Vanjski izgled po sunnetu Muhammeda svs

Diskusije oko religija u svijetu ...
Poruka
Autor/ica
Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

#61 Post Postao/la paparaci »

pa zato sto sam s tim ostalim stvarima odrastao i sto mi je to nesto normalno. ovo za bradu sam saznao nedavno i shokiralo me! meni licno je hajd da ne kazem odvratno, ruzno kad vidim bradatog covjeka, jer mi djeluje ne higijenski, ne cisto. ne znam. nisam pametan. stvarno sam zbunjen. mozda jednostavno treba vremena da sazrijem za to. kako god, molim Allaha dragog za oprost ako sam gresan u tome!

Avatar
Megaskotica
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 731
Pridružen/a: 29 Feb 2000 02:00

#62 Post Postao/la Megaskotica »

paparaci je napisao/la:pa zato sto sam s tim ostalim stvarima odrastao i sto mi je to nesto normalno. ovo za bradu sam saznao nedavno i shokiralo me! meni licno je hajd da ne kazem odvratno, ruzno kad vidim bradatog covjeka, jer mi djeluje ne higijenski, ne cisto. ne znam. nisam pametan. stvarno sam zbunjen. mozda jednostavno treba vremena da sazrijem za to. kako god, molim Allaha dragog za oprost ako sam gresan u tome!
Da razumijem ja tebe u potpunosti i sama sam u raskoraku zadnje vrijeme..tako da shvacam ..
a mislim da je sve kusnja ,pa i to..sve ima svoje zasto i zato..no treba razmisliti i o tome ,jednostavno nije od stete ..iskren i cist nijet nam treba..

Avatar
Musliman_islam
Clan u razvoju
Clan u razvoju
Postovi: 43
Pridružen/a: 25 Mar 2008 02:00
Lokacija: Bosnia

#63 Post Postao/la Musliman_islam »

paparaci je napisao/la:pa zato sto sam s tim ostalim stvarima odrastao i sto mi je to nesto normalno. ovo za bradu sam saznao nedavno i shokiralo me! meni licno je hajd da ne kazem odvratno, ruzno kad vidim bradatog covjeka, jer mi djeluje ne higijenski, ne cisto. ne znam. nisam pametan. stvarno sam zbunjen. mozda jednostavno treba vremena da sazrijem za to. kako god, molim Allaha dragog za oprost ako sam gresan u tome!
da ti iskreno kazem brate danasnja slika Islama i Muslimana je izkrivljena na 180 stepeni. brada je ponos muskarca i odrazava se kao sto zena odrzava kosu na glavi.

citao sam nedavno jednu pricu o jednom velikom islamskom alimu gdje pise da je bio izrazito lijepog izgleda i lijepe duge brade. jedna zena je se zaljubila u njega i htjela ga za sebe. provalila mu u kucu zakljucala vrata i drazila od njega da pocini blud. on je odbio ali je ona krenula odlucno da ucini taj cin sa njim. on joj se trgnuo i otrcao u drugu prostoriju gdje je uspjeo da se zakljuca. obrijao je bradu i zatim izasao pred nju. pogledavsi u njega bila je ogorcana njegovim izlgedom. ogadio joj se njegov novi izgled. odmah je napustila njegovu kucu sva ljuta i razocarana.

tekst sam preveo u svojim rijecima. ovdje mozemo vidjeti kakav status je uzivala brada kod muskarca kada je Islam bio zvijezda vodilja na horizontu ovog svijeta. danas je to ucinjeno pogrdnim da mladic pusti bradu jer zeli da slijedi Allahove Poslanike pogotovo Muhammeda SWS cak se davaju pogrdna imena pojedinim vjernicima putem medija. a narod kao nardo prihvata sve naivno pod utjecajem medija i anti-islamske propagande.
„ O vjernici,  trazite sebi pomoc u strpljivosti i obavljanju molitve! Allah je doista na strani strpljivih.“ (El-Bekara, 153)

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

#65 Post Postao/la paparaci »

Musliman_Islam je napisao/la:
paparaci je napisao/la:pa zato sto sam s tim ostalim stvarima odrastao i sto mi je to nesto normalno. ovo za bradu sam saznao nedavno i shokiralo me! meni licno je hajd da ne kazem odvratno, ruzno kad vidim bradatog covjeka, jer mi djeluje ne higijenski, ne cisto. ne znam. nisam pametan. stvarno sam zbunjen. mozda jednostavno treba vremena da sazrijem za to. kako god, molim Allaha dragog za oprost ako sam gresan u tome!
da ti iskreno kazem brate danasnja slika Islama i Muslimana je izkrivljena na 180 stepeni. brada je ponos muskarca i odrazava se kao sto zena odrzava kosu na glavi.

citao sam nedavno jednu pricu o jednom velikom islamskom alimu gdje pise da je bio izrazito lijepog izgleda i lijepe duge brade. jedna zena je se zaljubila u njega i htjela ga za sebe. provalila mu u kucu zakljucala vrata i drazila od njega da pocini blud. on je odbio ali je ona krenula odlucno da ucini taj cin sa njim. on joj se trgnuo i otrcao u drugu prostoriju gdje je uspjeo da se zakljuca. obrijao je bradu i zatim izasao pred nju. pogledavsi u njega bila je ogorcana njegovim izlgedom. ogadio joj se njegov novi izgled. odmah je napustila njegovu kucu sva ljuta i razocarana.

tekst sam preveo u svojim rijecima. ovdje mozemo vidjeti kakav status je uzivala brada kod muskarca kada je Islam bio zvijezda vodilja na horizontu ovog svijeta. danas je to ucinjeno pogrdnim da mladic pusti bradu jer zeli da slijedi Allahove Poslanike pogotovo Muhammeda SWS cak se davaju pogrdna imena pojedinim vjernicima putem medija. a narod kao nardo prihvata sve naivno pod utjecajem medija i anti-islamske propagande.


tako te volim. kad nesto svojim rijecima kazes. :) =D>

docice sve na svoje ;)

Avatar
Musliman_islam
Clan u razvoju
Clan u razvoju
Postovi: 43
Pridružen/a: 25 Mar 2008 02:00
Lokacija: Bosnia

#66 Post Postao/la Musliman_islam »

vidovita_dzemila je napisao/la:meni ova prièa samo govori da brada tjera ¾enu na grijeh tj blud isto kao ¹to se tvrdi da je grijeh ako ¾ena nije pokrivena jer tjera mu¹karce na blud


nasmija me
:D

Avatar
Dzevad-1979
Clan u razvoju
Clan u razvoju
Postovi: 34
Pridružen/a: 19 Jan 2008 02:00
Lokacija: Afghanistan

#68 Post Postao/la Dzevad-1979 »

ja kad vidim kakve teme ostali otvaraju na ovom forumu uglavnom o ratu a kad se prica o islamu o vjeri onda uvijek pojedinci se ovdje oglasu nemorate citat ovake teme i hvala onome ko je otvorio ovu temu ima pozdrav od mene :wave:

Avatar
zapisnicar
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2167
Pridružen/a: 28 Jul 2008 02:00
Lokacija: Burma

#71 Post Postao/la zapisnicar »

brada je stvar covjekove vjere, da li i koliko vjeruje, ili ne vjeruje.

Ipak, mislim da medju muslimanima ima puno drugih nedostataka koje trebaju ispravljati, prije nego rjesavati pitanje dlaka

Odgovori