"Pokrivene" djevojke

Diskusije oko religija u svijetu ...
Poruka
Autor/ica
Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: "Pokrivene" djevojke

#421 Post Postao/la mrki62 »

kajs je napisao/la: Ovo ti je bilo mimo teme skroz.
Ovo ti je tema pokrivene djevojke, a ja sam postavio to, da se vidi koliko cijene pokrivene djevojke.
To tvoje gdje se više vrši smrtnih kazni,.............. dječače, odrasti,jer jednu Kinu,koja ima cca milijardu i 300 miliona stanovnika ne možeš usporediti sa Iranom u proporcijalnom smislu.
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
ekrankaa
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 633
Pridružen/a: 20 Okt 2008 03:26

Re: "Pokrivene" djevojke

#422 Post Postao/la ekrankaa »

Ma meni je vec smijesno koliko je njegova mrznja ocigledna, pa de jedan lijepi post o muslimanima ba , hocel se to dozivjeti od tebe ikad [smile.gif]
Itamo na vijestima si isti , samo crnis muslimane , nek ti sudi onaj tko treba ba , et da znas [oha.gif]
http://www.youtube.com/watch?v=Rdgmzoqc5xc

Postoji jedna tocka u tvom zivotu kada shvatis- tko je vazan, tko nikad nije bio vazan, tko vise nije vazan i tko ce uvijek biti vazan. ...

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: "Pokrivene" djevojke

#423 Post Postao/la mrki62 »

ekrankaa je napisao/la:Ma meni je vec smijesno koliko je njegova mrznja ocigledna, pa de jedan lijepi post o muslimanima ba , hocel se to dozivjeti od tebe ikad [smile.gif]
Itamo na vijestima si isti , samo crnis muslimane , nek ti sudi onaj tko treba ba , et da znas [oha.gif]
Sve što je lijepo ne treba reklame a sve što je ružno , treba izaći u javnost,da se ružnoća ne bi razmnožavala.
Ljudi su navikli od komunističnog sistema,da se istina krije - probudite se, komunizma nema više, istjerajte ružne stvari u javnost a to tvoje mržnja ili slično tome, to objasi mačku o rep.
Allahu je istina mila, zar nisi znala to ?
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
kajs
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1575
Pridružen/a: 10 Dec 2007 02:00
Lokacija: Afghanistan

Re: "Pokrivene" djevojke

#424 Post Postao/la kajs »

mrki62 je napisao/la:
kajs je napisao/la: Ovo ti je bilo mimo teme skroz.
Ovo ti je tema pokrivene djevojke, a ja sam postavio to, da se vidi koliko cijene pokrivene djevojke.
To tvoje gdje se više vrši smrtnih kazni,.............. dječače, odrasti,jer jednu Kinu,koja ima cca milijardu i 300 miliona stanovnika ne možeš usporediti sa Iranom u proporcijalnom smislu.
Mozes mozes nego neznas ti tu matematiku [Happy.gif]

haha koliko cijene pokrivene djevojke. Znaci ima maramu i kraj nema greske. Hajd ovako evo ti jedan matematicki problem, zadacic. 162 slucaja smrtnih kazni. uzmimo ravnopravnost pola muski pola zenski znaci 81 zena a u Iranu ima preko 80 miliona stanovnika pa izvedi proprciju koliko se to postuju POKRIVENE ZENE. I jos to da znas u javnom zivotu u Iranu, znaci van domova svaka zena mora nositi MARAMU (ZAKON). Znaci nasim jezikom receno ama bas svaka.

Hajd mozes ti to.

Volim ja Iran plaho, mozda je ovo subjektivno. A nije barem oni koji me poznaju znaju da ima dosta i ljubavi i razumjevanja kod mene. Ali to koliko postuju pokrivene zene, e bas [Happy.gif] mislim cuda ima zena u iranskom parlametnu, i to sa maramom pokrivenih.

