_iz_voza je napisao/la:.pa valjda i otud tako grubi izrazi kao "poklati se",a ne od "vehabija"
Molio bih te da u buduće pišeš vehabije al bez navodnih znakova - možeš li ?
carobnjak_iz_voza je napisao/la:Meni je drago uvjek nesto nauciti od nekoga ,medjutim od tebe i Mrkya koji nas "obrazuje" sam naucio samo da vi imate viziju islama iz Turskih serija ,gdje svi vicu "insallah " pa onda uspu sebi rakiju.Neka radi sta ko hoce ali pricati kako je TO u biti islam i napadati one koji kazu da nije,je bezobrazluk i granici sa budalestinom.
Vidiš , kad sam ja bio sa islamom, nismo imali ni struje a još manje televizor i to tvoje arogantno tumačenje i objašnjenje sa nekakvim tv serijama kalkuriše upravo vehabijski stav

I onako usput, jel uopšte na svijetu postoji ijedna zemlja ( država ), da prakticira čisti islam ??????
Ja tvrdim da NE.
To je ujedno i odgovor ko koliko poznaje islam.
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
carobnjak_iz_voza
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 316
Pridružen/a: 19 Maj 2010 22:01

Re: Običaji kad neko umre

#182 Post Postao/la carobnjak_iz_voza »

Jest vala , ko yebe i Aliju i njegov grob al nemoj poturati kukavičije jaje i spominjati turbe kao neki vrsni znalac.
Islam nije za reklamiranje a ni prezentiranje sa lažima.
Mislio sam da se ne miješam više al mi vrag ne da mira,....... pogotovo kad ti smeta Alija na način da se ne barka on a upravo je on kod muslimana primjer vjere a ako on nije primjer vjere kod muslimana u BiH, onda ovdje to javno iznesi!
Možeš li ????
Dobro kazes ,sejtan ti neda mira i moli se Allahu da te zastiti od njega.Nisam spominjao ja turbe ni u kojem kontextu osim sto sam rekao da to nije islamski nacin obiljezavanja mezarja,niti turbe niti bilo sta neskromno.
Samo je Muhamed s.a.v.s. primjer vjernicima ,tako da to nije niti Alija niti bilo ko drugi.
Meni smeta sto se dira u Aliju jer sam shvatio da mnogima najvise smeta sto se je on stavio na stranu muslimana kad je vidio da su ugrozeni u BiH i sto mu je bio prvo Islam pa Bosna.Ja se slazem sa tim redoslijedom i zbog toga on zasluzuje moje postovanje ,a i mnogih mumina.
Upravo u vezi turbeta si pogriješio i pogriješio si što ti smeta IZ BiH i njeno tumačenje islama kao takvog a ti si kao vrli znalac u svemu tome,........ ma bjažiiii.
Nisam znalac ,ali nisam ni pogrijesio sto sam rekao da je turbe neskromno.Onaj kome je Bog dao vid i razum ,zna razliku izmedju skromnog i ne skromnog.
Molio bih te da u buduće pišeš vehabije al bez navodnih znakova - možeš li ?
Ne mogu,jer nadimci se pisu pod navodnike.Ljudi koje ti zoves "vehabijama" sebe nikad tako ne nazivaju ,pa bi to znacilo da je to nadimak.
Vidiš , kad sam ja bio sa islamom, nismo imali ni struje a još manje televizor i to tvoje arogantno tumačenje i objašnjenje sa nekakvim tv serijama kalkuriše upravo vehabijski stav

I onako usput, jel uopšte na svijetu postoji ijedna zemlja ( država ), da prakticira čisti islam ??????
Ja tvrdim da NE.
To je ujedno i odgovor ko koliko poznaje islam
.Poredjenje koje sam ja naveo sa turskim serijama je bilo samo to...poredjenje.Ali i istinito prikazivanje prakticiranja islama i kod nas,koje je zalosno i pogubno je za muslimane da brane to kao ispravno.Nije islamski poslije dzume otici na pivu,ma koliko se vi trudili to prikazati nevinim,jos je to samo jedan nebitan primjer,da ne govorim o raznim paganskim obicajima koji se zele ubaciti u islam pod plastom neke tradicije itd.Radi ti sta god hoces,placaj za ucenje Kurana (jer i to se cini lakse nego nauciti arapsko pismo),gradi turbeta i razne spomenike na mezarima(ali ne govori da je to radi Bozijeg hatora a ne ljudskog),zensko neka hoda bez marame (ali neka ne govori da to nije grijeh) itd...
U pravu si,ne postoji ni jedna drzava koja prakticira cisti islam,ali to ne znaci da ne postoji veliki broj mumina koji ga prakticiraju,niti nam to daje alibi ili neki izgovor da se ne moramo u potpunosti pridrzavati 5 islamskih sarata.
P.S. Psovanje bilo cega nije islamski

