Vehabije

Diskusije oko religija u svijetu ...
Odgovori
Poruka
Autor/ica
ADMIN_BOL-CHAT.DE

Vehabije

#1 Post Postao/la ADMIN_BOL-CHAT.DE »

Sudeci prema histeriji koju siri vecina elektronskih i stampanih medija u BiH,
vehabije su preuzele vlast u ovdasnjim dzamijama i iz tako utvrðenih uporista krecu prema sjedistu reisu-l-uleme,
te zgradama drzavnog Predsjednistva i Skupstine.
Mustafi ef. Cericu, Harisu Silajddzicu i Sulejmanu Tihicu preostalo je da hitno zapuste dugacku bradu
ili da odmah podnesu ostavke.
Jusuf Barisic, samozvani vodza vehabija, covjek zivopisnog izgleda i male pameti, bit æe
novi politicki i duhovni lider Bosnjaka.

Da li je tradicionalni islam u BiH toliko slab i bez korijena da ga moze srusiti i preoblikovati grupica vehabija
i jesu li Bosnjaci toliko slijepi da se u politickom smislu izabrati da ih vode nekakvi egzibicionisti
koji se pozivaju na Allaha kada im saobracajna policija zatrazi vozacku dozvolu?
Ostalo je da se pitam
Ko su ti?
Sta su ti?
Sta hoce ti????

Avatar
alan_ford
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 158
Pridružen/a: 14 Dec 2004 02:00

#2 Post Postao/la alan_ford »

znaM a istO dA nE znaM... tO cE namA dinO AT naJ boljE objasnitI....
o0o0o0o0ooo DinO :biggrin:

Avatar
thug
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 136
Pridružen/a: 15 Okt 2005 02:00
Lokacija: Konjic

#4 Post Postao/la thug »

Ja sam jedan dio ove teme odgovorio ovdje: http://www.bol-chat.de/modules.php?name ... pic&t=1252
Noli Turbare Circulos Meos - Ne remetite Moje krugove
slika

ADMIN_BOL-CHAT.DE

#5 Post Postao/la ADMIN_BOL-CHAT.DE »

D¾enaza Jusufu Barèiæu na rubu incidenta / Vehabije napale novinare



Vi¹e od 3.000 vehabija juèe je u D¾indiækoj d¾amiji u Tuzli klanjalo d¾enazu Jusufu Barèiæu, neformalnom voði tog pokreta u BiH.
Barèiæ je u petak uveèe podlegao usljed povreda zadobijenih u saobraæajnoj nesreæi na ulazu u Tuzlu.
D¾enazu je predvodio Jusufov sin Muhamed, inaèe uèenik drugog razreda tuzlanske Medrese. Uz povike Alahuekber, ¹to je jedno od obilje¾ja vehabijskog tumaèenja islama, Barèiæ je ukopan na mezarju "Bukovèiæi" u Tuzli.


Vehabije su juèe ponovo pokazale svoju agresivnost i to prema novinarima, zabranjujuæi im fotografi¹u i da budu u blizini d¾amije.
Tek rijetki, koji su ¾eljeli umiriti situaciju, novinarima su dobronamjerno savjetovali da iz prikrajka posmatraju vehabijski skup, koji je bio interesantan ne samo MUP-u TK veæ i pripadnicima SIPA.

Oko pedesetak uniformisanih i neuniformisanih policajaca je nadziralo d¾enazu, ali sa "pristojne" udaljenosti.
Policija tako nije reagovala nakon ¹to je Palestinac Karray Kanel Bin Ali, koji je bio i najbuèniji, zaprijetio novinarima da æe im polupati kamere i fotoaparate, niti kad je grupa vehabija, po nalogu Bin Alija fizièki napala jednog od novinara (iz "Avaza"). Njega su bukvalno gurali i odvukli dvadesetak metara od ulaza na d¾amijskoj kapiji.

"Ne udarajte ga, samo mu ne dajte da priðe, da snimi bilo ¹ta. Ako treba, razbijte im kamere", poruèio je Karray Kanel Bin Ali, za kojeg, upuæeni tvrde da je zapravo "mozak" vehabijskog pokreta u BiH.

