*Igraj Bosno*

Svjetsko Prvenstvo,Liga prvaka,Cup UEFA,Premijer lige i ostale lige ...
Poruka
Autor/ica
Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

Re: *Igraj Bosno*

#212 Post Postao/la im_ex »

http://www.youtube.com/watch?v=eFwxZMf10Z0 [smileyheartbounceqy7.gif] slika

slika


slika

Puna sam treme danas. [smileyheartbounceqy7.gif] Toliko toga bih imala za reci ...
Ponosna sam na sebe sto cu uz ovoliku tremu smoci snagu pratiti vecerasnji derbi; ponosna, takodje, na svakog Bosanca koji ce smoci snagu gledati tekmu, gledati nase drage zmajeve koji se bespostedno bore da u srca svih nas koji volimo nasu dragu Bosnu i Hercegovinu unesu radost koje smo zasluzni nakon ovih sumornih dvadesetak godina; da bar na par dana ne mislimo na omrazene nam face koje su nam zagorcale zivot. Sretna sam i sto docekah da se konacno susjedna drzava (bar jedna), Hrvatska, raduje nasem uspjehu, prati i navija za nas; njihova televizija je bila prenosnik tekme, a to nije mala stvar - Hrvatska, hvala, hvala, hvala
Ciro je odradio svoj dio muski, pespostedno; pripremio je nase momke do maximuma, na cemu sam mu beskrajno zahvalna - o nama vec bruji cijela Evropa, u pozitivnom smislu.
Veceras ce nasi dragi lavovi nemilosrdno juriti ka protivnickom golu, udarace jace no ikad prije, vjerujem u to.
Sad jos dragog Boga molim (molite i vi, dragi moji Bosanci!!!!!) da im podari brzinu vecu no portugezima, da nasa lopta, bar dva puta zatrese protivnicku mrezu, a protivnickoj strani (ako bas mora) nek je sudbina kao nama u subotu sto bjese (samo jednom, molim te, Boze, ne daj im vise puta), stativa i to je to.

Zmajevi nasi, dijamanti nasi, veceras ste vi Bosna i Hercegovina, mi s vama nerazdvojni, kao jedno smo srce - neka vam je sretan svaki korak, svaki udarac lopte usmjeren ka protivnickom golu neka ima jacinu vulkana; navijaci nasi, diko nasa na Bilinom Polju, ne stedite glasne zice, derite se lavovski, sta ima veze ako vec sutradan ne bude glasa - Bosno i Hercegovino - S R E T N O veceras



ps - kaze Ciro: "Ako nam daju go, mi cemo njima zabiti 3" [onfire.gif] [smileyheartbounceqy7.gif]
Kuda idu ljudi kao ja ...

Avatar
srebrni
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2757
Pridružen/a: 27 Dec 2008 22:57

Re: *Igraj Bosno*

#213 Post Postao/la srebrni »

ma Ciro pogrijesio....ja sam rekao ako daju 1 mi cemo njima 4

GARANT [bihbq3.gif]
moj rodni grad Sarajevo volim kao samoga sebe....
nazalost ima ljudi koji ga isto tako ne vole....
ali nisu oni krivi sto im Bog nije dao dusu

Avatar
srebrni
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2757
Pridružen/a: 27 Dec 2008 22:57

Re: *Igraj Bosno*

#214 Post Postao/la srebrni »

ovako to slovenci zele svojima protiv rusije...uzeo sa slovenackog sajta


Sam pravim za nas tako kot je včeraj rekel Ćiro za bosno:
Bodimo realni in naredimo nemogoče;)
moj rodni grad Sarajevo volim kao samoga sebe....
nazalost ima ljudi koji ga isto tako ne vole....
ali nisu oni krivi sto im Bog nije dao dusu

Avatar
becanka
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 8666
Pridružen/a: 25 Apr 2007 02:00
Lokacija: VieNNa

Re: *Igraj Bosno*

#215 Post Postao/la becanka »

slika

:wink:

Avatar
becanka
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 8666
Pridružen/a: 25 Apr 2007 02:00
Lokacija: VieNNa

Re: *Igraj Bosno*

#216 Post Postao/la becanka »

slika

slika

hvata i mene polako neVRoza

Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

Re: *Igraj Bosno*

#217 Post Postao/la im_ex »

Kuda idu ljudi kao ja ...

