Vehabije

Diskusije oko religija u svijetu ...
Poruka
Autor/ica
Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Vehabije

#946 Post Postao/la mrki62 »

Bausstelac je napisao/la:

nego negdje sam procitao da si u Mariboru,poznajes li mozda Minura i Salije Islamoskog iz Makedonije?gradzevinu rade tamo
Jok , nisam na Å tajerskom kraju [muzikafo1.gif]

Link http://www.youtube.com/watch?v=NDOjRm7cass
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
beba80
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 887
Pridružen/a: 15 Mar 2009 22:34

Re: Vehabije

#947 Post Postao/la beba80 »

mrki62 je napisao/la:
beba80 je napisao/la:Ja kontao krki presao u BRAĆU
Njemu ni KUR'AN ne moze pomoci ako mu se Alah dž.š. ne smiluje
Aaaaaaaaaaaaa ,............. i ti si tu , imam ja materijala i za tebe [muzikafo1.gif]

http://www.youtube.com/watch?v=Zm4qWNU4 ... re=related
Ova casna muslimanka vidimpokrivena kako je Alah naredio pa moze da prica o ispravnosti ha ha ha

Avatar
ekrankaa
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 633
Pridružen/a: 20 Okt 2008 03:26

Re: Vehabije

#948 Post Postao/la ekrankaa »

Ja zaista ne razumijem nastojanje da se tkz vehabije toliko ocrne, vec je toliko nerazumno dokazivati se na ovakvim temama da se pomalo i cudim , ali razumijem da se ne moze, pogotovo ako si musko , dopustiti nele lazne optuzbe ako si musliman u vjeri.
Dakle,
Tko je taj tko moze da sudi vjernika koji pada na sedzu Allahu dz.s.??

Samo da se pise [Happy.gif] Bogdom da sam vehabijka, nema postenijih i cestitih ljudi i zena [smile.gif]

Amin.
http://www.youtube.com/watch?v=Rdgmzoqc5xc

Postoji jedna tocka u tvom zivotu kada shvatis- tko je vazan, tko nikad nije bio vazan, tko vise nije vazan i tko ce uvijek biti vazan. ...

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Vehabije

#949 Post Postao/la mrki62 »

ekrankaa je napisao/la:Ja zaista ne razumijem nastojanje da se tkz vehabije toliko ocrne, vec je toliko nerazumno dokazivati se na ovakvim temama da se pomalo i cudim , ali razumijem da se ne moze, pogotovo ako si musko , dopustiti nele lazne optuzbe ako si musliman u vjeri.
Dakle,
Tko je taj tko moze da sudi vjernika koji pada na sedzu Allahu dz.s.??

Samo da se pise [Happy.gif] Bogdom da sam vehabijka, nema postenijih i cestitih ljudi i zena [smile.gif]

Amin.
Pa nije svaki vehabija terorist al je svaki terorist vehabija,............ kontaš li ti to ?

Ako ne, evo ti malo gradiva , da makar malo shvatiš da nije stvar o vjerniku koji klanja i moli se Allahu dž.š., već nešto sasvim treće


Domaći Vehabije i Selefije dio su jednog globalnog političkog i vjerskog pokreta i to nema nikakve veze sa tim tvojim objašnjenjem [muzikafo1.gif]

Najjača grana islamskog terorizma danas jest upravo salafitska/vahabitska grana, koja tvori Al-Qaedu i koja se najbrže od svih grana islamskog terorizma širi po svijetu.

Najznačajnija uporišta ove grane terorizma su:

- Afganistan i Pakistan, u kojemu (kako je već ranije rečeno) Salafiti/Vahabiti usko surađuju sa nekim granama Sufija;

- Jemen (Al-Qaeda Arapskog poluotoka), (u Jemenu, gdje je oko 50% stanovništva Šijita, djeluju i šijitske grupe povezane sa libanonskim Hezbollahom);

- Somalija (grupacija „al-Shabaab al-Mujahideen“);

- zemlje Saharskog područja, naročito zemlje na jugu Sahare;

- južni Filipini (gdje djeluju među pobunjenicima iz redova muslimanskih manjina);

- Indonezija (gdje su, za razliku od mnogih drugih zemalja Islamskog svijeta, doživjeli osudu domaće – pretežito muslimanske javnosti, i gdje, također za razliku od mnogih ostalih zemalja Islamskog svijeta, nailaze na vrlo organizirani otpor domaćeg policijskog i pravosudnog sustava);

- sjeverozapadni Kavkaz (gdje vehabijski/selefijski terorizam među manjinskim Čečenima, Ingušima i raznim plemenima Dagestana podržavaju neke zapadne obavještajne službe, smatrajući ih „korisnim sredstvom radi slabljenja Rusije“).

