Ovde pisite vase probleme ako ne mozete u CHAT

Vasi problemi oko ulaza u chat
Poruka
Autor/ica
Avatar
Fule
Pocetnik
Postovi: 11
Pridružen/a: 04 Sep 2011 00:11
Lokacija: Gorazde
Kontakt:

Re: Unable to connect

#331 Post Postao/la Fule »

Ovako disko sam se sa modema i dodjeljen mi je novi IP 92.36.*.* od BHTelecom-a dok sam imao probleme sa 109.175.*.* IP-om prijemijeti osam da mi se iz prve zakaci pod ovim IP-om 92.36
pa sam skonto da se ipak radi o firewallu na serveru koji propusti ponekad 109.175.* ip addrese bh telecoma

am3la
Pocetnik
Postovi: 1
Pridružen/a: 21 Maj 2013 01:46

Re: Unable to connect

#332 Post Postao/la am3la »

Fule je napisao/la:problem mi se desava vec izvjesno vrijeme odredjen period budem na serveru isto samo pukne konekcija (sa serverom) i kasnije ne mogu da se zakacim po 2-3 dana
* Unable to connect to server (Connection timed out)
* Connect retry #13 irc.bolchat.com (6667) (dns pool)
evo sada sam bio sat i po na chatu i diskalo me i ne mogu opet da udjem na chat
zakacim se na modem i tamo stoji da sam konektovan 1:46h sto znaci da IP nije mjenjan il slicno da bi se moglo desiti eventualno blokiranje IP-a od strane firewalla sa servera...

ne znam dali je jos neko imao ovakav problem al me u zadnje vrijeme pocinje nervirati u istom trenutku pokusam uci preko jave ni preko jave ne mogu da udjem kontam da nije neki bad config mirc-a al nije....


Imam isti problem....Kako ga rijesiti???? pomozite....pozzz

Avatar
Fule
Pocetnik
Postovi: 11
Pridružen/a: 04 Sep 2011 00:11
Lokacija: Gorazde
Kontakt:

Re: Unable to connect

#333 Post Postao/la Fule »

Rijesit cemo ga na taj nacin tako sto ce srediti server, juce me je HOST diskonektovo...

snjesko
Pocetnik
Postovi: 4
Pridružen/a: 15 Jun 2013 10:16

Re: Ovde pisite vase probleme ako nemozete u CHAT

#334 Post Postao/la snjesko »

beton.bolchat.com- *** Looking up your hostname...
-
-beton.bolchat.com- *** Found your hostname
-
-beton.bolchat.com- *** You are permanently banned from BOLChat (Ovaj provider na ovom serveru je blokiran / Ne postivanje pravila)
-
Closing Link: On_32[cable-77-77-229-236.dynamic.telemach.ba] (User has been permanently banned from BOLChat (Ovaj provider na ovom serveru je blokiran / Ne postivanje pravila))
-
* Disconnected

Molim vas pomagajte ako Boga znate nemogu da udjem na chat evo 10 tak dana vec...u cemu je problem??

Avatar
selma24
Moderator
Moderator
Postovi: 16863
Pridružen/a: 09 Mar 2008 02:00
Lokacija: Holandija

Re: Ovde pisite vase probleme ako nemozete u CHAT

#335 Post Postao/la selma24 »

snjesko je napisao/la:beton.bolchat.com- *** Looking up your hostname...
-
-beton.bolchat.com- *** Found your hostname
-
-beton.bolchat.com- *** You are permanently banned from BOLChat (Ovaj provider na ovom serveru je blokiran / Ne postivanje pravila)
-
Closing Link: On_32[cable-77-77-229-236.dynamic.telemach.ba] (User has been permanently banned from BOLChat (Ovaj provider na ovom serveru je blokiran / Ne postivanje pravila))
-
* Disconnected

Molim vas pomagajte ako Boga znate nemogu da udjem na chat evo 10 tak dana vec...u cemu je problem??
Kako ja vidim dobio si ban! ! razlog, eto pise ti....... ne postivanje pravila! [eusa_think.gif]
slika

snjesko
Pocetnik
Postovi: 4
Pridružen/a: 15 Jun 2013 10:16

Re: Ovde pisite vase probleme ako nemozete u CHAT

#336 Post Postao/la snjesko »

Vidim i ja da piše nepoštivanje pravila......i da je ban stavljen na cijeli provider telemach.......ja pravila poštujem i zaista neznam čemu ovaj ban postavljen.......
Jeli iko u mogučnosti da skine taj ban da mogu ući na chat

Unaprijed zahvalan

Avatar
Viper
Administrator
Administrator
Postovi: 198
Pridružen/a: 24 Sep 2008 00:16

Re: Ovde pisite vase probleme ako nemozete u CHAT

#337 Post Postao/la Viper »

snjesko je napisao/la:Vidim i ja da piše nepoštivanje pravila......i da je ban stavljen na cijeli provider telemach.......ja pravila poštujem i zaista neznam čemu ovaj ban postavljen.......
Jeli iko u mogučnosti da skine taj ban da mogu ući na chat

