Multi-religijski brak!?!

Diskusije oko religija u svijetu ...
Odgovori
Poruka
Autor/ica
Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

Re: Multi-religijski brak!?!

#136 Post Postao/la ra-ja »

papaya je napisao/la:Za drugaricu Ra-Ju

1. cisto sumnjam da ce neko pored mene postati nacionalista
2. a tek da me naziva tako kao sto si ti navela
3. zadnji put sam se zaljubila prije 15 godina i onda sam VOLELA (njega), kontas----
4. ja sam ubedjena da ima i nacionalista koji su korektni. To je samo politicko opredeljenje (koje meni ipak ne odgovara) i tvrditi da ONI udaraju i maltretiraju a vjernici NE,,,to je vrlo naivno i opasno misljenje
1. mislis...?
2. sve je moguce!
3. bas nekontam!
4. Da ima nacionalista da su korektni..Iza drugog dijela rijeci u recenici stojim,jer se nasa misljenja razmimoilaze mislim da dobro nepoznajes vjernike!!!

Avatar
divlja__ruza
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 116
Pridružen/a: 10 Jun 2010 15:54

Re: Multi-religijski brak!?!

#137 Post Postao/la divlja__ruza »

Da,usla bih u takav brak. Ali naravno sa razumnom osobom koju nisu beep u zdrav mozak o nacionalistickim glupostima od malih nogu (mislim naravno na mrznju prema drugim vjerama da ne bude zabune).
Postuj me ,postovat cu te. Mislim da svaka vjera podrazumjeva da treba postovati tudje...pravi vjernik nece mrziti drugacijeg od sebe...ali nazalost danas vecina njih sebe naziva vjernikom a mrzi druge vjere(pljuje po njima,vrjedja i slicno)




O tome da li je dozvoljeno ili nije dozvoljeno po ovoj ili onoj religiji zeniti/udati se za osobu druge religije necu pricati,jer nije dozvoljeno piti,imati seksualne odnose prije braka i slicno pa ih opet vecina ima(a onda pocnu pricati o vjerskim pravilima- maa daaaj).
Pravih vjernika je nazalost danas,jako jako malo...svako postovanje takvima.

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

Re: Multi-religijski brak!?!

#140 Post Postao/la ra-ja »

divlja__ruza je napisao/la:Da,usla bih u takav brak. Ali naravno sa razumnom osobom koju nisu beep u zdrav mozak o nacionalistickim glupostima od malih nogu (mislim naravno na mrznju prema drugim vjerama da ne bude zabune).
Postuj me ,postovat cu te. Mislim da svaka vjera podrazumjeva da treba postovati tudje...pravi vjernik nece mrziti drugacijeg od sebe...ali nazalost danas vecina njih sebe naziva vjernikom a mrzi druge vjere(pljuje po njima,vrjedja i slicno)




O tome da li je dozvoljeno ili nije dozvoljeno po ovoj ili onoj religiji zeniti/udati se za osobu druge religije necu pricati,jer nije dozvoljeno piti,imati seksualne odnose prije braka i slicno pa ih opet vecina ima(a onda pocnu pricati o vjerskim pravilima- maa daaaj).
Pravih vjernika je nazalost danas,jako jako malo...svako postovanje takvima.
Nisam niti procitala tvoj post...Ali ti odgovaram kao i @papay...Da vjerujem u boga jer znam da postoji...
Vidis da se razlikujem po mnogo cemu od tih velikih vjernika a kudikamo od nacionalista.Nijedni me neprihvataju..Nemoram ovdje nikome da odgovaram...
Za ljubav glasam i dajem sve...Zbog ljubavi bih sve ucinila...jer samo ona nerazdvaja ljude ..U ljubavi ljudi traze zajednicke tacke, kako u zlu tako i u dobru...Ne potencirati razlicitosti..tu onda mora doci do raskola sistema ,pa i jedne bracne zajednice.. [icon_flower.gif]
Moj muz ako ga vise ikada budem imala biti ce VELIKI COVJEK koji me voli. zato sto sam ja -ja i koji me zna :!: :!:

Postujem sve vjere i vjeroispovjesti,kao i sve ljude dobre volje ... ako oni postuju mene i parlamentarno stupam snjima u razgovor... [icon_flower.gif]

Toliko godina sam tu stalno se proteze jedno te isto pitanje...oticete u vraziju mater ako budem morala ikada ponovo nesto crtati... :!:

Avatar
divlja__ruza
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 116
Pridružen/a: 10 Jun 2010 15:54

Re: Multi-religijski brak!?!

