Vanjski izgled po sunnetu Muhammeda svs

Diskusije oko religija u svijetu ...
Poruka
Autor/ica
Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

#16 Post Postao/la mrki62 »

©EVKO OMERBA©IÆ, PREDSJEDNIK ME©IHATA ISLAMSKE ZAJEDNICE U HRVATSKOJ - nema brade

slika

Na OVOJ STRANICI _ KLIKNI se nalazi muftija Slovenije a i predavatelj na Islamskom fakultetu u Sarajevu ,............... nema brade .

Pritisni OVDJE i vidjet æe¹ koricu knjige slika koju je napisao ENES KARIÆ - koji isto nema bradu a i sam reis ima bradu i to vi¹e umjetnièku :wave:
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
Megaskotica
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 731
Pridružen/a: 29 Feb 2000 02:00

#17 Post Postao/la Megaskotica »

:D des mrki,puska te promasila , ipak ti meni ne odgovori na pitanje :P

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

#18 Post Postao/la mrki62 »

MegaSkotica je napisao/la::D des mrki,puska te promasila , ipak ti meni ne odgovori na pitanje :P
Pa dobro, evo sad - prihebalo mi se :P :wave:

A tebi ?
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
Megaskotica
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 731
Pridružen/a: 29 Feb 2000 02:00

#19 Post Postao/la Megaskotica »

mrki62 je napisao/la:
MegaSkotica je napisao/la::D des mrki,puska te promasila , ipak ti meni ne odgovori na pitanje :P
Pa dobro, evo sad - prihebalo mi se :P :wave:

A tebi ?


argument ti je strasan ,ali vazno da u glavi onaniras 8) :lol: :inlove:
ops argumentiras


:P

Avatar
Musliman_islam
Clan u razvoju
Clan u razvoju
Postovi: 43
Pridružen/a: 25 Mar 2008 02:00
Lokacija: Bosnia

#20 Post Postao/la Musliman_islam »

mrki62 je napisao/la:©EVKO OMERBA©IÆ, PREDSJEDNIK ME©IHATA ISLAMSKE ZAJEDNICE U HRVATSKOJ - nema brade

slika

Na OVOJ STRANICI _ KLIKNI se nalazi muftija Slovenije a i predavatelj na Islamskom fakultetu u Sarajevu ,............... nema brade .

Pritisni OVDJE i vidjet æe¹ koricu knjige slika koju je napisao ENES KARIÆ - koji isto nema bradu a i sam reis ima bradu i to vi¹e umjetnièku :wave:

Ja i jesam pisao o izgledu ALLAHOVOG miljenika Muhammeda SWS a ne o tim miskinima koje ti pominjes. ALLAH SWT nam naredjuje da slijedimo Poslanika Muhammeda SWS a ne te tvoje izabrane po tvom hiru.
Slijedimo ucenje alime ne novotare!
„ O vjernici,  trazite sebi pomoc u strpljivosti i obavljanju molitve! Allah je doista na strani strpljivih.“ (El-Bekara, 153)

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

#21 Post Postao/la mrki62 »

Musliman_Islam je napisao/la:
Ja i jesam pisao o izgledu ALLAHOVOG miljenika Muhammeda SWS a ne o tim miskinima koje ti pominjes. ALLAH SWT nam naredjuje da slijedimo Poslanika Muhammeda SWS a ne te tvoje izabrane po tvom hiru.
Slijedimo ucenje alime ne novotare!
Nije mi jasno da li ti zaista misli¹ da je danas moguæe slijediti u svemu Pejgambera ,........... jel ti zna¹ kad je on ¾ivio i da njegov ¾ivot niti pod razno ne mo¾e danas da se poistovjeæuje sa dana¹njim naèinom ¾ivota - mo¾da u nekakvim ¹erijatskim dr¾avama a evo i za¹to : Nisam od juèer i o vjeri vi¹e volim prièati , nego li pisati , pa æu ti napisati jedan od mnogih razloga za¹to mi ne mo¾emo Njega slijediti .
Jedna od njegovih ¾ena je bila mlaða od 10 godina , danas bi te uhapsili i proglasili pedofilom !


