"Pokrivene" djevojke

Diskusije oko religija u svijetu ...
Poruka
Autor/ica
Avatar
Emmi
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2108
Pridružen/a: 23 Dec 2009 21:54

Re: "Pokrivene" djevojke

#436 Post Postao/la Emmi »

kako god : dali ih je neko drugi natjerao da nosi maramu tj. ako nije dobrovoljno prekrivena tako isto ako je tjeraju da skine maramu a ona to nosi u ime Allaha i dobrovoljno znaci diskrimirane su i tako i tako, pogotovo ako je dobrovoljno pokrivena pa je tjeraju da skine znaci oni se stavljaju ispred Allaha dz.s. i Njegovih zakona!!!!!!!!!!!!!
slika

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: "Pokrivene" djevojke

#437 Post Postao/la mrki62 »

Emmi je napisao/la:kako god : dali ih je neko drugi natjerao da nosi maramu tj. ako nije dobrovoljno prekrivena tako isto ako je tjeraju da skine maramu a ona to nosi u ime Allaha i dobrovoljno znaci diskrimirane su i tako i tako, pogotovo ako je dobrovoljno pokrivena pa je tjeraju da skine znaci oni se stavljaju ispred Allaha dz.s. i Njegovih zakona!!!!!!!!!!!!!
Ne kontaš baš najbolje državu od koje smo preuzeli islam.
Jedno je to što ti objašnjavaš a drugo je biti u službi DRŽAVE i ako si u službi DRŽAVE onda ne možeš biti u isto vrijeme i u službi ALLAHA.
Ma jednostavno je to za shvatiti - samo ako se hoće.
Inače u Turskoj je kao i u BiH je vjera odvojena od države i što je žalosno , pojedini političari miješaju i ne znaju ustav države u kojoj žive.
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
Emmi
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2108
Pridružen/a: 23 Dec 2009 21:54

Re: "Pokrivene" djevojke

#438 Post Postao/la Emmi »

zar se smije neko postaviti iznad Allaha dz.s. bila to drzava, covjek, zakon ili bilo sta drugo?
slika

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: "Pokrivene" djevojke

#439 Post Postao/la mrki62 »

Emmi je napisao/la:zar se smije neko postaviti iznad Allaha dz.s. bila to drzava, covjek, zakon ili bilo sta drugo?
Čovjek koji vodi državu je pokoran državi i zakonima države a ako to nije sposoban, onda nek bježi od te funkcije i nek se posveti vjeri odnosno Allahu dž.š.
Jedno sa drugim ne ide.
No frks, proučio sam islam i predobro mi je poznato ko je bio Muhamed a.s. i ovdje iznosim svoje znanje a ponajviše da Muhamed a.s. nikad nije sebi dozvolio da ga na bilo kakav način nazivaju vođom a mogao je biti vođa države u kojoj je živjeo do preseljenja na ahiret.
Što znači ; ili vjera ili politika - obadvoje ne ide.
Muhamed a.s. je bio Božiji poslanik i kao takav je bio u funkciji vjere i nije se nikad miješao u vođenje običnog sela a kamo li države.
Mnogi od njegove uže rodbine nisu prihvatili islam i on im nije solio pamet u vezi toga a kamo li da se je miješao u vođenje države.
Vjernik je dužan biti posvećen vjeri a ujedno se ne miješati u tuđe stvari , ili da bolje shvatiš ; u srcu nosi Islam časni, ne treba tebi ništa osim dina i svo prepucavanje po ovom ili bilo kojem forumu nije dio islama, jer islam se ne dokazuje a još manje provocira i na silu da se promoviše samosvoje shvatanje istog.
Nadam se da sam makar malo bio jasan [icon_ballbounce.gif]
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
Emmi
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2108
Pridružen/a: 23 Dec 2009 21:54

Re: "Pokrivene" djevojke

#440 Post Postao/la Emmi »

mrki62 je napisao/la:
Emmi je napisao/la:zar se smije neko postaviti iznad Allaha dz.s. bila to drzava, covjek, zakon ili bilo sta drugo?
Čovjek koji vodi državu je pokoran državi i zakonima države a ako to nije sposoban, onda nek bježi od te funkcije i nek se posveti vjeri odnosno Allahu dž.š.
Jedno sa drugim ne ide.
No frks, proučio sam islam i predobro mi je poznato ko je bio Muhamed a.s. i ovdje iznosim svoje znanje a ponajviše da Muhamed a.s. nikad nije sebi dozvolio da ga na bilo kakav način nazivaju vođom a mogao je biti vođa države u kojoj je živjeo do preseljenja na ahiret.
Što znači ; ili vjera ili politika - obadvoje ne ide.
Muhamed a.s. je bio Božiji poslanik i kao takav je bio u funkciji vjere i nije se nikad miješao u vođenje običnog sela a kamo li države.
Mnogi od njegove uže rodbine nisu prihvatili islam i on im nije solio pamet u vezi toga a kamo li da se je miješao u vođenje države.
Vjernik je dužan biti posvećen vjeri a ujedno se ne miješati u tuđe stvari , ili da bolje shvatiš ; u srcu nosi Islam časni, ne treba tebi ništa osim dina i svo prepucavanje po ovom ili bilo kojem forumu nije dio islama, jer islam se ne dokazuje a još manje provocira i na silu da se promoviše samosvoje shvatanje istog.
Nadam se da sam makar malo bio jasan [icon_ballbounce.gif]