Sanguine
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1366
Pridružen/a: 21 Feb 2010 01:01

Re: Običaji kad neko umre

#183 Post Postao/la Sanguine »

Narod se, kao i u svemu, takmiči i u tome ko će bolji nišan napraviti. U pitanju je samo ljudska sujeta i hajmo pokazati da možemo. Većina se potrudi postaviti što veće i raskošnije nišane i misle da su time riješili svoj dug prema umrlome a ujedno i da narod vidi koliko se cijeni umrli.

myka je napisao/la:Mene ljudi sa Abdicevog kraja(krajsnici) ne mogu povrijediti,to je prosto matematicki nemoguce koliko ste vi svi isti,klonirani jbt
Ko o cemu murva o postenju,vojnik o skracenju,a krajsnik o vjeri :-)....
To što nisi u stanju normalno odgovoriti onima koji poznaju temelje vjere i ne vrijedjaju nego iznose činjenice, ne treba da ti daje za pravo da omalovažavaš ljude na osnovu toga odakle su. Krajišnici su dokazali da ne žele Abdića, ali takvima kao što si ti, to nikad neće biti dovoljno. U zadnje vrijeme sam bila suočena sa netrpeljivošću izmedju krajišnika i istočnjaka, pa mi pominjanje Krajišnika na ovakav način itekako smeta. Trenutno se neki bošnjački dzemati po dijaspori dijele na krajiške i istočnjačke... Halo ljudi, pa podijeljeni smo na sve moguće načine, hajmo sad stvarno početi prebrojavati krvna zrnca…

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Običaji kad neko umre

#184 Post Postao/la mrki62 »

carobnjak_iz_voza je napisao/la:Dobro kazes ,sejtan ti neda mira i moli se Allahu da te zastiti od njega.Nisam spominjao ja turbe ni u kojem kontextu osim sto sam rekao da to nije islamski nacin obiljezavanja mezarja,niti turbe niti bilo sta neskromno.
Samo je Muhamed s.a.v.s. primjer vjernicima ,tako da to nije niti Alija niti bilo ko drugi.
Meni smeta sto se dira u Aliju jer sam shvatio da mnogima najvise smeta sto se je on stavio na stranu muslimana kad je vidio da su ugrozeni u BiH i sto mu je bio prvo Islam pa Bosna.Ja se slazem sa tim redoslijedom i zbog toga on zasluzuje moje postovanje ,a i mnogih mumina.
A meni smeta što se taj Alija ne spominje svaki dan i to upravo zbog tebe i tebi sličnih , koji unosite razdor na području bivše Yu - nije samo u BiH, jer Alija je taj, koji je doveo qurčeve vehabije i mudžahedine !!!!!!
Ne za to da brane BiH kao državu , već da uz borbu promovišu nekakve sekte jer u BiH je falilo oružja a nikako ljudi.
To je problem, koji je sustavno provođen svaki dan i koji sustavno stvara fitnu među nama samim.
Nisam ja taj koji stvara smutnju, stav IZ je jasan i on pobija tvoje riječi - evo koje : Ovi obicaji koje nas narod dosta praktikuje,tipa Tevhidi,hatme i slicno, stvarno NISU islamski i opet je to narod izmislio da pokaze svijetu
Po tvom vjerovatno nije ni Mevlud islamski - ispravi me ako griješim.
carobnjak_iz_voza je napisao/la: Nisam znalac ,ali nisam ni pogrijesio sto sam rekao da je turbe neskromno.Onaj kome je Bog dao vid i razum ,zna razliku izmedju skromnog i ne skromnog.
Hm, turbe , imaš li ti ikakvog saznanja u vezi turbeta al prije dolaska izdajnika Alije na vlast ?
Å ta su turbeta bila u vrijeme do Alijinog sistema islama ?
carobnjak_iz_voza je napisao/la: Ne mogu,jer nadimci se pisu pod navodnike.Ljudi koje ti zoves "vehabijama" sebe nikad tako ne nazivaju ,pa bi to znacilo da je to nadimak.
Prije dobre tri godine sam otvorio temu upravo o sektama, to imaš na linku http://www.bol-chat.de/forum/viewtopic. ... 96&start=0
Vehabije su sekta i nikako nekakvi pravi muslimani i slične budalaštine.
Pošto vehabije haman imaju najviše hadisa, pa valjda ti je poznat i ovaj hadis koji prenosi Muhammedove riječi koji kaže: ''Ljudi dvaju objava (Židovi i kršćani) su se podijelili u 72 sekte. I ovaj ummet (muslimani) će se podijeliti u 73 sekte, svi će biti u Vatri osim jedne od njih, a to je džemat (Muhammedovi sljedbenici). Neki od mog ummeta će biti vođeni čežnjama, kao zaraženi bolešću, ni jedan krvni sud niti gležanj neće biti slobodan od tih čežnji.'' (Ahmed).

