*Igraj Bosno*

Svjetsko Prvenstvo,Liga prvaka,Cup UEFA,Premijer lige i ostale lige ...
Poruka
Autor/ica
Avatar
beca
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16187
Pridružen/a: 29 Dec 2009 08:38
Lokacija: Sarajevo

Re: *Igraj Bosno*

#61 Post Postao/la beca »

svaka cast nasoj reprezentaciji, ali takodjer NAVIJACI SVAKA CAST!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

onako treba uvijek navijati i pokazati Evropi da nismo papci...


[bihbq3.gif] [bihbq3.gif] [bihbq3.gif] [bihbq3.gif]

Avatar
zapisnicar
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2167
Pridružen/a: 28 Jul 2008 02:00
Lokacija: Burma

Re: *Igraj Bosno*

#63 Post Postao/la zapisnicar »

Volio bih u barazu Hrvatsku ili Srbiju.

Avatar
diisaaa
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2663
Pridružen/a: 28 Maj 2008 02:00
Lokacija: Bosnia

Re: *Igraj Bosno*

#65 Post Postao/la diisaaa »

zapisnicar je napisao/la:Volio bih u barazu Hrvatsku ili Srbiju.
ciro prizeljkuje svicarsku kaze gdje da igram protiv zemlje u kojoj zivim misli na hrvatsku i smije se kaze zadovoljan sam igrom i igraci takode a oni koji nisu zadovoljni jebe mi se za njih koja legenda :lol: :lol: :lol: :lol:
najljepše mjesto na svijetu...je biti pored tebe

Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

Re: *Igraj Bosno*

#66 Post Postao/la im_ex »

Ćiro Blažević: "Svi govore u Zenici su mudžahedini, a Bilinim poljem se ori: Nemanja, Nemanja... Ma, mi smo Evropa!"


Sada, kada sa fudbalskom reprezentacijom BiH proživljava drugu mladost, Miroslav Ćiro Blažević interesantniji je čak i od Slavena Bilića. Naravno, Ćiri ne smeta sva ta pažnja, već je zapravo i koristi kako bi pomalo provocirao predsjednika HNS-a Bugojanca Vlatka Markovića, koji ga je proglasio starcem i koji je izjavio da je Blaževićevo vrijeme prošlo.
Iskreno, svi su mislili slično, ali nakon veličanstvenih pobjeda nad Belgijancima, čini se da Ćirino vrijeme tek dolazi.

Na terenu i u komunikaciji ne može se primijetiti koliko ima godina, možda tek u zaboravljanju dogovora, ali koga briga za to. Bitno je da nije zaboravio raditi ono što najbolje zna - stvoriti pobjedničku formulu i motivisati igrače da daju više od onoga što objektivno mogu. Kako, naime, drugačije objasniti da je protiv Belgije u Genku i Zenici igrao gotovo sa istim igračima, na različitim pozicijama i da su ti igrači u oba navrata briljirali?!

"Promijenio sam mentalitet i uspostavio jednu komunikaciju sa igračima gdje nema "ne mogu". Ma ima da možeš, pi..a ti materina. Svi se branimo i svi napadamo, to je naš moto", priznao je Ćiro za "Oslobođenje", koji je pohvalio objektivne ocjene utakmice, te je priznao konstataciju da je BiH u Genku igrala bolje nego u Zenici...

"Jest, majku mu. Tamo smo im dali četiri, a ovdje samo dva. Imali smo strašnih problema sa njima, a umalo me šlag strefio kada su im isključili igrača. Znao sam da će to kod nas prouzrokovati opuštanje, a kod njih mobilizaciju. Srećom, završilo je dobro po nas".

Ćiri su novinari "Oslobođenja" ponudili da sam izabere naslov koji želi da vidi u novinama, jer, ako ništa, zaslužio je bar to. Odmah je ponudio jedan i očekivano se odnosio na navijače...

"Moram ti, sine, reći da me dirnulo ponašanje publike. Svi govore: U Zenici su mudžahedini, ovakvi su, onakvi su, a Bilinim poljem se ori: Nemanja, Nemanja... Ma, mi smo Evropa, pa nek priča ko šta hoće. Ova mladost nema predrasuda ni prema kome", kaže Blažević, koji je bio neizmjerno sretan što su svi navijači prepoznali trenutak kada će se ujediniti i tako pomoći reprezentaciji BiH u njenom pohodu na Južnu Afriku.

"Hvala im što su me poslušali i što nije bilo incidenata. Prijetili su nam i jedva su čekali naš kiks i hvala Bogu pa se on nije desio".

A ludilo prije i poslije...

"Da, baš ludilo. Sa svojim Borčetom (Sredojević, op.a) hodam uz stepenice i on mi kaže: "Stanite, šefe, da vas pričuvam". Što ćeš me čuvati, rekoh mu, a on meni govori da sam blijed i da se boji za mene. I jesam, bio sam tako blijed i to od straha, jer sam znao šta možemo izgubiti. Bojao sam se poraza i euforije, a znao sam da bi nam pobjeda mogla donijeti ogromnu prednost nad Turcima i Belgijancima. Sada smo napravili takvu razliku da sve sami odlučujemo".

Kraj veličanstvene večeri u Zenici selektor Blažević dočekao je pozirajući fotoreporterima dižući ruke Edina Džeke u zrak, kao da govori kako je on pobjednik, iako je stadion skandirao "Ćiro, majstore, Ćiro, majstore"...

