Pravoslavlje

Diskusije oko religija u svijetu ...
Poruka
Autor/ica
Avatar
Dobrila
Clan u razvoju
Clan u razvoju
Postovi: 40
Pridružen/a: 21 Okt 2017 11:16
Lokacija: Guatemala

#62 Post Postao/la Dobrila »

hamid-islam....

Stalno tvrdis kako nisi nacionalista, da si teolog? (sjecam li se dobro??), da prodajes neke nozice, sta si ti u stvari i ko si ti u stvari?

Uvrijedilo te, sto je tema o pravoslavlju, pa si stavio Srebrenicu?
Ne diraj u to vise. Bog sve vidi i bog ce vratiti.TI ne znas ko je koga sve u Bosni ubio, niti u Hrvatskoj, Kosovu itd.I nije aman sve snimano, bogu hvala. Mi svi zapravo nemamo pojma, sta je zapravo bilo. I nikad se nece saznati.
Igras sah?

Uh, grozim se na ovo sve.
Necu ni otvarat vise ovakve teme.
I ne pise se najivan nego naivan.

Izvinjavam se, al ne mogu vise, nako...lose vece

Avatar
Dobrila
Clan u razvoju
Clan u razvoju
Postovi: 40
Pridružen/a: 21 Okt 2017 11:16
Lokacija: Guatemala

#64 Post Postao/la Dobrila »

Hamide,
ma nisam se ja uvrijedila, nego sam nervozna, a za to nisi kriv ti nego samo ja ;-)

Fazon je, da je vrijeme da se krene u bolji zivot. Tapkamo u mjestu, trebamo da ocistimo sve, da nam djeca krenu u ljepsi zivot. Da ne dozive te grozote kao sto smo mi. Meni ne trebaju nikakve statistike, koliko je muslimana, srba ili hrvata (a bilo je i drugih nacija) ubijeno. Meni je zao svakog, pogotovo mladih, to su djeca nekih majki, kao sto sam ja.
JA sam cuvala to djete u stomaku, stitila ga svega i onda da ga pustim da ide u rat. Za koga? Za sta?
Ne, ne!!!!

Ne treba meni nikakva religija, to je (sto se mene tice) najvece zlo koje se moglo desiti. Samo se zloupotrebljava. Pogledaj i ovdje, samo neko prepucavanje.

Svako dobro, ja inace nisam neki diskutant, nisam studirala, nemam neku veliku skolu i zato cu tesko moci konstruktivno pisati. (To je za tvoju primjedbu: ako si imalo pametna ;-)

Vidimo se na kulinarstvu

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

#68 Post Postao/la mrki62 »

ekranka je napisao/la:Ja bih rekla.STradanje u Ratu..nastavak u miru..


Al se zrtve nikad ne smiju zaboraviti,Nikad..zbg onih 40 tisuca civila ,halooo 40 tisuca civila u BiH!!!!!!
U ukupnom broju civilnih Zrtava Bosnjaka je bilo vi¹e od 83 posto, Srba 10 posto a Hrvata 5,45 posto...a da ne pricamo o ukupnom broju zrtava..97.207!!!

I to su cinjenice!!!!

A tko je kriv
:baa:

Dakle stradanje u ratu..suzivot u miru...za jedan vijek mozda. :-k

Lako je nama pricati s te strane o suzivotu..no treba se izborit za mir..svakoj onoj osobi koja je zaklana,silovana i mucki ubijena..a sad s takvim dijeli kruh..opet..
Vidi¹, te ¾rtve su uzrokovane sa strane politièara , koji su dozvolili da se upotrebljava vjera u svim sferama.
Te ¾rtve im nisu bile dovoljne - da im otvore oèi , pa sad vjeru OPET upotrebljavaju gdje god stignu a vjera treba da je STROGO odvojena od dr¾ave. Èim se vjera poène mije¹at u civilizaciju - adio pamet .
Vjera i jeste izmi¹ljena da bi se vladalo naivnima.
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

ADMIN_BOL-CHAT.DE

#69 Post Postao/la ADMIN_BOL-CHAT.DE »

Tema pravoslavlje...(mislim da diskutant je jasan naslov dao vezano za to)
Dopustimo da komearisemo o toj temi

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

#70 Post Postao/la paparaci »

lepi, kao prvo zamolio bih te kao jos par korisnika ovdje da uklones tu kokardu! jer stvarno provociras! koliko sam upucen zastava vam je trobojka bez grba koja ima duzu tradiciju od zastave sa grbom, sto ukazuje na provokaciju i vise od toga!

a sto se tice teme, navedi mi dokaze za navedene stvari tj. tvrdnje. ucenjaci su cak na matematickom putu dokazali da su ajeti iz casnoga Kur'ana Bozije tj. Allahove rijeci. a kako svi znamo matematika je vjecna i za sva vremena ispravna. pravila koja su vazila prije npr. hiljadu godina, vaze i danas. ako te vise interesuje o tome mozes procitati u djelu koje se zove Mu'dzize, jer suvise je dugo da bih to postovao ovdje. evo ti jedan primjer. u Kur'anu nema protivrjecnosti, jer je to unikatno-Bozije djelo! a evo ti jedan banalan primjer iz katolicanstva ili pravoslavlja- sto je neko vec naveo kod vas pise u svetoj knjizi ko tebe kamenom ti njega kruhom ili ako te neko udari u lijevi obraz ti njemu postavi i desni, a pazi sad ovo-isto tako se navodi onaj zakon: oko za oko, zub za zub! dakle, gdje je zapelo?
to je samo onako povrsinski, ima tu jos mnogo toga...
nego oprostite na malo duzem postu :D

selam i pozdrav svima :)

lepi
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 58
Pridružen/a: 05 Jan 2003 02:00

#73 Post Postao/la lepi »

paparaci je napisao/la:lepi, kao prvo zamolio bih te kao jos par korisnika ovdje da uklones tu kokardu! jer stvarno provociras! koliko sam upucen zastava vam je trobojka bez grba koja ima duzu tradiciju od zastave sa grbom, sto ukazuje na provokaciju i vise od toga!
A zasto bi... ima ovde i ustaskih obelzja pa niko nista ne kaze.
sledece slabo ste upuceni i to je najveci problem
Ova zastava i grb je nacionalna i drzavno obelezje Srbije
Koja ne smeta i vihori gotov u svim svetskim zemljama i koja se vihorila na Euroviziji a to sto vama smeta zaboli me uvo
Pre svega to nije tema

lepi
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 58
Pridružen/a: 05 Jan 2003 02:00

#75 Post Postao/la lepi »

Sam naziv Pravoslavna Crkva, odredjuje da clanovi koji njoj pripadaju pravilno slave, i pravilno ispovedaju veru u Hrista.
Pravoslavlje je pravilno razumevanje umom, pravilno verovanje u srcu i pravilno ispovedanje jezikom
svega onoga sto nam je sam Bog otkrio o sebi, o svetu i o coveku

Odgovori