[laugh.gif]
"Jer su naša mjerila drugačija i naša osjećanja dublja i toplija, jer se ne bojimo ni drugih ni drugačijih..."
Musa Ćazim Ćatic ...

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: "Pokrivene" djevojke

#425 Post Postao/la mrki62 »

kajs je napisao/la:
Volim ja Iran plaho, mozda je ovo subjektivno. A nije barem oni koji me poznaju znaju da ima dosta i ljubavi i razumjevanja kod mene. Ali to koliko postuju pokrivene zene, e bas [Happy.gif] mislim cuda ima zena u iranskom parlametnu, i to sa maramom pokrivenih.

[laugh.gif]
Oholo , jako oholo s tvoje strane, ti si bezosjećajno biće,jer da jesi onda bi ti zapelo za oko ovo : Apelirajući za pomoć međunarodnoj zajednici, njena kćerka, Farideh (16) i sin Sajad (20) juče su izjavili: ''Molimo pomozite da se okonča ova noćna mora i ne dozvolite da postane stvarnost. Pomozite da spasimo našu majku''.
Ti si se okačio na neke frustrirajuće nevažne stvari u ovoj priči a nimalo suosjećajnosti nemaš do jedne majke, kojoj vape djeca za njen život.
Nemoj meni o Irani, Pakistanu i S.Arabiji, jer ćeš biti iznenađen mojim argumentima,pa tako i o ženama koje spominješ u parlamentu.
Smetat će ti još više, kako tebi , tako ekranki, Micu i još nekim.
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
Bausstelac
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 403
Pridružen/a: 01 Apr 2010 01:38

Re: "Pokrivene" djevojke

#426 Post Postao/la Bausstelac »

mrki62 je napisao/la:
Bausstelac je napisao/la:neklikam niti idem na procetnicke forume mrki....

i jos jednom tako mi Allaha lazes
Evo najnovija vijest :

Iran: Djeca mole za spas žene osuđene na smrt kamenovanjem zbog preljube

slika

24SI - Jedna Iranka suočava se sa smrću kamenovanjem nakon što je osuđena za preljubu, prenosi Daily Mail.

Amnesty International (AI) juče je pozvao iranske vlasti da obustave skoru egzekuciju majke dvoje djece, Sakineh Mohammadi Ashtiani i vješanje još jedne žene za koju se kaže da je politički aktivist.

Ashtiani je osuđena zato što je imala ''protivzakonit odnos'' sa dvojicom muškaraca u maju 2006. godine i primila je 99 udaraca bičem kao kaznu.

Uprkos tome, osuđena je i za preljubu i to kamenovanjem do smrti.

Ova 43-godišnja žena povukla je ''priznanje'', za koje kaže da je dobijeno pod prinudom.

Apelirajući za pomoć međunarodnoj zajednici, njena kćerka, Farideh (16) i sin Sajad (20) juče su izjavili: ''Molimo pomozite da se okonča ova noćna mora i ne dozvolite da postane stvarnost. Pomozite da spasimo našu majku''.

Po iranskim zakonima, preljuba je kažnjiva kameovanjem do smrti ili bičevanjem, dok je vješanje kazna za ubistvo i druge zločine poput trgovine drogom.

Kazne kamenovanjem široko se primjenjuju nakon islamske revolucije u Iranu 1979. godine, ali su posljednjih godina rjeđe.

Kako piše Daily Mail, muškarci ubijeni na ovaj način zakopaju se do pojasa, dok se žene dublje zakopaju kako kamenje ne bi pogodilo njihove grudi.

Ako zatvorenik uspije da se oslobodi tokom kamenovanja, on ili ona bivaju pušteni ili poslani u zatvor, ali ne i ubijeni. Lakše je za muškarca da se izvuče jer ne bude zakopan toliko duboko.