Šta ćemo sad ????

Može li vehabija bez navodnih znakova ?
carobnjak_iz_voza je napisao/la: Poredjenje koje sam ja naveo sa turskim serijama je bilo samo to...poredjenje.Ali i istinito prikazivanje prakticiranja islama i kod nas,koje je zalosno i pogubno je za muslimane da brane to kao ispravno.Nije islamski poslije dzume otici na pivu,ma koliko se vi trudili to prikazati nevinim,jos je to samo jedan nebitan primjer,da ne govorim o raznim paganskim obicajima koji se zele ubaciti u islam pod plastom neke tradicije itd.Radi ti sta god hoces,placaj za ucenje Kurana (jer i to se cini lakse nego nauciti arapsko pismo),gradi turbeta i razne spomenike na mezarima(ali ne govori da je to radi Bozijeg hatora a ne ljudskog),zensko neka hoda bez marame (ali neka ne govori da to nije grijeh) itd...
U pravu si,ne postoji ni jedna drzava koja prakticira cisti islam,ali to ne znaci da ne postoji veliki broj mumina koji ga prakticiraju,niti nam to daje alibi ili neki izgovor da se ne moramo u potpunosti pridrzavati 5 islamskih sarata.
Šta sve nije islamski i sam si došao do spoznaje da na svijetu nema države koja se drži islama a niti državnog poglavara.
U koliko neko misli da postoji država gdje se praktikuje islam bez grijeha - nek to ovdje napiše i moja jedna ili dvije rečenice će dokazati da to nije tako.
Islam se treba proučiti a ne tumačiti samo neku svoju istinu.
Mnogi rođaci Muhameda a.s. nisu prihvatili islam, kao i jedna od njegovih mnogih žena a kad već spominjemo umrle, pa i na dženazi Muhameda a.s. su klanjali i molili Allaha za oprost njegovih grijehova.
To sa tvojim opisom kakav je islam u Krajini je meni jasno i samo potvrđuje ono što sam već pisao ; u Krajini je najmlađi islam , jer je najkasnije došao na to područje i upravo je na tom području ostalo mnogo starodavnih običaja, počev od krajiških pjesama, oružja , pojedinih riječi pa tako i alkohola,.............. i da, da ne zaboravim , Krajišnici / Krajiškinje dokazuju da je tamo najkasnije došao islam i po očima , boja očiju govori da nije bilo miješanja sa Osmanlijama i zbog toga je tamo najviše plavih ili zelenih očiju .

carobnjak_iz_voza je napisao/la:P.S. Psovanje bilo cega nije islamski
Slažem se , al Alija I. mi dođe kao neki sevap [muzikafo1.gif]
Zadnja izmjena: andro, dana/u 12 Nov 2010 23:01, ukupno mijenjano 1 put.
Razlog: off obrisan- postovi prebaceni na temu politika - Armija BiH kao i Drzava BiH je bila multietnicka??
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
carobnjak_iz_voza
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 316
Pridružen/a: 19 Maj 2010 22:01

Re: Običaji kad neko umre

#185 Post Postao/la carobnjak_iz_voza »

