Vijesti iz sporta...

Svjetsko Prvenstvo,Liga prvaka,Cup UEFA,Premijer lige i ostale lige ...
Poruka
Autor/ica
Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

Re: Vijesti iz sporta...

#46 Post Postao/la sabinax »

Rijeka vodi 2:0 za sada (38 minuta) protiv nekih anonimaca [Happy.gif]
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
srebrni
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2757
Pridružen/a: 27 Dec 2008 22:57

Re: Vijesti iz sporta...

#47 Post Postao/la srebrni »

vidovita_dzemila je napisao/la:Å¡iroki igra 1:1 sa Å¡turmom na pecari (na 30 stepeni)

zrinjski ispao
mala brzasssss...81 minuta se igra...jest da je dva gola dati.....tesko izvodljivo al
moj rodni grad Sarajevo volim kao samoga sebe....
nazalost ima ljudi koji ga isto tako ne vole....
ali nisu oni krivi sto im Bog nije dao dusu

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

Re: Vijesti iz sporta...

#48 Post Postao/la ra-ja »

Malo prije sam gledala box mec u Sarajevu..Bosnu i hercegovinu prestavljao Dzevad Poturak a na drugoj strani jedan Poljak....
Volim kada se na sveskoj sceni tj Eurosportu...pojavi tako neko iz Bosne i jos pobijedi....Zasluzan je za divljenje i aplauz... [eusa_clap.gif]

Avatar
srebrni
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2757
Pridružen/a: 27 Dec 2008 22:57

Re: Vijesti iz sporta...

#49 Post Postao/la srebrni »

Ra-Ja je napisao/la:Malo prije sam gledala box mec u Sarajevu..Bosnu i hercegovinu prestavljao Dzevad Poturak a na drugoj strani jedan Poljak....
Volim kada se na sveskoj sceni tj Eurosportu...pojavi tako neko iz Bosne i jos pobijedi....Zasluzan je za divljenje i aplauz... [eusa_clap.gif]
ako se to odnosi na nedavni mec u Sarajevu sa Slovakom...mogu reci da ne volim bas boks...al sam pregledao ne jednom vec tri puta citav mec....svaka im cast a posebno nasem BOSANCU...pokazao je nas bosanski mentalitet..i tolerantnost

svaka mu cast
moj rodni grad Sarajevo volim kao samoga sebe....
nazalost ima ljudi koji ga isto tako ne vole....
ali nisu oni krivi sto im Bog nije dao dusu

Avatar
srebrni
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2757
Pridružen/a: 27 Dec 2008 22:57

Re: Vijesti iz sporta...

#51 Post Postao/la srebrni »

da ali si napisala ISPAO
moj rodni grad Sarajevo volim kao samoga sebe....
nazalost ima ljudi koji ga isto tako ne vole....
ali nisu oni krivi sto im Bog nije dao dusu

Avatar
srebrni
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2757
Pridružen/a: 27 Dec 2008 22:57

Re: Vijesti iz sporta...

#53 Post Postao/la srebrni »

ispao je sad i Siroki :(

Sarajevo i Slavija prosli
moj rodni grad Sarajevo volim kao samoga sebe....
nazalost ima ljudi koji ga isto tako ne vole....
ali nisu oni krivi sto im Bog nije dao dusu

Avatar
srebrni
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2757
Pridružen/a: 27 Dec 2008 22:57

Re: Vijesti iz sporta...

#54 Post Postao/la srebrni »

Sarajevo ide dalje!

Sarajevo je nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca izborilo prolaz u četvrto pretkolo Europske lige.
regularno 2:1 za Sarajevo protiv Helsinborga (Svedska)

zavrseno prije par minuta


CESTITKE PITARIMA
moj rodni grad Sarajevo volim kao samoga sebe....
nazalost ima ljudi koji ga isto tako ne vole....
ali nisu oni krivi sto im Bog nije dao dusu

Avatar
andro
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 10034
Pridružen/a: 11 Apr 2007 02:00
Lokacija: BiH

Re: Vijesti iz sporta...

