"Pokrivene" djevojke

Diskusije oko religija u svijetu ...
Odgovori
Poruka
Autor/ica
Avatar
Bijesanpuz
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1463
Pridružen/a: 18 Apr 2008 02:00

Re: "Pokrivene" djevojke

#106 Post Postao/la Bijesanpuz »

Rasprave na ovu i slicnu temu sam davno ostavio iza sebe..

JA vjerujem.. Vi ne.. I niti cu ja tebe ubijediit u svoje niti ti mene u svoje. tako da nema svrhe da raspravljam..

Ja imam svoj nacin zivota ti svoj.. [icon_wave.gif] [icon_wave.gif]

Bismi-l-lahi-r-rahmani-r-rahim.
Kul: ja ejju-hel-kafirun. La 'abudu ma t'abudun,
ve la entum abdune ma a'bud,
ve-la ene abidun ma abedtum,
ve-la entum abidune ma e'abud.
Lekum dinukum ve-lije din.

U ime Allaha, Milostivog, Samilosnog.
Reci: O nevjernici, ja se neću klanjati onima kojma se vi klanjate,
a ni vi se nećete klanjati Onome kome se ja klanjam;
ja se nisam klanjao onima kojima ste se vi klanjali,
a vi se niste klanjali Onome kome se ja klanjam,
vama vaša vjera, a meni moja.

Istinu je rekao Uzviseni Allah

SURA EL-KAFIRUN
It's nice to be important but is more important to be nice!
Zivot je samo crtica izmedju dva datuma na nadgrobnoj ploci

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: "Pokrivene" djevojke

#110 Post Postao/la mrki62 »

BijesanPuz je napisao/la:slika
Haj sad fino pokaži koju sliku ljudi koji žive u S. Arabiji , da vidimo ima li takvih uglađenih ili sl. žena tamo - to mora da je od kakvog rasipničkog šeika :lol:

Imaš ti svakakvih istina, kao ova OVDJE


Hajmo malo o vožnji auta :

Širom svijeta : Saudijska Arabija na udaru UN zbog kršenja prava žena
Objavio Mrljavac dana 19.1.2008. 7:58 Vijesti istog autora
Å irom svijeta

ŽENEVA, 18. siječnja 2008. (Hina/AFP) - Saudijska Arabija našla se na udaru jakih kritika UN zbog svoje politike glede jednakosti spolova, priopćeno je u petak.

Na prvoj sjednici Odbora UN za uklanjanje diskriminacije prema ženama, 23 stručnjaka su u četvrtak ispitivala saudijsko izaslanstvo o stanju žena, upućujući kritike na pojedine stvari, poput činjenice da muškarci imaju pravo na dvostruko nasljedstvo u odnosu na žene ili na to što žene za mnoge stvari u svakodnevnom životu moraju imati "tutora", odnosno čuvara bez kojeg ne mogu studirati, zaposliti se u zdravstvenim službama, putovati u inozemstvo, započeti vlastiti posao ili čak ući u vozilo hitne pomoći u kriznoj situaciji.


"Koji je pravni temelj u saudijskom društvu koji opravdava taj koncept čuvara?. Je li nužno održavati taj sustav u 21. stoljeću?", bila su neka od pitanja stručnjaka, kao i ono zašto Saudijke ne smiju voziti automobil.


Saudijsko izaslanstvo podsjetilo je kako je njihova zemlja potpisala Konvenciju o uklanjanju svih oblika diskriminacije prema ženama, usvojenu 1979., s određenim rezervama povezanim uz islamsko pravo.


(Hina)

Preuzeo ODAVDE

A i inače se može mnogo gradiva naći o pravima žena u S. Arabiji , samo je problem u nama samim , da li to prihvatiti ili ne .
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
vornevljev
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2338
Pridružen/a: 04 Jun 2008 02:00
Lokacija: ukraina

Re: "Pokrivene" djevojke

#111 Post Postao/la vornevljev »

Baustelac je napisao/la:Bjesan Puz i Mic Sokoli ostavite ih,recite im da su u pravu..mada i sami znaju da nisu..!!!