A meni smeta što se taj Alija ne spominje svaki dan i to upravo zbog tebe i tebi sličnih , koji unosite razdor na području bivše Yu - nije samo u BiH, jer Alija je taj, koji je doveo qurčeve vehabije i mudžahedine !!!!!!
Ne za to da brane BiH kao državu , već da uz borbu promovišu nekakve sekte jer u BiH je falilo oružja a nikako ljudi.
To je problem, koji je sustavno provođen svaki dan i koji sustavno stvara fitnu među nama samim.
Nisam ja taj koji stvara smutnju, stav IZ je jasan i on pobija tvoje riječi - evo koje : Ovi obicaji koje nas narod dosta praktikuje,tipa Tevhidi,hatme i slicno, stvarno NISU islamski i opet je to narod izmislio da pokaze svijetu
Po tvom vjerovatno nije ni Mevlud islamski - ispravi me ako griješim
Ja ne unosim razdor ,ne daj Boze i da nas zakloni od toga.Ja upravo zelim da budemo jedinstveni i pozivam te kao sto je Alija poslao Cerica 94g koji je preko radia govorio Fikretu "Vrati se svojoj vjeri i svome narodu ,jer te oni nikad nece prihvatiti dok god u tebi ima kapi muslimanske krvi" .Ovaj je na to jos zaustavio konvoje humanitarne pomoci koje je narodu Bihaca slala Saudija i + ih opljackao ,pa zato danas lezi u tjuzi.Nadam se da ces ti postupiti drukcije.
A sto se tice tevhida,hatmi i ostalog ,IZ treba da se posveti stvarima koje se desavaju pod okriljem takvih svecanosti ,a to je (ponavljam po Bog zna koji put,jer vidim da to namjerno preskaces)UCENJE KURANA ZA PARE i trpanje plavih koferti u hodzinske dzepove.Eh to kad IZ rijesi onda ce biti kompetentna duhovna vertikala ,kojoj se moze vjerovati da je tu iz duhovnih ,a ne materijalnih i politickih razloga. [wink.gif]
Šta sve nije islamski i sam si došao do spoznaje da na svijetu nema države koja se drži islama a niti državnog poglavara.
U koliko neko misli da postoji država gdje se praktikuje islam bez grijeha - nek to ovdje napiše i moja jedna ili dvije rečenice će dokazati da to nije tako.
Islam se treba proučiti a ne tumačiti samo neku svoju istinu.
Mnogi rođaci Muhameda a.s. nisu prihvatili islam, kao i jedna od njegovih mnogih žena a kad već spominjemo umrle, pa i na dženazi Muhameda a.s. su klanjali i molili Allaha za oprost njegovih grijehova.
To sa tvojim opisom kakav je islam u Krajini je meni jasno i samo potvrđuje ono što sam već pisao ; u Krajini je najmlađi islam , jer je najkasnije došao na to područje i upravo je na tom području ostalo mnogo starodavnih običaja, počev od krajiških pjesama, oružja , pojedinih riječi pa tako i alkohola,.............. i da, da ne zaboravim , Krajišnici / Krajiškinje dokazuju da je tamo najkasnije došao islam i po očima , boja očiju govori da nije bilo miješanja sa Osmanlijama i zbog toga je tamo najviše plavih ili zelenih očiju .
Ne razumijem,ljudi koji nisu primili islam su KLANJALI dzenazu Muhamedu s.a.v.s i jos se MOLILI ALLAHU dz.s. da Poslaniku oprosti grijehe??! No coment...a na ostali dio o "pokvarenim" krajisnicima cu ti citirati Sanguine(inace nemam pojma ko je osoba al evo pametno zbori):

To što nisi u stanju normalno odgovoriti onima koji poznaju temelje vjere i ne vrijedjaju nego iznose činjenice, ne treba da ti daje za pravo da omalovažavaš ljude na osnovu toga odakle su. Krajišnici su dokazali da ne žele Abdića, ali takvima kao što si ti, to nikad neće biti dovoljno. U zadnje vrijeme sam bila suočena sa netrpeljivošću izmedju krajišnika i istočnjaka, pa mi pominjanje Krajišnika na ovakav način itekako smeta. Trenutno se neki bošnjački dzemati po dijaspori dijele na krajiške i istočnjačke... Halo ljudi, pa podijeljeni smo na sve moguće načine, hajmo sad stvarno početi prebrojavati krvna zrnca…







.

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Običaji kad neko umre

#186 Post Postao/la mrki62 »

Ja ne unosim razdor ,ne daj Boze i da nas zakloni od toga.Ja upravo zelim da budemo jedinstveni i pozivam te kao sto je Alija poslao Cerica 94g koji je preko radia govorio Fikretu "Vrati se svojoj vjeri i svome narodu ,jer te oni nikad nece prihvatiti dok god u tebi ima kapi muslimanske krvi" .Ovaj je na to jos zaustavio konvoje humanitarne pomoci koje je narodu Bihaca slala Saudija i + ih opljackao ,pa zato danas lezi u tjuzi.Nadam se da ces ti postupiti drukcije.
A sto se tice tevhida,hatmi i ostalog ,IZ treba da se posveti stvarima koje se desavaju pod okriljem takvih svecanosti ,a to je (ponavljam po Bog zna koji put,jer vidim da to namjerno preskaces)UCENJE KURANA ZA PARE i trpanje plavih koferti u hodzinske dzepove.Eh to kad IZ rijesi onda ce biti kompetentna duhovna vertikala ,kojoj se moze vjerovati da je tu iz duhovnih ,a ne materijalnih i politickih razloga
Unosiš razdor , jer želiš vehabijski islam da nam poturiš kao ispravan a mi ostali smo kao ovce.
De napiši , koji je vidik islama prihvatljiviji za naše prostore ; vehabijski ili ovaj naš dosadašnji ????????
Pročitaj još jednom šta sam napisao o Pejgamberu a.s. i nemoj se praviti francuz i ovdje poturati nevjernici , klanjači i sl.
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

