Vehabije

Diskusije oko religija u svijetu ...
Poruka
Autor/ica
Avatar
selma24
Moderator
Moderator
Postovi: 16863
Pridružen/a: 09 Mar 2008 02:00
Lokacija: Holandija

Re: Vehabije

#1021 Post Postao/la selma24 »

abazaga je napisao/la:
Mrki62 je napisao/la:
Selma24 je napisao/la:
Ko tebi reci da je ovo SAMO VEHABIJSKOG HADISA????????? Mislim da nije samo njihovog.... [eusa_naughty.gif] mozda se varam .....
Da ti bolje shvatiš, vehabije najviše imaju hadisa i njihov život i vjerovanje temelji na hadisima.
Najmanje hadisa imaju Å¡iiti - tek par stotina a vehabije na stotine hiljada .
Jesil ti shvatila taj hadis ?????
Da ti pomognem, četnici su silovali ženske po BiH i to nije ok a ako vehabija yebe svoju ženu protiv njene volje i to je silovanje.
Dakle, ona mora da mu dadne pa makar nije pri volji za seks.
Da ti bude jasnije - to je vehabijski hadis a ima ih kamara, koji su opasni za žene i po društvo u kojem živimo.

Pa eto ti selme pitaj je dali se ikada njezina amidzica na bilo sta zalila ikome na svoga muza koi je bijo izvorni musliman.

Mogu vam reci da njegova zena i dan danas place za njim!! ja sam se jednom posalila i rekla joj da joj nadjem covjeka da se uda heheh zena nije nekoliko mjeseci pricala sa menom sve dokle ja nisam otisla u bosnu i izvinula se i objasnila joj da sam se samo salila .... I jos je pokrivena nista nemjenja ...... eto sta i kakve su njihove zene.,,!! Svaka cast kad i onako nesto postoji a nije ko sto ih ima covjek umre one se odma odkriju i hajmo tamo vamo .....
slika

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Vehabije

#1022 Post Postao/la mrki62 »

abazaga je napisao/la:
Izvorni muslimani "VEHABIJE" kako ih nazivaju drugi. drže samo do dvije zbirke hadisa koje su najvjerodostojnije a to su hadisi po muslimu i hadisi po buhariju i ni jedne druge hadise ja imam obe sbirke hadisa i obe sam ih procitao ali ovakvu glupost koju si ti napisao nigdije nisam procitao. To stvarno nije ljucki sa tvoje trane da pises takve izmisljotine samo zato što nemaš nikakav argument vise da stois iza onoga sto tvrdis. To je rezultat tvoje slabosi sam si sebe sada osramotijo. No to je tvoja sramota nije moja.
Pa eto ti selme pitaj je dali se ikada njezina amidzica na bilo sta zalila ikome na svoga muza koi je bijo izvorni musliman.
Sram te bilo da znas ti vise neznas od slabosti i nemoci gdije udaras.
Ne nisi me ni malo isprovocirao ja se nadam da ces malo da se osvijestis od te opterecenosti izvornih muslimana.
vehabizam kao pokret ne postoji ali u tvojoj glavi definitivno postoji garantujem da ih nicima sanjas i da se boris protiv njih.
A za ovaj hadis sram te bilo da znas nije ljuci takve izmisljotine pisati a niti psovati.
Ali tvoja je koža nije moja.
Al dobar si ti meni neka te.
Vidiš , kad pišeš o izvornim muslimanima ti moraš prvo znati šta znači izvorni muslimani.
Izvorni muslimani mogu biti samo oni koji su nastavili islam onaj koji je prakticirao sam Muhamed a.s. i njegovi sljedbenici.
Kako neko može biti izvorni musliman a on tek prije par godina počeo prakticirati vehabijsko tumačenje istog a prije toga ništa nije ni znao niti prakticirao od islama.
Dalje,da bi ti shvatio i skontao ko su vehabije i da samo oni sebe nazivaju izvornim vehabijama, ti bi trebao makar i ovo pročitat :

VEHABIJE IZMISLJAJU KNJIGE

Knjiga koja se pripisuje Ahmed ibn Hanbelu " Er Redd ala Dzehmijje" je laz, izmisljena od strane mudzessima(vehabijskog selefa). Potvrdu za ovo nalazimo u knjizi Imam Zehebija Sijer A'lamu Nubela u poglavlju o imamu Ahmedu.