Osim gore navedenih područja, početni znaci ove grane islamskog terorizma pojavljuju se u Kini (kineska Srednja Azija, (Autonomna regija Xinjiang Uyghur) gdje ekstremiste iz redova muslimanskog naroda Ujgura (Uyghur) također podržavaju određene zapadne obavještajne službe, radi slabljenja Kine), Indiji, zatim među Palestincima i najzad u Bosni i Hercegovini.

Različita imena za istu granu Islama

Kao Å¡to se vidi u ovom tekstu, autor teksta paralelno koristi termine Vehabije, odnosno Vahabiti, te Selefije odnosno Salafiti.

Ovo nije iz razloga nekonzistentnosti teksta, već zbog toga što su ti termini sinonimi.

U stručnoj, sociološkoj, politološkoj i povijesno-znanstvenoj literaturi, kako na hrvatskom jeziku, tako i na bosanskom jeziku, te na srpskom jeziku za ovu granu Islama upotrebljavaju se izrazi Vahabizam, odnosno Salafizam.

U tradiciji Islama na području povijesnog govornog područja štokavskog dijalekta, upotrebljavali su se tradicionalno termini Vehabije odnosno Selefije.

Na taj način su obje inačice jezično ispravne, te obje pripadaju jezičnom opusu kako hrvatskog, tako i bošnjačkog i srpskog jezika.

Vehabije i Selefije su jedna te ista grana Islama

Ova grana Islama pojavila se u srednjem vijeku na području južne Azije (Indija i Pakistan), te se iz tog područja širila po Islamskom svijetu.

Sve do 18. stoljeća ova grana Islama bila je marginalna, i nigdje nije predstavljala većinu.

Ovo se izmijenilo kada je arapski imam, Muhammad Ibn Abdul Wahhab, nakon studija Kurana u salafitskoj medresi u iračkom gradu Basri, otišao u svoju rodnu pokrajinu Najd (koja čini oko polovinu današnje Saudijske Arabije, i u kojoj se nalazi saudijska prijestolnica Riyadh), koja je po njegovom učenju prešla na salafitsku granu Islama.

Kasnije se salafitski Islam iz Najda proširio u ostale dijelove današnje Saudijske Arabije, gdje je Vahabizam službena grana Islama, a upražnjava ju 70-80% stanovništva, te u Katar i Jemen.

Stoga se po Abdul Wahhabu lokalni Salafiti Arapskog poluotoka zovu Vahabitima/Vehabijama.

Vehabijama se zovu i oni Salafiti koji su ovu granu Islama primili iz zemalja Arapskog poluotoka. Kako je upravo iz Saudijske Arabije dolazila najodlučnija inicijativa za širenjem te grane Islama, danas se većina Salafita u svijetu naziva Vahabitima.

Tako da npr. u Pakistanu postoje Salafiti koji se zovu Salafitima i čiji su predci pripadali ovoj grani Islama kroz stoljeća, te Salafiti koji se zovu Vahabiti, i koji su prešli na ovu granu Islama u zadnjih dvadeset ili trideset godina, a koji su unutar ove grane Islama većina u današnjem Pakistanu.

Vehabije-Selefije predstavljaju najradikalniju granu Islama

Temeljna karakteristika Vehabija , odnosno Selefija jest odbacivanje svake tradicije te odbacivanje tradicionalnih autoriteta.

Ova grana Islama uči da su sve islamske tradicije pogrešne, i da su samo prve generacije Muslimana bili „pravi vjernici“, odnosno da su bili „na pravom putu“.

Stoga se Vehabije zalažu za „povratak na izvornu vjeru“, a da bi se na istu vratili insistiraju na strogom doslovnom čitanju Kurana i Hadisa.

Ova je grana Islama u svim tradicionalnim muslimanskim društvima revolucionarna i predstavlja beskompromisnog protivnika svakom tradicionalnom autoritetu.