U BIH se desilo 9 pokolja nad muslimanima,u posljednjih 200 god,i jos 9 da se dogode oni nece doci sebi,jer je tom narodu jednostavno odredzeno da zbog svog nevjerovanja nestane.!!!

Hahahahah...................... [icon_ballbounce.gif]

Molite tog boga da zbog tebe i takvih kao ti islam ne zamrze i oni koji su donekle imali pozitivno o njemu;nastaviš li sa takvom da'wom,islam će nestati.
U SLUŽBI DOBRA I ZLA

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: "Pokrivene" djevojke

#112 Post Postao/la mrki62 »

vornevljev je napisao/la:
Molite tog boga da zbog tebe i takvih kao ti islam ne zamrze i oni koji su donekle imali pozitivno o njemu;nastaviš li sa takvom da'wom,islam će nestati.
Kamo puste sreće da te shvate za ozbiljno ,.................. u svakom slučaju dijelim mišljenje.
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: "Pokrivene" djevojke

#116 Post Postao/la mrki62 »

hypnose je napisao/la:...a svakog normalnog vjernika postujem i cjenim.
To si ti napisala u nekom nerazumnom jeziku i to ne mogu svi shvatiti [icon_flower.gif]
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
odysseus
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 1970
Pridružen/a: 20 Nov 2008 21:29
Lokacija: Medju javom i med snom

Re: "Pokrivene" djevojke

#117 Post Postao/la odysseus »

Baustelac je napisao/la:Bjesan Puz i Mic Sokoli ostavite ih,recite im da su u pravu..mada i sami znaju da nisu..!!!


U BIH se desilo 9 pokolja nad muslimanima,u posljednjih 200 god,i jos 9 da se dogode oni nece doci sebi,jer je tom narodu jednostavno odredzeno da zbog svog nevjerovanja nestane.!!!
Daj covjece dosta vise!!!Ko si TI?da kritikujes Bosnu,bosance i nase vjerovanje(nevjerovanje)...,sta TI uopste znas o Bosni i Bosancima...Da je po Tebi mi bi trebali da nestanemo jer nismo dovoljno dobri vjernici po tvom "ARSINU"...ILI?
  • "Moj Gospodar je Gospodar u najplemenitijem smislu te rijeci,moj Gospodar je Milostivi i Samilosni,moj Gospodar je Pravedni i Mudri...I to je samo dio njegovih atributa...I zbog svih njegovih atributa,moj Gospodar me sigurno nece pitati sto sam citao Aristotela,Platona,Nicea ili Makijavelija,sto sam proucavao Gazalija...sto sam komsinici razbio loptom prozor,ili sto sam drzao noz u desnoj,a viljusku u lijevoj ruci...Moj ce me Gospodar pitati za moja djela,moj odnos prema ljudima;mojim roditeljima,braci,sestrama,rodbini,komsijama,prijateljima,poznanicima,prema ubogim i siromasnim,onima kojima je trebala utjeha...Pitat ce me za moje znanje,obrazovanje,za moju zelju i htijenje,da ovo malo sto znam,prenesem i drugima,za svoje i njihovo dobro,za moje ponasanje,moj stid,moje harame i halale...za moje namaze,Ramazane,moj ibadet...Nije moj Gospodar babaroga,strasilo,nije moj Gospodar nekakvo staro zakeralo,nije moj Gospodar neki cinovnik...da se bavi kojekakvim administrativnim budalastinama...Uzvisen je On,od mnogo cega,sto mu ljudi u neznanju i ogranicenosti pripisuju...Nije on tezak Gospodar,i nisu njegovi propisi teski,iako ih neki prave preteskima,jer neznaju..."
Svijet moje maste! I igra moga duha!

Covjece,gospodar si svojih rijeci dok ih ne izgovoris,a kad ih izgovoris postajes njihov rob!

Kakva bi samo tisina nastala kad bi ljudi govorili samo ono sto znaju!

Kakve su ti misli,takav ti je zivot!

Odgovori