Knjiga Kitabu sunneh koja se pripisuje Abdullah ibn Ahmed ibn Hanbelu, je takodje izmisljena kako to spominju islamski ucenjaci poput Sejhul Islama Zahid El Kewserija i sejha Abdul Hadi El Harse.

Knjige od Osman ibn Seid Ed Darimija - izmisljene.

Knjiga Kitabu Tewhid koju vehabije pripisuju Ibn Huzejmi je djelo koje islamska ulema ne priznaje jer se Ibn Huzejme pokajao od te knjige kako to kaze Imam Bejheki u Esmau ve Sifat str. 267.

Knjige Es Sifat i Er Ru'ja su greskom pripisane imamu Darekutniju.

Kitabul Iman od Ibn Mende je laz, izmisljena od strane mudzessima.

Knjiga Kitabul Uluvv koja je dosta popularna kod mudzessima vehabija je neprihvatljiv akod islamske uleme jer je imam Zehebi napisao ovu knjigu u pocetku svog bavljenja islamskim naukama nakon cega se pokajao od ove knjige i to jasno iskazao u svojim kasnijim knjigama.

Sve informacije su preuzete iz knjige "Allahu me'ana bi ilmihi la bi zatihi" sejhul islam Abdulhadi El Harsa str. 115- 116

Zatim,vehabije spominju neke stavove Ibn Ebi Hatima medjutim sam Ibn Ebi Hatim priznaje da on nije ucenjak akide i da se njegovi govori ne smiju uzeti kao dokaz ( El Esmau ves Sifat, Bejheki, 199)

Ibn Huzejme,iako je bio veliki muhaddis priznaje da nije dobro upoznat sa akidom ( El Esmau Ve Sifat, Bejheki, 200)

Zatim su tu vehabijski rivajeti da je Safija r.a. rekao da se Allah dz.s. nalazi na Arsu. Kaze Imam Zehebi : Ovo je laz na imama Safiju, on nije ovo rekao.( El Mizan, Zehebi, 3/606

Dalje, vehabizam kao pokret postoji , ne moraš to ti prihvatiti al tu činjenicu čitav svijet prihvata.

Najviše možeš naći ovdje http://www.antivehabije.com/
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
selma24
Moderator
Moderator
Postovi: 16863
Pridružen/a: 09 Mar 2008 02:00
Lokacija: Holandija

Re: Vehabije

#1023 Post Postao/la selma24 »

Mene zanima jedno jer stvarno neznam,Ko je njih nazvao Vehabijama ko je njima to ime Dao?? dakle ja sta znam je da oni sebi nenazivaju Vehabijama bar ovi koje ja poznajem iz Famelije!! [eusa_think.gif]

Jer ovo sto mrki napisa..... :arrow: Dalje,da bi ti shvatio i skontao ko su vehabije i da samo oni sebe nazivaju izvornim vehabijama, .....
Oni sebe nenazivaju vehabije....ili pojedini nazivaju osim ovih koje ja poznajem [eusa_think.gif] [eusa_think.gif]
slika

Avatar
abazaga
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 1754
Pridružen/a: 19 Aug 2008 02:00
Lokacija: Vojvodina

Re: Vehabije

#1024 Post Postao/la abazaga »



Mogu vam reci da njegova zena i dan danas place za njim!! ja sam se jednom posalila i rekla joj da joj nadjem covjeka da se uda heheh zena nije nekoliko mjeseci pricala sa menom sve dokle ja nisam otisla u bosnu i izvinula se i objasnila joj da sam se samo salila .... I jos je pokrivena nista nemjenja ...... eto sta i kakve su njihove zene.,,!! Svaka cast kad i onako nesto postoji a nije ko sto ih ima covjek umre one se odma odkriju i hajmo tamo vamo .....
A nemoze se to mrkiju dokazat on je zapucao na neku svoju ideologiju smo sebi prihvatljivu i udri bez pravca i cilja a sada ga nema te je tu te nije sada on kopa tamo po google da nadje nesto pa da ovdije postavi ili da ide na neke linkove i da pocne da copy/paste, copy/paste.
Dobro je Baustelac rekao da je on doktor google to mu bas ide od ruke he he he :lol: [To funny.gif]
Sledi samoga sebe i sopstveni instinkt

