Vehabije

Diskusije oko religija u svijetu ...
Poruka
Autor/ica
Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Vehabije

#1081 Post Postao/la mrki62 »

"Učestvovali smo u pobjedi muslimanskog naroda nad nevjernicima": Najtraženiji terorista Sirije ubijao Srbe i Hrvate u BiH



slika

Loaj al-Zogbi, vođa islamističkog pokreta salafista Al-Mouinoun, osumnjičen je da je odgovoran za tri samoubilačka napada u Damasku kada je krajem prošle godine poginulo na stotine ljudi. Sirijske vlasti vjeruju da je glavni krivac iza ovih zločina Al-Zogbi koji je devedesetih godina učestvovao u ratovima na teritoriji Bosne i Hercegovine u koju je došao sa grupom mudžahedina iz Afganistana, preko Sudijske Arabije i Hrvatske.

[24 sata info]

Ovo je hrvatskom “Večernjem listu” otkrio Ahmed Munir, član odbora za nacionalnu sigurnost Sirije i član sirijskog parlamenta.

- Mogu da tvrdim da iza tri samoubilačka napada u Damasku stoji Loaj al-Zogbi i Al-Mouinoun, organizacija srodna Al-kaidi – rekao je Munir dodavši da sirijskim vlastima nije poznato gdje se nalazi Al-Zogbi.

Munir je za hrvatski list otkrio do sada nepoznate podatke o učestvovanju ovog teroriste u ratovima na prostoru nekadašnje Jugoslavije.

- Lično je izjavio da je iz Beča, preko Hrvatske ušao u BiH, gdje se priključio brigadi Al-Mudžahed. Ratovao je na Igmanu, u srednjoj Bosni i istočnom Mostaru, a zadatak mu je pod okriljem saudijske humanitarne organizacije Al-Haramain preko Hrvatske u Bosnu prebacuje borce, oružje i novac - objasnio je Munir.

Al-Zogbi tada je koristio falsifikovana dokumenta, poput akreditacije UNHCR-a i Ministarstva spoljnih poslova Hrvatske kao “službenika humanitarne organizacije Al-Haramain” sa prebivalištem u Zagrebu.

– Njemu je pomagao Abdulmuti al-Nemer, navodno direktor islamske humanitarne organizacije, koji je upravljao aktivnostima terorističkih ćelija u Hrvatskoj i BiH. Ova organizacija je zapravo služila kao logistički centar terorističke infrastrukture u obje zemlje – istakao je Munir.

Al-Zogbi je svoj boravak u BiH potvrdio u nedavnom obraćanju arapskim medijima.

– Prošao sam ratišta na Igmanu, u srednjoj Bosni, istočnom Mostaru. Rat u BiH je za nas bio nešto posebno, jer smo učestvovali u pobjedi muslimanskog naroda nad nevjernicima. Najzadovoljniji sam što smo Srbima i Hrvatima nanijeli poraz i naučili ih lekciju koju će pamtiti čitav život. Oni se više nikada neće usuditi da napadnu našu braću muslimane jer znaju da ćemo uvijek biti spremni da im pomognemo i branimo – izjavio je Loaj al-Zogbi.
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
lile_at
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 104
Pridružen/a: 02 Sep 2011 13:04

Re: Vehabije

#1082 Post Postao/la lile_at »

Ima li neko od vas kakav link gdje se pise sta "vehabije" trenutno rade u Bosni itd....kako terorisu narod sta im rade sve.....koliko zrtava ili ubistava su napravili u zadnjih 2 ili 3 godina (ne ratne snimke od mudzahedina itd.`) nego bas "vehabije" sta su do sada stete napravili sem sto je Mevlid J. napao Ambasadu USA mada nije jedini sto je protiv njihove politike.......al otom potom :D .....ako ima neko takav link bila bih mu zahvalna.........
slika slika

Avatar
selma24
Moderator
Moderator
Postovi: 16863
Pridružen/a: 09 Mar 2008 02:00
Lokacija: Holandija

Re: Vehabije

#1083 Post Postao/la selma24 »

lile_at je napisao/la:Ima li neko od vas kakav link gdje se pise sta "vehabije" trenutno rade u Bosni itd....kako terorisu narod sta im rade sve.....koliko zrtava ili ubistava su napravili u zadnjih 2 ili 3 godina (ne ratne snimke od mudzahedina itd.`) nego bas "vehabije" sta su do sada stete napravili sem sto je Mevlid J. napao Ambasadu USA mada nije jedini sto je protiv njihove politike.......al otom potom :D .....ako ima neko takav link bila bih mu zahvalna.........