U decembru 2008. godine, muškarac osuđen na smrt kamenovanjem izbjegao je najgore tako što se iščupao iz jame u koju je bio zakopan za izvršenje kazne.

Međutim, dvojica drugih muškaraca preljubnika navodno su ubijeni ovom barbarskom metodom u istom incidentu, koji se dogodio u sjeveroistočnom gradu Mashhadu.

Iranski aktivisti protiv kamenovanja kažu da ono nije zapisano u Kur'anu.

Iran ima najveći broj smrtnih presuda u svijetu.

AI je zabilježio 126 egzekucija između januara i juna – od čega je pet političkih zatvorenika.

(24sata.info)

link http://www.24sata.info/vijesti/svijet/3 ... ljube.html
Niko nema prava promjeniti ono sto su Allah i njegov Poslanik a.s naredili.

Za bludnicare/je propisana kazna smrt,i to u sve tri religije.

Svako onaj ko se suprostavi Allahovoj naredbi je nevjernik,zato si i ti nevjernik mrki [smile.gif]
"Smrt je jedna,pa zato neka bude na Allahovom putu"

Avatar
kajs
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1575
Pridružen/a: 10 Dec 2007 02:00
Lokacija: Afghanistan

Re: "Pokrivene" djevojke

#427 Post Postao/la kajs »

drago mi je drago mi je [Happy.gif] [Happy.gif]

samo ja nisam iznosio zakljucke na osnovu jednog primera koji ne obuhvata ni 1 milioniti dio jedne nacije. Vrlo mi je oholo. I bezosjecajno.

Sta sad hajd mo da dignemo glas protiv osude karadzica ipak jbga ima porodicu djecu.

Ma koliko god da se trudis slabi su ti argumenti. A ako mislis da ce neko menjati zakone, jos Neuzubillahi Bozije jasne zakone zato sto ti kazes da eto to je krsenje ljudskih prava i bla bla bla. Plitko, mozes ti i bolje.

[thumbup.gif]
"Jer su naša mjerila drugačija i naša osjećanja dublja i toplija, jer se ne bojimo ni drugih ni drugačijih..."
Musa Ćazim Ćatic ...

Avatar
Emmi
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2108
Pridružen/a: 23 Dec 2009 21:54

Re: "Pokrivene" djevojke

#430 Post Postao/la Emmi »

slika

Avatar
Emmi
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2108
Pridružen/a: 23 Dec 2009 21:54

Re: "Pokrivene" djevojke

#431 Post Postao/la Emmi »

slika


Istinita prica jedne sestre muslimanke!!!!!!!!!!!

Setam sa mojim muzem kroz jedan mali turisticki gradic u Austriji...stizemo do jedne simpaticne zlatarne...muz me uzima za ruku i uvodi unutra...ostavlja me nasamo sa prodavacicom i odlazi na drugu stranu te radnje...zena sa druge strane pulta iznosi mi predivan nakit i pokazuje, ali me neprekidno mjerka...

"Htjela bih vas nesto upitati" rece zena...podizem pogled sa nakita i klimam glavom u znak odobrenja... "Zasto ste zamotani u odore i marame". Nasmijesila sam se i rekla joj: "Odgovorit cu vam na pitanje, ako vi meni najprije nesto odgovorite..."

Zena se nasloni radoznalo na pult... "Imate li vi dijamante u ovoj radnji?" - pitam je..."Imamo"-kaze zena... "A gdje vam stoje?" - pitam je opet... Zena se okrenu, otvara kljucom jedan regal iza sebe i iznosi predivnu drvenu kutiju oblozenu svilom, te razotkriva dijamante iz svile...

"E sad vi meni odgovorite, zasto ste zamotali svoje dijamante u svilene maramice?"
"Pa zato sto su dragocijeni"...kaze zena i gleda me upitno... "E vidite, bas zato sam i ja zamotana u odore i marame..."

