Drugi zivot.....

Diskusije oko religija u svijetu ...
Poruka
Autor/ica
Avatar
mala-plava21
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1246
Pridružen/a: 04 Dec 2006 02:00
Lokacija: Zagreb bijeli / Kad ti se place ti se nasmij od srca

Drugi zivot.....

#1 Post Postao/la mala-plava21 »

Mozda je malo mracna tema, ali priznajte svi smo se jednom zapitali
sto je nakon smrti?

Svi vjerujemo u Boga i vjerujemo u zivot nakon smrti.....


Kako zamisljate zivot nakon "smrti" ?



P.S. nadam se da vam nije precrna tema. :hallo:

Avatar
Isolde
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 460
Pridružen/a: 30 Nov 2000 02:00
Lokacija: Austria/Srbija

#2 Post Postao/la Isolde »

verujem u zivot posle smrti, telo umire a dusa nastavlja da zivi... al nemogu reci kako zamisljam zivot posle smrti jer neznam, nikad nisam "intenzivno" razmislela, nemam neke fantasie... :)

Avatar
Alma_sa
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 350
Pridružen/a: 01 Apr 2006 02:00
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

#3 Post Postao/la Alma_sa »

...u¾ivam u ovom ¾ivotu kojeg imam, a ¹ta æe biti poslije, iskrena da budem ne razmi¹ljam ba¹ previ¹e... :naughty:

Avatar
Alyssa_
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1199
Pridružen/a: 30 Nov 2000 02:00
Lokacija: ** U svom svijetu tame,ususkana u kolevci samoce i neostvarenih zelja,izgubljena u sopstvenom zivotu

#4 Post Postao/la Alyssa_ »

...ja vjerujem da kad covjek umre, dusa ode...a da vjerujem u zivot poslje smrti, pa slazem se sa Alma_sa, nisam bas toliko o tome razmisljala...


ps..mala-plava 21 , pa dobra ti je tema, kizz:-)

Avatar
mela0660
Pocetnik
Postovi: 22
Pridružen/a: 11 Jan 2007 02:00
Lokacija: BiH
Kontakt:

#5 Post Postao/la mela0660 »

Slazem se sa Alma_sa,i u sustini trudim se ne razmisljati o tome,ako slucajno pomislim na smrt..hej da ja moram umrijeti...vjerujte "stomak me pocinje boljeti"...
NECU DA RAZMISLJAM O TOME...

dinko
@ #bol-chat
Postovi: 648
Pridružen/a: 17 Sep 2006 02:00
Lokacija: C:\WINDOWS\system32\bol-chat.exe
Kontakt:

#6 Post Postao/la dinko »

E ja kad pomislim na svoju smrt odmah se najezim i milism na tome kako da umrem.Ponekad se bojim svoje smrti ali kako dragi Allah dz.s. propise tako ce mi biti ...

Avatar
Tourniquet
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1204
Pridružen/a: 31 Aug 2000 02:00
Lokacija: Cuvaj me Boze, prijatelja, jer se neprijatelja cuvam sam..

#8 Post Postao/la Tourniquet »

Smrt je moje spasenje-..

Avatar
mala-plava21
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1246
Pridružen/a: 04 Dec 2006 02:00
Lokacija: Zagreb bijeli / Kad ti se place ti se nasmij od srca

#9 Post Postao/la mala-plava21 »

Drago mi je da ste se odazvali na moju temu, prosli sam tjedan izgubila baku i to me ponukalo na ovu temu.



Iskreno ni ja nisam nikad bas razmisljala o vlastitoj smrti.
Katkad mislim da se ponovno rodimo i dobijemo zivot kakav smo zasluzili,ali to samo dragi Bog zna.

Idemo dalje da vas cujem.