Širenju ove grane Islama u zadnjih nekoliko desetljeća doprinijele su velike donacije iz Saudijske Arabije i Katara, tako da širom svijeta veliki broj imama tradicionalnih sunitskih zajednica prelazi na Vehabije.

To se vidi u današnjem Pakistanu, Kosovu, sjevernoj Albaniji, Bosni i Hercegovini, u nizu arapskih zemalja, u subsaharskoj Africi, u muslimanskoj dijaspori po Zapadnoj Evropi itd.
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
Bausstelac
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 403
Pridružen/a: 01 Apr 2010 01:38

Re: Vehabije

#950 Post Postao/la Bausstelac »

nema sta reci mrki sem " istinite rjeci sa kojima zelis Laz"

Po tvojim rjecima Vehabije su ti koji vode ratove u svim Islamskim Zemljama? nije istina,bas je to problem kod Vehabijskog ucenja,sto su se oni koncentrisali na pronalazenju mana Muslimanima,a nemare sto se svaki dan po Islamkim zemljama ubijaju na hiljade nevinih Muslimana.citav dan bi pricali o Dzihadu,a da nije bilo TV nikad nijedan od njih nebi ni vidjeo Mudzahida [smile.gif]

te tvoje informacije su pogresne iz vise razloga:

Niti jedan vodza danasnjeg Dzihada nije Vehabija.

Pakistan i Afganistan nemaju vehabijsku akidu vec Ensarijsku(kao i mi na Balkanu) [wink.gif]

Jemeniti nisu Vehabije vec isto tako Ensarije.

Somalijski pokret nije Vehabijski vec isto tako Ensarijski.

Palestinski Hamas ne samo da nije vehabisticki,nego Vehabije mrze taj pokret iz dna duse,zato sto vodi korjene i biva finansiran vecinom od "Muslimanke brace" (Egipat) koji su isto tako Ensarijske akide(ubjedjenja).

Kad bolje razmislim mrki tebi uopce nesmetaju vehabije,nego ti smeta Islamska Sahva(budjenje),koje je pocelo jos krajem 80 god i insallah nece se ni zavrsiti dok se sve ijedna Muslimanska zemlja ne oslobodi i ne bude vladao Serijat.

Sad zapamti dobro ajet koji cu ti citirati i uvjek se njega sjeti,kad u tebi plane mrznja prema Islamu i i svega sto je Muslimansko ""Allah ce ovu vjeru uzdici pa makar to bilo krivo nevjernicima" (kuran) [icon_wave.gif]
"Smrt je jedna,pa zato neka bude na Allahovom putu"

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Vehabije

#951 Post Postao/la mrki62 »

Bausstelac je napisao/la: Niti jedan vodza danasnjeg Dzihada nije Vehabija.
Pokaži mi koji nije, imal koji, daj ime i prezime !
Bausstelac je napisao/la: Pakistan i Afganistan nemaju vehabijsku akidu vec Ensarijsku(kao i mi na Balkanu) [wink.gif]
Al to još ne znači da nema vehabija [muzikafo1.gif]
Bausstelac je napisao/la: Jemeniti nisu Vehabije vec isto tako Ensarije.

Somalijski pokret nije Vehabijski vec isto tako Ensarijski.
Op , stop , pročitaj još jednom šta tamo piše i nemoj pojednostavljati onako kako tebi odgovara.
Bausstelac je napisao/la:
Palestinski Hamas ne samo da nije vehabisticki,nego Vehabije mrze taj pokret iz dna duse,zato sto vodi korjene i biva finansiran vecinom od "Muslimanke brace" (Egipat) koji su isto tako Ensarijske akide(ubjedjenja).
Opiši malo jasnije , jer mi to nije baš jasno .
Bausstelac je napisao/la: Kad bolje razmislim mrki tebi uopce nesmetaju vehabije,nego ti smeta Islamska Sahva(budjenje),koje je pocelo jos krajem 80 god i insallah nece se ni zavrsiti dok se sve ijedna Muslimanska zemlja ne oslobodi i ne bude vladao Serijat.]
Nema muslimanske zemlje , sve je Božije ,............... a ko meni smeta to ti ne možeš odlučiti a kamo li natucati [muzikafo1.gif]
Bausstelac je napisao/la: Sad zapamti dobro ajet koji cu ti citirati i uvjek se njega sjeti,kad u tebi plane mrznja prema Islamu i i svega sto je Muslimansko ""Allah ce ovu vjeru uzdici pa makar to bilo krivo nevjernicima" (kuran) [icon_wave.gif]
A ti zapamti Intervju sa dr. Muhammedom Imarom, II dio link http://www.monteislam.com/index.php?akc ... ain_id=106

''Onome koga Bog želi uputiti,
On mu srce prema islamu zagrije.
A onome koga želi u zabludi ostaviti,
On srce njegovo stegne i umornim učini,
kao kada čini napor da uzleti ka nebu.