Avatar
abazaga
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 1754
Pridružen/a: 19 Aug 2008 02:00
Lokacija: Vojvodina

Re: Vehabije

#1025 Post Postao/la abazaga »

Mrki62 je napisao/la:
abazaga je napisao/la:
Izvorni muslimani "VEHABIJE" kako ih nazivaju drugi. drže samo do dvije zbirke hadisa koje su najvjerodostojnije a to su hadisi po muslimu i hadisi po buhariju i ni jedne druge hadise ja imam obe sbirke hadisa i obe sam ih procitao ali ovakvu glupost koju si ti napisao nigdije nisam procitao. To stvarno nije ljucki sa tvoje trane da pises takve izmisljotine samo zato što nemaš nikakav argument vise da stois iza onoga sto tvrdis. To je rezultat tvoje slabosi sam si sebe sada osramotijo. No to je tvoja sramota nije moja.
Pa eto ti selme pitaj je dali se ikada njezina amidzica na bilo sta zalila ikome na svoga muza koi je bijo izvorni musliman.
Sram te bilo da znas ti vise neznas od slabosti i nemoci gdije udaras.
Ne nisi me ni malo isprovocirao ja se nadam da ces malo da se osvijestis od te opterecenosti izvornih muslimana.
vehabizam kao pokret ne postoji ali u tvojoj glavi definitivno postoji garantujem da ih nicima sanjas i da se boris protiv njih.
A za ovaj hadis sram te bilo da znas nije ljuci takve izmisljotine pisati a niti psovati.
Ali tvoja je koža nije moja.
Al dobar si ti meni neka te.
Vidiš , kad pišeš o izvornim muslimanima ti moraš prvo znati šta znači izvorni muslimani.
Izvorni muslimani mogu biti samo oni koji su nastavili islam onaj koji je prakticirao sam Muhamed a.s. i njegovi sljedbenici.
Kako neko može biti izvorni musliman a on tek prije par godina počeo prakticirati vehabijsko tumačenje istog a prije toga ništa nije ni znao niti prakticirao od islama.
Dalje,da bi ti shvatio i skontao ko su vehabije i da samo oni sebe nazivaju izvornim vehabijama, ti bi trebao makar i ovo pročitat :

VEHABIJE IZMISLJAJU KNJIGE

Knjiga koja se pripisuje Ahmed ibn Hanbelu " Er Redd ala Dzehmijje" je laz, izmisljena od strane mudzessima(vehabijskog selefa). Potvrdu za ovo nalazimo u knjizi Imam Zehebija Sijer A'lamu Nubela u poglavlju o imamu Ahmedu.

Knjiga Kitabu sunneh koja se pripisuje Abdullah ibn Ahmed ibn Hanbelu, je takodje izmisljena kako to spominju islamski ucenjaci poput Sejhul Islama Zahid El Kewserija i sejha Abdul Hadi El Harse.

Knjige od Osman ibn Seid Ed Darimija - izmisljene.

Knjiga Kitabu Tewhid koju vehabije pripisuju Ibn Huzejmi je djelo koje islamska ulema ne priznaje jer se Ibn Huzejme pokajao od te knjige kako to kaze Imam Bejheki u Esmau ve Sifat str. 267.

Knjige Es Sifat i Er Ru'ja su greskom pripisane imamu Darekutniju.

Kitabul Iman od Ibn Mende je laz, izmisljena od strane mudzessima.

Knjiga Kitabul Uluvv koja je dosta popularna kod mudzessima vehabija je neprihvatljiv akod islamske uleme jer je imam Zehebi napisao ovu knjigu u pocetku svog bavljenja islamskim naukama nakon cega se pokajao od ove knjige i to jasno iskazao u svojim kasnijim knjigama.