#56 Post Postao/la andro »

PRESKOÄŒILA 204 CM
Blanka Vlašić obranila svjetsko zlato iz Osake

Najbolja hrvatska atletičarka Blanka Vlašić obranila je svjetsko zlato iz Osake osvojeno prije dvije godine. Blanka je u Berlinu preskočila 204 cm iz drugog pokušaja, a najveća konkurentica Ariane Fridrich 'zapela' je na 202 cm. Pokušala je Blanka preskočiti i 210 cm, visinu svjetskog rekorda, ali nažalost, nije uspjela
Hrvatska rekorderka u skoku vis Blanka Vlašić osvojila je danas zlatnu medalju na SP u Berlinu, preskočivši 204 cm, i tako je obranila naslov osvojen u Osaki prije dvije godine. Pokušala je Blanka poslije preskočiti i letvicu na visini od 210 cm, to jest postaviti novi svjetski rekord, ali sva tri pokušaja završila su na letvici.

Srebro je pripalo Ruskinji Ani Čičerovoj sa preskočenih 202 cm, a broncu je osvojila Njemica Ariane Friedrich, koja je također preskočila 202 cm.

Vlašić je iz prve preskočila 187, 192, 196 i 199 cm, a 202 i 204 cm iz drugog pokušaja.

Ariane Friedrich je nakon dva rušenja na 204 cm, odlučila povisiti letvicu na 206 cm, jer joj je samo to jamčilo da će prestići Blanku Vlašić, ali je Nijemica rušila letvicu. Na kraju je završila na trećem mjestu, jer je Čičerova 202 cm preskočila iz prve, a Friedrich iz trećeg pokušaja.





Sportski uspjesi Blanke Vlašić (25).

SVJETSKO PRVENSTVO:
Berlin 2009 - 1. mjesto
Osaka 2007 - 1. mjesto

OLIMPIJSKE IGRE:
Peking 2008 - 2. mjesto

SVJETSKO DVORANSKO PRVENSTVO
Valencia 2008 - 1. mjesto
Moskva 2006 - 2. mjesto
Budimpešta 2004 - 3. mjesto

SVJETSKO JUNIORSKO PRVENSTVO:
Kingston 2002 - 1. mjesto
Santiago 2000 - 1. mjesto

MEDITERANSKE IGRE
Tunis 2001 - 1. mjesto
slika
slika

Avatar
srebrni
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2757
Pridružen/a: 27 Dec 2008 22:57

Re: Vijesti iz sporta...

#58 Post Postao/la srebrni »

kad zazmirim na neka desavanja mogu reci da nam je tip igraca Hrgovica nedostajao...valjda je u dobroj formi..vidjet cemo al sam ZA
moj rodni grad Sarajevo volim kao samoga sebe....
nazalost ima ljudi koji ga isto tako ne vole....
ali nisu oni krivi sto im Bog nije dao dusu

Avatar
kajs
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1575
Pridružen/a: 10 Dec 2007 02:00
Lokacija: Afghanistan

Re: Vijesti iz sporta...

#60 Post Postao/la kajs »

Semenja ima tri puta više testosterona

slika


Prvi medicinski testovi atletičarke i osvajačice zlatne medalje na 800 metara na SP Kaster Semenje (18) pokazuju da ona, ipak, ima povišeni nivo muškog hormona testosterona, prenosi britanski "Telegraf".

Kako piše britanski list, oslanjajući se na "izvor blizak istrazi koja se vodi zbog najbrže atletičarke na 800 metara", testovi koji su rađeni pre Svetskog prvenstva u Berlinu pokazuju kako je nivo testosterona u Semenjinom telu tri puta viši od normale.

Zanimljivo je i da je glavni trener južnoafričke reprezentacije dr Ekart Arbejt, bivši trener Istočne Nemačke, koga je atletičarka Hajdi Kriger optužila da joj je dao toliku količinu steroida da je 1997. morala na operaciju promene pola, zbog čega ostatak života provodi kao Andreas Kriger.

Iako još nije poznato koliko blisko i koliko često je Arbejt sarađivao sa Semenjom, njihova povezanost neće obradovati čelnike Svetske atletske federacije, koji su zatražili detaljno testiranje pola Južnoafrikanke.

Analiza koja je gotova je napravljena u Južnoj Africi i dodatno je podstakla sumnje čelnih ljudi IAAF, a slučaj Semenja je toliko odjeknuo na jugu afričkog kontinenta da i parlament Južne Afrike priprema pritužbu sekretaru Ujedinjenih nacija zaduženom za ljudska prava, zbog "testova koji su užasni i povređuju ljudska prava i privatnost".


Ova izgleda ipak musko [eusa_think.gif]
"Jer su naša mjerila drugačija i naša osjećanja dublja i toplija, jer se ne bojimo ni drugih ni drugačijih..."
Musa Ćazim Ćatic ...

Odgovori