Poznajete li druge religije?................................

Diskusije oko religija u svijetu ...
Poruka
Autor/ica
Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

#2 Post Postao/la ra-ja »

kada sam dosla u Dansku upoznala sam evangeliste...dosta toga o toj vjeri znam..... :-k

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

#4 Post Postao/la mrki62 »

Ra-Ja je napisao/la:kada sam dosla u Dansku upoznala sam evangeliste...dosta toga o toj vjeri znam..... :-k
Da ne bude zabune - to su Protestanti :wave:
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
belly_dancer
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 3472
Pridružen/a: 18 Dec 2007 02:00

#5 Post Postao/la belly_dancer »

da znam ih par..bila sam u kuvajtu sa tatom pa znam dosta o Islamu i jako me interesira,divno nesta.zatim znam dosta Baptista..zanimljivi ljudi,malo caknuti ali su simpa..nisu me se previse dojmili,al ok..zatim imam zivi uzorak mormona tu kod kuce,mama mi se krstila u americi dok smo bili kod dide..divni su mi oni..ne kazem zbog mame,nego zbog ovih misionara sta dolaze u RH,totalno su druzeljubivi,nenametljivi i dragi..to su muskarci i zene od 19-25/6/7 godina..znam i nekoliko zidova,a jako sam dobra sa blizancima zidovima koji zive preko puta moje seke..isto ok ljudi..znam 2-3 budista i nekoliko ljudi Ying-Yang-a..zanimljivi su mi i oni..jako su pametni,vole razmisljat,i ne boje se rec ono sta misle..
..dobro je kad u životu nekoga voliš,neko te voli..

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

#6 Post Postao/la ra-ja »

Dok sam bila dole u Bosni upoznala sam 4 religije.....i ulazila sam i u djamiju i u obadvije crkve....
1 muslimansku
2.katolicku
3.pravoslavnu
4. jevreje


Kada sam dosla u Evropu upoznala sam jos religoja sto misam znala niti da postoje,,,,a to:

! muslimani sijti ili siti
2 evangeliste..tj protestante
3 ezidise...sirijance...oni nevjeruju u boga.....
4. kurde
i jos druge.....!!!

Avatar
Zmixa
Los Korisnik/ Banovan Korisnik
Postovi: 96
Pridružen/a: 18 Nov 2007 02:00
Lokacija: Beograd

#7 Post Postao/la Zmixa »

Znam dovoljno o svakoj!
Judeizam, Budizam, Pravoslavlje (Hriscanstvo), Rimokatolicanstvo (Hriscanstvo), Islam... te cetri najbitnije!
Namerno sam ih poredjala po godinama kako je koja nastala da ne bi bilo zabune!!! :biggrin:

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

#8 Post Postao/la mrki62 »

Zmixa je napisao/la:Znam dovoljno o svakoj!
Judeizam, Budizam, Pravoslavlje (Hriscanstvo), Rimokatolicanstvo (Hriscanstvo), Islam... te cetri najbitnije!
Namerno sam ih poredjala po godinama kako je koja nastala da ne bi bilo zabune!!! :biggrin:
Namjerno si pogrije¹ila :ballbounce:
Rimokatolièka je prije a Pravoslavlje se pojavljuje tek u 11 stoljeæu :wave:
Ovaj kalendar po kojem smo i Novu godinu doèekali se zove Gregorijanski kalendar - po papi Gregoru ( danas je 2008 godina )
a u Pravoslavlju je Julijanski kalendar po Juliju Cezaru ( on ga je napravio ) :wave:
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
belly_dancer
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 3472
Pridružen/a: 18 Dec 2007 02:00

#9 Post Postao/la belly_dancer »

sta ti kurdi nisu najrasireniji u libiji??ja sma mislila da je to dio krscanstva??neznam sad koje u krivu..ali ja mislim da je to ona izvorna krscanska vjera..
..dobro je kad u životu nekoga voliš,neko te voli..

Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

#11 Post Postao/la im_ex »

Blizi se Uskrs ... zao mi je sto nisam u prilici, u kojoj sam bivala u zadnje dvije godine, da sam kuci, u BiH, da mojoj prekoputa komsinici, katolkinji, od srca cestitam najveci katolicki praznik :(

Starija je to zena ... zena koja radije komunicira sa polijepo mladjom rajom od sebe ... zena koju je zaista lijepo imati za komsinicu.

Nikad nisam jela bolju baklavu od te koju ona za Uskrs pravi ... eh ... bas mi je zao sto nisam kuci.

Ovom prilikom vec sada upucujem iskrene cestitke pravim vjernicima povodom nadolazeceg, velikog katolickog praznika.

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

#12 Post Postao/la sabinax »

Dosta poznajem ali bih voljela i vise pogotovo one pozitivne strane, nijedna vjera ne uci losem...samo sto ponekad neki ljudi tumace vjeru u svoju korist...to ne volim, po meni to nisu nikakvi vjernici, vec bolesnici
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
Dzevad-1979
Clan u razvoju
Clan u razvoju
Postovi: 34
Pridružen/a: 19 Jan 2008 02:00
Lokacija: Afghanistan

#14 Post Postao/la Dzevad-1979 »

pih

Avatar
bujo_20
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 256
Pridružen/a: 17 Sep 2007 02:00
Lokacija: Makedonija

#15 Post Postao/la bujo_20 »

imam opsto poznanstvo za drugim religijama smetam da to bogatuje moju kulturu i znanju a naravno kako postuju moju religiju isto i ja postujem drugima :wave:

Odgovori