Sve informacije su preuzete iz knjige "Allahu me'ana bi ilmihi la bi zatihi" sejhul islam Abdulhadi El Harsa str. 115- 116

Zatim,vehabije spominju neke stavove Ibn Ebi Hatima medjutim sam Ibn Ebi Hatim priznaje da on nije ucenjak akide i da se njegovi govori ne smiju uzeti kao dokaz ( El Esmau ves Sifat, Bejheki, 199)

Ibn Huzejme,iako je bio veliki muhaddis priznaje da nije dobro upoznat sa akidom ( El Esmau Ve Sifat, Bejheki, 200)

Zatim su tu vehabijski rivajeti da je Safija r.a. rekao da se Allah dz.s. nalazi na Arsu. Kaze Imam Zehebi : Ovo je laz na imama Safiju, on nije ovo rekao.( El Mizan, Zehebi, 3/606

Dalje, vehabizam kao pokret postoji , ne moraš to ti prihvatiti al tu činjenicu čitav svijet prihvata.

Najviše možeš naći ovdje http://www.antivehabije.com/
HA HA HA HA sta sam rekao doktor google
joj mrki providan si kao staklo ides po netu i kopaš po ani islamistickim sajtovima joj reko ja da si ti opterecen njima joj tesko tebi mozda ti se nesto desi brate nemoj tako brinem se za tebe he he he
Sledi samoga sebe i sopstveni instinkt

Avatar
selma24
Moderator
Moderator
Postovi: 16863
Pridružen/a: 09 Mar 2008 02:00
Lokacija: Holandija

Re: Vehabije

#1026 Post Postao/la selma24 »

abazaga je napisao/la:


Mogu vam reci da njegova zena i dan danas place za njim!! ja sam se jednom posalila i rekla joj da joj nadjem covjeka da se uda heheh zena nije nekoliko mjeseci pricala sa menom sve dokle ja nisam otisla u bosnu i izvinula se i objasnila joj da sam se samo salila .... I jos je pokrivena nista nemjenja ...... eto sta i kakve su njihove zene.,,!! Svaka cast kad i onako nesto postoji a nije ko sto ih ima covjek umre one se odma odkriju i hajmo tamo vamo .....
A nemoze se to mrkiju dokazat on je zapucao na neku svoju ideologiju smo sebi prihvatljivu i udri bez pravca i cilja a sada ga nema te je tu te nije sada on kopa tamo po google da nadje nesto pa da ovdije postavi ili da ide na neke linkove i da pocne da copy/paste, copy/paste.
Dobro je Baustelac rekao da je on doktor google to mu bas ide od ruke he he he :lol: [To funny.gif]

ehhh ja samo mogu pisat o ovom sto znam, a to nije mnogo nazalost..... samo me cudi odkud ta rijec Vehabija???? Jer ovaj rahmetli moj amdiza nikad se nije nazivao tom rijeci.... [eusa_think.gif]
slika

Avatar
abazaga
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 1754
Pridružen/a: 19 Aug 2008 02:00
Lokacija: Vojvodina

Re: Vehabije

#1027 Post Postao/la abazaga »

lijepo sam napisao da nema argumente u glavi samo ide copy/paste
ja ti brate sve iz glave pisem a ne kao ti te si online te si offline mislis da neznam sta radis kukavice joj kako si se osramotijo pa mene je sram da te zezam vise hajd idemo na neke druge teme pusti sad vehabije mali si mrki dosadan sa njima ai brinem za tvoje zdravlje.
Ti brate imas VELIKIH problema vijeruj mi.
Sledi samoga sebe i sopstveni instinkt

Avatar
abazaga
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 1754
Pridružen/a: 19 Aug 2008 02:00
Lokacija: Vojvodina

Re: Vehabije

#1028 Post Postao/la abazaga »

Selma24 je napisao/la:
abazaga je napisao/la:


