"Pokrivene" djevojke

Diskusije oko religija u svijetu ...
Odgovori
Poruka
Autor/ica
Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

"Pokrivene" djevojke

#1 Post Postao/la sabinax »

Evo vratila se ja s puta u Busnu...zaista dugo nisam bila, od prije rata i sta se promjenilo
Nesto mi je zapalo u oci...dosta djevojaka pokriveno, marama na glavi i duge suknje, na prvi pogled cudno...ali nakon nekog vremena i razmisljanja shvatih da su mi te djevojke jako simpaticne, pogotovo nakon sto je jedan rodak (mladic) rekao da je njegova djevojka "pokrivena" i da je iako je prije probao i onu drugu vrstu ljubavi...ova jako zanimljiva...bas zato sto se cini nedostizna
Te djevojke nisu kao nekada, neobrazovane i osamljene, dapace sve nekako polaze u visoke skole i rade na svom obrazovanju...samosvjesne su unatoc patrijahalnom odgoju, ali mislim da su to djevojke kojima su materijalne vrijednosti na nekom drugom mjestu, nego li ovim drugim danasnjim djevojkama (cast izuzetcima)...kojima je materijalno (pod tim podrazumjevam materijalna dobra, fizcku ljubav, vanjski izgled i sl.) na prvom mjestu.
Imam odraslu kcer i iskreno govorim, da bih vise voljela da je "pokrivena" djevojka....
Mozda ne znam tocno sta to znaci...ali voljela bih cuti vasa misljenja o tome...
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

#3 Post Postao/la sabinax »

Ma znas Papaya...ne radi se tu o pokrivenosti...vec vise o stilu zivota, a ta pokrivenost je samo dio njega
Ja nisam taj tip ma ni moja kcer, to su stvari koje se odmalena uce u obitelji, ja to ne mogu jer me niko nije naucio...ali samo sam htjela reci da te djevojke nisu lose niti su lose odgojene
Ima ekstrema....jednu sam zenu vidjela...ima mantil do poda, rukavice na rukama i mali otvor ispred ociju...to ne odobravam, ali ove djevojke...su bas drage
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

#5 Post Postao/la sabinax »

Dobro si to primjetila......i ja sam za to da je to dragovoljno a ne prislino, ma shvatile smo se ;)
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

#6 Post Postao/la ra-ja »

ja swe licno nebih nikada pokrila....ali bih svakom pruzila na volju sta hoce da radi....

Vjera i oblacenje je privatna stvar ...Striktno se toga drzim... :)

ADMIN_BOL-CHAT.DE

Re: "Pokrivene" djevojke

#7 Post Postao/la ADMIN_BOL-CHAT.DE »

sabinaX je napisao/la:Imam odraslu kcer i iskreno govorim, da bih vise voljela da je "pokrivena" djevojka....
Mozda ne znam tocno sta to znaci...ali voljela bih cuti vasa misljenja o tome...
Pa pokrivanjem se ne cuva obraz i ta nedostiznost
To se cuva karakterom
Smatram da osobe koje nisu pokrivene su isto tako postene kao i one koje to na vanjskom demostracijom isticu pokrivanjem

Avatar
danjel
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 605
Pridružen/a: 11 Dec 2006 02:00
Lokacija: Bosnia

#8 Post Postao/la danjel »

E ja imam sva¹ta protiv pokrivanja...Pa zar ta ¾enska ljepota i sexipil da se pokrivanju...Ne znam ali ja to ne volim...©to ka¾e laff,tim se ne mo¾e saèuvati obraz...Neka se pokrivaju koliko ¾ele ali brate ja volim kad su otkrivene....ebe¹ ¾ivot bez ¾ene.... :inlove:

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

#9 Post Postao/la mrki62 »

Ja sam za to da se nakon svih ovih godina poènu mu¹karci pokrivati :lol:

Pokrivanje ????

Za¹to se ¾ene uop¹te moraju pokrivati ?

Bog sve vidi , Bog sve èuje ,.............. tako ka¾u - to znaèi da se onda ¾ena ne smije gola / naga ni okupati / tu¹irati ,............... jer , kako onda to tumaèiti ?

®ena se tobo¾e mora pokriti , da je ne bi drugi mu¹karci vidjeli ,............... a ¹ta to vjernik ima da gleda u tuðe :ballbounce:
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

#11 Post Postao/la mrki62 »

Dobro, to sam ja samo dao prijedlog , dakle , ako znamo da su se ¾enske emancipirale - dovele u jednakovrijedan polo¾aj - bar u razvijenim dr¾avama a tamo gdje je siroma¹tvo , tamo su kontroverzni vjernici .
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
kajs
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1575
Pridružen/a: 10 Dec 2007 02:00
Lokacija: Afghanistan

#12 Post Postao/la kajs »

Misljenja sam da je pravo na vjerovanje (ispoljavanje vjere) na nacin kako je propisano, licno pravo i stvar svakog pojedinca. Koliko ce neko to prihvatiti i koliko ce prakticirati ovisi o sposobnosti te individue da to prihvati.

Govor o Nacelim Vjere bez poznavanja vjere i sustine Nacela je isprazna prica i pusto naglabanje. I iskreno se divim ispraznim pricama i ustrajanjima u naglabanjima onih koji sebe smatraju "znalcima" a u stvari samo pokazuju svoju ispraznost.


moram citirati jednu savrsenu bezvezariju :D

zena se toboz mora pokriti , da je ne bi drugi muskarci vidjeli ,............... a sta to vjernik ima da gleda u tuðe

vjerovatno, izmedjuostalog, je da zena treba pokriti svoje tijelo da ne bi muskarci u nju gledali sa pozudom

ali koja je to bezvezarija i proizvoljna, ja kazem zlonamjerna, osuda da vjernici gledaju u tudje i odkuda pravo da se kaze da su svi muskarci vjernici, pa makar i opcenito tu ne moze stojati znak jednakosti.
"Jer su naša mjerila drugačija i naša osjećanja dublja i toplija, jer se ne bojimo ni drugih ni drugačijih..."
Musa Ćazim Ćatic ...

Avatar
mel_79
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 879
Pridružen/a: 18 Jan 2008 02:00
Lokacija: Deutschland

#14 Post Postao/la mel_79 »

Danjel je napisao/la:E ja imam sva¹ta protiv pokrivanja...Pa zar ta ¾enska ljepota i sexipil da se pokrivanju...Ne znam ali ja to ne volim...©to ka¾e laff,tim se ne mo¾e saèuvati obraz...Neka se pokrivaju koliko ¾ele ali brate ja volim kad su otkrivene....ebe¹ ¾ivot bez ¾ene.... :inlove:

slatkis :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :chuckel: :chuckel: :chuckel:

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

#15 Post Postao/la sabinax »

Znate sta, vi mene niste razumjeli...te "pokrivene" djevojke nisu uopæe tako jako pokrivene...njima se vidi lice samo se ne vidi kosa i razgoliceno tijelo....ja cu vam reci da je to ponekad vise zavodljivo nego kada je sve "na izvolte"....ali bit svega nije pokazivanje vec stil zivota i stavljanje materijalnog u drugi plan
Ja sam se na ovo osvrnula ne bas s religijskog stanovista vec malo sire, da mi kajs ne zamjeri :)
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Odgovori