Avatar
srebrni
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2757
Pridružen/a: 27 Dec 2008 22:57

Re: *Igraj Bosno*

#218 Post Postao/la srebrni »

jos jednom.....lijepo vece .....dobro navijanje...
______________SRETNO BOSNO I HERCEGOVINO_______________


---------------------------------------------------------------------------------

i slavimo skupa nocas akoBogdaaaaaaaaaaaaaaaaaa.....nek nam snovi postanu java

VOLIM TE BOSNO I HERCEGOVINO


moja malenkost srebrni


slika
moj rodni grad Sarajevo volim kao samoga sebe....
nazalost ima ljudi koji ga isto tako ne vole....
ali nisu oni krivi sto im Bog nije dao dusu

Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

Re: *Igraj Bosno*

#219 Post Postao/la im_ex »

srebrni, ne okreci nam ledja ... svrni povremeno, raja s kojom ces gledati tekmu ti nece zamjeriti [Happy.gif] red je [icon_flower.gif]
dakle, da si se nacrtO u toku i ovdje [bihbq3.gif]


slika


Zenicani "cirinom" sirenom budili Portugalce; grad vrije

STARO i mlado, navijači Bosne i Hercegovina od Švedske i Australije do Zvornika i Maglaja sjatili su se danas u grad, koji će zahvaljujući Ćirinim zmajevima postati znamenit i po nečem drugom osim po zloglasnom KP domu.

Ljubazni Zeničani, koji su objeručke prihvatili brojne goste i novinare iz "trećih zemalja", na svakom koraku časte i zahvaljuju se svima koji su iz daleka potegli do grada koji je danas, ne samo zemljopisno, srce Bosne.

Video koji pripremamo i koji ćete uskoro moći pogledati donijeti će vam atmosferu sa zeničkih ulica, sokaka i čaršija. Zasada nudimo mali uvid u ono što čeka Portugalce večeras i što su već iskusili.

Portugalce cijelu noć izluđivali vatrometom, dugim farovima i sirenom lokomotive

Poduzetni Bosanci dali su novo značenje terminu paklena atmosfera. Bogatim i uglednim gostima, koji su odsjeli u novom i luksuznom hotelu Bosna priuštili su besanu noć. I to kako: Simultanim akcijama na nekoliko različitih lokacija tjerali su Deca, Simaa i društvo da zabijaju glavu pod jastuk i turaju čepiće u uši.

Sve je počelo paljenjem vatrometa tik iznad glava igrača Portugala, a nastavilo se specifičnom metodom "mučenja". Navijači BiH su se poredali autima na brdu nasuprot hotela Bosna i svako malo u smjeru soba portugalskih reprezentativaca palili duga svjetla. Onima koji su prespavali torturu vatrometa i dugih farova priređeno je buđenje uz reski zvuk sirene stare lokomotive stacionirane na zeničkom željezničkom kolodvoru.

Kada znate sve ovo postaje jasno zašto i portugalske kolege danas ne mogu doći k sebi zbog atmosfere u koju su "upali".

"Tito, Alah, Ćiro i Džeko"

Svi naši sugovornici, a gotovo da nema čovjeka koji je odbio stati pred Indexovu kameru, nemaju dvojbe tko su dva najzaslužnija čovjeka za bosanski narodni i nogometni preporod.

Iz auta koji u velikom plavo-žutom karuselu kruže Zenicom trešte Ćirini piskutavi uzvici. Dok izbornikovo "Jebe me se koga ćemo izvući u baražu, neka dođe tko hoće" nadglasava pozive mujezina s minareta svi, baš svi, ljudi s kojima smo pričali slave Ćiru, za kojeg govore "Veći je od Tita". Nekolicina vlasnika i vlasnica zlatarskih radnji, s kojima smo pričali, ozbiljno razmišljaju da svoje radnje preimenuju u Bosanski dijamant.

Pravo se ludilo tek očekuje

Dok se večer spušta na Zenicu, a početak utakmice sve više bliži, u čaršiji je sve više navijača okićenih dresovima i zastavama reprezentacije, dok se na baš svakom uličnom raskrižju šal BiH može kupiti u protuvrijednosti od 35, a zastavica za sedam kuna.

Velika je šteta da Bilino polje prima tek 15 tisuća gledatelja, jer večeras bi se tamo natiskalo i 60-70 000. Za mnogobrojne koji neće naći svoje mjesto na stadionu uz rijeku Bosnu osiguran je prijenos na sportskom terenu Kamberović polje, gdje se očekuje oko 20 000 gledatelja.

Tri sata prije utakmice sve radnje, trgovine, butici, zatvoreni su. Svi se spremaju za povijesbu utakmicu Ćirinih zmajeva. Ulicama odjekuje "Dva komada to je naša nada", navijači u velikom broju dolaze prema stadionu. Uz velike mjere osiguranja jednog po jednog puštaju na tribine.

slika

Hajmoooooo Bosnooo

http://www.youtube.com/watch?v=eFwxZMf10Z0

slika (pred tekmu [bihbq3.gif] )
Kuda idu ljudi kao ja ...

Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

Re: *Igraj Bosno*

#220 Post Postao/la im_ex »

[smileyheartbounceqy7.gif]

Nekoliko sati pred utakmicu
Zenica gori! Navijači preplavili ulice!


slika

Zenica gori! Desetine i desetine autobusa prepunih bh. navijača neprestano stižu u grad u kojem će večeras biti odigrana historijska utamica nogometne reprezentacije BiH.

slika

Pjesma navijača se ori cijelim gradom, sirene stvaraju buku koja je danas tako ugodna za uši. „Danas je u Bosni i Hercegovini praznik“, kažu bh. navijači.

Velika euforija vlada u svim gradovima Bosne i Hercegovine, no najužarenija je Zenica, grad historijskog susreta reprezentacije Bosne i Hercegovine i Portugala.

Zenica je danas plavo-žuta. Zastave vijore u svakom dijelu ovog grada, pjesma navijača potresa tlo, šalovi, dresovi, zastavice, sve su to navijački rekviziti kojima su navijači krenuli u pohod na Zenicu.

Krenete li put Zenice pored autoputa ugledat ćete djecu koja s osmijehom vijore zastavu Bosne i Hercegovine, a u samoj Zenici je postavljen veliki transparent na kojem je ispisano 'Dobrodošli Ćirini zmajevi'.

Ostalo je još nekoliko sati pred historijski meč! Užarena atmosfera vlada ovim gradom. Srca svih bh. navijača su ispunjena nadanjima i velikim očekivanjima. Ne sumnjaju u Ćiru, niti u njegove sinove. Posve su sigurni da će selektor Blažević večeras učiniti bh. naciju ponosnom, sigurni u to da nakon večerašnje utakmice ništa neće biti isto, jer reprezentacija BiH će otputovati u Južnoafričku Republiku.

U 'Fan zoni' na Kamberovića polju okupio se veliki broj navijača. Očekuje se da će večras sa tog mjesta nekoliko desetina hiljada navijača pratiti utakmicu.

Tokom cijelog dana traži se karta više. Cijene dosežu, kako tvrde navijači, i do 100 eura. Plavo-žuti su se 'naoružali' rekvizitima, ne štede ni dlanove, niti grla, ori se pjesma, pjesma koja potresa cijelu Zenicu.

Historijski revanš susret baraža za plasman na Svjetsko prvenstvo između naše reprezentacije i selekcije Portugala odigrat će se večeras na stadionu Bilino Polje u Zenici, s početkom u 20.45 sati.
[smileyheartbounceqy7.gif]
Kuda idu ljudi kao ja ...

Avatar
becanka
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 8666
Pridružen/a: 25 Apr 2007 02:00
Lokacija: VieNNa

Re: *Igraj Bosno*

#221 Post Postao/la becanka »

slikaslikaslika

slika

Avatar
becanka
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 8666
Pridružen/a: 25 Apr 2007 02:00
Lokacija: VieNNa

Re: *Igraj Bosno*

#222 Post Postao/la becanka »

slikaslika

Bit ce AKO BOG DA cista pobjeda za BOSNU!

[icon_peace.gif]

Avatar
nella26
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7486
Pridružen/a: 19 Apr 2009 02:49

Re: *Igraj Bosno*

#223 Post Postao/la nella26 »

U Sarajevu je isto ludnica svuda himna, zastave.....prelijepa atmosfera.
Momci sretno [bihbq3.gif] [bihbq3.gif] [bihbq3.gif] [bihbq3.gif] [bihbq3.gif]
Vezite me cim pocnem sanjati vinograde, zna se ko sam kad se pogase ljeta...

Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

Re: *Igraj Bosno*

#224 Post Postao/la im_ex »

Hajmo Bosno, Bosno, Bosno, hajmo Hercegovino [smileyheartbounceqy7.gif]

http://www.youtube.com/watch?v=6FBPedSvTD4

slika [bihbq3.gif]
Kuda idu ljudi kao ja ...

Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

Re: *Igraj Bosno*

#225 Post Postao/la im_ex »

Ako ima jos vas koji se niste skucili za gledanje tekme, evo jedan od nacina koji iscackah pa se skucih [Happy.gif] , ako imate digitalni resiver:

RTP INTERNATIONAL HOTBIRD
10.723 H,
SR 29900

jest da valja slusati na njihovom jeziku, al ... bar konekcija nece uticati na pritisak


Takodje, MojBuk prenosi tekmu (samo, u subotu je doslo do prekida prenosa, ubacise nekakvu bezvezariju od serije grrr ...


[smileyheartbounceqy7.gif] slika
Kuda idu ljudi kao ja ...

Odgovori