Eto, tako Bog one koji ne žele vjeruju bez podrške ostavlja.
To je pravi put Gospodara tvoga!

A mi objašnjavamo ove dokaze onima koji žele primiti savjet.
Njih čeka Kuća blagostanja kog Gospodara njihova;
On će biti zaštitinik njihov zbog onoga što su činili.''
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
Bausstelac
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 403
Pridružen/a: 01 Apr 2010 01:38

Re: Vehabije

#952 Post Postao/la Bausstelac »

mrki62 je napisao/la:
Bausstelac je napisao/la: Niti jedan vodza danasnjeg Dzihada nije Vehabija.
Pokaži mi koji nije, imal koji, daj ime i prezime !
Bausstelac je napisao/la: Pakistan i Afganistan nemaju vehabijsku akidu vec Ensarijsku(kao i mi na Balkanu) [wink.gif]
Al to još ne znači da nema vehabija [muzikafo1.gif]
Bausstelac je napisao/la: Jemeniti nisu Vehabije vec isto tako Ensarije.

Somalijski pokret nije Vehabijski vec isto tako Ensarijski.
Op , stop , pročitaj još jednom šta tamo piše i nemoj pojednostavljati onako kako tebi odgovara.
Bausstelac je napisao/la:
Palestinski Hamas ne samo da nije vehabisticki,nego Vehabije mrze taj pokret iz dna duse,zato sto vodi korjene i biva finansiran vecinom od "Muslimanke brace" (Egipat) koji su isto tako Ensarijske akide(ubjedjenja).
Opiši malo jasnije , jer mi to nije baš jasno .
Bausstelac je napisao/la: Kad bolje razmislim mrki tebi uopce nesmetaju vehabije,nego ti smeta Islamska Sahva(budjenje),koje je pocelo jos krajem 80 god i insallah nece se ni zavrsiti dok se sve ijedna Muslimanska zemlja ne oslobodi i ne bude vladao Serijat.]
Nema muslimanske zemlje , sve je Božije ,............... a ko meni smeta to ti ne možeš odlučiti a kamo li natucati [muzikafo1.gif]
Bausstelac je napisao/la: Sad zapamti dobro ajet koji cu ti citirati i uvjek se njega sjeti,kad u tebi plane mrznja prema Islamu i i svega sto je Muslimansko ""Allah ce ovu vjeru uzdici pa makar to bilo krivo nevjernicima" (kuran) [icon_wave.gif]
A ti zapamti Intervju sa dr. Muhammedom Imarom, II dio link http://www.monteislam.com/index.php?akc ... ain_id=106

''Onome koga Bog želi uputiti,
On mu srce prema islamu zagrije.
A onome koga želi u zabludi ostaviti,
On srce njegovo stegne i umornim učini,
kao kada čini napor da uzleti ka nebu.

Eto, tako Bog one koji ne žele vjeruju bez podrške ostavlja.
To je pravi put Gospodara tvoga!

A mi objašnjavamo ove dokaze onima koji žele primiti savjet.
Njih čeka Kuća blagostanja kog Gospodara njihova;
On će biti zaštitinik njihov zbog onoga što su činili.''
Ovako mrki,ne mislim da te vredzam,nego mjesas stvari,jer uzimas informacija(mozda nenamjerno),od prozapadnih medija koji zele Vehabije koji cak i u islamkom svjetu vaze za zatucani i zaostali da optuze za sve zivo.Iza toga stoji jasna strategija Zapada i prozapadnih rezima nekih muslimanskih drzava.Stvar je u tome sto oni hoce da sakriju istinu od obicnog svjeta,jel kad bi obicni ljudi saznali ko su ti ljudi koji predvode ovo Islamsko budjenje,onda bi odma shvatili da su to trenutno najbolji i najuceniji ljudi ovog Ummeta.

