Poucne price

Diskusije oko religija u svijetu ...
Poruka
Autor/ica
Avatar
Abu_haqq
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 542
Pridružen/a: 31 Mar 2000 02:00
Lokacija: Afghanistan

Sta znaci "BUSY"

#16 Post Postao/la Abu_haqq »

Sta znaci "BUSY"

Iblis je jednog dana sakupio sve sejtane i rekao im:Mi muslimane ne
mozemo odvratiti da idi u dzamiju, niti ih mozemo odvartiti da uce
Kur'an i cine dobra djela, isto kao sto ih ne mozemo odvratiti da
misle na Allaha dz.s. i Muhammeda a.s. Njihove veze sa Allahom dz.s.
su veoma jake ne mozemo da ih slomimo. Onda pustite ih neka idu u
dzamije i neka se druze, ali kradite njihovo vrijeme kako oni nebi
nalazili vremena da misle na Allaha dz.s. i na Muhammeda a.s, i kako
nebi mogli ojacati veze!¨to je ono sto zelim od vas. U toku dana neka
ne nalaze vremena da misle na Allaha dz.s. nadzite im neku
zabavu. Sejtani su se pobunili, "kako cemo uraditi to"? " neka
njihovi mozgovi stalno sa nekim malim nevaznim stvarima budu
zauzeti"! odgovorio je Iblis.



"Cijelo vrijeme ih navodite da trose,trose i trose,poslije da se zaduzuju, neka im zene vecinu vremena provode van kuca, neka muskraci u sedmici rade 6-7 dana a u danu 10-12 sati, tako da nece imati vermena ze sebe i za svoje porodice. "ne dozvolite da nadzu slobodnog vremena za svoju djecu, kucne poslove neka prebace ne nekog drugog. Njihovi mozgovi neka budu zauzeti tako da ne cuju ni male glasove koji ih pozivaju da budu zajedno sa Allahom dz.s. Non stop ih navodite da slusaju muziku, u kuci na poslu, i dok voze auta neka slusaju muziku.

U kucama neka je uvjek upaljen TV,RADIO,VCD,DVD,RACUNAR, uz to u restoranima u biznis centrima i sl.bez prekida nek svira muzika.

Ovim ce toliko biti zauzeti da nece moci naci vremena da misle na Allaha dz.s. i Muhammeda a.s. U kucama na stolovima uvjek neka budu novine, magazini u kojima se nalaze vijesti na koje ce po cijeli dan misliti, i dok voze auta postavite reklame koje ce im privlaciti paznju i na koje ce misliti, njihove mailove napunite reklamama, nekim bezpotrebnim porukama, katalozima tako sto ce vrijeme potrositi brisajuci to.

Na magazinima,novinama i TV ekranima pokazujte lijepe i privlacne modele, neka muskarci pomisle kako je vanjska ljepota jako vazna i neka im s vremenom njihove zene omrznu. Pomozite da se zene sto vise umaraju i neka svojim muzevima ne pokazuju ljubav i paznju, neka ih non stop glava boli.

Ako one svojim muzevima ne pruze ljubav i paznju onda ce to njihovi muzevi traziti na drugim mjestima izvan kuca, i ovo ce biti razlog da se porodice u kratkom vremenu raspanu. Radite na tome da im djeca citaju neke glupe, nevazne knjige a ne one kojima ce nauciti sta je pravi zivot i koje ih vode ka imanu. Neka budu toliko zauzeti da ne izlaze napolje i da ne mogu od Allahovih stvorenja izvuci pouku, da ne razumiju savrsenost prirode i kako je sve stvoreno u najljepsem obliku, vodite ih na zatvoren mjeste u kina, na koncerte,na mjesta zabave neka ne nadzu vrmena da ga provode u prirodi. Neka cijelo vrijeme budu zazuzeti, ako bi dosli u sredinu u kojoj se nalaze ljudi kao i oni, ucinite da ogovaraju jedni druge, neka pricaju takve stvari koje ce medzu njima izazvati ljutnju, mrznju i razilazenja. Zivote ima ucinite lijepim i ugodnim tako da ne mogu misliti na Allaha i njegovu moc.

Uvjerite ih da su sve sami uradili i da sve sto posjeduju je njihov
rad i da su oni to postigli, da ne osjete potrebu da zahvaljuju Allahu na
zdravlju i nimetu kojeg im je dao. Evo ovo je veliki plan. Sejtani na svakom
mjestu muslimanima nadzu nesto cime ce biti zauzeti, i uvjek su zurbi nekoj,
tako da neki muslimani nemogu da nadzu ni malo vremena da odvoje za svoje
porodice, a neki pak nemaju vremena da misle o Allahu dz.s. njegovoj moci i
njegovo poslaniku Muhammedu a.s. Dakle prema vama dali sejtan uspjeva u ovoj
svojoj duznosti???gledajuci ljude oko sebe vi odlucite!!!