Mogu vam reci da njegova zena i dan danas place za njim!! ja sam se jednom posalila i rekla joj da joj nadjem covjeka da se uda heheh zena nije nekoliko mjeseci pricala sa menom sve dokle ja nisam otisla u bosnu i izvinula se i objasnila joj da sam se samo salila .... I jos je pokrivena nista nemjenja ...... eto sta i kakve su njihove zene.,,!! Svaka cast kad i onako nesto postoji a nije ko sto ih ima covjek umre one se odma odkriju i hajmo tamo vamo .....
A nemoze se to mrkiju dokazat on je zapucao na neku svoju ideologiju smo sebi prihvatljivu i udri bez pravca i cilja a sada ga nema te je tu te nije sada on kopa tamo po google da nadje nesto pa da ovdije postavi ili da ide na neke linkove i da pocne da copy/paste, copy/paste.
Dobro je Baustelac rekao da je on doktor google to mu bas ide od ruke he he he :lol: [To funny.gif]

ehhh ja samo mogu pisat o ovom sto znam, a to nije mnogo nazalost..... samo me cudi odkud ta rijec Vehabija???? Jer ovaj rahmetli moj amdiza nikad se nije nazivao tom rijeci.... [eusa_think.gif]
Selma rijec EL-VEHAB JE ALLAHOVO IME KOJE ZNACI ONAJ KOJI DARUJE.
Kada se osmansko carstvo raspadalo onda je puno muslimada odmaklo od vijere kao ovaj nas brat MRKI i tada je sve te prave islamske izvorne vrijednosti koje je praktikovao poslanik S:W:S. povratijo jedan islamski reformator pod imenom muhammed abdulvehab, i svi izvorni muslimani praktikuju pravisuneitski islam a oni koji zude za ovodunjaluckim uzitcima i koji se ugledaju na druge narode a zovu se muslimanima kao nas brat mrki oni te ljude nazivaju vehabijama zbog tog reformatora abdulvehaba ali on se zvao abdulvehab a ne vehab a to je Allahovo ime i to je haram nekoga tako nazivati.
Sledi samoga sebe i sopstveni instinkt

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Vehabije

#1029 Post Postao/la mrki62 »

Selma24 je napisao/la:

ehhh ja samo mogu pisat o ovom sto znam, a to nije mnogo nazalost..... samo me cudi odkud ta rijec Vehabija???? Jer ovaj rahmetli moj amdiza nikad se nije nazivao tom rijeci.... [eusa_think.gif]
Google gor ili dol al niko na svijetu ne može pobiti ovo :

Sekte islama

Nakon Muhamedove smrti (570-632) došlo je do više sukoba i borbi zbog vodstva među muslimanima. Čak su neki Muhammedovi najbliži prijatelji (ashabi) bili ubijeni od strane drugih muslimana. Rezultat takvih sukoba je prouzročio razne podjele. Te podjele naizgled političke naravi su se pravdale vjerskim razlozima i tako su počele nicati razne sekte. Njih danas ima poveći broj sa svojim pod-sektama, vjerskim i pravnim školama, mističnim grupama i tajnim udruženjima.

Na primjer to su: ibadije iz južnog Alžira; aliallahi iz Iraka i Irana; druzije iz južnog Libana, Sirije i sjevernog Izraela; alevije iz Turske; nusajrije iz Sirije; jazidije iz Iraka; ahmedije iz Pakistana; rafidije koji tvrde da je Kuran patvoren; bahaije kažu da je šerijat ukinut dolaskom Bab-ea 1844. i Bahaullaha 1863.; tidžanije da su molitve i podsjećanje na Alaha vrjednije od Kurana; sufije ili derviši da znaju skrivena značenja Kurana, te da im je Kuran nepotreban zbog njihovih natprirodnih snova i vizija; murdžije da nije dostojno nikoga suditi jer je krajnja čovjekova sudbina u Allahovim rukama; džebrije vjeruju da čovjek nema slobodu izbora jer ga Allah prisiljava da radi to što već radi...

Na kraju hadis prenosi Muhammedove riječi koji kaže: ''Ljudi dvaju objava (Židovi i kršćani) su se podijelili u 72 sekte. I ovaj ummet (muslimani) će se podijeliti u 73 sekte, svi će biti u Vatri osim jedne od njih, a to je džemat (Muhammedovi sljedbenici). Neki od mog ummeta će biti vođeni čežnjama, kao zaraženi bolešću, ni jedan krvni sud niti gležanj neće biti slobodan od tih čežnji.'' (Ahmed). U drugim postevima sam dao kratki pregled poznatijih islamskih sljedbi.

