Multi-religijski brak!?!

Diskusije oko religija u svijetu ...
Poruka
Autor/ica
Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

#31 Post Postao/la mrki62 »

GARAVA je napisao/la:
mrki62 je napisao/la:
GARAVA je napisao/la:Ja da sam upoznala nekog ko nije moje vjere a da ga ludo zavolim ne bi nikada dopustila da religija stane izmedju nas. :) moze opet svak vjerovati u svoje.valjda ja imam dobro iskustvo sa tim jer sam ja iz mjesanog braka i sve je super. :biggrin:
Nije stvar iz kojeg si braka, stvar je u tom jel ti raspola¾e¹ s svojim mozgom ili si zatoèenik neèije ideologije , religije , neèijih ¾elja i sl.
Uvijek sam bio jedinstven u tome , da malo bolje objasnim ; roditelje i rodbinu nismo birali , to nam je dato od roðenja,...................... vjeru isto nismo birali , to smo dobili odra¹tanjem , dakle - uticaj roditelja, rodbine , okoline ,.............
A ljubav svog ¾ivota MI trebamo i MORAMO sami birati i biramo za sebe a ne za roditelje , roðake , prijatelje , vjeru i sl.

Nadam se da nisam bio " ¾estok " :wave:

totalno se slazem sa tobom.samo ja sam mislila mozda ljudi koji su iz mjesanog braka razmisljaju malo drugacije jer su odrasli sa 2 religije. :) :wave:
Nevezano s kim si odrasla, stvar je veoma jednostavna - ako nisi nièiji rob ( pa tako ni vjere ) onda æe¹ gledati da sebi ugodi¹ , jer mi smo roðeni zato da sebi ugodimo - drugima ionako ne mo¾emo NIKAD ugoditi.
Imao sam prilike godinama gledati kako se mati nikako nije mogla sprijazniti s tim da joj je sin odrastao i koju god je curu na¹ao ona je na njoj vidjela hiljadu mahana. Muslimanka je velika a sin je tra¾io samo muslimanke ( ne bi li joj udovoljio ). Eno ga 36 godina star a jo¹ se nije o¾enio , jer ne mo¾e naæi " pravu " muslimanku.
On je zatoèenik matere , on ne upotrebljava svoje ¾elje , veæ materine - zato je to tako.
Inaèe sam mi¹ljenja da je vjera izmi¹ljena , da pojedini naðu neki svoj du¹evni mir. Vjera poma¾e u nekim odlukama - onim , koji se sami ne znaju odluèiti :wave:
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

#33 Post Postao/la mrki62 »

GARAVA je napisao/la::biggrin: :wave: opet se slazem sa tobom :P :)
Pazi mala da se nas dvoje negdje ne slo¾imo - padnemo jedno pored drugoga :wave:
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

ADMIN_BOL-CHAT.DE

#37 Post Postao/la ADMIN_BOL-CHAT.DE »

papaya-republic je napisao/la:samo da nije rasista, nacionalista, fasista, fanatik, tucharosh, pijanac,kockar
i da nije musliman :chuckel:

ADMIN_BOL-CHAT.DE

#39 Post Postao/la ADMIN_BOL-CHAT.DE »

papaya-republic je napisao/la:nisi shvatio moj post?
Znas, najbolje i da nije iz bivse YU, svi ste vi isti, VI MUSKARCI!!!
;-P
Shvatio sam ja.. samo sam se na salio da izvucem temu

A druga tvrdnja
Svi smo mi muskarci isti - je cista vasa zenska zabluda!
Ne, nismo mi svi muski isti - kao sto ni sve zene niste iste
koje po cijeli dan tracate uz kaficu i samo razmisljate o tome kako da potrosite pare koje je njihov muski :P zaradio

Nevjerujes.... :-k evo najbolji primjer da li je tvoj muskarac isti kao ostali drugi
Ako je...jako mi je zao :P

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

#41 Post Postao/la mrki62 »

papaya-republic je napisao/la:Moj nista ne valja

:P
Naðe¹ drugoga ;) :wave:
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

#43 Post Postao/la mrki62 »

papaya-republic je napisao/la:ma joook.,
kakav je god,
moj je
[smilie=heart fill with love.gif]
Eto ,...... ja se tebi nudim a ti ni¹ta ,................ uzalud moja ljubav tebi namijenjena :wave:
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
Merim_28
Pocetnik
Postovi: 21
Pridružen/a: 31 Okt 2000 02:00
Lokacija: USA

#44 Post Postao/la Merim_28 »

Ljubav nebi nista trebala da ima sa religijom, srcem se voli a ne glavom...

Avatar
Mala_selmica_
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 503
Pridružen/a: 31 Aug 2000 02:00
Lokacija: Jamaica

#45 Post Postao/la Mala_selmica_ »

Merim_28 je napisao/la:Ljubav nebi nista trebala da ima sa religijom, srcem se voli a ne glavom...
=D> =D>

pametno moje :chuckel:

Odgovori