DALI MUSLIMANI I HRICANI MOGU ZIVJETI ZAJEDNO??

Diskusije oko religija u svijetu ...
Poruka
Autor/ica
johnny
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 122
Pridružen/a: 06 Aug 2006 02:00
Lokacija: Yugoslavia

Re: DALI MUSLIMANI I HRICANI MOGU ZIVJETI ZAJEDNO??

#62 Post Postao/la johnny »

Poštovanje ljudi raznih veroispovesti!!!

Čitam ovo što napisaste pa dolazim do jednostavnog zaključka da po Vašim raspravama koje vodite (na žalost rasprave, a ne polemike) nijedna vera nemere zajedno kavu popiti. Da li ste bre Vi normalni. Zajebite televizore, radio aparate i ostale medijske ispirače mozga, zajebite hist... ist... povjest, zajebite vremena koja su mrtva i iza svih nas, zajebite popove, fratre, odže - kriminalne grupe su to postale, odavno je i Bog i vera napustila njihova srca... slušajte svoje srce i svoju dušu, slušajte prirodu šta Vam kaže, posmatrajte životinje kako žive, poklonite se jedinoj sili koju poznajete i bez koje se nemože živeti, a da to nije mržnja.

Jednom sam krenuo za Beograd iz svog malog mista sa juga Srbije, autobus me je zajebo na stanici ne sačekavši da izađem iz WC-a, pa sam normalno produžio pešaka po autoputu. Posle tri sata šipčenja po vrelom asfaltu, zaustavi se neki mali pežo sa dojče tablicama i ja pomislih neki gastrabajter. Uđem, a za volanom sedi dečkonja malo mlađi od mene, ineče Turčin po zanimanju. Šturim engleskim (mojim, jer je on tečno govorio tri jezika+turski), upoznasmo se i krenusmo dalje. On mi objašnjava da me je povezao zato što je prepoznao turske crte na meni ( kosa mi je bila do ramena, brada od tri meseca, zelene široke pantalone itd). Šta je trebalo da uradim, da se ljutim, ne... rekoh mu da je činjenica da su turci vladali ovim prostorima 500 god., da su se rase mešale na ovim prostorima, da svet teži ka tome da dođe do ukrštanja između kontinenata da bi se osvežila krv koja kako vreme pokazuje postaje sve više zla (previše čista), ali mu i rekoh da sam Hrišćanin, pravoslavac. Znate li šta je dečkonja odgovorio, odgovorio mi je da je jedan Bog, da jedna sila vlada ovim univerzumom i da je sve jedno da li se njemu klanjamo ili se krstimo ili ko zna šta već....
Pa eto mi smo se vozili zajedno, pričali o svemu, smejali se, slušali muziku treće vere (rastafarijance), zajedno pevali sa Marlijem. Na kraju razmenili adrese, izljubili se ko braća i svako je otišao na svoju stranu.

A što se tiče bošnjaka i rimljana to me podseti na Žitije Brajanovo: ... i šta su nam inače rimljani dali osim kulture, kanalizacije, vodovoda, puteva, infrastrukture, školstva.... NIŠTA....

Pozdrav dobri moji... i ... zajebite više o tome... Putem neta upoznajemo se neverovatnom brzinom, sklapamo prijateljstva, svadjamo se, zaljubljujemo se... ajde da radimo zajedno, ajde da stvaramo novi svet koji će biti bolji od ovoga i onoga prošlog... Dajmo da saradjujemo i da se pomažemo, a mržnju prepustimo upravo onima koje je ta naša zajednička sila predodredila da vremenom nestane...

Vaš Johnny
"Ako se nekad osetiš malen, zapostavljen i depresivan... Uvek se seti da si nekad bio najbrži spermatozoid u svojoj grupi!"

Avatar
Bebana_de
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 6786
Pridružen/a: 11 Jan 2009 21:27
Lokacija: put u Ljubicastom

Re: DALI MUSLIMANI I HRICANI MOGU ZIVJETI ZAJEDNO??