"Kako mu neću dizati ruke. Pa zabio je dva gola u presudnoj utakmici. Njegov instinkt je ubitačan, a njegovo kretanje neponovljivo. Golovi su samo potvrda njegove odlične igre i uvjeren sam da još nije dao posljednju riječ", tvrdi Ćiro, koji je nakon posljednjeg sudijskog zvižduka poveo igrače na počasni krug oko stadiona.

Tata Ćiro je bio na čelu, a njegovi "zmajevi" su ga pratili jasno pokazujući ko je najzaslužniji za pobjedu nad Belgijancima. Otkud li mu samo snaga?

"Ma, sine, bio sam izvan sebe od sreće. Nikad mi se to nije dogodilo, ali čovjek kada ostari, onda i podjetinji. Morao sam proslaviti pobjedu, jednostavno sam morao".

A morali smo i mi pitati kako dalje. Pred nama su još četiri utakmice i svaka od njih je biti ili ne biti. Prva je Armenija, kojoj idemo na noge, a zatim nam dolazi Turska. Ukoliko se želimo nadati famoznom baražu, moramo nastaviti pobjeđivati, jer svaki kiks se skupo plaća.

"Sad ne smijemo spavati, jer ako nas uhvate na spavanju, svi smo gotovi. Već sada moramo početi tražiti adekvatne protivnike za prijateljske utakmice i napraviti plan priprema, jer se sada to radi, a ne pet do 12, ili nikako", poručio je Ćiro čelnicima Saveza, te na kraju još jednom priznao kako sa neopisivim zadovoljstvom zadirkuje Vlatka Markovića i hrvatske kolege, koji se sada otimaju za njim.


Ciro, hvala reCa [eusa_clap.gif]
Kuda idu ljudi kao ja ...

Avatar
andro
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 10034
Pridružen/a: 11 Apr 2007 02:00
Lokacija: BiH

Re: *Igraj Bosno*

#69 Post Postao/la andro »

U srcu Balkana,
iskovana od planina,
odjevena Å¡umom,
začinjena cvijećem
i mirisom ljiljana i jasmina,
bez ravnica
osim nekoliko kraćih polja
i rječnih dolina, usjeklina,
pećina i mnoštvom potoka
i rijeka koje se na trenutak pojave
iz svojih klisura i dubina,
leži zemlja Bosna i Hercegovina.
Skrnavljena, porušena, pogorena,
hiljade puta prevarena,
vjekovima pljačkana, izrabljivana,
krvlju i suzama natopljena,
zemlja naših djedova, Bosna i Hercegovina
Od Une do Drine, od Save do Neuma
i Jadranskog Mora, prostire se domovina moja.
Iz njedara njenih k'o srčane žile
teču prema jugu i sjeveru rijeke sinje,
Una sa Uncem i Sanom,
sinom i kćerkom svojom,
dijeli Bihać i Bosansku Krupu,
teče prema Bosanskom Novom,
prihvata Sanu,
prema Bosanskoj Dubici obilazi Kozaru,
potomu ravnicom krivuda,uz granicu samu,
i kod Jasenovca sliva se u Savu.
Istočno od Une,
tutnji i vileni,
Vrbas sa Ugrom i Vrbanjom,
Pliva ga plijeni.
Tamo malo dalje u centru samom
ovjekovječena imenom ljepotom i slavom.
Jedno drago ime sa puno ponosa,
kao i kolijevka naša zove se Bosna.
Zenicu i Doboj po sredini djeli
da kod Å amca i Savu oplemeni.
Južno od Bosne, Neretva klisure siječe,
u mjesečevom luku okolo Prenja na jug skreće,
pod Veležom smješka se Mostaru,
ispod Gabele pogled na tvrđavu staru.
Malo dalje nastupa u horu
i svoju vodu predaje Jadranskom moru.
Na istoku poznata svima,
kao lopov granicom tutnji, zovu je Drina.
Iskovana od planina, odjevena Å¡umom,
mirisom ljiljana i jasmina u srcu Balkana,
moja i tvoja Domovina BOSNA I HERCEGOVINA
slika
slika

Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

Re: *Igraj Bosno*

#71 Post Postao/la im_ex »

uh, koja nervoza .. sat k'o da je stao

slika


http://www.youtube.com/watch?v=h76Xgy6zoCY

slika

http://www.youtube.com/watch?v=y5ibqZk119M

slika slika slika

Momci, dragulji nasi, bosansko - hercegovacki, ponos ste nash [smileyheartbounceqy7.gif] - neka je sa srecom i pobjedom!!! amin
Kuda idu ljudi kao ja ...

ADMIN_BOL-CHAT.DE

Re: *Igraj Bosno*

#72 Post Postao/la ADMIN_BOL-CHAT.DE »

Jesu li turci dali gol??
Opet moram raditi shitt

Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

Re: *Igraj Bosno*

#73 Post Postao/la im_ex »

Jesu
Kuda idu ljudi kao ja ...

Avatar
basista
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2094
Pridružen/a: 19 Aug 2009 00:17

Re: *Igraj Bosno*

#74 Post Postao/la basista »

gooooooooooooollll!!!!!! Igra Bosna igra!!!

Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

Re: *Igraj Bosno*

#75 Post Postao/la im_ex »

1:1


Salihovic, ljubim ti nogu [smileyheartbounceqy7.gif] [bihbq3.gif]
Kuda idu ljudi kao ja ...

Odgovori