Hidzab, Niqab

Diskusije oko religija u svijetu ...
Poruka
Autor/ica
Avatar
Emmi
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2108
Pridružen/a: 23 Dec 2009 21:54

Re: Hidzab, Niqab

#16 Post Postao/la Emmi »

andro je napisao/la:PREVARENI MLADOŽENJA
Ispod nikaba otkrio bradatu i razroku mladenku
slika
Datum objave:
10.02.2010 13:58

Arapski veleposlanik je poništio svoj brak kada je na vjenčanju otkrio da je mladenka koja se skrivala ispod nikaba, 'bradata i razroka', piše u srijedu emiratski dnevni list Gulf News
Veleposlanik se vjenčao s državljankom jedne zemlje u Perzijskom zaljevu na temelju fotografije koju je dobio od njezine obitelji, a za koju je poslije utvrdio da je fotografija sestre buduće mladenke, dodaje list.

U prigodi rijetkih susreta sa zaručnicom, veleposlanik nije mogao vidjeti lice svoje drage jer je nosila nikab, piše Gulf News. Kada je potpisao ženidbeni ugovor i nakon toga htio 'poljubiti svoju ženu, inače liječnicu, otkrio je da je bradata i razroka'.

Odmah je podnio tužbu na sudu zato što su ga mladenkini roditelji 'obmanuli'. Sud je poništio njihov brak, piše list. List nije naveo državljanstvo diplomata ni njegove supruge.

Žene u monarhijama Perzijskog zaljeva izlaze na ulicu pokrivene, a neke nose nikab ili ogrtač koji pokriva cijelo tijelo.



Prije braka covjek treba da nastoji da djevojci vidi lice i sake, ne osamljujuci se s njom, kako se ne bi kasnije pojavilo nesto sto bi ga navelo na razvod braka koji je jako pokudan kod Allaha dzelle sanuhu, kako Poslanik sallallahu `alejhi ve sellem kaze: "Nijedno dopusteno djelo nije tako mrsko Allahu kao razvod braka."
slika

Avatar
Bausstelac
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 403
Pridružen/a: 01 Apr 2010 01:38

Re: Hidzab, Niqab

#18 Post Postao/la Bausstelac »

Prosle godine u "civilizovanoj" i vecinom krscanskoj USA,silovane su 3244 zena,a u s.Arabiji 1 zena,to je za mene ponizavajuce !!!!


Toliko o zastiti Zena ...
"Smrt je jedna,pa zato neka bude na Allahovom putu"

Avatar
Bausstelac
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 403
Pridružen/a: 01 Apr 2010 01:38

Re: Hidzab, Niqab

#20 Post Postao/la Bausstelac »

papaya je napisao/la:To nema nista sa zastitom,,i da se razumemo, ne mislim da "normalne" pokrivene, vec one koje je SKROZ zamotane

Ako cemo tako, koliko su zene kamenovane u "civilizovanom" svijetu? Koliko njih mogu da sjednu za volan? i da ne nabrajam
Papayko recicu ti sta je jedna moja prijateljica "Hrvatica" koja je bila silovana u Holandiji odgovorila jednoj Svabici ovdje u Mannheimu na jednoj vjerskoj raspravi.

"Meni kao Zeni je puno draze da me neko kamenovao zbog k****,nego sto sam silovana,i kroz to silovanje izgubila nevinost".

Ne razumjem zasto vam smeta ako neka Zena sama hoce skroz da se zamota,a nesmeta vam kad se neka skine skroz gola po plazama,bazenima itd?..mislim kako to da ljudi stalno pricaju o slobodi i licnom izboru,ali kad se radi o slobodnom izboru Muslimankih onda sva ljudska prava nevaze....KOJA LICEMJERNOST
"Smrt je jedna,pa zato neka bude na Allahovom putu"

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Hidzab, Niqab

#21 Post Postao/la mrki62 »

Bausstelac

De se raspitaj ko provodi ta silovanja a pogotovo u Francuskoj.
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
Bausstelac
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 403
Pridružen/a: 01 Apr 2010 01:38

Re: Hidzab, Niqab

#23 Post Postao/la Bausstelac »

mrki62 je napisao/la:Bausstelac

De se raspitaj ko provodi ta silovanja a pogotovo u Francuskoj.
E jadan mrki,ti si bas perfektna licnost za Zapadnjake i njiove ciljeve.Kroz takvih "maloumnika" poput tebe,oni pokusavaju prikazati Muslimane na najruzniji nacin,neznam sa ovim cemu ciljas,samo mene nebi cudilo ako bi Muslimane optuzili cak i za silovanja.

