Sportaši sve češće umiru na terenu

Svjetsko Prvenstvo,Liga prvaka,Cup UEFA,Premijer lige i ostale lige ...
Odgovori
Poruka
Autor/ica
Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: sportaši sve češće umiru na terenu

#2 Post Postao/la mrki62 »

vidovita_dzemila je napisao/la:je li moguće da ne osjete prije neke bolove ili promjene na sebi ili ako osjete zašto ne zatraže pomoć.
Ne može se protiv prirode , danas uzimaju mnoge supstance, aditive i ko zna šta sve ne i onda je normalno da ti sportaši ništa ne osjete .
Normalan čovjek , kad tijelo više ne može - tijelo daje jasne znakove; malaksalost, otežano disanje , osjećaj umora ,............. i onda tijelo nekako koči djelovanja tijela, sve s namjerom , da se tijelo opomogne ( odmori ) a oni koji koriste razne dodatke ( dopinge ) u njih tijelo nema kočnica ,........ sve dok tijelo ne otkaže .
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: sportaši sve češće umiru na terenu

#5 Post Postao/la mrki62 »

Zanimljivo ili ne , tako je [icon_ballbounce.gif]
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

Re: sportaši sve češće umiru na terenu

#6 Post Postao/la sabinax »

mislim da ove smrti od srcanog udara dolaze sasvim nenadano, mlade su to osobe i ni ne sumnjaju da mogu imati slabo srce, a onda ih jednog dana samo strefi....ali ima nesto i u tome sto mrki kaze, uz razne dodatke...oni ni ne osjete ta moguca upozorenja, koja su alarm da se nesto dogada u organizmu

mene recimo vise uzasavaju povrede koje nastaju zbog forsiranja u sportu i sto se u danasnje vrijeme uspijeh (vise, bolje, jace) cijeni vise od zdravlja
ne bih nikako voljela biti u kozi profesionalnih sportasa koji doslovno ostave zivot na terenu zbog uspjeha...gladam naske skijase...Ivicu i Janicu...toliko puta slomljeni nikad do kraja oporavljeni, rukometasi koji igraju s povredama, nogometasi koji ubrzavaju prirodno zarascivanje slomljenih nogu, sportasi koji uzimaju steroide....

mislim, znam da svaki uspjeh ima svoju cijenu, ali ja ipak mislim da je zdravlje najvaznije i nema tih novaca kojima se moze kupiti
i to da sport gubi svoj primaran znacaj...takmicenje i uzivanje u sportu zamjenjuje parola "pobjeda pod svaku cijenu"
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
andro
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 10034
Pridružen/a: 11 Apr 2007 02:00
Lokacija: BiH

Re: Sportaši sve češće umiru na terenu

#9 Post Postao/la andro »

OPASNO PO ŽIVOT
Sudska zabrana, nema nogometa po vrućini

Prevelike vrućine u južnom Brazilu potaknule su jednog suca da zabrani odigravanje nogometnih utakmica na temperaturi iznad 35 celzijevih stupnjeva
Onesvijestio se i TV komentator Batista
Sudac Rafael da Silva Marques iz države Rio Grande do Sul donio je u utorak presudu po kojoj utakmice koje se igraju između 18 sati i 19,30 sati po lokalnom vremenu mogu započeti tek nakon što nogometni sudac provjeri temperaturu na igralištu.

'Sudac mora izmjeriti temperaturu prije utakmice. Ako je ona ispod 35 stupnjeva, utakmica može početi. Ako je 35 stupnjeva, 36 stupnjeva i više, sudac mora čekati dok se temperatura spusti, stoji u presudi objavljenoj na web stranici suda u Rio Grande do Sul.

++++++++++++++++++++++++++++++


RAZLOG JE VRUĆINA
Komentator pao u nesvijest za vrijeme prijenosa
:arrow: :arrow: :arrow: http://www.youtube.com/watch?v=4bhlhMttwQQ [wow.gif]
Brazilski nogometni komentator Ze Batista pao je u nesvijest za vrijeme prijenosa nogometne utakmice između Gremija i Sao Luiza. Razlog? Nesnosna vrućina u studiju
Čavrljajući sa svojim kolegom za vrijeme prvenstvene utakmice brazilskog prvenstva između Gremija i Sao Luiza, brazilski komentator Ze Batista srušio se u nesvijest i tako neugodno iznenadio i kolegu, ali i gledatelje.

S obzirom na to da je u studio u tom trenutku bilo 37 stupnjeva, Ze Batista se samo odjednom srušio u nesvijest ostavivši svog kolegu u šoku, dok se program vratio u studio. Na svu sreću, brazilskom kolegi nije bilo ništa ozbiljno, već je kolabirao zbog nesnosne vrućine.



Nakon 19,30 sati, kada sunce više nije toliko jako, igra se može započeti. To je mjera kojom se štiti zdravlje radnika, dodaje se u presudi koja je donesena na zahtjev tamošnjeg sindikata nogometaša.

Marques je već prošlog tjedna zabranio igranje utakmica prije 18 sati, nakon što je nekim igračima pozlilo tijekom mečeva koji su igrani na 40 celzijevih stupnjeva.

U Brazilu su trenutno takve vrućine da se TV komentator i nekadašnji reprezentativni veznjak Batista prošlog tjedna onesvijestio prije meča koji je trebao prenositi.
slika
slika

Odgovori