Drugi zivot.....

Diskusije oko religija u svijetu ...
Poruka
Autor/ica
Avatar
Dino_at
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 66
Pridružen/a: 31 Jan 2000 02:00
Lokacija: BiH/USA

#16 Post Postao/la Dino_at »

mala-plava21 je napisao/la:Hvala na trudu saznala sam nesto novo,
ali puno bi mi draze bilo kada bi svojim rijecima odgovorio na temu. pozdrav :)
Ja vjerujem u to. Tako Allah dzelle shanuhu kaze. Nemam sta reci, jer nisam jos tamo bio. Zato vjerujem onom koji je nas stvorijo.

Avatar
mala-plava21
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1246
Pridružen/a: 04 Dec 2006 02:00
Lokacija: Zagreb bijeli / Kad ti se place ti se nasmij od srca

#17 Post Postao/la mala-plava21 »

Hvala idemo dalje :baa:

Avatar
Tourniquet
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1204
Pridružen/a: 31 Aug 2000 02:00
Lokacija: Cuvaj me Boze, prijatelja, jer se neprijatelja cuvam sam..

#20 Post Postao/la Tourniquet »

vjerovanje u zivot poslije smrti i ponovno prozivljenje je sastavni dio moje vjere i ja kao vjernik normalno vjerujem i iskreno vjeruje,,.. I pokusavam u sto vecoj mjeri da se pripremim za taj zivot .. jer to je vjecni zivot, a zivjet cemo ga onako kako ga zasluzimo svojim postupcima na ovom svijetu....

ADMIN_BOL-CHAT.DE

#21 Post Postao/la ADMIN_BOL-CHAT.DE »

Ne bojimo se smrti, nego razmisljanja o smrti.

Avatar
Bebuskaa
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 382
Pridružen/a: 29 Feb 2000 02:00
Lokacija: Usa & Krajina...

#22 Post Postao/la Bebuskaa »

N e razmisljam o tome ...desice se kad se desi...onda cu imati priliku da vidim dali postoji drugi zivot..nama je da vjerujemo sudeci po Kur'anu i knnjigama a sad na nama je da se pitamo i vjerujemo u ono sto je najbolje..... :satisfied:

Avatar
Alyssa_
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1199
Pridružen/a: 30 Nov 2000 02:00
Lokacija: ** U svom svijetu tame,ususkana u kolevci samoce i neostvarenih zelja,izgubljena u sopstvenom zivotu

#24 Post Postao/la Alyssa_ »

vidovita_dzemila je napisao/la:ja se bojim smrti...priznajem. i takoðer ne mogu razumjeti jednu stvar. ka¾u kad èovjek umre ode u raj tj ode na mjesto gdje æe mu hiljadu puta biti ljep¹e nego na zemlji, gdje teèe med i mlijeko, gdje nema briga i problema...ali za mene je raj tamo gdje je moja porodica. raðe bih ¾ivjela u bijedi, puna problema, èak i bolesna ali da sam s njima, nego da bez njih u¾ivam u raju. ne znam...
pa kad se ode na onaj svijet, bude se sa porodicom isto, samo shto che svako da zasluzi nako kakav je na zemlji bio..a ja uvjek zhivim u nadi da cu akobogda moju sestru (rahmetli joj dushu) vidjeti kad odem na onaj svijet :huh:

Avatar
Alyssa_
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1199
Pridružen/a: 30 Nov 2000 02:00
Lokacija: ** U svom svijetu tame,ususkana u kolevci samoce i neostvarenih zelja,izgubljena u sopstvenom zivotu