Avatar
thug
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 136
Pridružen/a: 15 Okt 2005 02:00
Lokacija: Konjic

#18 Post Postao/la thug »

Hmm @ekranka veoma dobra prica i neka je Rahmet dusi sestri neka joj Allah Dz.S. podari vjecni Dzenet...

a @Abu_Haqq jel to sejtan znao da ce da budu auta, dvd, tv i ostalo pa tako sjetovo svoje podanike ? ili je neko u novije vrijeme prisluskivo taj skup ??? ma daaaaaaaaaaaj ! Ono je tacno sta mi radimo i u kojekakve gluposti trosimo vrijeme al je glupo na taj nacin to objasnjavat ;)
Noli Turbare Circulos Meos - Ne remetite Moje krugove
slika

Avatar
mala-plava21
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1246
Pridružen/a: 04 Dec 2006 02:00
Lokacija: Zagreb bijeli / Kad ti se place ti se nasmij od srca

#20 Post Postao/la mala-plava21 »

Bas lijepa i poucna prica bravo ekranka :D
Ljubav je... drugi zivot, ona urasta u dusu, unosi toplinu u svaku zilu i titra zivotom sa svakim otkucajem srca.

Avatar
Abu_haqq
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 542
Pridružen/a: 31 Mar 2000 02:00
Lokacija: Afghanistan

#22 Post Postao/la Abu_haqq »

Allah vas neæe pitati koliko materijalne imovine ste imali, ali æe vas pitati je li ta imovina diktirala va¹im ¾ivotom.

Avatar
Abu_haqq
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 542
Pridružen/a: 31 Mar 2000 02:00
Lokacija: Afghanistan

#23 Post Postao/la Abu_haqq »

Allah vas neæe pitati koliko ste prijatelja imali, ali æe vas pitati za koliko osoba ste vi bili pravi prijatelj.

Avatar
Abu_haqq
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 542
Pridružen/a: 31 Mar 2000 02:00
Lokacija: Afghanistan

#24 Post Postao/la Abu_haqq »

Allah vas neæe pitati koliko velika je bila va¹a plata, ali æe vas pitati jeste li pokvarili va¹ karakter i va¹ moral da bi dobili tu platu.

Avatar
Dzevad79
Los Korisnik/ Banovan Korisnik
Postovi: 157
Pridružen/a: 10 Sep 2007 02:00
Lokacija: Croatia

vjerujem

#26 Post Postao/la Dzevad79 »

vjerujem da postoji ipak dva puta kad ti se dogodi nesto u zivotu i izades iz toga jedino mogu rec da vjerujem jos od malena kad sam bio mali udarilo me auto u tom periodu jedino ja znam sto sam prosao kroz taj period i ono sto sam vidio shvatio sam da nismo sami to je prvo a drugo duga je to prica za ovaj post :ballbounce:

Avatar
Sabinam
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 867
Pridružen/a: 06 Sep 2007 02:00
Lokacija: Croatia

#27 Post Postao/la Sabinam »

Ja svakako vjerijem da nesto postoji, ja to zovem ravnotezom u svemiru. Svaku stvar koju ucinimo vraca nam se, bilo to dobro ili lose. Ponekad je tesko dokuciti u cemu je stvar ali ravnteze svakako ima. Zato je moj zivotni moto: "ne cini drugome sto ne zelis da on cini tebi". Ne idem niukakvu crkvu, dzamiju, hram ili sl. ali kada bi svi ljudi razmisljali na taj nacin vjera nebi trebala postojati.

Avatar
Mala_selmica_
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 503
Pridružen/a: 31 Aug 2000 02:00
Lokacija: Jamaica

#28 Post Postao/la Mala_selmica_ »

EdeLa67_ je napisao/la:Vjerujem u Boga, u Allaha.. :)

Nosim Islam sa sobom i ponosna sam na to... Neznam dali mi ishta ima draze nego kada odem u Bosnu pa navecer cujem glas ezana, hodza uci... To je meni tako lijepo :blush: Volim svoju vjeru i uvijek cu je nositi sa sobom :chuckel:

pridruzujem se tvom odgovoru :)

Avatar
sredovjecni_33
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 473
Pridružen/a: 30 Aug 2007 02:00
Lokacija: Bosnia

#29 Post Postao/la sredovjecni_33 »

MaLa_SeLmIcA_ je napisao/la:
EdeLa67_ je napisao/la:Vjerujem u Boga, u Allaha.. :)

Nosim Islam sa sobom i ponosna sam na to... Neznam dali mi ishta ima draze nego kada odem u Bosnu pa navecer cujem glas ezana, hodza uci... To je meni tako lijepo :blush: Volim svoju vjeru i uvijek cu je nositi sa sobom :chuckel:

pridruzujem se tvom odgovoru :)

:wave: :wave: :thumbsup:
-samo lagano i opu¹teno-

Odgovori