Avatar
Bjezba
Los Korisnik/ Banovan Korisnik
Postovi: 60
Pridružen/a: 30 Sep 2000 02:00
Lokacija: Norway

#11 Post Postao/la Bjezba »

Ne zamaraj se tim pitanjem. Kao prvo , rano ti je o tome razmisljati. Kao drugo neces doznati nista spektakularno, ne bar ovdje.
Ali eto, ja sam uvjeren da ljudska dusa ne moze da umre. Ne pitaj kako znam . Jednostavno znam.
Pozz

Avatar
mala-plava21
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1246
Pridružen/a: 04 Dec 2006 02:00
Lokacija: Zagreb bijeli / Kad ti se place ti se nasmij od srca

#12 Post Postao/la mala-plava21 »

Iskreno ne zamaram se s tim, jednostavno me zanimalo sto drugi misle o tome.



i bjezBa slazem se s tobom da si uvjeren da ljudska dusa nikad ne umire.


kiss svima

Avatar
Dino_at
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 66
Pridružen/a: 31 Jan 2000 02:00
Lokacija: BiH/USA

Ovako to izgleda iz Islamske perspektive nakon smrti

#13 Post Postao/la Dino_at »

HADISI O PRESELJENJU I ISPITIVANJU U KABURU I NA AHIRETU

Imam Ahmed prenosi od El - Bera' bin ´Aziba, koji je rekao: "Izasli smo sa Allahovim Poslanikom, s.a.v.s., na dzenazu jednom ensariji. Prisli smo kaburu, a umrli jos nije bio zakopan; Allahov Poslanik, s.a.v.s., sjeo je i mi smo sjeli oko njega kao da su nam na glavama bile ptice. U ruci mu je bio stap kojim je ceprkao po zemlji, podigao je glavu, pa je dva ili tri puta rekao: 'Utjecite se Allahu od azaba u kaburu', a zatim nastavio: 'Odista ce robu, vjerniku, kada bude napustao dunjaluk a susretao se sa ahiretom, sa nebesa sici meleki kao sunce bijelih lica, sa kojima ce dzenetski balzami i kefini biti, i sjesti na rastojanju dokle pogled dopire. Zatim ce mu doci melek smrti, kod glave mu sjesti i reci: 'O dobra duso, izadji u Allahov oprost i zadovoljstvo' - pa kaze - pa ce izaci i poteci kao sto kap iz mjesine za vodu tece. Pa ce uzeti dusu, a ovi meleki nece pustiti da je drzi ni koliko treptaj oka a vec ce je uzeti i u dzenetske balzame i kefine smjestiti. Iz nje ce tada nesto poput najboljeg mirisa koji postoji na zemlji izici. Dusu ce uznijeti a svaka skupina meleka pored koje budu prolazili pitati ce ih: 'Koja je ovo dobra dusa?' Odgovorit ce: tog i tog, spominjuci najljepsa imena kojim su ga na dunjaluku zvali. Stici ce sa njom do dunjaluckog neba pa ce traziti da joj se otvori. Bit ce joj otvoreno te ce biti pracena od stanovnika svakog neba kojem se budu priblizavali do onog koje iza njega slijedi. I sve tako dok ne bude donesena na sedmo nebo pa ce Allah reci: 'Upisite djelo Moga roba na najvisim mjestima Dzenneta i vratite ga na zemlju. Odista sam ih od zemlje stvorio i u nju cu ih vratiti, pa cu ih iz nje i drugi put izvesti.' Dusa ce biti vracena u svoje tijelo, pa ce dva meleka doci do njega, sjesti i rijecima mu se obratiti: 'Ko ti je Gospodar?' Odgovorit ce: 'Moj je Gospodar Allah.' Upitat ce ga: 'Koje si vjere?' 'Moja je vjera islam', glasit ce odgovor. 'Ko je covjek koji vam je poslan?' Odgovorit ce: 'To je Allahov Poslanik, s.a.v.s.' 