jeli onda marama dio islama.........jest.......marama je dio islama pa sta onda radi ta tema u politici i prepiru se oko toga vec godinama........zasto se ne odluce za jedno ili za drugo? Politika ili religija? hmmmmmmmmmm
slika

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: "Pokrivene" djevojke

#441 Post Postao/la mrki62 »

Emmi je napisao/la:


jeli onda marama dio islama.........jest.......marama je dio islama pa sta onda radi ta tema u politici i prepiru se oko toga vec godinama........zasto se ne odluce za jedno ili za drugo? Politika ili religija? hmmmmmmmmmm
I tespih je dio islama al nije da se vješa na retrovizor u autu.
Marama je i dio svih ostalih vjera i treba da ih nose oni koje su predane vjeri a ako je neko predan vjeri, onda on ne može i ne smije voditi državu.
Å to se Saudijska Arabija ne zove Muhamedova Arabija ?
Zašto se zove Saudijska?
Islam kao religija zahtijeva veliko strpljenja i proučavanja a nikako reklamiranja na bilo koji način , još manje kaprica i inata.
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
Emmi
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2108
Pridružen/a: 23 Dec 2009 21:54

Re: "Pokrivene" djevojke

#442 Post Postao/la Emmi »

mrki62 je napisao/la:
Emmi je napisao/la:


jeli onda marama dio islama.........jest.......marama je dio islama pa sta onda radi ta tema u politici i prepiru se oko toga vec godinama........zasto se ne odluce za jedno ili za drugo? Politika ili religija? hmmmmmmmmmm
I tespih je dio islama al nije da se vješa na retrovizor u autu.
Marama je i dio svih ostalih vjera i treba da ih nose oni koje su predane vjeri a ako je neko predan vjeri, onda on ne može i ne smije voditi državu.
Å to se Saudijska Arabija ne zove Muhamedova Arabija ?
Zašto se zove Saudijska?
Islam kao religija zahtijeva veliko strpljenja i proučavanja a nikako reklamiranja na bilo koji način , još manje kaprica i inata.
kakve veze sad auto i tespih sa politikom i mojim pitanjem ali nema veze
:lol: :lol: :lol: hvala na odgovoru
slika

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: "Pokrivene" djevojke

#443 Post Postao/la mrki62 »

Emmi je napisao/la:
kakve veze sad auto i tespih sa politikom i mojim pitanjem ali nema veze
:lol: :lol: :lol: hvala na odgovoru
Dao sam primjer tespih , jer ima njih , koji drže tespih u autu zbog nekakvog kaprica ili kako kažu pojedini ; kad popije koju pivu , da ga policija ne ustavi - kao da ga dragi Allah sačuva.
Tako je i sa maramom , neke se pokrivaju iz nekih sasvim drugih razloga i o vjeri skoro pa pojma nemaju.
Zadnja izmjena: andro, dana/u 30 Okt 2010 20:28, ukupno mijenjano 1 put.
Razlog: off obrisan
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
carobnjak_iz_voza
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 316
Pridružen/a: 19 Maj 2010 22:01

Re: "Pokrivene" djevojke

#444 Post Postao/la carobnjak_iz_voza »

mrki62 je napisao/la:
Emmi je napisao/la:
kakve veze sad auto i tespih sa politikom i mojim pitanjem ali nema veze
:lol: :lol: :lol: hvala na odgovoru
Dao sam primjer tespih , jer ima njih , koji drže tespih u autu zbog nekakvog kaprica ili kako kažu pojedini ; kad popije koju pivu , da ga policija ne ustavi - kao da ga dragi Allah sačuva.
Tako je i sa maramom , neke se pokrivaju iz nekih sasvim drugih razloga i o vjeri skoro pa pojma nemaju.
A koji su to razlozi?Mozda su celave ili sta? [Happy.gif] Eee Mrky ti si kao "proucio islam" i uzeo ono sto tebi pase tj stvorio si sebi neku teoriju da se moze neko nazivati muslimanom ,a ne izvrasavati farzove (naredjene duznosti muslimana) od kojih je i pokrivanje zena.
Ako se po tebi u demokratskim sistemima vijera ne mijesa u politiku onda mi objasni zasto svi evropski i americki predsjednici kad polazu zakletvu stavljaju ruku na Bibliju ili ih svako malo gledamo na audijenciji kod Pape? [oha.gif]