Re: Običaji kad neko umre

#187 Post Postao/la paparaci »

ne znam mrki zaista sta ti vidis provehabijsko u carobnjakovim iznosenjima? eto, ja ga prilicno pomno pratim i zaista nista takvo nisam primjetio. sve sto je rekao, istina je ziva! radi se o tom materijalnom, a ne duhovnom.
i ne znam zaista zasto u svaku temu koja se tice BiH i islama uvlacis Aliju r.?! pa to je zaista da se covjeku zgadi sta ti radis!
pa jarane, ja tako i toliko ne valjam na Karadzica, Mladica,..... na one prve koji su mi mnogo zla nanijeli i mojoj uzoj i siroj porodici, koliko ti na njega. to je zaista vise nego bolesno!

sto se tice praktikovanja islama bez grijeha - pa nema osobe koja nije grijesna. zato postoji pokajanje i molitva za oprostaj grijeha. valjda si toliko upoznat sa islamom. tako je isto sa Muhammedom a.s. - ali je on odabrani i pocasni kod dragog Allaha i On ce njemu, svojom voljom ako Bog da, oprostiti i bice mu jedan od najblizih!
znas li ti da je Adem a.s. Muhammedovim a.s. imenom koje je bilo uklesano u drvo, zamolio Allaha dz.s. da mu oprosti i da mu je On oprostio?!

sanguine,

svaka ti cast na postu! potpisujem svaku rijec!

izvinjavam se za off :?

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Običaji kad neko umre

#188 Post Postao/la mrki62 »

paparaci je napisao/la:ne znam mrki zaista sta ti vidis provehabijsko u carobnjakovim iznosenjima? eto, ja ga prilicno pomno pratim i zaista nista takvo nisam primjetio. sve sto je rekao, istina je ziva! radi se o tom materijalnom, a ne duhovnom.
Pa pomno pročitaj kakvo on ima mišljenje o našim običajima : Ovi obicaji koje nas narod dosta praktikuje,tipa Tevhidi,hatme i slicno, stvarno NISU islamski ( to su njegove riječi )
Pitao sam ga u vezi Mevluda i nije se izjasnio, pa evo - nek se sad izjasni a i ti također, da čujem vaše cijenjeno mišljenje
paparaci je napisao/la: i ne znam zaista zasto u svaku temu koja se tice BiH i islama uvlacis Aliju r.?! pa to je zaista da se covjeku zgadi sta ti radis!
Vajk je on tu i meni se zgadi to što tebi smeta njegovo pominjanje - Alija je i te kako važan čimbenik BiH i islama u BiH - pa čak i šire ,...... doveo je poganu sektu - vehabije i mudžahedine.
paparaci je napisao/la: pa jarane, ja tako i toliko ne valjam na Karadzica, Mladica,..... na one prve koji su mi mnogo zla nanijeli i mojoj uzoj i siroj porodici, koliko ti na njega. to je zaista vise nego bolesno!
U vezi Karadžića i Mladića ja ne vidim problem, jer se slažemo o tim osobama al kod Alije se ne slažemo i tu je sva suština.
Ona dvojica su bezuslovno krivi al ja Aliju vidim isto kao Mladića i Karadžića, jer je i on radio na tome da se muslimani tamane - pregovarao i dogovarao se je na štetu muslimana ,............. u čemu je razlika ?
On svojom politikom nije naštetio ni Srbima, ni Hrvatima već upravo muslimanima, kao i ona dvojica al svako na svoj način - rezultat je isti
paparaci je napisao/la: sto se tice praktikovanja islama bez grijeha - pa nema osobe koja nije grijesna. zato postoji pokajanje i molitva za oprostaj grijeha. valjda si toliko upoznat sa islamom. tako je isto sa Muhammedom a.s. - ali je on odabrani i pocasni kod dragog Allaha i On ce njemu, svojom voljom ako Bog da, oprostiti i bice mu jedan od najblizih!
Ja to znam i to sam upravo htio tvom zemljaku opisati al on je to nekako izvrnuo [muzikafo1.gif]
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Odgovori