'Sta ti znas?', reci ce: 'Kur'an sam ucio, vjerovao u njega i istinu govorio.' Jedan glas ce s neba povikati: 'Moj rob istinu govori, zastrite ga i prekrijte Dzennetom i dzenetska vrata mu otvorite' - kaze - do njega ce dzenetski dah i lagodnost doprijeti, a mjesto u kaburu bit ce mu prosireno dokle mu pogled seze. I doci ce mu covjek lijepog lica i odjece, ugodna mirisa, pa ce reci: ¢Obraduj onoga koji te je obveselio, ovo je tvoj dan, koji ti je obecan.¢ Ovaj ce ga upitati: 'Ko si ti? Tvoje lice jeste lice koje samo dobro donosi?' Odgovorit ce: 'Ja sam tvoje dobro djelo', a umrli ce reci: 'Boze, cas prozivljenja neka nastupi, da bih se svojim ukucanima i imanju vratio' - kaze - odista ce nevjerniku, kada bude dunjaluk napustao, a sa ahiretom se susretao, sa neba sici meleki crna lica sa kojima ce tkanina od kostrijeti biti. Sjest ce daleko od njega koliko pogled seze. Zatim ce melek smrti doci, kod glave mu sjesti, i reci: 'Pokvarena duso, izadji u gnjev i srdzbu Allahovu¢ - rekao je - dusu ce razdvojiti od njenog tijela pa ce je iscupati kao sto se cupa ozeg sa mokre vune. Zatim ce je uzeti, a ovi nece pustiti da je drzi ni koliko treptaj oka a vec ce je smjestiti u tkaninu od kostrijeti.
Iz duse ce tada izici poput najodvratnijeg zadaha lesa koji postoji na zemaljskoj kugli. S dusom ce uzletjeti i svaka ce ih skupina meleka pored koje budu prolazili pitati: 'Koja je ovo nevaljala dusa?' Odgovorit ce: toga i toga, najodvratnijim imenom kojim je na dunjaluku zvat dok je na najnize nebo ne donesu. Trazit ce da joj se otvori, ali joj otvoreno biti nece.
Zatim je Allahov Poslanik, s.a.v.s., proucio ajet:
'Kapije nebeske nece se otvoriti i prije ce deva kroz iglene usi proci nego sto ce oni u Dzennet uci.' (7:40) A Allah ce reci: 'Njegovo djelo upisite u podzemlju na dnu Dzehennema', a dusa ce mu odmah biti bacena. Nakon toga Allahov Poslanik, s.a.v.s., proucio je ajet:
"A onaj ko bude smatrao da Allahu ima iko ravan - bit ce kao onaj koji je s neba pao i koga su ptice razgrabile, ili kao onaj koji je vjetar u daleki predio odnio." (22:31) Dusa ce mu nakon toga biti vracena u tijelo te ce mu doci dva meleka, sjesti do njega, i obratiti mu se rijecima: 'Ko ti je Gospodar?' Reci ce: 'Ha...ha... ne znam.' 'Koji je to covjek koji vam je poslan?' Odgovorit ce: 'Ha...ha... ne znam', pa ce s neba glas povikati: 'Moj rob odista laze, vatrom ga prekrijte i vrata u Dzehennem otvorite.' Do njega ce doprijeti dzehenemski otrov i zega, a kabur ce ga stijesniti tako da ce mu se u njemu i rebra izmijesati. Doci ce mu covjek odvratna lica, ruznog odijela i odvratna mirisa, pa ce reci: 'Ono sto ce rastuziti tebe ceka. Ovo je tvoj dan, dan koji ti je obecan', a on ce upitati: 'Ko si ti, lice ti je nalik licu koje samo zlo donosi?' Odgovorit ce: 'Ja sam tvoje ruzno djelo', a nevjernik ce reci: 'Boze, cas prozivljavanja neka ne nastupi.'" Hadis prenosi Ebu-Davud od El-E'amesa, a En-Nesai i Ibn-Madze od El-Minhal bin Amra.
Imam 'Abd bin Humejd, Allah mu se smilovao, u svom Musnedu prenosi od Enesa bin Malika, koji kaze da je Allahov Poslanik, s.a.v.s., rekao: "Odista ce rob, kada bude stavljen u kabur i kada ga napuste prijatelji, cuti topot njihove obuce kada se budu udaljavali, pa ce mu dva meleka doci, sjesti do njega i reci mu: 'Sta ti mislis o ovom covjeku?' Ako se bude radilo o vjerniku, reci ce: 'Svjedocim da je on rob Allahov i Njegov poslanik.' Tada ce mu biti receno: 'Pogledaj svoje mjesto u Dzehennemu koje ti je Allah zamijenio mjestom u Dzennetu.'" Allahov Poslanik, s.a.v.s., rekao je: "I bit ce mu pokazana oba mjesta, pa ce ih vidjeti."