Samo je iskrica falila da ljutnja vehabija, koji su organizovanim autobusima do¹li iz Slovenije i Sarajeva, a automobilima iz Austrije i Njemaèke, te Sand¾aka, i verbalne prijetnje preraste u veliki fizièki obraèuna sa novinarima. A novinarke su nazivane pogrdnim imenima, pljuvali su za njima, a izmeðu sebe komentari¹uæi da ih, kao nevjernice, treba ukloniti sa lica zemlje.

Incident je sprijeèen za dlaku

Uniformisanim policajcima, koji su bili udaljeni namanje dvadesetak metara od sukoba vehabija i novinara, vehabije su prilazile sa zahtjevom da sprijeèe novinare da obave svoj posao.

"Nismo oèekivali dolazak ovolikog broja vehabija. Sve je snimljeno i svi likovi æe biti analizirani. Nas iskljuèivo zanima da li neko od njih pripada teroristièkoj mre¾i", rekao je jedan pripadnik policije.

Vjerski obred
Iako je Jusuf Barèiæ posljednjih osam godina, nakon povratka iz Saudijske Arabije, bio u zavadi sa Islamskom zajednicom BiH i najavljivao otcjepljenje, IZ BiH je dala dozvolu da vjerski obred bude obavljen u d¾amiji. Naime, Jusufov otac je platio godi¹nju èlanarinu za njega i time poku¹ao ispraviti grijehe svog sina, koji je odbijao èlanstvo u IZ.

Juèe je, osim nekoliko èlanova IZ iz Kalesije, d¾enazi prisustvovao i tuzlanski muftija Husein ef. Kavazoviæ.

ADMIN_BOL-CHAT.DE

#7 Post Postao/la ADMIN_BOL-CHAT.DE »

:biggrin:
To saznanje imam i ja
Nije ni cudo sto je u saobracajnoj nesreci poginuo.
Ima boga

Avatar
nbeciro6
Clan u razvoju
Clan u razvoju
Postovi: 32
Pridružen/a: 29 Okt 2006 02:00
Lokacija: Croatia
Kontakt:

vehabije

#9 Post Postao/la nbeciro6 »

rijetko se sla¾em sa LAFFOMkada su u pitanju vjerska pitanja a ovo o vehabijama potpuno se sla¾em sramota je da ljudi koji su stoljeæima imali jedno islamsko uèenje i obièaje sada po tim vehabijama prihvaæaju ne¹to drugo kamo to vodi ovaj svijet pa islamski pripisi su nemjenjivi i nikakav vehabija nemo¾e to uèiniti .

Avatar
Bebuskaa
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 382
Pridružen/a: 29 Feb 2000 02:00
Lokacija: Usa & Krajina...

#11 Post Postao/la Bebuskaa »

ISLAM..jedna od najlepsih i cistijih vjera u svijetu...nebitrebali drugi Muslimani u Bih dozvoliti da te vehabije koje su donijeli neka prava sa sobom na osnovu necijeg mozga i upravljanja sami sa sobom da uniste i preuzimaju kontrolu nad visim stvarima kao sto je VJERA...Koliko vec postoji Islam vjera znate i sami...toliko bi trebala da obstane a ne neki tu koji su dosli i odjednom stvorili vjeru i nacin zivota na koji oni gledaju da polako preuzimaju sve veci broj stanovnika u uce ih da okrenu STIM putem....nebi niko uvredila sa ovim odgovorom ali iskazujem svoje misljenje...i da bas je malo teza tema ...za neki strucan odgovor na To...!

:baa:

Avatar
Abu_haqq
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 542
Pridružen/a: 31 Mar 2000 02:00
Lokacija: Afghanistan

#12 Post Postao/la Abu_haqq »

Ja bih vas zamolio da nepisete o stvarima koje vama nisu poznate i ocemu nema te dovoljno znanja.

Tkzv. tradicijalna praksa Islama u Bosni uopste nije dio Islama. A to sto neko kaze da je kod nas Islam isti kao sto je bio prije 500 godina grdno se vara. Prije vise od 50 godina nase nene kao mlade djevojke su nosile feredze ne samo hidzab vec feredze bile su skroz pokrivene. Nasi djedovi ne da su samo imali brade vec brade do pupka. Tako nemoj te pricati da nasa braca muslimani donose nesto novo.

Jasno nam je svima da Allahov Serijat tesko moze zaziviti u BIH zbog mnogih razloga jedan od njih je nas geografski polozaj a drugi je politika.
Medzutim svaki musliman u BIH kao i dijaspori je duzan da sprovodi Serijet u svom zivotu nenegirajuci zakone te drzave osim ako se protive Islamu. Mnoga braca u BIH i dijaspori se bune na tkzv. "IZ" u BIH zato sto rade protiv muslimana i nebore se za prava muslimana na nasem podrucju.