Ostala je tako zamisljena jos dugo stajati za pultom...ne znam da li je shvatila sta sam joj htjela reci...ali se iskreno nadam da sam je spotakla na razmisljanje...
slika

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

Re: "Pokrivene" djevojke

#432 Post Postao/la paparaci »

[thumbup.gif] [evojele9.gif]
Zadnja izmjena: andro, dana/u 18 Okt 2010 22:57, ukupno mijenjano 1 put.
Razlog: off obrisan

Avatar
Emmi
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2108
Pridružen/a: 23 Dec 2009 21:54

Re: "Pokrivene" djevojke

#433 Post Postao/la Emmi »

slika
slika

Avatar
Emmi
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2108
Pridružen/a: 23 Dec 2009 21:54

Re: "Pokrivene" djevojke

#434 Post Postao/la Emmi »

HIDŽAB NIJE ZATVOR

Brine li te nefsunijet?
Pa zar nije lijep nijet,
U islamu dušo mrijet.
Ne uzdaj se u insana
Nanijet će ti mnogo rana
Svako ima svojih mana
I boj se Sudnjeg dana.

Vjernica treba vjeru din islam, da ukrasi ružom mahramom da je krasi i čuva..Da je čini sretnom i zadovoljnom i bližom Allahu dž.š... Hidžabom sam...o da se razlikujemo od pripadnica drugih vjera..Nego čuvamo svoj moral, učvršćujemo svoju vjeru. Mnogi smatraju da je mahrama zatvor, i žale nas pokrivene djevojke kao da smo potlačene, a naše mjesto u Islamu je na visokom stepenu .Poznato je da su žene imale manju vrijednost u svim društvima, naprimjer u Engleskoj ako su željele biti književnice morale su pisati pod muškim imenom. Žene su u mnogim, danas“demokratskim“ društvima dobile prava glasa tek prije 50 godina. Žene su na Zapadu u srednjem vijeku spaljivane na lomačama i davljene u močvarama pod optužbom da su vještice, stotine hiljada ih je tako ubijeno. Žena je uvijek imala loš status u kršćanskom društvu. Kršćanstvo je nerijetko ženu posmatralo kao zlog sotonu koji je Adama naveo da pojede zabranjeno voće, nerijetko je žena prikazivana u oblicima zmije, đavola i ružnih drugih loših stvari. U islamu žena je uvijek imala svoje mjesto i poziciju. Pa čak je samom Poslaniku s.a.w.s. jedna žena prije bitke došla i posavjetovala ga, i on je prihvatio njen savjet. Znaci žena je jos tada prije 1300 godina imala pravo da se miješa u politiku, toliko je ravnopravna sa muškarcem. A potrebno je spomenuti da je Aiša r.a. drugi najveći prenosilac hadisa. A njen hidžab, njen hidžab je njen štit od zlih pogleda i zaštita njenog imana . U Americi, žene su bile ropkinje i radile teške fizičke poslove koje čak ni muškarac nije radio. Poznato je, da se i danas u afričkim plemenima djevojčice udaju prisilno sa samo dvanaest godina.. Žena je u Americi pravo glasa dobila tek 1920. godine. Pa to je prije 80 godina, a u islamu žena je najmilijem Allahovom robu, Poslaniku s.a.w.s. prije 1300 godina imala pravo da kaže svoje mišljenje u vezi Ummeta i da se ono čak i iskoristi! Njen hidžab ni slučajno nije zatvor, nego njena sloboda i njeno pravo na to da bude čista i pokorna. Mnogi također ocrnjuju muslimane govoreći kako je muslimankama zabranjeno obrazovanje i kada pomisle na pojam muslimanka, pred njihovim očima nalazi se slika žene koja služi kao predmet zatvorena između četiri zida bez mogućnosti da izrazi stav..Da osjeća, voli, i govori. A prvi ajeti su bili:"Uči čitaj u ime Gospodara svoga koji stvara", ajet se odnosi i na muškarce i na žene..Pred Uzvišenim svi smo jednaki-Draga sestro, ti koja imaš nedoumica, misli na iznenadnu smrt, tad nećeš imati mnogo vremena za razmišljanje, ne žali što pokrivaš svoju ljepotu, pokrivaš je u ime ALLAHA dž.š.Zar ti je dunjaluk draži od Dženneta i Allaha?Kad u ovoj svojoj divnoj Bosni možeš biti pokrivena, slobodno, i obrazovati se..Žalosno je i to što u Turskoj žele opet da zabrane mahramu, a zar to nije zemlja koja je nama čist biser Islam donijela?Stavi se sestro na mjesto djevojaka u Turskoj, koje svakog časa strahuju za svoju mahramu..Nemoj suviše odugovlačiti, budi hrabra i nemoj da te brine šta će drugi reći... Nemoj da ti bude žao što ostavljaš sve što je Allahu mrsko a to je današnja nošnja ne pokrivenih djevojaka..Hodaj ponosno, jer je Allah zadovoljan s tobom. Ti si hurija na ovome svijetu, i najčistiji biser. Mirišeš poput jutarnje rose. Ne mogu ti garantovati, da svi pogledi netolerancije neće biti upućeni tebi..Ne pokušavaj objašnjenjima otvoriti zapečaćena srca njihova..Hodaj, nebo voli strpljive.. Hodaj možda se zlo u dobro pretvori..Bol jer te ne razumiju, jačati će tvoj iman, kao tvrđava nedodirljiva.MI NISMO POTLAČENE!Mi smo ustvari jedine slobodne..Jer mi nismo robovi mode, trendova, kozmetike..Mi samo Uzvišenom robujemo..
slika