Katade kaze: 'Spomenuto nam je da ce mu mjesto u kaburu biti prosireno za sedamdeset arsina i da ce do Sudnjeg dana zelenilom biti napunjeno.' Hadis prenosi Muslim od Abd bin Humejda, a prenosi ga i En - Nesai od Junusa bin Muhammeda...
Prenosi Dzerir od Ebu-Hurejrea, neka je Allah zadovoljan sa njim, a ovaj od Allahovog Poslanika, s.a.v.s., da je rekao: "Tako mi Onoga u cijoj je ruci moj zivot, mejit ce cuti topot vase obuce kada ga budete napustali od njega odlazeci. Ako je bio vjernik, namaz ce mu biti kod glave, zekat s njegove desne strane, a post s lijeve. Ucinjena dobra djela, sadaka, ocuvanje rodbinskih veza, pravicnosti i dobrocinstvo prema ljudima, kod nogu. Od glave ce mu se prici pa ce namaz reci: 'S moje strane nema ulaza.' Prici ce mu se s desne strane, a zekat ce reci: 'S moje strane nema ulaza.' Takodjer i s njegove lijeve strane, pa ce post reci: 'S moje strane nema ulaza.¢ Prici ce mu se i s nogu, pa ce ucinjena dobra djela reci: 'Ni s moje strane nema ulaza', a nakon toga ce mu receno biti: 'Sjedi', pa ce sjesti, a sunce na zalasku bit ce mu prikazano. Nakon toga bit ce mu receno: 'Obavijesti nas o onome o cemu te pitamo.' Odgovorit ce: 'Pustite me da klanjam.'
'Klanjat ces, obavijesti nas o onome sto te pitamo.' 'A o cemu me pitate?' 'Sta bi mogao reci o covjeku koji je boravio medju vama i ima li sta cime bi mogao o njemu svjedociti?' Upitat ce: ¢Je li o Muhammedu?¢ 'Da', receno ce mu biti. Odgovorit ce: 'Svjedocim da je Allahov Poslanik, i svjedocim da nam je s dokazima od Allaha dosao i mi smo mu povjerovali.' 'S tim si zivio, umro, i s time ces, ako Bog da, biti prozivljen', receno ce mu biti. Zatim ce mu kabur za sedamdeset arsina prosiren biti, u njemu ce mu svjetlo sjati, a vrata u Dzennet ce mu se otvoriti, te ce mu receno biti: 'Pogledaj sta je Allah za tebe u Dzennetu pripremio', pa ce opskrbljen radoscu i srecom biti, a dusa ce mu medju dobrim dusama boraviste naci. To je ptica zelena koja ce biti priljubljena uz dzenetsko drvo, a tijelo ce pocetku, zemlji vraceno biti." A to su rijeci Uzvisenog:
"Allah ce vjernike postojanom rijecju ucvrstiti i na ovom i na onom svijetu." Hadis prenosi Ibn-Hibban.
Prenosi El-Avfi od Ibn-Abbasa, neka je Allah zadovoljan sa njim, da o ovom ajetu kaze: "Vjerniku na samrti odista meleki budu prisutni, nazovu mu selam i Dzennetom ga obraduju"; zatim je spomenuo stanje vjernika kako je to izneseno u prethodnim hadisima, a onda kazao: "Sto se tice nevjernika, na samrti ce meleki na njega nasrnuti, ruke svoje rasirivsi. El-best, znaci - udaranje:
'Udarajuci ih po obrazima i po ledjima njihovim' (8:50), na samrti, a kada uveden u kabur bude i kada mu bude naredjeno da sjedne, receno ce mu biti: 'Ko ti je Gospodar?' Nikakva odgovora im nece dati, a sam je Allah ucinio da svaki spomen na to zaboravi. A kada receno bude: 'Koji ti je poslanik poslan?' Za njega upute nece biti i nikakva im odgovora nece dati.'"
"A navjernike ce u zabludu staviti; Allah radi sto hoce." (Pripremio: Nedzad ef. Becic, imam BIKC Castrop-Reuxel)