#26 Post Postao/la Alyssa_ »

vidovita_dzemila je napisao/la:
Alyssa_ je napisao/la:
vidovita_dzemila je napisao/la:ja se bojim smrti...priznajem. i takoðer ne mogu razumjeti jednu stvar. ka¾u kad èovjek umre ode u raj tj ode na mjesto gdje æe mu hiljadu puta biti ljep¹e nego na zemlji, gdje teèe med i mlijeko, gdje nema briga i problema...ali za mene je raj tamo gdje je moja porodica. raðe bih ¾ivjela u bijedi, puna problema, èak i bolesna ali da sam s njima, nego da bez njih u¾ivam u raju. ne znam...
pa kad se ode na onaj svijet, bude se sa porodicom isto, samo shto che svako da zasluzi nako kakav je na zemlji bio..a ja uvjek zhivim u nadi da cu akobogda moju sestru (rahmetli joj dushu) vidjeti kad odem na onaj svijet :huh:

znam da se sastanemo svi na onom svijetu, ali ne umremo svi u isto vrijeme. proðu godine i godine....... kao po na¹oj vjeri porodica se u raju sastaje. mu¾ i ¾ena ponovo budu skupa i ovaj put zauvijek, a ¹ta ako je mu¾ imao dvije ¾ene ili ¾ena dva mu¾a? s kojom æe biti? znam da me zamaraju nebitne stvari ali to me ba¹ "kopka".
hmm...bash te razumijem znam shta mislish, ali nebi bilo vrijeme da sada o tme mislish, zivi i uzivaj dok si zhiva i cijeni svaki dan, a kad odemo na onaj svijet onda cemo dobiti odgovore na svoja pitanja, bash takva kakva ti sebi sama sada postavljash...bar ja tako mislim...ja znam jednu kja je izgubila svog covjeka, on je otishao na onaj svijet vrlo rano, proshlo je ni godinu dana od tada, i ona i dalje zivi, shta ce mora tako ali ona samo zivi za naj dan kada ce se opet sanjim sastati...nije sad da sve mi moramo da znamo, shto manje znamo bolje je za nas, a saznacem kad vrijeme dodje..

Avatar
Tourniquet
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1204
Pridružen/a: 31 Aug 2000 02:00
Lokacija: Cuvaj me Boze, prijatelja, jer se neprijatelja cuvam sam..

#27 Post Postao/la Tourniquet »

vidovita_dzemila je napisao/la:ja se bojim smrti...priznajem. i takoðer ne mogu razumjeti jednu stvar. ka¾u kad èovjek umre ode u raj tj ode na mjesto gdje æe mu hiljadu puta biti ljep¹e nego na zemlji, gdje teèe med i mlijeko, gdje nema briga i problema...ali za mene je raj tamo gdje je moja porodica. raðe bih ¾ivjela u bijedi, puna problema, èak i bolesna ali da sam s njima, nego da bez njih u¾ivam u raju. ne znam...

kazu da ce ljudi na onom svijetu zivjeti sa onima koje vole na ovom svijetu... I bice u drustvu u kakvom su bili na ovom svijetu... Mi svi znamo da je ovaj svijet samo kusnja i iskusenje,, nismo tu da bi uzivali ili nesto slicno nego da bi zasluzili mjesto na drugom svijetu, kada cemo zivjet vjecno i taj svijet nema kraja... I zato skim cemo biti i kako ce nam biti tamo to zavisi od nas samih tj. kako smo se ponasali na ovom svijetu...
I ako nam uzor bude Muhammed a.s. i njegov zivot na onom svijetu cemo biti sa njim i u drustvu pravih vjernika...
a normalno ako nam uzor bude neki pjevac , nogometas ili slicno bicemo u njihovom drustvu.. ali kao grijesnici...
I Alyssa, moram te malo ispravit.. Nije dovoljno samo uzivati u ovom svijetu i raditi da sebi zadovoljis.... Treba znati da se mora svodic racun pred Bogom sta smo radili a sta nismo radili.. i treba da mislimo i na onaj svijet... JEr kaze se zivi i radi za ovaj svijet kao da ces vjecno na njemu ostati, a misli na drugi kao da ces sutra umrijeti... Nije problem umrijeti i to ne treba da bude strah.,To je samo prelazak nashe dushe iz ovog privremenog tijela u neki veci i uzviseniji oblik. Problem je sta poslije smrti i da li nosimo sa sobom ista.... A zna se da poslije smrti s nama idu samo dobra i losha djela... Sve bogastvo koje steknemo, svi prijatelji koje upoznamo sve to ostaje iza nas... U grob se spusta samo nashe tijeli i sa njim nasa djela... svi ostali dodju do groba isprate te i vrate se kuci... Zato nemojmo previshe zuditi za ovim svijetom kad cemo ga kad tad napustiti....... Mislimo na onaj buduci svijet i radimo da zaradimo sto bolje mjesto u Dzennetu( raju) i da se sto vishe udaljimo od Dzehenemske vatre.....

