Historija sretnih dogadjaja

Pisite o istoriskim zbivanjima bitkama vladarima

Odgovori
Poruka
Autor/ica
Avatar
zapisnicar
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2167
Pridružen/a: 28 Jul 2008 02:00
Lokacija: Burma

Historija sretnih dogadjaja

#1 Post Postao/la zapisnicar »

U skoli smo svi ucili historiju.

I sta smo ucili: o ratovima, o ubijanjima, o osvajanjima, o borbi za vlast...

Zasto ne bismo ucili iz predmeta historija o lijepim stvarima koje su se dogadjale u proslosti, o velikm i sretnim ljubavima, o gradnji momumentalnih objakata, o nacinu nastanka velikih umjetnickih djela i slicno.

Mislim da bi svijet sigurno u buducnosti bio ljepsi.

Volio bih da vi iznesete svoje misljenje i da mozda navedete jedan lijep primjer iz proslosti davne.

Evo, recimo, znate li da su Semiramidini vrtovi, jedno od svjetskih cuda, nastali jer je covjek time zelio iskazati ljubav svojoj dragoj.

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

#2 Post Postao/la sabinax »

Ne padaju mi napament neki sretni dogadaji iz proslosti, ali recimo...cijenim ¹vabu gospodina Schindlera joji je u drugom svjetskom ratu unatoc tome sto je bio njemac spasio veliki broj zidova, ima o tome knjiga i Spielberg je snimio dobar film (napominjem da nemam nista protiv niti jedne skupine ljudi)
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

#4 Post Postao/la im_ex »

Prvo sto mi je palo na um vidjevsi ovu temu, a sto bih da upisem je mozda vecini manje znana ljubav prema Bosni kojom je odisala posljednja bosanska kraljica, Katarina Kosacha, koja je imala nesretnu sudbinu da u Rimu tuguje za Bosnom i njenom djecom koju su otele Osmanlije.

Ma ... dzaba ... teska tema, za mene bar. :huh:


Hajd, eto, bar dotakoh ljubav prema BiH ... hmm ... ccc :huh:
Kuda idu ljudi kao ja ...

Odgovori