Avatar
Dino_at
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 66
Pridružen/a: 31 Jan 2000 02:00
Lokacija: BiH/USA

Dzennet / Raj

#14 Post Postao/la Dino_at »

U dva Sahiha Ebu Hurejre, r.a., prenosi hadis gdje kaze: Rekao je Resulullah, s.a.w.s.,: “Uzviseni Allah je rekao: Pripremio sam za moje cestite robove ono sto ni oko nije vidjelo, niti je uho culo a niti je doslo na pameti bilo kom covjeku”. A kod Buharije stoji i ova predaja od Ebu Hurejre, r.a.,: Rekao je Resulullah, s.a.w.s.,: “Jedan luk nekog od vas u dzennetu bolji je od dunjaluka i sveg sto je na njemu”. Buhari biljezi i ovaj hadis: Sehl ibn S’ad, r.a., kaze: “Cuo sam Resulullaha, s.a.w.s., gdje kaze: Jedno mjesto velicine bica u dzennetu bolje je nego sav dunjaluk i ono sto je na njemu”.

Kaze Ibnul-Qajjim, Allah mu se smilovao:

“Kako je moguce odrediti vrijednost kuce koju je Allah svojom rukom sazdao i ucinio je boravistem njegovih ahbaba. On ju je ispunio Njegovim rahmetom, pocascu i zadovoljstvom.

- Ako pitas o njenoj zemlji i njenoj prasini pa to je moshus i shafran.

- Ako pitas o njenom krovu pa to je arsh (prijesolje) Rahmana.

- Ako pitas o njenim dvorima (i stazama) pa to su moshusi mirisavi.

- Ako pitas o njenom sljunku pa to su biseri i dragulji.

- Ako pitas o njenoj gradnji pa to je oblog od srebra i oblog od zlata.

- Ako pitas o njenom drvecu pa u njoj nema nijedno drvo a da mu stablo nije od zlata i srebra, a ne od drveca.

- Ako pitas o njenim plodovima pa oni su poput kula, meksi od pjene sladji od meda.

- Ako pitas o njenim listovima (liscu) pa oni su poput najprefinjenijih ogrtaca.

- Ako pitas o njenim rijekama pa ima rijeka koje su od mlijeka ciji se ukus ne mijenja, ima ih koje su od vina, prijatne onima koji (ih) piju a ima ih i od meda procijedjenog.

- Ako pitas o njihovoj hrani: pa to je voce koje ce sami birati i pticije meso kakvo budu zeljeli.

- Ako pitas o njihovom picu: pa to je Tesnim (izvor u dzennetu), zendzebil (inbir) i komfor.

- Ako pitas o njihovim posudama pa to su posude od zlata i srebra, sasvim prozirne.

- Ako pitas o velicini njenih vrata pa izmedju dva ulaza je razdaljina cetrdeset godina hoda.

- Ako pitas o njenim hladovima pa u njoj ima jedno drvo pod cijim hladom putuje vrijedni i brzi konjanik sto godina, i ne predje ga.

- Ako pitas o njenim prostranstvima pa njen stanovnik, koji je na najnizem stepenu, putovace njegovim vlasnistvom, njegovim krevetima, njegovim dvorcima i njegovim bascama dvije hiljade godina.

- Ako pitas o njenim satorima i njenim svodovima pa samo jedan od tih satora, koji je od supljeg bisera, ima sezdeset milja.

- Ako pitas o odjeci njenih stanovnika pa to je svila i zlato.

- Ako pitas o njihovim nevjestama i njihovim zenama pa one su dvjevojke mlade, godina istih. One kroz cije organe tece mladalacka voda. Ruza i jabuka su ono sto se navlaci na obraze. Sipci su ono sto sadrze grudi. Nanizani biser je ono sto obuhvataju sjekutici. Mehkoca i njeznost su ono oko cega se vrte strukovi. Sunce sija od ljepote njenog lica kada se pokaze, a munja sija izmedju njenih zubi kada se nasmije.

- Ako pitas o njihovoj starosti pa one su istih godina u najljepsoj dobi mladalastva.

- A ako pitas o njihovoj ljepoti pa jesi li vidio Sunce i Mjesec? I sta mislis o zeni koja se smijesi u lice svoga muza. Dzennet se osvijetli njenim osmjehom. Ako zapjeva, pa, o uzitka za oci i usi! Kada pocne s ljubaznoscu i pruzanjem uzitaka, pa, eh kako je samo divna ta ljubaznost i taj uzitak. Ako poljubi, pa ne postoji nista strasnije od tog poljupca. A ako cjeliva, pa ne postoji nista sladje niti ljepse od tog cjelivanja.

Pa pozuri dzennetskim vrtovima Jer oni su tvoja prva boravista i u njima je sator.

Medjutim, mi smo roblje neprijatelja, pa sta mislis: Hocemo li se vratiti nasoj domovini i spasiti se?”.