Da nabrojim neke sekte :

Adžredije

Ahmedije

Alevije

Bahaije

Barelvije

Buhejsije

Čištije

Džemati teblig

Ezarikaije

Haridžije

Hemzaije

Hurufije

Ibadije

Ismailije

Nedžadije

Selefije

Sufije

Å ije

Vehabije

Zejdije

abazaga, pa ti kao ne vjeruješ u hadise a ima jedan ide ovako : MOJ UMET POSLIJE MENE CE SE PODIJELITI NA 73.SKUPINE.
JEDNA U DZENET A SEDAMDESET I DVIJE U DZEHENEM !




Vehabije i to bez tzv.

Stav islamske zajednice o vehabijama:

Razne sekte se u zadnje vrijeme pojavljuju i u BiH , samom svojom pojavom doprinose samo dodatnim nesporazumima - da ne kažem mržnji.

Evo par riječi o tome i od uvaženog gospodina Grabusa - koji je usput rečeno muftija u Sloveniji :

Postoji desetine različitih neoreligijskih pokreta koji narušavaju islamsku praksu u Bošnjaka. Bošnjački i bosanski identitet prepoznatljiv je između ostalog po islamu, i to specifičnoj formi sufijske, odnosno derviške prakse i hanefijskom mezhebu. Tokom povijesti BiH je bila izuzetno mirno religijsko islamsko područje u poređenju čak i sa albanskim i turskim govornim područjem, a de ne govorimo o arapskoj, perzijskoj, urdu i drugim zonama. Bošnjaci su maloljudan narod i stoga je jedinstvo koje je čuvano tokom povijesti kroz vjersku praksu i dalje jedan od uvjeta opstanka bošnjačkog naroda. Vjersko biće Bošnjaka znatno je narušeno. To sada poprima ozbiljne reperkusije. Prije nekoliko godina odbranjen je diplomski rad na FIN-u o novim religijskim pokretima u Sarajevu. Prema tom istraživanju samo u Sarajevu djeluje više stotina udruženja i nevladinih organizacija koje promoviraju različite vjerske ideje. BiH je postala pravi eldorado za različite svjetske probisvijete i sa Istoka i sa Zapada, koji „demokratiziraju“ ili „totaliziraju“ bosansku stvarnost unoseći zabunu i vjersku i političku nesigurnost među neobaviješteni svijet. Ovdje imamo jedan paradoks. Grupa o kojoj govorimo pripada ehli sunnetu, a desetine drugih obrazaca vjerovanja nema nikakve veze sa islamom. Dobro bi bilo da nosioci vehabijskog razumijevanja islama imaju više senzibiliteta za bosansku i svjetsku stvarnost. Nije dobro da se pitanje islama u jugostočnoj Evropi sada svodi na unutrašnje nesuglasice i sukobe. Dugoročno, posljedice će trpiti svi muslimani, a ideje o kojima sada razgovaramo završit će na marginama bosanske stvarnosti, jer te ideje po svome sadržaju i snazi ne rješavaju suštinska religijska pitanja, s kojima se susreće moderni čovjek. Taj obrazac rješava religijske dileme pojedinaca, ali ne rješava dileme šire zajednice.

Selma24 Ni jedan lopov sebe ne naziva lopovom , ni jedna ku*va ne naziva sebe ku*vom , al ostaje samo jedna istina - čitav svijet njih naziva vehabijama i ako čitav svijet kaže da USA platno sredstvo dolar, pa ko si ti il bilo ko da tvrdi da tako nije.
Ako čitav svijet njih naziva vehabijama, pa ko si ti da kažeš da to oni nisu ,............ isto je sa lopovima, drogerašima, ku*vama,................

Inače, ako imalo znaš o talibanima, ni oni neće reći da su vehabije :lol:
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
selma24
Moderator
Moderator
Postovi: 16863
Pridružen/a: 09 Mar 2008 02:00
Lokacija: Holandija

Re: Vehabije

#1030 Post Postao/la selma24 »

Mrki62 je napisao/la: Selma24 pa ko si ti il bilo ko da tvrdi da tako nije.
Ako čitav svijet njih naziva vehabijama, pa ko si ti da kažeš da to oni nisu ,............ isto je sa lopovima, drogerašima, ku*vama,................

