Vjeronauka u vrtice....???

Diskusije oko religija u svijetu ...
Poruka
Autor/ica
Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

#77 Post Postao/la mrki62 »

baustelac-de je napisao/la:
mrki62 je napisao/la:Dobro to LAFF napisa =D>

Da ja jo¹ malo pro¹irim temu ; ¹ta bi ta djeca uèila u vrtiæu o religijama ?
Ili bi se samo grupisali po vjerskom nazoru ?
Ko bi to sve financirao ?
Kad bi se ti pitao,trebali bi jos u vrtice uciti o analnim sexom :baa:
De ne seruckaj sa takvim i sliènim izjavama .
Ti ako si za vjeronauk u vrtiæe , to znaèi samo jedno - da si vjernik a ako si vjernik , onda se pona¹aj u skladu sa vjerom .
Odgovori na postavljena pitanja ili se jednostavno ne javljaj sa takvim djetinjastim odgovorima na ovakvim temama .

Hvala unaprijed .
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

#79 Post Postao/la mrki62 »

lely je napisao/la:Osnovni i jedini problem uvodjenja vjeronauke u nase vrtice je Islam.
Ne kontam , u èemu je problem ?
lely je napisao/la: Ne treba generalizovati,trebala bi se svima ostaviti mogucnost izbora(Njemacka kao primjer).Moje dijete ide u gradski vrtic jer nije ni katolik niti evangelista a zna sta je i zasto se tako zove.
Dakle da se sve nauèiti - samo ako se hoæe .
lely je napisao/la: Mislim da bi mi u BiH trebali biti pametniji pa dozvoliti svima da vjeruju ili ne vjeruju i da se ljudi odluce sami prije upisa dijeteta u vrtic.
Vrtiæa ionako nema dovoljno , sve to ko¹ta, taj projekat iziskuje ogromno novca , dr¾ava siroma¹na, mnoge izbjeglice se jo¹ nisu vratile na svoje ognji¹te a sad bi trebala dr¾ava da se bavi vjeronaukom i to gdje ?! Vrtiæima, ma daj molim te !
lely je napisao/la: Ja dobijam Bozicnicu jer im je zakon takav ali zbog toga ne odricem se svoga.A ne treba mi sefov Bajramluk da bi voljela svoje.
Nisi shvatila su¹tinu , spomenula si Bo¾iæ , kiæenje i sl. Ok, jasno mi je , samo ne zaboravi da oni svoj praznik podijele sa najmilijima a i sa svima ostalima . Kako je u nas ?
lely je napisao/la: ja mislim da to nije tako strasno samo bi se trebalo pojasniti o cemu se tacno radi da ljudi znaju......koliki je upliv vjere u odgoju
O èemu se radi ? O izmi¹ljanju novih radnih mjesta i pomaganje vjerskim zajednicama da uop¹te opstanu , jer ne zaboravite da je vjernika samo od 10 - 12 % , sve ostalo je deklarirano ( na papiru ).
lely je napisao/la: Bosnjaci uvijek trpe i pokusavaju se prilagoditi s tim sto svoje odbace jer su nas tako ucili i nametali nam svoje.Sve su ovo posljedice komunizma a bogami i genocida.
Za¹to trpe ? Da nije ba¹ u kontra smislu - ne prilagode se .
lely je napisao/la: Uvijek se covijek trudi da bude dobar i da uci od boljeg,pametnijeg pa evo primjera,zapadnih drzava da moze i vjeronauka u vrticu cak biti korisna jer se puno toplije i ljudskije odnose s djecom.
Jesul na¹i ( ovi na vlasti ) sposobni uvesti takav vjeronauk ?
A i da jesu , nije vrijeme za takve odluke u dr¾avi BiH .
lely je napisao/la: Kod nas je zastrasujuce jer pri pomisli da moja princeza sjedi uplakana u nekom vrticu a ispred nje hodza sa stapom u ruci,okrene ti se u stomaku i odmah si protiv.Ta vremena su prosla ...to su predlozili pametni ljudi koji znaju o cemu pricaju.
Mi ovdje na forumu i nismo kompetentni da raspravljamo bas o ovome.
Ali mi je drago da postoje kvalitetni sagovornici koji iznose svoja misljenja.
Ja sto me krenulo.Pozdrav svima
To su predlo¾ili ho¹tapleri i me¹etari a nikako pametni ljudi .
Dr¾ava se pljaèka u svim sferama, malo im je i sad hoæe i sa te strane jamiti koliko toliko .
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

#81 Post Postao/la mrki62 »

hamid-islam je napisao/la:
a otkad to komunisti poznaju skald vijere i otkad se oni zabavljaju temom o vijeti u ¹kolama i vrtiæima???? :wave:
Od kada su vjere svjesniji nego vjernici :P

