Hadisi -Vjerodostonje predaje

Diskusije oko religija u svijetu ...
Odgovori
Poruka
Autor/ica
Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

#166 Post Postao/la mrki62 »

Abu_Haqq je napisao/la:Zaista su se prije vas sljedbenici Knjige podijelili na sedamdeset i dvije stranke, a zaista æe se i moj ummet podijeliti na sedamdeset i tri. Sve æe u Vatru osim jedne, to je d¾ema’a.” (Prenosi Ahmed)
Ovo je samo dokaz da se savjetuje da je ¹to vi¹e razlièitosti u vjerovanju .
Ovo je samo dokaz da niko nije u pravu u svom nastojanju prikazivanja prave vjere :ballbounce:
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
Abu_haqq
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 542
Pridružen/a: 31 Mar 2000 02:00
Lokacija: Afghanistan

#167 Post Postao/la Abu_haqq »

Ko vjeruje u Allaha d¾.¹. i Sudnji dan neka govori samo ono ¹to je dobro ili neka ¹uti. (Buhari, Muslim)

Avatar
Abu_haqq
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 542
Pridružen/a: 31 Mar 2000 02:00
Lokacija: Afghanistan

#168 Post Postao/la Abu_haqq »

Zena koja redovito klanja pet vakata namaza, posti mjesec Ramazana, cuva svoju cast i postenje i bude pokorna svome muzu, uci ce u Dzennet. (Bezzar)
Zadnja izmjena: Abu_haqq, dana/u 13 Sep 2007 04:13, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

#169 Post Postao/la mrki62 »

Abu_Haqq je napisao/la: Zena koja redovito klanja pet vakata namaza, posti mjesec Ramazana, cuva svoju cast i postenje i bude pokrna svome muzu, uci ce u Dzennet. (Bezzar)
E haj sad jo¹ za mu¹ko napi¹i - kako mu¹ko uðe u d¾enet :wave:
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
Abu_haqq
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 542
Pridružen/a: 31 Mar 2000 02:00
Lokacija: Afghanistan

#170 Post Postao/la Abu_haqq »

Ebu Hurejre,r.a. prenosi da je Resulullah s.a.w.s. rekao: «Po¾urite sa dobrim djelima,jer ce se pojavljivati smutnje koje ce nastupati kao djelovi mrkle noci,covjek ce osvanuti kao vjernik a omrknuti kao nevjernik,ili ce omrknuti kao vjernik a osvanuti kao nevjernik-prodavace svoju vjeru za dunjalucke stvari.» (Muslim)

Avatar
Abu_haqq
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 542
Pridružen/a: 31 Mar 2000 02:00
Lokacija: Afghanistan

#171 Post Postao/la Abu_haqq »

mrki62 je napisao/la:
Abu_Haqq je napisao/la: Zena koja redovito klanja pet vakata namaza, posti mjesec Ramazana, cuva svoju cast i postenje i bude pokrna svome muzu, uci ce u Dzennet. (Bezzar)
E haj sad jo¹ za mu¹ko napi¹i - kako mu¹ko uðe u d¾enet :wave:
368

Dzabir, r.a. prenosi da je Allahov Poslanik s.a.v.s rekao:

"Zaista su mi od vas najdrazi i sjedit ce najblize meni na Sudnjem Danu oni koji su najlijepse cudi. A zaista su mi najmrzi od vas i bice najudaljeniji od mene na Sudnjem danu, nametljivi govornici i oni koji se samodopadno prenemazu u svom govoru, oholo pokusavajuci da istaknu svoju strucnost i govorljivost i oni koji pricaju ispunjenih i razvucenih usta, diveci se svome govoru i uzdizuci se nad drugima."

Ashabi rekose: "Allahov Poslanice, znamo ko su serseri i muteseddici (nametljivi govornici i oni koji se prenemazu u govoru), ali ko su mutefejhici?"

On im rece: "To su uobraznjaci koji sebe uzdizu nad ostalim."


(Tirmizi)

Avatar
Abu_haqq
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 542
Pridružen/a: 31 Mar 2000 02:00
Lokacija: Afghanistan

#172 Post Postao/la Abu_haqq »

70

Abdullah ibn Omer prenosi se da je Allahov Poslanik s.a.w.s. rekao:

"Uspostavite i poravnajte safove, sastavite ramena, popunite praznine, blago doticite ruke va¹e brace i nemojte ostavljati praznina za ¹ejtana. Ko sastavi saf, Allah ce ga sastaviti sa Sobom, a ko prekine saf, Allah ce ga od Sebe odvojiti."


(Ebu Davud Es-Sidzistani, Hasen-sahih)

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

#173 Post Postao/la mrki62 »

Abu_Haqq je napisao/la:
mrki62 je napisao/la:
Abu_Haqq je napisao/la: Zena koja redovito klanja pet vakata namaza, posti mjesec Ramazana, cuva svoju cast i postenje i bude pokrna svome muzu, uci ce u Dzennet. (Bezzar)
E haj sad jo¹ za mu¹ko napi¹i - kako mu¹ko uðe u d¾enet :wave:
368

Dzabir, r.a. prenosi da je Allahov Poslanik s.a.v.s rekao:

"Zaista su mi od vas najdrazi i sjedit ce najblize meni na Sudnjem Danu oni koji su najlijepse cudi. A zaista su mi najmrzi od vas i bice najudaljeniji od mene na Sudnjem danu, nametljivi govornici i oni koji se samodopadno prenemazu u svom govoru, oholo pokusavajuci da istaknu svoju strucnost i govorljivost i oni koji pricaju ispunjenih i razvucenih usta, diveci se svome govoru i uzdizuci se nad drugima."

Ashabi rekose: "Allahov Poslanice, znamo ko su serseri i muteseddici (nametljivi govornici i oni koji se prenemazu u govoru), ali ko su mutefejhici?"

On im rece: "To su uobraznjaci koji sebe uzdizu nad ostalim."


(Tirmizi)
Dokaz , jo¹ jedan dokaz odakle ti svi ti postovi :wave:
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

#175 Post Postao/la sabinax »

U ovo se ne razumijem...pa preskacem :ballbounce:
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Odgovori