PS: ako ti je to malo , mogu ja jo¹ .
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
Megaskotica
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 731
Pridružen/a: 29 Feb 2000 02:00

#22 Post Postao/la Megaskotica »

to nije dokazano mrki ,pogotovo ako se uzme u obzir onaj boj kod Bedra i Uhuda,posto nitko nije smio ispod 15 godina u boj a ona je isla,govore nam to naracije..
Aisa je imala negdje oko 18-2o g u vrijeme sklapanja braka..jer ako je Aisa imala tako malo godina kao sto kazes nije mogla biti rodjena u prvim godinama Islama

Avatar
Musliman_islam
Clan u razvoju
Clan u razvoju
Postovi: 43
Pridružen/a: 25 Mar 2008 02:00
Lokacija: Bosnia

#23 Post Postao/la Musliman_islam »

mrki62 je napisao/la:
Musliman_Islam je napisao/la:
Ja i jesam pisao o izgledu ALLAHOVOG miljenika Muhammeda SWS a ne o tim miskinima koje ti pominjes. ALLAH SWT nam naredjuje da slijedimo Poslanika Muhammeda SWS a ne te tvoje izabrane po tvom hiru.
Slijedimo ucenje alime ne novotare!
Nije mi jasno da li ti zaista misli¹ da je danas moguæe slijediti u svemu Pejgambera ,........... jel ti zna¹ kad je on ¾ivio i da njegov ¾ivot niti pod razno ne mo¾e danas da se poistovjeæuje sa dana¹njim naèinom ¾ivota - mo¾da u nekakvim ¹erijatskim dr¾avama a evo i za¹to : Nisam od juèer i o vjeri vi¹e volim prièati , nego li pisati , pa æu ti napisati jedan od mnogih razloga za¹to mi ne mo¾emo Njega slijediti .
Jedna od njegovih ¾ena je bila mlaða od 10 godina , danas bi te uhapsili i proglasili pedofilom !


PS: ako ti je to malo , mogu ja jo¹ .
Govor je o izgledu a ne o svakom njegovom cinu. Ono sto govorim je naredjeno a to sto ti govoris za Aishu (ra) majku pravovjernih nema nikakve veze sa ovim.
Ona jeste bila 6 godina kada je Resul'allah sws usnio tri put da je treba zeniti. Brak je okoncan kad je napunila 9 godina. Orijentalistima isto treba biti jasno da su zene u tom dijelu svijeta mnogo razvijenije u tom dobu nego u drugim krajevima. Isto tako mnogi od njih neznaju da je Marjema (Marija majka Isa'a a.s.) imala negdje izmedju 12-15 godina kada je dobila Isa'a (a.s.).

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

#24 Post Postao/la mrki62 »

MegaSkotica je napisao/la:to nije dokazano mrki ,pogotovo ako se uzme u obzir onaj boj kod Bedra i Uhuda,posto nitko nije smio ispod 15 godina u boj a ona je isla,govore nam to naracije..
Aisa je imala negdje oko 18-2o g u vrijeme sklapanja braka..jer ako je Aisa imala tako malo godina kao sto kazes nije mogla biti rodjena u prvim godinama Islama
Saèekat æemo njegov komentar a tvoje negiranje mog pisanja potvrðuje samo tvoje neznanje a ako nisi znala u nekim grupacijama, tobo¾e tim sljedbenicima tih prvih triju generacija se to de¹ava i dan danas - ¾enska djeca postaju veoma mladim za udaju i tad se nisu gledale godine - veæ menstruacija.

Idem na posao a ti se malo raspitaj u vezi toga :wave:
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
Megaskotica
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 731
Pridružen/a: 29 Feb 2000 02:00

#25 Post Postao/la Megaskotica »

mrki62 je napisao/la:
MegaSkotica je napisao/la:to nije dokazano mrki ,pogotovo ako se uzme u obzir onaj boj kod Bedra i Uhuda,posto nitko nije smio ispod 15 godina u boj a ona je isla,govore nam to naracije..
Aisa je imala negdje oko 18-2o g u vrijeme sklapanja braka..jer ako je Aisa imala tako malo godina kao sto kazes nije mogla biti rodjena u prvim godinama Islama
Saèekat æemo njegov komentar a tvoje negiranje mog pisanja potvrðuje samo tvoje neznanje a ako nisi znala u nekim grupacijama, tobo¾e tim sljedbenicima tih prvih triju generacija se to de¹ava i dan danas - ¾enska djeca postaju veoma mladim za udaju i tad se nisu gledale godine - veæ menstruacija.