#142 Post Postao/la divlja__ruza »

Ra-Ja je napisao/la:
divlja__ruza je napisao/la:Da,usla bih u takav brak. Ali naravno sa razumnom osobom koju nisu beep u zdrav mozak o nacionalistickim glupostima od malih nogu (mislim naravno na mrznju prema drugim vjerama da ne bude zabune).
Postuj me ,postovat cu te. Mislim da svaka vjera podrazumjeva da treba postovati tudje...pravi vjernik nece mrziti drugacijeg od sebe...ali nazalost danas vecina njih sebe naziva vjernikom a mrzi druge vjere(pljuje po njima,vrjedja i slicno)




O tome da li je dozvoljeno ili nije dozvoljeno po ovoj ili onoj religiji zeniti/udati se za osobu druge religije necu pricati,jer nije dozvoljeno piti,imati seksualne odnose prije braka i slicno pa ih opet vecina ima(a onda pocnu pricati o vjerskim pravilima- maa daaaj).
Pravih vjernika je nazalost danas,jako jako malo...svako postovanje takvima.
Nisam niti procitala tvoj post...Ali ti odgovaram kao i @papay...Da vjerujem u boga jer znam da postoji...
Vidis da se razlikujem po mnogo cemu od tih velikih vjernika a kudikamo od nacionalista.Nijedni me neprihvataju..Nemoram ovdje nikome da odgovaram...
Za ljubav glasam i dajem sve...Zbog ljubavi bih sve ucinila...jer samo ona nerazdvaja ljude ..U ljubavi ljudi traze zajednicke tacke, kako u zlu tako i u dobru...Ne potencirati razlicitosti..tu onda mora doci do raskola sistema ,pa i jedne bracne zajednice.. [icon_flower.gif]
Moj muz ako ga vise ikada budem imala biti ce VELIKI COVJEK koji me voli. zato sto sam ja -ja i koji me zna :!: :!:

Postujem sve vjere i vjeroispovjesti,kao i sve ljude dobre volje ... ako oni postuju mene i parlamentarno stupam snjima u razgovor... [icon_flower.gif]

Toliko godina sam tu stalno se proteze jedno te isto pitanje...oticete u vraziju mater ako budem morala ikada ponovo nesto crtati... :!:
Ako nisi niti procitala moj post,onda nema smisla ni da me citiras kad vec nisi upoznata sa mojim misljenjem o ovoj temi,a ni da mi odgovaras jer nisam nista vezano za tebe pisala,nego uopsteno o ovoj temi. :)

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

Re: Multi-religijski brak!?!

#143 Post Postao/la ra-ja »

papaya je napisao/la:juuuuuuuuu naopakooo

znaci, ti se jos nisi udavala?
Pa za razliku od tebe koja si jos uvijek i nakon toliko godina jos u tim vodama :...zamrznuta-odmrznuta...u takvom stanju nikada bila nisam [laugh.gif]

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

Re: Multi-religijski brak!?!

#145 Post Postao/la paparaci »

Ra-Ja je napisao/la:Toliko godina sam tu stalno se proteze jedno te isto pitanje...oticete u vraziju mater ako budem morala ikada ponovo nesto crtati... :!:
[To funny.gif] [To funny.gif] [To funny.gif]

ovo nema u pm :!:

ra-jo, sto napadas curu (divlju ruzu), a uopste ti se obratila nije. pricas o nekoj kulturi, a ponasas se suprotno tome [eusa_naughty.gif]

i jos nesto - zasto skoro uvijek ostavljas duple upise?

Avatar
selma24
Moderator
Moderator
Postovi: 16863
Pridružen/a: 09 Mar 2008 02:00
Lokacija: Holandija

Re: Multi-religijski brak!?!