Mogu oni da pricaju kolko hoce i sta hoce,ali silovanja zena,ubijanje djece,zena,staraca,trudnica uvjek je bio njihov nacin ratovanja.Imamo Bosnu za primjer nemoram pitat za francuze,u bosni su silovane 50 hiljada Muslimankih i to u ime "krscanstva",a do sada nisam niti jednom cuo da se neka krscanska zalila da je bila silovana od strane Muslimana.

a ti lutaj u svojoj zabludi,samo bi trebao da znas,da takvim "licemjerima" Allah obecava kaznu prvo na ovom dunjaluku,prije one ahiretske
Zadnja izmjena: nella26, dana/u 22 Jun 2010 00:12, ukupno mijenjano 1 put.
Razlog: off obrisan
"Smrt je jedna,pa zato neka bude na Allahovom putu"

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Hidzab, Niqab

#24 Post Postao/la mrki62 »

Vijeće Evrope: Usvojena rezolucija protiv zabrane nošenja burke

slika

24SI - Parlamentarna skupština Vijeća Evrope (PSVE) u srijedu navečer je u Strasbourgu usvojila rezoluciju po kojoj bi potpuna zabrana burke na javnim mjestima osporila osnovno pravo ženama koje žele da pokriju lice.

Potpuna zabrana nošenja burke i nikaba osporava ženama, koje to žele slobodno, pravo da pokriju lice, kaže se u rezoluciji koja je usvojena sa 108 glasova "za" i četiri "uzdržana".

Zabrana burke bi bila kontraproduktivna, ocijenili su evropski parlamentarci i može se opravdati samo u slučaju sigurnosnih razloga ili kada profesionalne obaveze zahtijevaju od žena da pokažu lice.

Francuska, Belgija i Španija razmatraju mogućnost zabrane nošenja burke na javnim mjestima, prenosi Reuters.

Rezolucija PSVE nema pravnu težinu u odnosu na nacionalne zakone.

U rezoluciji se također navodi da "velika većina evropskim muslimana dijele načela koja su u osnovi naših društava".

U rezoluciji se izražava žaljenje zbog diskriminacije prema muslimanima, uključujući zabranu izgradnje minareta u Švicarskoj koja je izglasana u toj zemlji na referendumu u novembru 2009.

Istovremeno se pozivaju muslimani u Evropi da napuste svako tradicionalno tumačenje islama koje osporava jednakost spolova i ograničava prava žena.

U rezoluciji se podvlači razlika između religije islama i muslimanskog političkog pokreta poznatog kao islamizam koji ne prihvata odvajanje vjere i države, što je, kako se naglašava, osnova evropskih demokratija, prenose agencije.

(fena)
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Hidzab, Niqab

#27 Post Postao/la mrki62 »

papaya je napisao/la:Baustelac...nadam se da m pogresno shvatila..
ali hoces da kazes da nikada nijedan musliman nije silovao zenu????
To je ono što mnogi neće da prihvate kao fakat činjenicu.
Pristalice oblačenja ala xxxxxx prezentiraju islam zatvorenog tipa i zagovaraju silovanje žena što se slobodno oblače sa izgovorom same su se nudile.
Inače kod xxxxxx muslimana je običaj ako neko i siluje žensku,onda ta žena po običaju bude kamenovana ili na neki drugi način izopčena od društva jer je muškarac uvijek u pravu (čak i kad siluje ) a žena nikad - čak ni tada kad je silovana.

PS. to što sam napisao je za neke neshvatljivo i neprihvatljivo al sa moje strane i ubrzo će slijediti napadi na mene a ne na gore objašnjene običaje ,............... bujrum provehabije [muzikafo1.gif]
Zadnja izmjena: andro, dana/u 24 Jun 2010 21:31, ukupno mijenjano 1 put.
Razlog: uvredljiv sadrzaj
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Hidzab, Niqab

#30 Post Postao/la mrki62 »

Mic_Sokoli je napisao/la:
To je ono što mnogi neće da prihvate kao fakat činjenicu.
Pristalice oblačenja ala xxxxxx prezentiraju islam zatvorenog tipa i zagovaraju silovanje žena što se slobodno oblače sa izgovorom same su se nudile.

Ovo je ono sto samo Ignoranti i lazovi mogu pripisati Muslimanima.
Da mic, te xxxxxx su svugdje, de malo klikni http://english.aljazeera.net/news/afric ... 76354.html

Mic,kako žena može dokazati da je bila silovana ?
Jel se ono radi o 4 svjedoka ?
Zadnja izmjena: andro, dana/u 24 Jun 2010 21:38, ukupno mijenjano 1 put.
Razlog: uvredljiv sadrzaj
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Odgovori