Inače, ako imalo znaš o talibanima, ni oni neće reći da su vehabije :lol:
Hmmm ko sam ja...hahahah zamal nerekoh ko sam ja...nisam ja nista lose rekla vec sam pitala ko tu rijec izmisli vehabija....Nisam ti ja rekla da to oni nisu mrki [eusa_naughty.gif] jer jednostavno znam da oni sebe nenazivaju tako ali oke nema veze ....zaboli me glava od ove teme.... [eusa_wall.gif] [eusa_wall.gif] Nemozemo se naci na ovoj temi i tacka ..kao i sto nemoramo svako svoje misljenje ima ...naravno i ja to postujem.... [oha.gif]
idemo dalje..... [cool.gif] Ps za mene talibani ili vehabije..... narod ko narod...... ima ih losih ima ih dobrih..... :D
slika

Avatar
vihor
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 322
Pridružen/a: 20 Jan 2011 16:59
Lokacija: Germany
Kontakt:

Re: Vehabije

#1031 Post Postao/la vihor »

Idem na tim temama zato sto ima dosta muslimana koi neznaju da je to haram.
Moje je da kazem i podsjetim vijernike na to na nacin iskazivanja svoga misljenja na tu temu zbog cega i ovaj forum i postoji
Evo...ja te oslobadjam te duznosti da me upozoravas , jer dovoljno sam pametan da ne trebam savjete sa strane a posebno sam alergican na one koji bi upozoravali za ovo ili ono u vjeri
Vjera treba da ostane privatna stvar jer svaki pritisak sa strane stvara konraefekat i dzaba ti mljeti bez veze....ja sam veoma zaheban ako mi neko nesto natura bez moje volje
ato nemoj me podsjecati na srbina zalim da se u tom smislu promijenis kao i oni. jer svima zelim dobro.
Ne ide vihore psovanje uz tebe jer si veoma inteligentan i nikako ti to ne prilici.
Abazaga, ne poznajes me i zato se uzdrzi savjetovanja jer ja sam takav kakav sam i volim dobro da se zabavim i zato samo aktivirao par tema da bi ostali pisali i malo da se ovaj forum aktivirao
Naravno nemam namjeru nikoga vrijedjati vec se dobro zezati
uostalom prije nego sto sam dosao ovdje se jebatalo i to dobro [Happy.gif]
A Å¡to se tice psovanja to su pravila foruma i to se nesmije raditi sloboda pisanja u domenu psovki nije dozvoljena ovdije jer postoji mugucnost da budes banovan
Ban? Ma ko za to danas mari kada svi forumi propadaju i facebook caruje....ja doduse ne volim facebook ali sam clan drugih foruma tako da ban danas nikome nista ne znaci osim da forum bude uskracen dobrih komentara nekog forumasa kojeg se banuje

E sto se tice teme mogu reci i ovo: Gledao sam u Saudijskoj Arabiji ili negdje drugo (ne mogu se sjetiti ali imam negdje sliku) da su svi odreda pozdravljali kancelarku Njemacke i rukovali se sa njom [Happy.gif]
Drugo, postavicu kasnije jedan video sa youtube-a a radi se o Safetu Kuduzovicu pa ces vidjeti kakav treba biti musliman a on slijedi 'izvorni Islam" ali nije ekstrem kao ove vehabije
Odoh ja sada imam goste ali mogao bih ja svasta nesto napisati

Avatar
PIRAT_SA_KARIBA
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 4009
Pridružen/a: 03 Dec 2008 23:37
Lokacija: Na moru

Re: Vehabije

#1032 Post Postao/la PIRAT_SA_KARIBA »

Na kraju hadis prenosi Muhammedove riječi koji kaže: ''Ljudi dvaju objava (Židovi i kršćani) su se podijelili u 72 sekte. I ovaj ummet (muslimani) će se podijeliti u 73 sekte, svi će biti u Vatri osim jedne od njih, a to je džemat (Muhammedovi sljedbenici). Neki od mog ummeta će biti vođeni čežnjama, kao zaraženi bolešću, ni jedan krvni sud niti gležanj neće biti slobodan od tih čežnji.'' (Ahmed).
Mrki _62 to je tačno [evojele9.gif]
slikaslikaslika