#146 Post Postao/la selma24 »

Ljubav je najvaznija ,pa nikome na celu nepise ko je ko.Kada bi neko mogao da garantuje da ce ti brak biti dobar i srecan sa nekim iz svoga jata pa hajd,ali bogami malo takvih proroka jos nema.Znaci vodi kuci ono sto ti je za srce stalo,mani se vijere i kojekaki .To su zastarijele price ,dosla nova vremena i nova pravila. Ovo vrijedi za sve Muskarce!! [Happy.gif] Jer
najgori grijeh za muslimanke je udati se za nekog druge vjere...to Allah strogo zabranjuje :!: :!:
slika

Avatar
PIRAT_SA_KARIBA
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 4009
Pridružen/a: 03 Dec 2008 23:37
Lokacija: Na moru

Re: Multi-religijski brak!?!

#147 Post Postao/la PIRAT_SA_KARIBA »

Muslimanku ženim akoBogda [smile.gif]
slikaslikaslika

Avatar
selma24
Moderator
Moderator
Postovi: 16863
Pridružen/a: 09 Mar 2008 02:00
Lokacija: Holandija

Re: Multi-religijski brak!?!

#148 Post Postao/la selma24 »

Stupanje u brak sa drugom religijom sve je dobro dok je ljubav upitanju posle kratkog vremena dolazi do manjih problema ljubev pomalo odlazi ukraj a kada djeca pocnu da dolaze na svijet sa covjekom druge religije onda nastaju veliki problemi kako ce dijetu biti ime kojoj vjeri ce se okrenuti idolazi do svade i rastave braka i djeca ostaju bez jednog roditelja tada se upada u velike probleme idjeca imaju tezak zivot dobro otvorite oci kada stupate u brak [Happy.gif]
slika

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Multi-religijski brak!?!

#149 Post Postao/la mrki62 »

Selma24 je napisao/la:Stupanje u brak sa drugom religijom sve je dobro dok je ljubav upitanju posle kratkog vremena dolazi do manjih problema ljubev pomalo odlazi ukraj a kada djeca pocnu da dolaze na svijet sa covjekom druge religije onda nastaju veliki problemi kako ce dijetu biti ime kojoj vjeri ce se okrenuti
Ovo što ću ja sad napisati,to vjerske vođe sakrivaju kao zmije noge [muzikafo1.gif]
Vjernika je 10 - 12 % ( na svijetu ) a svi ostali se samo deklarišu i o vjeri skoro pojma nemaju a kamo li da se drže vjere.
Pogledaj na zapadu , koliko je malo vjerskih objekata i uprkos tolikom malom broju vjerskih objekata OPET niđe vjernika, ma ni na vidiku [muzikafo1.gif]
Dalje, pravi vjernik nikad drugu vjeru neće uzeti za bračnog druga a to što ti opisuješ kao problem, to nisu problemi pravih vjernika već upravo deklarisanih ,koji ganjaju nekakve principe i samosvoje običaje .
Selma24 je napisao/la: i dolazi do svade i rastave braka i djeca ostaju bez jednog roditelja tada se upada u velike probleme idjeca imaju tezak zivot dobro otvorite oci kada stupate u brak [Happy.gif]
U sadašnje vrijeme su žene samostalne, imaju posao i recimo sređenu egsistenciju i samo luda žena može tolerisati mušku dominantnost i samo luda žena može se uvijek prilagađati muškom egoizmu, zato i postoji riječ kompromis, dogovor pa čak i socijalne ustanove - da se pomogne supružnicima.
Divim se današnjim ženama a žao mi žena prijašnjih vremena, kad se ama nizašta nisu pitale - vidio sam lični primjer svoje matere a i haman pa svih žena njene generacije.
Svaka čast ženama, koje su se udružile kroz FEMINIZAM ,......... link http://hr.wikipedia.org/wiki/Feminizam

PS. ja sam se inače s početka javljao na ovu temu al egoizam i kur.čeve navike u ljudi nosi svoje breme i teško je nekoga preko noći promijeniti ,........... mene je moja žena promijenila, čak mi dozvoli i da se qurvam [muzikafo1.gif]
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
PIRAT_SA_KARIBA
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 4009
Pridružen/a: 03 Dec 2008 23:37
Lokacija: Na moru

Re: Multi-religijski brak!?!

#150 Post Postao/la PIRAT_SA_KARIBA »

Dobra ti ta žena mrki [smile.gif]
slikaslikaslika

Odgovori