#63 Post Postao/la Bebana_de »

Johnny je napisao/la:Poštovanje ljudi raznih veroispovesti!!!

Čitam ovo što napisaste pa dolazim do jednostavnog zaključka da po Vašim raspravama koje vodite (na žalost rasprave, a ne polemike) nijedna vera nemere zajedno kavu popiti. Da li ste bre Vi normalni. Zajebite televizore, radio aparate i ostale medijske ispirače mozga, zajebite hist... ist... povjest, zajebite vremena koja su mrtva i iza svih nas, zajebite popove, fratre, odže - kriminalne grupe su to postale, odavno je i Bog i vera napustila njihova srca... slušajte svoje srce i svoju dušu, slušajte prirodu šta Vam kaže, posmatrajte životinje kako žive, poklonite se jedinoj sili koju poznajete i bez koje se nemože živeti, a da to nije mržnja.

Jednom sam krenuo za Beograd iz svog malog mista sa juga Srbije, autobus me je zajebo na stanici ne sačekavši da izađem iz WC-a, pa sam normalno produžio pešaka po autoputu. Posle tri sata šipčenja po vrelom asfaltu, zaustavi se neki mali pežo sa dojče tablicama i ja pomislih neki gastrabajter. Uđem, a za volanom sedi dečkonja malo mlađi od mene, ineče Turčin po zanimanju. Šturim engleskim (mojim, jer je on tečno govorio tri jezika+turski), upoznasmo se i krenusmo dalje. On mi objašnjava da me je povezao zato što je prepoznao turske crte na meni ( kosa mi je bila do ramena, brada od tri meseca, zelene široke pantalone itd). Šta je trebalo da uradim, da se ljutim, ne... rekoh mu da je činjenica da su turci vladali ovim prostorima 500 god., da su se rase mešale na ovim prostorima, da svet teži ka tome da dođe do ukrštanja između kontinenata da bi se osvežila krv koja kako vreme pokazuje postaje sve više zla (previše čista), ali mu i rekoh da sam Hrišćanin, pravoslavac. Znate li šta je dečkonja odgovorio, odgovorio mi je da je jedan Bog, da jedna sila vlada ovim univerzumom i da je sve jedno da li se njemu klanjamo ili se krstimo ili ko zna šta već....
Pa eto mi smo se vozili zajedno, pričali o svemu, smejali se, slušali muziku treće vere (rastafarijance), zajedno pevali sa Marlijem. Na kraju razmenili adrese, izljubili se ko braća i svako je otišao na svoju stranu.

A što se tiče bošnjaka i rimljana to me podseti na Žitije Brajanovo: ... i šta su nam inače rimljani dali osim kulture, kanalizacije, vodovoda, puteva, infrastrukture, školstva.... NIŠTA....

Pozdrav dobri moji... i ... zajebite više o tome... Putem neta upoznajemo se neverovatnom brzinom, sklapamo prijateljstva, svadjamo se, zaljubljujemo se... ajde da radimo zajedno, ajde da stvaramo novi svet koji će biti bolji od ovoga i onoga prošlog... Dajmo da saradjujemo i da se pomažemo, a mržnju prepustimo upravo onima koje je ta naša zajednička sila predodredila da vremenom nestane...

Vaš Johnny

[eusa_clap.gif] respekt....
Jedan Zivot gde,prestajem Ja,gde pocinjes Ti
jedna Ljubav,gde stali smo Mi gde sad su Drugi


http://www.youtube.com/watch?v=BpgmT9u0fDM

Avatar
nella26
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7486
Pridružen/a: 19 Apr 2009 02:49

Re: DALI MUSLIMANI I HRICANI MOGU ZIVJETI ZAJEDNO??

#66 Post Postao/la nella26 »

Naravno da mogu.Božija je zapovijest poštuj bližnjeg svog, ma ko bio.Druga je stvar zloba u ljudima kojima bilo kakav povod treba da naude drugom pa nadju razlog u vjeri.
Vezite me cim pocnem sanjati vinograde, zna se ko sam kad se pogase ljeta...