I zadnje bi htjeo pitati one koji poznaju "siru" poslanika sws. jel Muhamed sws koristio filozofiju, ili kapitalizam da se vrati u voljenu Mekku?
Odgovor znam ali znate li ga vi? Mi trebamo znati da mir izmedju njih i nas nece nikad biti mira zato sto oni nas mrze.

ADMIN_BOL-CHAT.DE

#13 Post Postao/la ADMIN_BOL-CHAT.DE »

Abu_Haqq je napisao/la:Ja bih vas zamolio da nepisete o stvarima koje vama nisu poznate i ocemu nema te dovoljno znanja.
Slazem se...! Pitanje ko zna a ko nezna?!?! :)

Avatar
Bebuskaa
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 382
Pridružen/a: 29 Feb 2000 02:00
Lokacija: Usa & Krajina...

#14 Post Postao/la Bebuskaa »

Abu_Haqq je napisao/la:Ja bih vas zamolio da nepisete o stvarima koje vama nisu poznate i ocemu nema te dovoljno znanja.

Tkzv. tradicijalna praksa Islama u Bosni uopste nije dio Islama. A to sto neko kaze da je kod nas Islam isti kao sto je bio prije 500 godina grdno se vara. Prije vise od 50 godina nase nene kao mlade djevojke su nosile feredze ne samo hidzab vec feredze bile su skroz pokrivene. Nasi djedovi ne da su samo imali brade vec brade do pupka. Tako nemoj te pricati da nasa braca muslimani donose nesto novo.

Jasno nam je svima da Allahov Serijat tesko moze zaziviti u BIH zbog mnogih razloga jedan od njih je nas geografski polozaj a drugi je politika.
Medzutim svaki musliman u BIH kao i dijaspori je duzan da sprovodi Serijet u svom zivotu nenegirajuci zakone te drzave osim ako se protive Islamu. Mnoga braca u BIH i dijaspori se bune na tkzv. "IZ" u BIH zato sto rade protiv muslimana i nebore se za prava muslimana na nasem podrucju.

I zadnje bi htjeo pitati one koji poznaju "siru" poslanika sws. jel Muhamed sws koristio filozofiju, ili kapitalizam da se vrati u voljenu Mekku?
Odgovor znam ali znate li ga vi? Mi trebamo znati da mir izmedju njih i nas nece nikad biti mira zato sto oni nas mrze.

Cuj NASA braca muslimani donose nesto novo......ccc...ne znam ja cija su...Tacno da donose i donijeli su.... a te novosti su stvari za koje nikad niko cuo nije ba....Kad je prije rata bilo vehabija...Nikad...i kazes da su prije davno zene nosile feredze..pa oni to zele da vrate da se opet nosi i zivi u tom stilu zivota i da zena opet postane roB! Not gonna hapen... :) A to da se bore za prava muslimana u nasoj zemlji..protiv koga se bore kad smo svi muslimani...ha ya.. :P

ADMIN_BOL-CHAT.DE

#15 Post Postao/la ADMIN_BOL-CHAT.DE »

Abu_Haqq je napisao/la: Tkzv. tradicijalna praksa Islama u Bosni uopste nije dio Islama. A to sto neko kaze da je kod nas Islam isti kao sto je bio prije 500 godina grdno se vara. Prije vise od 50 godina nase nene kao mlade djevojke su nosile feredze ne samo hidzab vec feredze bile su skroz pokrivene. Nasi djedovi ne da su samo imali brade vec brade do pupka. Tako nemoj te pricati da nasa braca muslimani donose nesto novo.
a ako mislite tako postovani @Abu-Haqq pojasnite mi kako su prije 500 godina
nosili nase pra cukun dede i nane jesu li nosili feredze?!
Malo kontradiktorno to sto tvrdite zar ne uz to tvrdite neko se grdno vara.
Pa bi se vratio na vas pocetak posta
citat;"Ja bih vas zamolio da nepisete o stvarima koje vama nisu poznate i ocemu nema te dovoljno znanja."Na to nemam kometrara bas ste to lijepo napisali samo treba da i primjenite.
Uz to slazem se s diskutantom u prethodnom postu iznad mene

Odgovori