Pokusacu ti objasniti nakratko pa slobodno provjeri informacije.

Sto se tice Vodja Islamkog Dzihada i sahve,99% njih su ensarijsko maturidijske akide (kao i 90% islamskog svijeta).Danasnji Dzihad se temelji na fetvama Covjeka po imenu Sejid Qutb iz Egipta ( neka ga Allah nagradi najlepsom nagradom).Seyid Qutb je bio pripadnik i duhovni vodza egipatske organizacije Ihvanul Muslimin (Muslimasnko Bratstvo),ciji je osnivac jedan od najvecih islamskih ucenjaka 20 stoljeca Hasan el Benna.Cilj ove organizacije je oslobadjanje Islamskih Drazava od prozapadnih rezima.Kao odgovor na ovu pretnju po proevropskih rezima,Muslimanske zemlje a nrocito S.Arabija pocinje da propagira Vehabizam,koji ako ga bolje covjek izuci shvatice da ima za cilj da Muslimane drzi u krug,da se oni raspravljaju nebitnim pitanjima poput onih dali da se dizu ruke u namazu ili ne.Ono sto se odma primjeti kod Vehabisjki Ucenjaka,koji su vecinom saudijci je da stalno napadaju i optuzuju sve Muslimane za nevjerstvo,ali nikad nenapadaju Kralja S.Arabije,iako su 30 najvecih Ucenjaca danasnjice kralja proglasili nevjernikom.

Covjek koji je poceo na krajem 80 godina na djelo sprovoditi Fetve Syida Qutba je Sehid Abdullah Azzam,koji bio vodja Afganistanskog Dzihada protiv SSSR,i isto tako pripadnik "Muslimanskog Bratstva".Abdullah Azam je ubijan sredinom 90 godina u Pakistanu,a njegovo mjesto preuzimaju Osama bin Laden i Ajman Al Zavahiri i obadvojica su pripadnici "Muslimanskog Bratstva".Sto je meni intersantno a i smjesno kod nasih Vehabija je da ovu dvojicu smatraju Vehabijama,a svi znaju da oni nikad nisu bile u Vehabijskom pokretu.Znaci Vehabije se djele na dvije vrsti,oni koji znjau da je njihov pokret stvoren kako bi stavio kraj Islamskom budjenju,a to su jihovi ucenjaci,i oni koji sljepo slede ove ucenjake a takvi su vecinom nasih Vehabija.


Pogledaj ova dva videa i nemoj mi reci da neces,pa ce ti stvari postati puno jasnije.
Prvi video nakratko objansjava problem zbog cega su Islamski Ucenjaci kralja Fhada proglasili nevjernikom.
Drugi video je snimljen od strane CNN,on je jednom objavljen na CNN,i zbog tog videa ljudi koji su snimili ovu dokumentarku su izbaceni sposla.u videu ima i laznih informacija,ali srz videa i bigrafija Bin Ladena je vecinom ispravna.

http://www.youtube.com/watch?v=zzKF8gvbpYs

http://video.google.com/videoplay?docid ... 1480182809#


SELAM
"Smrt je jedna,pa zato neka bude na Allahovom putu"

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Vehabije

#953 Post Postao/la mrki62 »

Ovako mrki,ne mislim da te vredzam,nego mjesas stvari,jer uzimas informacija(mozda nenamjerno),od prozapadnih medija koji zele Vehabije koji cak i u islamkom svjetu vaze za zatucani i zaostali da optuze za sve zivo.Iza toga stoji jasna strategija Zapada i prozapadnih rezima nekih muslimanskih drzava
Znači Zapad i neke muslimanske države pojma nemaju a samo ti imaš pojma i ovdje prezentuješ istinu a ja sam zaveden.
Ok, sad ćemo malo logike, koja bi trebala biti u tvojoj podsvijesti , pa da vidimo koliko je to mjerodajno u tvom razumu.
Hodočašće , hadž , ............... je svojevremeno doživljavao velike nesreće, ubojstva, eksplozije i sl................... jel znaš zbog čega ????????????