Avatar
JAS
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1183
Pridružen/a: 07 Okt 2008 02:00
Lokacija: Macedonia

Re: DALI MUSLIMANI I HRICANI MOGU ZIVJETI ZAJEDNO??

#67 Post Postao/la JAS »

Mogu, naravno da mogu....al plasi cinjenica sta sve okolina i politika mogu uciniti da ih razdvoje, strasno je to sto i oni sami padaju na te"fore", strasno sto i pored toga sto svi zelimo da zivimo zajedno jos uvek postoi i verujem da ce jos dugo da postoi ta neka omraza medju te dve grupe (da ih tako nazovem)

Avatar
andro
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 10034
Pridružen/a: 11 Apr 2007 02:00
Lokacija: BiH

Re: DALI MUSLIMANI I HRICANI MOGU ZIVJETI ZAJEDNO??

#68 Post Postao/la andro »

Ne dajte da vas zavedu ni andjeli ni vragovi , budite ono sto jeste , kakvog vas je priroda stvorila , budite ljudi. [evojele9.gif]
slika
slika

Avatar
JAS
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1183
Pridružen/a: 07 Okt 2008 02:00
Lokacija: Macedonia

Re: DALI MUSLIMANI I HRICANI MOGU ZIVJETI ZAJEDNO??

#69 Post Postao/la JAS »

andro je napisao/la:Ne dajte da vas zavedu ni andjeli ni vragovi , budite ono sto jeste , kakvog vas je priroda stvorila , budite ljudi. [evojele9.gif]



Fino receno....jos da je sve tako jednostavno!!!

johnny
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 122
Pridružen/a: 06 Aug 2006 02:00
Lokacija: Yugoslavia

Re: DALI MUSLIMANI I HRICANI MOGU ZIVJETI ZAJEDNO??

#71 Post Postao/la johnny »

.... e ja samo da se javim....
Jeste li dobro ovako svi na okupu...
svo dobro ovog sveta Vam želim...

pozzz
"Ako se nekad osetiš malen, zapostavljen i depresivan... Uvek se seti da si nekad bio najbrži spermatozoid u svojoj grupi!"

Avatar
tonko
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 122
Pridružen/a: 12 Maj 2009 09:40

Re: DALI MUSLIMANI I HRICANI MOGU ZIVJETI ZAJEDNO??

#72 Post Postao/la tonko »

naravno da mogu.Kako mi zivimo u mesanim sredinama.Ma ljudi ako su dobri onda nije vazno koje su vere.Evo ja danas sam bio u goste kod Muslimana a ja sam pravoslavac.Meni to nista ne smeta.Ja zivim s tim ljudima,seli,pili kafu i caj,salili se,i nista mi nije falilo.u 12,30 pevao odza u dzamiji,sta bi to meni smetalo.oni kad dodzu kod mene,ima po stanu ikona i krstova,ni njima to ne smeta.znaci oni postuju mene kao licnost kao i ja njih.te razlike u veri treba da nas spajaju da naucimo vise jedni za druge, a ne da nas razdvajaju. Znaci svi mozemo da zivimo zajedno.

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

Re: DALI MUSLIMANI I HRICANI MOGU ZIVJETI ZAJEDNO??

#73 Post Postao/la sabinax »

ma kad su normalni ljudi nista im ne smeta...
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
grga
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7941
Pridružen/a: 26 Sep 2008 02:00
Lokacija: Croatia

Re: DALI MUSLIMANI I HRICANI MOGU ZIVJETI ZAJEDNO??

#74 Post Postao/la grga »

[eusa_naughty.gif] Mogu kako da ne,al kad tad se zarati..makar svakih 40 godina...

Avatar
lien
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 238
Pridružen/a: 18 Dec 2006 02:00
Lokacija: Slovenia

Re: DALI MUSLIMANI I HRICANI MOGU ZIVJETI ZAJEDNO??

#75 Post Postao/la lien »

Pa naravno da mozemo :)
Ja muslimanka, moja cimerka pravoslavne vjere..nikad bolje cimerke imala :) joj, jedva cekam na njihov Bozic da opet donese kolaca :)

Odgovori