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Vehabije

#1033 Post Postao/la mrki62 »

Pirat_sa_kariba je napisao/la:Na kraju hadis prenosi Muhammedove riječi koji kaže: ''Ljudi dvaju objava (Židovi i kršćani) su se podijelili u 72 sekte. I ovaj ummet (muslimani) će se podijeliti u 73 sekte, svi će biti u Vatri osim jedne od njih, a to je džemat (Muhammedovi sljedbenici). Neki od mog ummeta će biti vođeni čežnjama, kao zaraženi bolešću, ni jedan krvni sud niti gležanj neće biti slobodan od tih čežnji.'' (Ahmed).
Mrki _62 to je tačno [evojele9.gif]
U vehabija postoje samo dvije sekte; oni sami, koji su tobože ispravni i svi mi ostali , koji smo neispravni [muzikafo1.gif]
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
abazaga
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 1754
Pridružen/a: 19 Aug 2008 02:00
Lokacija: Vojvodina

Re: Vehabije

#1034 Post Postao/la abazaga »

Mrki brate ti si rekao svoje sto si imao i pokazao si ono sto znas i muijes.
U svakom slucaju dobar si sagovornik to je definitivno ali kad pocnes copy/paste nemam vremena sa tim se mlatiti nije vrijedno mojega vrijemena. trebas imat sam svoj stav i pretociti ga iz glave odmah i direktno to to je tvoje i ja to postujem ali nemam namjeru gubiti vrijeme citati kopije.

vihore brate sto se tvojega misljenja tice ja ga svakako posujem kao i mrkijevo misljenje (dok ne pocne kopirati to me vec smara)

Svakako da imas pravo napisati ono sto mislis i treba tako biti, a sto se tice mojega savjeta to mi je obaveza ja sam to napisao i to je to vise pisati necu jer ti moji savjeti nisu potrebni.

Htijo si u ovoj temi malo aktivirati forum, eto imao si i moj doprinos u tome, ja neko vrijeme necu komentirati na ovu temu jer mislim da je sve jasno, barem za mene nebih mlatijo praznu slamu bez veze.

U svakom slucaju bilo mi je zadovoljstvo i svi ste mi dragi na svoj nacin.
Ako su nekome koristili moji komentari od Allaha su mu, a ako sam nekoga uvrijedijo od mene je pa neka me hallali (izvine) jer nikome lose ne mislim niti ikoga mrzim.

Toliko od mene.
Sledi samoga sebe i sopstveni instinkt

Avatar
Bausstelac
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 403
Pridružen/a: 01 Apr 2010 01:38

Re: Vehabije

#1035 Post Postao/la Bausstelac »

Selma24 je napisao/la:Mene zanima jedno jer stvarno neznam,Ko je njih nazvao Vehabijama ko je njima to ime Dao?? dakle ja sta znam je da oni sebi nenazivaju Vehabijama bar ovi koje ja poznajem iz Famelije!! [eusa_think.gif]

Jer ovo sto mrki napisa..... :arrow: Dalje,da bi ti shvatio i skontao ko su vehabije i da samo oni sebe nazivaju izvornim vehabijama, .....
Oni sebe nenazivaju vehabije....ili pojedini nazivaju osim ovih koje ja poznajem [eusa_think.gif] [eusa_think.gif]
Oni sami sebe nezovu Vehabijama nego su to ime dobili po Saudijskog Reformatora Muhameda ibn Abdulvehaba,koji je umro 1791 u Nedzu.

Islamski Ucenjaci su im dali to ime Vehabije,zato sto oni "bukvalno" prihvataju Fetve Muhameda ibn Abdulvehaba.

Muhmed ibn Abdulvehab je u svoje vrijeme bio preporoditelj Islama,i vecina njegovih Fetvi su izdane za to njegovo vrijeme,tj bile su vremenske fetve sto oni to nikako nemogu da Shvate.

Ako Covjek sporedi Ucenje Muhameda ibn Abdulvehaba sa njima,docice do zakljucka da oni ama bas nista nemaju zajednicko sa njim.
"Smrt je jedna,pa zato neka bude na Allahovom putu"

Odgovori