Unaprijed zahvalan
Jel jos ne radi?
Posto tu zabranu nemogu da nadjem

snjesko
Pocetnik
Postovi: 4
Pridružen/a: 15 Jun 2013 10:16

Re: Ovde pisite vase probleme ako nemozete u CHAT

#338 Post Postao/la snjesko »

konj.bolchat.com- *** Looking up your hostname...
-
-konj.bolchat.com- *** Found your hostname (cached)
-
-konj.bolchat.com- *** You are permanently banned from BOLChat (Ovaj provider na ovom serveru je blokiran / Ne postivanje pravila)
-
Closing Link: On32[cable-77-77-231-192.dynamic.telemach.ba] (User has been permanently banned from BOLChat (Ovaj provider na ovom serveru je blokiran / Ne postivanje pravila))




Neradi nažalost još uvijek :(

Avatar
Viper
Administrator
Administrator
Postovi: 198
Pridružen/a: 24 Sep 2008 00:16

Re: Ovde pisite vase probleme ako nemozete u CHAT

#339 Post Postao/la Viper »

snjesko je napisao/la:konj.bolchat.com- *** Looking up your hostname...
-
-konj.bolchat.com- *** Found your hostname (cached)
-
-konj.bolchat.com- *** You are permanently banned from BOLChat (Ovaj provider na ovom serveru je blokiran / Ne postivanje pravila)
-
Closing Link: On32[cable-77-77-231-192.dynamic.telemach.ba] (User has been permanently banned from BOLChat (Ovaj provider na ovom serveru je blokiran / Ne postivanje pravila))




Neradi nažalost još uvijek :(

Pozdrav,
koristi ovaj ulaz http://www.bol-chat.com/pricaona/pricaona.php samo preko njega bi trebo moci uci
Posto preko mirc nece moci. To je veca politika isto ko za maticni broj zasto stoji ban.

snjesko
Pocetnik
Postovi: 4
Pridružen/a: 15 Jun 2013 10:16

Re: Ovde pisite vase probleme ako nemozete u CHAT

#340 Post Postao/la snjesko »

Hvala ti puno kralju

Veliki pozdrav

sejjla
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 471
Pridružen/a: 11 Jul 2010 23:01

Re: Ovde pisite vase probleme ako nemozete u CHAT

#341 Post Postao/la sejjla »

Ja nemogu chatat na pocetnoj stranici,a a ni ostali kako cujem nemogu,,samo privatne poruke mogu slati... [huh.gif]

Avatar
momak_31
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 735
Pridružen/a: 25 Feb 2017 12:30

Re: Ovde pisite vase probleme ako nemozete u CHAT

#342 Post Postao/la momak_31 »

imam isti problem sa chat-om kao i shejla ????????

dada30_gradacac
Pocetnik
Postovi: 2
Pridružen/a: 11 Jul 2011 22:53

Re: Ovde pisite vase probleme ako nemozete u CHAT

#343 Post Postao/la dada30_gradacac »

Viper je napisao/la:
snjesko je napisao/la:konj.bolchat.com- *** Looking up your hostname...
-
-konj.bolchat.com- *** Found your hostname (cached)
-
-konj.bolchat.com- *** You are permanently banned from BOLChat (Ovaj provider na ovom serveru je blokiran / Ne postivanje pravila)
-
Closing Link: On32[cable-77-77-231-192.dynamic.telemach.ba] (User has been permanently banned from BOLChat (Ovaj provider na ovom serveru je blokiran / Ne postivanje pravila))




Neradi nažalost još uvijek :(

Pozdrav,
koristi ovaj ulaz http://www.bol-chat.com/pricaona/pricaona.php samo preko njega bi trebo moci uci
Posto preko mirc nece moci. To je veca politika isto ko za maticni broj zasto stoji ban.

Avatar
leptir_
Pocetnik
Postovi: 1
Pridružen/a: 27 Sep 2008 02:00

Re: Ovde pisite vase probleme ako nemozete u CHAT

#344 Post Postao/la leptir_ »

i kod meine stoji isto ban,nemam pojma zasto konj.bolchat.com- *** Looking up your hostname...
-
-konj.bolchat.com- *** Found your hostname (cached)
-
-konj.bolchat.com-konj.bolchat.com- *** Looking up your hostname...
-
-konj.bolchat.com- *** Found your hostname (cached)
-
-konj.bolchat.com- *** You are permanently banned from BOLChat (Ovaj provider na ovom serveru je blokiran / Ne postivanje pravila) *** You are permanently banned from BOLChat (Ovaj provider na ovom serveru je blokiran / Ne postivanje pravila)

Starija
Pocetnik
Postovi: 7
Pridružen/a: 11 Nov 2012 20:38

Re: Ovde pisite vase probleme ako nemozete u CHAT

#345 Post Postao/la Starija »

Pozzzz...
molim nekoga da mi odgovori zasto ne mogu da udjem chat?/??samo jednostavno ne mogu niti na jedan ulaz..a ja nisam nedolicno se ponasala....hvala unaprijed...

Odgovori