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

Re: "Pokrivene" djevojke

#445 Post Postao/la paparaci »

ma mrki mlati praznu slamu. ja zivim u krscanskoj drzavi njemackoj, cija se politika tj. njeni fundamenti zasnivaju na krscanstvu. danas je bio live prenos zasjedanja politicke partije CSU - Christlich Soziale Union (krscanska socijalna unija) u bavarskoj, koja je glavna u toj pokrajini. u svom iznosenju, sef te stranke je jedan put vise podvukao vrijednosti krscanstva, itd.

a vezano za vijest koju je mrki postavio - cista glupost ponasanja generala! ako zele biti moderni i demokratski orijentisani, onda moraju biti tolerantni i upotrijebiti malo mozak. marama svake te zene je njena privatnost i njen slobodan izbor, koji se a ma bas nikog ne tice!

mrki se lati par slucajeva koji zloupotrebljavaju nosnju marame iz kojih god razloga i uzima to za opravdanje kako se vecini onim iskrenima treba ukinuti to pravo [eusa_wall.gif] yebena ti ta tvoja demokratija brate [eusa_wall.gif]

Fino je to sto si spomenuo Poslanika a.s. i opisao neke stvari. naravno da u islamu nema sile i prisiljavanja. njegovo je samo da opominje. vidis, kad on nije solio pamet clanovima familije koji nisu primili islam i drugima koje je opominjao - zasto onda njegovim pristalicama sole pamet i vazda im pokusavaju uskracivati ili onemogucavati zivljenje i ispoljavanje svoje vjere i svojih ubjedjenja?!

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: "Pokrivene" djevojke

#446 Post Postao/la mrki62 »

carobnjak_iz_voza je napisao/la: A koji su to razlozi?Mozda su celave ili sta? [Happy.gif] Eee Mrky ti si kao "proucio islam" i uzeo ono sto tebi pase tj stvorio si sebi neku teoriju da se moze neko nazivati muslimanom ,a ne izvrasavati farzove (naredjene duznosti muslimana) od kojih je i pokrivanje zena.

Proučio već odavno i nisam novokonponovani kao neki a najviše imaš na linku http://www.antivehabije.com/

Između ostalog možeš naći na tom linku i ovo :

slika
carobnjak_iz_voza je napisao/la: Ako se po tebi u demokratskim sistemima vijera ne mijesa u politiku onda mi objasni zasto svi evropski i americki predsjednici kad polazu zakletvu stavljaju ruku na Bibliju ili ih svako malo gledamo na audijenciji kod Pape? [oha.gif]
Nek i u BiH imaju Musaf , al nek se drže državnog Ustava, koji strogo odvaja vjeru od države a za tvoju spoznaju : Izetbegović je bio kod Pape , reis Cerić je bio kod Pape - šta ćemo sad ?
Jedno je držati se nekog protokola a drugo je držati se zakona i USTAVA - kapiš ?
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
carobnjak_iz_voza
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 316
Pridružen/a: 19 Maj 2010 22:01

Re: "Pokrivene" djevojke

#447 Post Postao/la carobnjak_iz_voza »

Nek i u BiH imaju Musaf , al nek se drže državnog Ustava, koji strogo odvaja vjeru od države a za tvoju spoznaju : Izetbegović je bio kod Pape , reis Cerić je bio kod Pape - šta ćemo sad ?
Jedno je držati se nekog protokola a drugo je držati se zakona i USTAVA - kapiš
Pa neces to skoro docekati da se bosnjacki predsjednik ima pravo zakleti na Kuran,jer to bi vec bio "fundamentalizam".
A razlika kod posjeta Papi je sto su jedni gosti a drugi dolaze kod svog pastira koji je vrlo mocan i uticajan iz svoje vlastite drzave-gradai oglasava se cesto sa antiislamskim stavovima.
Kao sto ti kaze PAPArazzi [Happy.gif] evropom vladaju demo-krscanske stranke ciji se ustavi ne smiju kositi sa Biblijom,e pa zamisli da muslimani zele stranku ciji se ustav ne kosi sa Kuranom? To je malo teze ,jel da [Happy.gif]