Mozda mrki neki link pronadje [laugh.gif]
slika

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Vehabije

#1084 Post Postao/la mrki62 »

lile_at je napisao/la:Ima li neko od vas kakav link gdje se pise sta "vehabije" trenutno rade u Bosni itd....kako terorisu narod sta im rade sve.....koliko zrtava ili ubistava su napravili u zadnjih 2 ili 3 godina (ne ratne snimke od mudzahedina itd.`) nego bas "vehabije" sta su do sada stete napravili sem sto je Mevlid J. napao Ambasadu USA mada nije jedini sto je protiv njihove politike.......al otom potom :D .....ako ima neko takav link bila bih mu zahvalna.........
Da bi mi počeli o vehabijama mi moramo prvo prihvatiti islam onakav kakav je a islam se sastoji iz više mezheba ( četiri ) svaki mezheb ima svoje grupacije ili sekte a postoje i bezmezhebaši kao i vehabije.
Dakle, kad je riječ o vehabijama , onda pišemo VEHABIJE i ne smijemo ih stavljati u navodne znakove, jer ako ih stavimo u navodne znakove to onda znači da su takozvani a što znači da ne postoje i mi o njima ne možemo ni bilo šta reći.
Dakle, ako želiš bilo šta o njima, de ponovi al bez navodnih znakova [muzikafo1.gif]
Da bude jasnije, i k*rve o sebi govore da nisu k*rve - pa ipak postoje , tako je i sa vehabijama.
Dakle, ponovi Å¡ta te zanima al bez umotavanja u celofan [onfire.gif]
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
lile_at
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 104
Pridružen/a: 02 Sep 2011 13:04

Re: Vehabije

#1085 Post Postao/la lile_at »

lile_at je napisao/la:Ima li neko od vas kakav link gdje se pise sta "vehabije" trenutno rade u Bosni itd....kako terorisu narod sta im rade sve.....koliko zrtava ili ubistava su napravili u zadnjih 2 ili 3 godina (ne ratne snimke od mudzahedina itd.`) nego bas "vehabije" sta su do sada stete napravili sem sto je Mevlid J. napao Ambasadu USA mada nije jedini sto je protiv njihove politike.......al otom potom :D .....ako ima neko takav link bila bih mu zahvalna.........

ima li neko sem ovog "fasiste" :D..... :D.........nesto o "vehabijama" hvala ........
slika slika

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Vehabije

#1086 Post Postao/la mrki62 »

lile_at je napisao/la:

ima li neko sem ovog "fasiste" :D..... :D.........nesto o "vehabijama" hvala ........
Sekte ili pravci u islamu : http://bs.wikipedia.org/wiki/Pravci_u_islamu

Dakle , vehabije bez navodnih znakova pa onda postavi pitanje i onda možemo potražiti odgovor [muzikafo1.gif]
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
lile_at
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 104
Pridružen/a: 02 Sep 2011 13:04

Re: Vehabije

#1087 Post Postao/la lile_at »

Mrki62 je napisao/la:
lile_at je napisao/la:

ima li neko sem ovog "fasiste" :D..... :D.........nesto o "vehabijama" hvala ........
Sekte ili pravci u islamu : http://bs.wikipedia.org/wiki/Pravci_u_islamu

Dakle , vehabije bez navodnih znakova pa onda postavi pitanje i onda možemo potražiti odgovor [muzikafo1.gif]


Hvala za link........ ali zaista nije to to sto sam ja trazila o "vehabijama" :D
slika slika

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Vehabije

#1088 Post Postao/la mrki62 »

Nađem ja tebi svašta nješta al prvo moraš znati šta želiš , jer ako nešto želiš to onda napiši bez navodnih znakova [muzikafo1.gif]
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
lile_at
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 104
Pridružen/a: 02 Sep 2011 13:04

Re: Vehabije

#1089 Post Postao/la lile_at »

Mrki62 je napisao/la:Nađem ja tebi svašta nješta al prvo moraš znati šta želiš , jer ako nešto želiš to onda napiši bez navodnih znakova [muzikafo1.gif]