Avatar
mala-plava21
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1246
Pridružen/a: 04 Dec 2006 02:00
Lokacija: Zagreb bijeli / Kad ti se place ti se nasmij od srca

#29 Post Postao/la mala-plava21 »

Da vas jos cujem sta mislite? :-k
Ljubav je... drugi zivot, ona urasta u dusu, unosi toplinu u svaku zilu i titra zivotom sa svakim otkucajem srca.

Avatar
mala-plava21
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1246
Pridružen/a: 04 Dec 2006 02:00
Lokacija: Zagreb bijeli / Kad ti se place ti se nasmij od srca

#30 Post Postao/la mala-plava21 »

ToUrNiQuEt je napisao/la:
vidovita_dzemila je napisao/la:ja se bojim smrti...priznajem. i takoðer ne mogu razumjeti jednu stvar. ka¾u kad èovjek umre ode u raj tj ode na mjesto gdje æe mu hiljadu puta biti ljep¹e nego na zemlji, gdje teèe med i mlijeko, gdje nema briga i problema...ali za mene je raj tamo gdje je moja porodica. raðe bih ¾ivjela u bijedi, puna problema, èak i bolesna ali da sam s njima, nego da bez njih u¾ivam u raju. ne znam...

kazu da ce ljudi na onom svijetu zivjeti sa onima koje vole na ovom svijetu... I bice u drustvu u kakvom su bili na ovom svijetu... Mi svi znamo da je ovaj svijet samo kusnja i iskusenje,, nismo tu da bi uzivali ili nesto slicno nego da bi zasluzili mjesto na drugom svijetu, kada cemo zivjet vjecno i taj svijet nema kraja... I zato skim cemo biti i kako ce nam biti tamo to zavisi od nas samih tj. kako smo se ponasali na ovom svijetu...
I ako nam uzor bude Muhammed a.s. i njegov zivot na onom svijetu cemo biti sa njim i u drustvu pravih vjernika...
a normalno ako nam uzor bude neki pjevac , nogometas ili slicno bicemo u njihovom drustvu.. ali kao grijesnici...
I Alyssa, moram te malo ispravit.. Nije dovoljno samo uzivati u ovom svijetu i raditi da sebi zadovoljis.... Treba znati da se mora svodic racun pred Bogom sta smo radili a sta nismo radili.. i treba da mislimo i na onaj svijet... JEr kaze se zivi i radi za ovaj svijet kao da ces vjecno na njemu ostati, a misli na drugi kao da ces sutra umrijeti... Nije problem umrijeti i to ne treba da bude strah.,To je samo prelazak nashe dushe iz ovog privremenog tijela u neki veci i uzviseniji oblik. Problem je sta poslije smrti i da li nosimo sa sobom ista.... A zna se da poslije smrti s nama idu samo dobra i losha djela... Sve bogastvo koje steknemo, svi prijatelji koje upoznamo sve to ostaje iza nas... U grob se spusta samo nashe tijeli i sa njim nasa djela... svi ostali dodju do groba isprate te i vrate se kuci... Zato nemojmo previshe zuditi za ovim svijetom kad cemo ga kad tad napustiti....... Mislimo na onaj buduci svijet i radimo da zaradimo sto bolje mjesto u Dzennetu( raju) i da se sto vishe udaljimo od Dzehenemske vatre.....

Stvarno si ovo zanimljivo iznio mislim da tu ima dosta istine.
Ljubav je... drugi zivot, ona urasta u dusu, unosi toplinu u svaku zilu i titra zivotom sa svakim otkucajem srca.

Odgovori