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: "Pokrivene" djevojke

#448 Post Postao/la mrki62 »

paparaci je napisao/la:ma mrki mlati praznu slamu.
Tražiš kavgu ?
Izjasni se , jer tvoj odnos u zadnje vrijeme ima neku poruku , pa reci šta te muči !?
Moje neslaganje s tobom je mlaćenje prazne slame, jel ?
Svaka ti čast dječače!
Idemo dalje ,...........
paparaci je napisao/la: ja zivim u krscanskoj drzavi njemackoj, !
Kršćanstvo je relativno , predijeli mi malo to ,......... jesul pravoslavci ili jehovini svjedoci , katolici ,........ ili nešto drugo.
Živiš u Njemačkoj i onda mi malo približi tu religiju , da vidimo ko je tamo većinski , jer za mene ama baš ništa ne predstavlja to tvoje KRŠĆANSKOJ.
paparaci je napisao/la: cija se politika tj. njeni fundamenti zasnivaju na krscanstvu. danas je bio live prenos zasjedanja politicke partije CSU - Christlich Soziale Union (krscanska socijalna unija) u bavarskoj, koja je glavna u toj pokrajini. u svom iznosenju, sef te stranke je jedan put vise podvukao vrijednosti krscanstva, itd. !
Danas je i u Sloveniji zasijedalo,.......................... al nemoj zavoditi javnost sa tim poluistinama, jer danas je dan reformacije - protestanata, danas je sjećanje na Martina Lutera i ako živiš u Njemačkoj , ti bi onda trebao znati i ko su luterani i zašto su se oni borili i izborili - jel za vjeru ili protiv vjere ,............. objasni malo , objasni ko je Bio Martin Luter i šta je on zahtijevao od CRKVE kao institucije ?
Haj da vidimo tvoje znanje , jer u tom , tadašnjem zbivanju je bio i Slovenac Primož Trubar u tadašnjoj Njemačkoj u to vrijeme al o Slovencu tebi ne treba ništa znati a ovo što si "opisao" - potrudi se i objasni šta je današnji dan za NIJEMCE .
Možeš li ?
paparaci je napisao/la:
a vezano za vijest koju je mrki postavio - cista glupost ponasanja generala! ako zele biti moderni i demokratski orijentisani, onda moraju biti tolerantni i upotrijebiti malo mozak. marama svake te zene je njena privatnost i njen slobodan izbor, koji se a ma bas nikog ne tice!
Imaš li ti ikakvog dokaza da se generali glupo ponašaju - ili su oni zaštitari države i Ustava ??!!
Njena privatnost može biti u privatnoj kući a nikako u javnoj ustanovi , koja predstavlja državu i nikako bilo koju ili čiju vjeru.
paparaci je napisao/la: mrki se lati par slucajeva koji zloupotrebljavaju nosnju marame iz kojih god razloga i uzima to za opravdanje kako se vecini onim iskrenima treba ukinuti to pravo [eusa_wall.gif] yebena ti ta tvoja demokratija brate [eusa_wall.gif]
Jesam li se ja igdje izjasnio kao takav - kakvim me ti opisuješ ?
Nisam !
I ko je tebi dozvolio da opisuješ mene na takav način , da poturaš svoje mišljenje kao moje ?
paparaci je napisao/la: Fino je to sto si spomenuo Poslanika a.s. i opisao neke stvari. naravno da u islamu nema sile i prisiljavanja. njegovo je samo da opominje. vidis, kad on nije solio pamet clanovima familije koji nisu primili islam i drugima koje je opominjao - zasto onda njegovim pristalicama sole pamet i vazda im pokusavaju uskracivati ili onemogucavati zivljenje i ispoljavanje svoje vjere i svojih ubjedjenja?!
Zašto ?
Pa valjda znaš makar ono osnovno o Njemu ?
Zašto se je selio iz Meke u Medinu ?
Oni što Mu nisu priznali to što ne priznaju danas ovim sa ove teme , taj isti Poslanik je prihvatio nepriznavanje i nikoga nije osuđivao.
Ko si ti ( ako si vjernik ) da osuđuješ ?
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: "Pokrivene" djevojke

#449 Post Postao/la mrki62 »

carobnjak_iz_voza je napisao/la: Kao sto ti kaze PAPArazzi [Happy.gif] evropom vladaju demo-krscanske stranke ciji se ustavi ne smiju kositi sa Biblijom,e pa zamisli da muslimani zele stranku ciji se ustav ne kosi sa Kuranom? To je malo teze ,jel da [Happy.gif]
Ako ti i paparaci to zaista mislite , onda ja shvatam da niste upoznati sa Ustavom ,......... u Bibiliji imaju Božije zapovijedi i one su osnove vjerovanja a između ostalih zapovijedi ima jedna ; ne ubij !!!!!
Jel treba objašnjenje ?
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Odgovori