To ja moram napisati kako tebi pashe da bi se uvazilo........malo morgen :D, ja dobro znam sta sam zelila i sta sam trazila a kako sam ja to napisala nebih trebao biti bash tvoj problem......a ako je slucajno bas toliki belaj......hm .... .......al me briga [icon_wave.gif]
slika slika

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Vehabije

#1090 Post Postao/la mrki62 »

lile_at je napisao/la:


To ja moram napisati kako tebi pashe da bi se uvazilo........malo morgen :D, ja dobro znam sta sam zelila i sta sam trazila a kako sam ja to napisala nebih trebao biti bash tvoj problem......a ako je slucajno bas toliki belaj......hm .... .......al me briga [icon_wave.gif]
Ne, ja samo upućujem na razumijevanje, jer ako ti meni napišeš po navodnim znakovima, to onda nije iskreno , jer pod navodnim znakovima ima riječ drugačije značenje.
Lijepo sam ti objasnio al ako ti ne znaš značenje riječi pod navodnim znakovima, to je već drugo i osobi kao takvoj ja ne mogu objasniti o nečemu što ta osoba nije sigurna da postoji , mada vehabije postoje u rječniku u čitavom svijetu i to bez navodnih znakova.
I , da, vehabije su kao k*rve, ni jedna k*rva za sebe neće reći da je k*rva - jer ju je stid, tako ni jedan vehabija za sebe neće reć da je vehabija jer je izgubljen i u vremenu i u prostoru
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
lile_at
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 104
Pridružen/a: 02 Sep 2011 13:04

Re: Vehabije

#1091 Post Postao/la lile_at »

lile_at je napisao/la:Ima li neko od vas kakav link gdje se pise sta "vehabije" trenutno rade u Bosni itd....kako terorisu narod sta im rade sve.....koliko zrtava ili ubistava su napravili u zadnjih 2 ili 3 godina (ne ratne snimke od mudzahedina itd.`) nego bas "vehabije" sta su do sada stete napravili sem sto je Mevlid J. napao Ambasadu USA mada nije jedini sto je protiv njihove politike.......al otom potom :D .....ako ima neko takav link bila bih mu zahvalna.........


Aman jos uvijek cekam [Happy.gif]
slika slika

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Vehabije

#1092 Post Postao/la mrki62 »

Samo da ponovim ono što sam već pisao:

Vehabije su najveći protivnici islama, ponavljam, oni su protivnici islama i nesvjesno unose fitnu i svađu između svih ostalih pripadnika islama.
Oni jednostavno ne podnose nikog ko ne prakticira samo njima znano tumačenje poimanja islama.
Vehabije su svakako jedno zlo koje će sa vremenom dovesti do još veće nesuglasice muslimana širom svijeta.
Žalosno al istinito je sljedeće ; tito je bio ateist pa je ipak on kao takav znao muslimane širom svijeta udruživati a vehabije razdružuju muslimane.
Griješim li možda ??????
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
lile_at
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 104
Pridružen/a: 02 Sep 2011 13:04

Re: Vehabije

#1093 Post Postao/la lile_at »

mrki idi pjevaj druze tito mi ti se kunemo........... [Happy.gif] :D
slika slika

Avatar
abazaga
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 1754
Pridružen/a: 19 Aug 2008 02:00
Lokacija: Vojvodina

Re: Vehabije

#1094 Post Postao/la abazaga »

lile_at je napisao/la:mrki idi pjevaj druze tito mi ti se kunemo........... [Happy.gif] :D
He he he kako kaze Abuhamza nemogu bosanski muslimani praktikovati islam kako im je tito odredijo nego onako kako ceo svet islamski praktikuje koliko vidim svi na zapadu koi predju na islam imaju brade i kratke nogavice samo su takvi ovde etiketirani kao "Vehabije" no netreba u vijeri pretjerivati niti Kuran casni bukvalno shvatati.
Sledi samoga sebe i sopstveni instinkt

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Vehabije

#1095 Post Postao/la mrki62 »

abazaga
Imaš preko 4 miliona Turaka samo u Njemačkoj i pogledaj njih kao vjernike i reci mi da li sliče vehabijama.
Inače, vehabije su malo žešći od Jehovinih svjedoka, rigorozniji.
I za divno čudo - vehabije postoje i kao takvi su priznati u islamu kao struja/sekta i nije mi jasno zašto ih stavljate u navodne znakove
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Odgovori