STANOVNICI DZENNETA

Njihova hrana:

"… I voæem koje æe sami birati, i mesom Ptièijim kakvo budu ¾eljeli." [Al-Waqi’a,20,21]
"Oni koji su se Allaha bojali biæe meðu izvorima u gustim ba¹èama i meðu voæem koje budu ¾eljeli" [Al-Mursalat,41,42]

Njihovo piæe:

"U njemu æe iz èa¹e piæe inbirom zaèinjeno piti Sa izvora u d¾enne tu, koji æe se Selsebil zvati" [Ad-Dahr,17,18]
"Èestiti æe iz pehara piti kamforom zaèinjeno piæe" [Ad-Dahr,5]
"Daæe im se pa æe piæe zapeèaæeno piti, èiji æe peèat mo¹us biti" [Al-Mutaffifun,25,26]

Njihova odjeæa:

"Na njima æe biti odijela od tanke zelene svile, I od te¹ke svile… " [Ad-Dahr,21]
"… u njima æe se narukvicama od zlata I biserom kititi, a odjeæa æe im svilena biti." [Al-Had¾d¾,23]

Njihov izgled:

"Neka lica toga dana æe biti blistava, nasmijana i radosna" [Al-Abase,38]
"Neka lica toga dana biæe radosna, trudom svojim zadovoljna, u d¾ennetu izvanrednome" [Al-Ga¹iye,8-10]
"Toga dana æe neka lica blistava biti, u Gospodara svoga æe gledati" [Al-Qiyama,22,23]

Njihovi le¾aji:

"Naslonjeni na posteljama èije æe postave od kadife biti, a plodovi u oba perivoja na dohvat ruke æe stajati" [Ar-Rahman,54]
"Na divanima izvezenim, jedni prema drugima na njima æe naslonjeni biti" [Al-Waqi’a,15,16]

Kako æe ih meleki docekati:

"Èuvari njegovi æe im reæI: Mir vama, od grijeha ste èisti zato uðite u nj, u njemu æete vjeèno boraviti" [Az-Zumar,73]
"I meleki æe im ulaziti na vrata svaka:’Mir neka je vama zato ¹to se trpjeli, a divno li je najljep¹e prebivali¹te!" [Ar-Ra’d,23,24]

Njihova prebivalista:

"A one koji se Gospodara svoga boje èekaju odaje, sve jedne iznad drugih sagraðene, ispred kojih æe rijeke teæi" [Az-Zumar,20]
"… I divne dvorove u vrtovima edenski. A i malo naklonosti Allahove veæe je od svega toga" [At-Tewba,72]

Njihovo polaganje racuna:

"Oni æe u d¾ennet uæi: u njemu æe imati u obilju svega, bez raèuna" [Al-Mu’min,40]
"Dobro djelo On æe umnogostruèiti I jo¹ od sebe nagradu veliku dati" [An-Nisa,40]

Njihov svr¹etak:

"Ono ¹to im je Allah pripremio i niko ne zna kakve ih, kao nagrada za ono ¹to su èinili, skrivene radosti èekaju" [As-Sagda,17]
"Allah æe njima biti zadovoljan Allah æe zadovoljan njima biti a i oni Njim" [Al-Maide,119]

Njihova radost:

"Radosni zbog onoga ¹to im je Allah od dobrote svoje dao i veseli zbog onih koji im se jo¹ nisu pridru¾ili" [Ali Imran,190]

Njihova vjeènost u d¾ennetu:

"Uðite u Dzennet, u miru, ovo je dan vjeèni" [Qaf,34]

Njihova sigurnost:

"Oni koji su u Allaha i onaj svijet vjerovali i dobra djela èinili,-- nièega se oni neæe bojati i ni za èim oni neæe tugovati." [Al-Ma’ide,69]

Neprekidnost blagodati:

"I njima æe se doviknuti: ’Taj D¾ennet ste u naslijedstvo dobili za ono ¹to ste èinili!" [Al-A’raf,43]

Preveo i obradio Abdul-Medzid

Avatar
mala-plava21
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1246
Pridružen/a: 04 Dec 2006 02:00
Lokacija: Zagreb bijeli / Kad ti se place ti se nasmij od srca

#15 Post Postao/la mala-plava21 »

Hvala na trudu saznala sam nesto novo,
ali puno bi mi draze bilo kada bi svojim rijecima odgovorio na temu. pozdrav :)

Odgovori