Å ta je povod svemu tome ????
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Vehabije

#954 Post Postao/la mrki62 »

beba80 je napisao/la: Ova casna muslimanka vidimpokrivena kako je Alah naredio pa moze da prica o ispravnosti ha ha ha
Jah, sve što se kosi sa provehabijskim viđenjem, je za tebe neprimjerno .
Vehabizam je pokret koji je dobio ime po svom začetniku Muhammed ibn Abdul Vehabu u 18.vijeku. Abdul Vehab se školovao pod okriljem Sunitskog islama, i izučavao je fikh Hanbelijskog mezheba, no međutim, kad god bi primijetio neko neslaganje, on bi se priklonio onoj pravnoj školi koja je, prema njegovom mišljenju, imala ispravnije mišljenje. Ovaj pokret dominantan je u Saudijskoj Arabiji.
Sva sreća pa postoji u Bosni lijepi i plemeniti islam, utemeljen na Kur'anu i sunetu Muhameda a.s., i niko nema pravo doći i „učiti vjernike u BiH nekakvoj vehabijskoj pravoj vjeri“.
Bosna je i vehabije primila čista srca, naivnog i nevinog kao dječija duša.
Sreća da u Bosni ima i umjerenih ljudi – po vaše pokvarenih, koji smiju i hoće vehabijama reći – MARŠ!
U BiH je masa ljudi koji kažu; Mi moramo, umijemo i hoćemo i sa „ćafirima“ živjeti i raditi zajedno, zajedno graditi i čuvati državu, zajedno formirati vlast i donositi zakone, slaviti sve praznike (a ne samo dva bajrama). ............. sve to vehabijama smeta a haman i tebi ,............ pa iselite se iz države koja nije po vašem viđenju , shvatanju , učenju isl.
Idite u tri krasne , idite i budite ubijeđeni da niko plakat za vama neće [muzikafo1.gif]
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
Bausstelac
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 403
Pridružen/a: 01 Apr 2010 01:38

Re: Vehabije

#955 Post Postao/la Bausstelac »

mrki62 je napisao/la:
Ovako mrki,ne mislim da te vredzam,nego mjesas stvari,jer uzimas informacija(mozda nenamjerno),od prozapadnih medija koji zele Vehabije koji cak i u islamkom svjetu vaze za zatucani i zaostali da optuze za sve zivo.Iza toga stoji jasna strategija Zapada i prozapadnih rezima nekih muslimanskih drzava
Znači Zapad i neke muslimanske države pojma nemaju a samo ti imaš pojma i ovdje prezentuješ istinu a ja sam zaveden.
Ok, sad ćemo malo logike, koja bi trebala biti u tvojoj podsvijesti , pa da vidimo koliko je to mjerodajno u tvom razumu.
Hodočašće , hadž , ............... je svojevremeno doživljavao velike nesreće, ubojstva, eksplozije i sl................... jel znaš zbog čega ????????????

Å ta je povod svemu tome ????
Eksplozije na Hadzu nemaju nikkave veze stime,to je problem unutar Muslimanski redova ,problem izmedzu siija i sunija.

Ma Zapad zna itekako o cemu se radi,ali ti vidim neznas kao i vecina Muslimana.Pa eto uzmi koju god nadjes vehabijsku knjigu,i pogledaj ko je finansijer,na zadnjos tsranici uvjek pise "cuvar dva hrama Kralj Fahd".Ako su ljudi poput Bin ladena Vehabije kako to da Bin Laden poziva na rat protiv najveceg finansijera Vehabija?

I kakvu stetu ima Zapad od Vehabija?ima koristi ali nema stetu,koriste ih za svoje ciljeve,dovoljna im je korist samo to sto kad hoce da propagiraju Islam,uzmu za primjer njih i kazu evo ovo je Islam.Na Zapadu skoro da nema grada gdje Vehabije nemaju svoj Mesdzid,i sigurno nebi se setali tako slobodno da su opasni kao sto nisu.Vjeruj mi mrki Zapadu nesmetaju Vehabije i slicni njih,nesmetaju njima ljudi koji su skoro nepismeni,i Islam svode samo na pustanje dugih brada, kracenje pantalona i raspravljajau o nebitnim stvarima.

A sto se tice Hamasa,otidji na neki Vehabijski forum,na primjer putvjernika.com,i napisi samo da volis taj pokret i vjeruj mi ban ti negine [smile.gif]
"Smrt je jedna,pa zato neka bude na Allahovom putu"

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Vehabije

#956 Post Postao/la mrki62 »

Jašareviću određen jednomjesečni pritvor: "Ne priznajem ovaj sud jer ne postoji za mene"

slika

Sud BiH odredio je danas 30-dnevni pritvor vehabiji Mevlidu Jašareviću koji je u petak izveo teroristički napad na američku Ambasadu u Sarajevu.