Nije na¹e da bilo koga ( a pogotovo djecu u vrtiæu ) upuæujemo na pravi put , jer ako si svjestan ovoga : »Nije tvoje da ih uputi¹ na pravi put, nego Allah upuæuje na pravi put koga hoæe …»
(Kuran 2/272, strana 66 – prijevod Pand¾a – Èau¹eviæ)
,......... znat æe¹ koliko sam ja u pravu ili u krivu :wave:
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

#83 Post Postao/la mrki62 »

baustelac-de je napisao/la:
mrki62 je napisao/la:
hamid-islam je napisao/la:
a otkad to komunisti poznaju skald vijere i otkad se oni zabavljaju temom o vijeti u ¹kolama i vrtiæima???? :wave:
Od kada su vjere svjesniji nego vjernici :P

Nije na¹e da bilo koga ( a pogotovo djecu u vrtiæu ) upuæujemo na pravi put , jer ako si svjestan ovoga : »Nije tvoje da ih uputi¹ na pravi put, nego Allah upuæuje na pravi put koga hoæe …»
(Kuran 2/272, strana 66 – prijevod Pand¾a – Èau¹eviæ)
,......... znat æe¹ koliko sam ja u pravu ili u krivu :wave:
Kad citiras ajeete citiraj ih do kraja,na kraju tog ajeta stoji "A TVOJE JE DA OPOMINJES"!!!!SELAM
Opomenuti ne znaèi odluèiti umjesto nekoga , jer u islamu nema prisile.
Jel ti doista misli¹ da ne znam o èemu pi¹em ?
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

#86 Post Postao/la mrki62 »

baustelac-de je napisao/la:Ne samo sto neznas nego koristis te ajete samo da bi pomislili kolko znas,zato citiraj te ajete do kraja!!!!!
Ok, deder ih ti citiraj do kraja - nek ljudi od tebe saznaju istinu :D


Glas Islama je pobijedio tamu neznanja i objavio da èovjek nije stvoren da bude voðen na uzdi, od sebi jednakog, nego kao svjesno i razumno biæe, koje promi¹lja sebe i kosmos, pro¹lost i buduænost…

Islam je veoma sa¾eta tema a to boldirano ti ukazuje da mi ne trebamo mali¹ane u vrtiæu voditi po vjerama kao konja na uzdi , nek se kasnije djeca odluèe hoæe li biti vjernici ili ne .

Sjeti se koliko je Muhamed a.s. ¾ivio kao nemusliman , da bi mu tek kasnije Allah uputio predaju .
Ko si ti ili ja da nekome predajemo uvu ili onu vjeru u nekakvom vrtiæu ?
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

#89 Post Postao/la mrki62 »

hamid-islam je napisao/la:
vrlo dobro znam ¹ta hoæe¹ reæi ali definitivno nisi u prau Allah otvara srce kome hoæe odr¾avju æi iman vijerniku a svaki musliman zna da i ljube treba upuæivati na islam a kamoli bijecu na¹e je da upuæujemo ljude na islam a na allahu je hoæe li mu otvoriti srce ili ne.
Èekaj , ko to treba da upuæuje moje dijete na islam ?
Ja ili neko tamo u vrtiæu , koji mo¾da blage veze nema o islamu al je postavljen tamo da uèi VJERONAUKU..
hamid-islam je napisao/la: Juèe sam ba¹ gledao jednog francuskog ljekara koi je uzeo islam koji je javno rekao: ja æu tu¾it svakog muslimana zato ¹to mi nije govorijo ko je bijo muhammed!!
E hebi ga, jesi na¹ao primjer ;)
hamid-islam je napisao/la: A ti bukvalno shvaða¹ KURAN a zna¹ ne¹to za vehabije reæi.
Ne shvaæam ja ni¹ta , ja sam samo vama poku¹ao prenijeti ¹ta pi¹e , pa vi shvatite - meni ne treba :)
Upamti vehabije nisu Kur`anlije , oni su hadislije, za njih je hadis zakon .
hamid-islam je napisao/la: mislim da nisi u pravu.
I ne sikiram se ;)
hamid-islam je napisao/la: doista je tako ba¹ Allah otvara srce kome on hoæe bio on roðen kao muslima ili roðen kako kajfir.

ali nije na meni da odluèujem dali si ti kjafir ili musliman ima ko o tome vodi raèuna i ko to najbolje zna mi ovdije samo komentiramo.
Ma ja¹to sam nego æafir, ko æe biti ako ne ja :wave:
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Odgovori