Idem na posao a ti se malo raspitaj u vezi toga :wave:

hajd dobro nek bude ,ja sam samo rekla da nigdje nije dokazano koliko je godina imala sa sigurnoscu..tako knjige pise..a ja eto vjerujem :P

Avatar
Musliman_islam
Clan u razvoju
Clan u razvoju
Postovi: 43
Pridružen/a: 25 Mar 2008 02:00
Lokacija: Bosnia

#26 Post Postao/la Musliman_islam »

Musliman_Islam je napisao/la:
mrki62 je napisao/la:
Musliman_Islam je napisao/la:
Ja i jesam pisao o izgledu ALLAHOVOG miljenika Muhammeda SWS a ne o tim miskinima koje ti pominjes. ALLAH SWT nam naredjuje da slijedimo Poslanika Muhammeda SWS a ne te tvoje izabrane po tvom hiru.
Slijedimo ucenje alime ne novotare!
Nije mi jasno da li ti zaista misli¹ da je danas moguæe slijediti u svemu Pejgambera ,........... jel ti zna¹ kad je on ¾ivio i da njegov ¾ivot niti pod razno ne mo¾e danas da se poistovjeæuje sa dana¹njim naèinom ¾ivota - mo¾da u nekakvim ¹erijatskim dr¾avama a evo i za¹to : Nisam od juèer i o vjeri vi¹e volim prièati , nego li pisati , pa æu ti napisati jedan od mnogih razloga za¹to mi ne mo¾emo Njega slijediti .
Jedna od njegovih ¾ena je bila mlaða od 10 godina , danas bi te uhapsili i proglasili pedofilom !


PS: ako ti je to malo , mogu ja jo¹ .
Govor je o izgledu a ne o svakom njegovom cinu. Ono sto govorim je naredjeno a to sto ti govoris za Aishu (ra) majku pravovjernih nema nikakve veze sa ovim.
Ona jeste bila 6 godina kada je Resul'allah sws usnio tri put da je treba zeniti. Brak je okoncan kad je napunila 9 godina. Orijentalistima isto treba biti jasno da su zene u tom dijelu svijeta mnogo razvijenije u tom dobu nego u drugim krajevima. Isto tako mnogi od njih neznaju da je Marjema (Marija majka Isa'a a.s.) imala negdje izmedju 12-15 godina kada je dobila Isa'a (a.s.).

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

#27 Post Postao/la paparaci »

@Muslim_Islam

mozes li mi reci zbog cega je zabranjeno brijanje brade? koja je svrha?

Avatar
Megaskotica
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 731
Pridružen/a: 29 Feb 2000 02:00

#28 Post Postao/la Megaskotica »

paparaci je napisao/la:@Muslim_Islam

mozes li mi reci zbog cega je zabranjeno brijanje brade? koja je svrha?
imas odgovore na bradi u relgiji ,bila je tema o tome papracci :)

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

#29 Post Postao/la sabinax »

MegaSkotica je napisao/la:
paparaci je napisao/la:@Muslim_Islam

mozes li mi reci zbog cega je zabranjeno brijanje brade? koja je svrha?
imas odgovore na bradi u relgiji ,bila je tema o tome papracci :)
Na kojoj strani Mega...da ne ostanem do jutra trazeci?
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
Megaskotica
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 731
Pridružen/a: 29 Feb 2000 02:00

#30 Post Postao/la Megaskotica »

jest da je zavrsila u smecu radi svadje :D al pogledajte ,zanimljive diskusije po meni


http://www.bol-chat.de/modules.php?name ... pic&t=1115

Odgovori