Judaizam

Diskusije oko religija u svijetu ...
Poruka
Autor/ica
Avatar
Bausstelac
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 403
Pridružen/a: 01 Apr 2010 01:38

Re: Judaizam

#16 Post Postao/la Bausstelac »

mrki62 je napisao/la:
"Kod Allaha je jedina prava vjera Islam" (Kuran)
Ko vjeruje u to ?
Jel to važi za sve pripadnike bilo koje vjere ?
To isticanje mi je neshvatlijivo i neprihvatljivo , ko god ističe svoje, to znači da ponižava druge.
U to vjeruje svako onaj ko tvrdi da je Musliman,usprotivno i nije Musliman,jer ako negiras samo jedan Kuranski ajet onda si nevjernik !!!!

Naravno da to vazi za pripadnike sve Vjere,jer Kuran nije objavljen samo jednom narodu nego je objavljen citavom Covjecanstvu,tako da ako proucavas Kuran,primjetices da u ajetima gdje se poziva na Vjerovanje i na istinu Allah dz ne obraca Ljudima sa "o Muslimani" ili o "Vjernici" vec sa "O LJUDI" !!!

To je tebi nesvatljivo kao i svakom onom koji podsvjesno zna istinu ali nece iz oholosti da je prihvati.

Odkad to isticanjem istine se ponizavaju drugi?..a ako su ponizeni pa neka Nevjernik i treba da bude ponizen.Kako i da je na kraju Istina uvjek pobjedjiva je "pravi Put se jasno razlikuje od zablude" (Kuran)

[icon_wave.gif] [icon_wave.gif] [icon_wave.gif]
"Smrt je jedna,pa zato neka bude na Allahovom putu"

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Judaizam

#17 Post Postao/la mrki62 »

Odkad to isticanjem istine se ponizavaju drugi?..a ako su ponizeni pa neka Nevjernik i treba da bude ponizen.Kako i da je na kraju Istina uvjek pobjedjiva je "pravi Put se jasno razlikuje od zablude" (Kuran)
Ne kontaš ti to.
Kur`an je vjerska knjiga pripadnika islama i to tvoje citiranje iz Kur`ana na temi o budizmu je licemjerno a pogotovo govoriti Å¡ta jeste istina a Å¡ta nije istina.
Nemoj barem meni pametovati o islamu , jer islam nije vjera koja se reklamira bilo gdje a najmanje na forumima.
Jer u islamu ima i ovo ; samo Allah zna ,.................... što znači da ti i ja haman pa ništa ne znamo.
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
Bausstelac
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 403
Pridružen/a: 01 Apr 2010 01:38

Re: Judaizam

#18 Post Postao/la Bausstelac »

mrki62 je napisao/la:
Odkad to isticanjem istine se ponizavaju drugi?..a ako su ponizeni pa neka Nevjernik i treba da bude ponizen.Kako i da je na kraju Istina uvjek pobjedjiva je "pravi Put se jasno razlikuje od zablude" (Kuran)
Ne kontaš ti to.
Kur`an je vjerska knjiga pripadnika islama i to tvoje citiranje iz Kur`ana na temi o budizmu je licemjerno a pogotovo govoriti Å¡ta jeste istina a Å¡ta nije istina.
Nemoj barem meni pametovati o islamu , jer islam nije vjera koja se reklamira bilo gdje a najmanje na forumima.
Jer u islamu ima i ovo ; samo Allah zna ,.................... što znači da ti i ja haman pa ništa ne znamo.
E moj mrki...ti Islam i Kuran....znas ti koliko imas zajednicko sa Islamom i Kuranom? onoliko koliko danasnji Zidovi imaju zajednicko sa Musaom a.s. (Mojsije) i Tevratom. [mmmux2.gif]

Nije istina da je Kuran knjiga samo za Muslimane nego je objavljena citavom Ljudskom rodu,i ti to dobro znas.Nije licemjerstvo mrki pricati istinu o Islamu,Krscanstvu ili Judeizmu,pogotovo ne kad se prica sa dokazima,vec je licemjerstvo to sto ti radis tj pokusavas izvrnuti znacenje Kuranskih ajeta,samo da bi se dopao nekima.To sto nevolis Islam uopste me nije ni briga,nego nemogu biti ravnodusan na tvoje prikazivanje Islama na nacin na koji ga neprikazuje nijti jedan normalan Insan,a kamo li Musliman,ako ti nevolis Islam ima tu ljude koji hoce da znaju istinu o Islamu,zato mi nepada ni na kraju pameti da tebe i slicne tebi stavim ispred istine.

DA naravno da "samo Allah sve zna",a mi znamo samo onoliko koliko nam je on dao da znamo,ili nas je preko njegovih Poslanika a.s naucio,a u to spada i sledece,a ko u to nevjeruje nemoze ni biti vjernik:

«Onaj ko želi neku drugu vjeru mimo islama, neće mu biti primljena i on će na onom svijetu propasti» (Ali Imran, 85.).

„„Ova vaša vjera,jedina je prava vjera, a Ja sam vaš Gospodar, pa Me se zbog toga i boj'te!“ (el-Mu'minun, 52.)

i niposto neumirite drugacije nego kao Muslimani (Ali imran 102)

Danas sam vam vašu vjeru usavršio i Svoju blagodat prema vama upotpunio i zadovoljan sam da vam islam bude vjera.(el-maide 3)

selam
"Smrt je jedna,pa zato neka bude na Allahovom putu"

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Judaizam

#19 Post Postao/la mrki62 »

Nije istina da je Kuran knjiga samo za Muslimane nego je objavljena citavom Ljudskom rodu,i ti to dobro znas.
Kao i sve vjerske knjige , bilo da je to Tora, Biblija ili bilo šta al samo određeni pripadnici vjeruju u ovu ili onu knjigu tj objavu.
DA naravno da "samo Allah sve zna",a mi znamo samo onoliko koliko nam je on dao da znamo
Naravno da je tako al nije naravno to što sebi daješ za pravo da znaš onoliko koliko ti je on dao a za mene to isto ne važi ,......... koje licemjerstvo [muzikafo1.gif]
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Odgovori