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: "Pokrivene" djevojke

#435 Post Postao/la mrki62 »

Turski generali bojkotovali prijem kod predsjednika jer je njegova supruga nosila maramu

slika

ANKARA - Turski vojni zvaničnici bojkotovali su zvaničnu ceremoniju u predsjedničkoj palati jer je supruga predsjednika Abdulaha Gula nosila islamsku maramu na glavi. Na banketu koji je sinoć organizovao Gul povodom godišnjice stvaranja moderne Turske 1923. godine bio je očigledan izostanak vojnog vrha, dok su poziv turskog predsjednika...

... odbili i predstavnici glavne sekularne opozicione Narodne partije.

Vojska je u isto vrijeme organizovala odvojeni prijem kako bi generali imali opravdanje za neprihvatanje poziva predsjednika.

Turski premijer Redžep Tajip Erdoan, čija je supruga, takođe, nosila hidžab, kritikovao je bojkot vojske, navodeći da su predstavnici oružanih snaga morali prisustvovati prijemu u predsjedničkoj palati.

Prva dama Turske Hajrunisa Gul od puberteta nosi hidžab koji pokriva vrat i glavu. Osim nje marame, koje potpuno pokrivaju glavu i vrat, osim lica, na prijemu su nosile i Emina Erdoan, kao i veliki broj supruga drugih lidera Partije pravde i razvoja.

Generali vojske, koji se smatraju čuvarima turske republike, vide maramu kao prijetnju državnim sekularnim tradicijama i protive se bilo kakvim olakšicama zabrane nošenja tog odjevnog predmeta u školama i u državnim institucijama.

Prethodnih godina generali su prisustvovali prijemu povodom osnivanja moderne turske države, ali je ove godine predsjednik poziv uputio i suprugama što je značilo da će žene sa maramama prisustvovati događaju.

Gul se zalaže za ukidanje zabrane nošenja islamskih marama od kada je preuzeo dužnost.

Zabranu nošenja islamskih marama na Univerzitetima donekle je ublažio Odbor za visoko obrazovanje, koji je nekada bio bastion sekularizma, ali sada ga vodi pristalica Erdoana.
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Odgovori