Jašarević, koji će poslije saslušanja biti prebačen u centralni zatvor u Sarajevu, rekao je da ne priznaje "ovaj sud" i da neće ništa da kaže već će se braniti šutnjom, "jer ovaj sud za njega ne postoji".

Tužilaštvo BiH ostalo je pri svim svojim prijedlozima o određivanju pritvora, dok odbrana smatra da je pritvor mogao biti zamijenjen mjerama zabrane.

Odbrana smatra da su mediji od napravili veliku prašinu iako ovi događaji "to objektivno ne zaslužuju".

Terorista Mevlid Jašarević pucao je u petak, 28. oktobra, iz kalašnjikova na Ambasadu SAD u Sarajevu i tom prilikom teško je ranjen jedan pripadnik policije - radnik na obezbjeđenju Ambasade.

Jašarević, koji je tada pogođen snajperskim hicem, prebačen je danas uz jake mjere obezbjeđenja sa Klinike za ortopediju koševske bolnice u zgradu Suda BiH.
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
abazaga
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 1754
Pridružen/a: 19 Aug 2008 02:00
Lokacija: Vojvodina

Re: Vehabije

#957 Post Postao/la abazaga »

Građani ljuti što policija nije brže reagovala he a imali su vremena da ga snime mobitelima. Koliko sam ja primjetijo dotični moj brat po vijeri nije bijo prijetnja građanima.
To je čista opomena američkoj vladi.
Kao što sam ranije govorijo nemoguće je ili pak čudno da nevalja u Iraku pa u Egiptu pa u Tunisu pa vidi sad i u libiji tu nešto smrdi i eto ga sad jedan od dokaza da Amerika pravi velike probleme.

No ipak nisam za pucanje to je moglo i skupinom nekolicine vijernika da protestuju ispred ambasade pa i da se se upali koji kontejner ili pak da im se upale automobilske gume pred ambasadom a ne baš da se puca ali šta ćemo čovijeku puko pred očima valjda je emotivac pa nemože trpet nepravdu.

koliko vidim nije bijo prijetnja za civile a i zašto bih??

http://www.youtube.com/watch?v=luYzo0gbckg
Sledi samoga sebe i sopstveni instinkt

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Vehabije

#958 Post Postao/la mrki62 »

Inače u naslovu jasno piše ; Ne priznajem ovaj sud jer ne postoji za mene

A vehabije ne priznaju ni znakone na putu, semafore, ne priznaju ovozemaljske zakone, ne priznaju bilo koje zakone države u kojoj žive , to su hulje i šljam, to je sekta u islamu bezmezhebska, ne priznaju a niti prihvataju bilo koji mezheb iliti pravnu školu , to su fanatici , koji su umsko ograničeni i takve osobe su i te kako opasne za svaku državu i njene državljane
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
Bausstelac
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 403
Pridružen/a: 01 Apr 2010 01:38

Re: Vehabije

#959 Post Postao/la Bausstelac »

mrki i dalje ratuje sa Vehabijama [laugh.gif]
"Smrt je jedna,pa zato neka bude na Allahovom putu"

Avatar
Heartbroken4Ever
Pocetnik
Postovi: 24
Pridružen/a: 14 Jun 2011 12:02

Re: Vehabije

#960 Post Postao/la Heartbroken4Ever »

Svako ima svoje, svaka vijera ima svoja dobra dijela.

Vehabije nek su Vehabije sebi, ne smeta mi, ali mi smeta kad dodju i podju da guraju svoju vijeru drugima niz grlo.

Vijeruj za sebe ali postoju drugoga.

Bosna je jedna od prvi zemalja na svijetu gdje si mogao da vidis Hriscana, Muslimana i Zidova gdje sijede zajedno za stolom i piju caj ili kafu.

Americk skolar u sedamnaesto stoljecu pise da je prva zemlja koja gdje mozes da vidis da te tri vijere zive i zajedno suradjuju, prva zemlja koja je primila zidove kad su ih izgonili stoljecima prije iz zapadne Europe.

Treba da se zna da je to zemlja svih vrsti vijera i naroda, i tako treba da ostane.

Odgovori