Musliman ,Katolik,Pravoslavac

Diskusije oko religija u svijetu ...
Odgovori
Poruka
Autor/ica
Avatar
Bebana_de
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 6786
Pridružen/a: 11 Jan 2009 21:27
Lokacija: put u Ljubicastom

Re: Musliman ,Katolik,Pravoslavac

#139 Post Postao/la Bebana_de »

Boze vecni i Care svakog stvorenja, koji si me udostojio da dozivim do ovoga casa, oprosti mi grehe, koje ucinih, ovoga dana delom, recju i mislju. I ocisti, Gospode, smirenu dusu moju od svake prljavstine tela i duha. I daj mi, Gospode, da mi san ove noci prode u miru, da bih ustavsi sa skromne postelje, ugadala presvetom imenu Tvom u sve dane zivota svoga, i pobedila telesne i bestelesne neprijatelje koji vojuju na mene. I izbavi me, Gospode, od sujetnih pomisli i rdavih zelja koje me prljaju. Jer je tvoje carstvo, i sila, i slava, Oca i Sina i Svetoga Duha, sada i uvek i u vekova . Amin.
Jedan Zivot gde,prestajem Ja,gde pocinjes Ti
jedna Ljubav,gde stali smo Mi gde sad su Drugi


http://www.youtube.com/watch?v=BpgmT9u0fDM

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Musliman ,Katolik,Pravoslavac

#140 Post Postao/la mrki62 »

paparaci je napisao/la:
sta ti znaci bolan po vasem?
Po vašem ,............. to znači da ti i tebi slični tumbate kako je islam jedina ispravna i istinita vjera a sve ostalo je laž !
Zašto je to tako ?
Zato što ste učeni tako .
paparaci je napisao/la: tako ti je od jednog Jedinog, a ne po meni ili po nama ili..... [smile.gif]
Aha,.. tako svi govore i svi vjeruju i zbog tog Jednog i Jedinog ratuju ; pogledaj kako se mogu Perzijci i Arapi .
Čak i pripadnici Hamasa su osuđeni na propast a sve zato što su šiiti , dakle , nisu suniti.
paparaci je napisao/la: i pazi, razlika je reci sljam i reci neispravna. ja NIKAD necu niti bih rekao tako nesto za drugu vjeru [smile.gif] eto vidis, tako me odgojili kako moji, tako i vjera [smile.gif]

nisi ti umjeren, ni ekstreman, ni blag - ti sam ne znas sta si odnosno sta bi! e to je to sto j**** kokosi [wink.gif]
Ti si toliko uznapredovao , da znaš čak šta sam ja , bravo dječače , bravo [muzikafo1.gif]
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
andro
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 10034
Pridružen/a: 11 Apr 2007 02:00
Lokacija: BiH

Re: Musliman ,Katolik,Pravoslavac

#141 Post Postao/la andro »

Na nasu i vasu zalost objavljujem da je konacno doslo vrijeme da se osnuje drustvo za zastitu LJUDI OD " LJUDI " [eusa_wall.gif] Svemir mi je tako blizu u odnosu na spoznaju dokle ide ljudska glupost [oha.gif]
slika
slika

Avatar
tonko
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 122
Pridružen/a: 12 Maj 2009 09:40

Re: Musliman ,Katolik,Pravoslavac

#143 Post Postao/la tonko »

Evo kako rasmisljam ja kao Makedonac pravoslavac.Ljudi moji za mene na svetu ima samo dobrih i losih ljudi.Nase razlike treba da nas spajaju a ne razdvajaju.Svaka cast bilo kojoj veri ali svaka vera nas uci da budemo dobri ljudi a ne zli.Ali te varijacije kod ljudi postoje.Pa tako dzaba je neko makedonac i pravoslavac kao ja ako je zao i radi mi lose stvari.I obratno dzaba ti je neko tvoje vere ako ti radi lose stvari u zivotu.Ma daj te razlike ne treba da budu razlog da neko ne poslusa svoje srce i voli osobu koja nije njegove vere.Evo ja se zaljubio u Bosanku-muslimanku.I sta sad da radim? Volim je i voli me.Slusajte svoje srce samo to zna sta treba.Ako je neko los i zao a takvih ima u svako veri naskodice ti svakako.Tako je i sa dobrih ljudi.Nama nesto ne smeta sto smo razlicite vere.

Avatar
kajs
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1575
Pridružen/a: 10 Dec 2007 02:00
Lokacija: Afghanistan

Re: Musliman ,Katolik,Pravoslavac

#144 Post Postao/la kajs »

mrki62 je napisao/la:
paparaci je napisao/la:
sta ti znaci bolan po vasem?
Po vašem ,............. to znači da ti i tebi slični tumbate kako je islam jedina ispravna i istinita vjera a sve ostalo je laž !
Zašto je to tako ?
Zato što ste učeni tako .
"Allahu je prava vjera jedino - islam. A podvojili su se oni kojima je data Knjiga baš onda kada im je došlo saznanje, i to iz međusobne zavisnosti. A sa onima koji u Allahove riječi ne budu vjerovali Allah će brzo obračunati. (Āli'Imrān: 19)"

A nismo mi tebi krivi mrki sto si ne ucen, a hoces zorom da se pikas u ucene [laugh.gif]



paparaci je napisao/la: tako ti je od jednog Jedinog, a ne po meni ili po nama ili..... [smile.gif]

Aha,.. tako svi govore i svi vjeruju i zbog tog Jednog i Jedinog ratuju ; pogledaj kako se mogu Perzijci i Arapi .
Čak i pripadnici Hamasa su osuđeni na propast a sve zato što su šiiti , dakle , nisu suniti.
paparaci je napisao/la:

E stvarno ovo izgleda smijesno, pa barem nauci nesto kad o tome hoces da pises, barem pogledaj na wikipweiju eto ako ne sta drugo.

Hamas

tu ces izmedju ostalog eto, da ne bude ni po mom ni po necijem drugom da kazes rekla-kazala, vidjet ne da Hamas nema veze sa Siitima vec naprotiv to je cisto Sunni Islamska organizacija muslimana Palestine.

E moj mrki :lol:
"Jer su naša mjerila drugačija i naša osjećanja dublja i toplija, jer se ne bojimo ni drugih ni drugačijih..."
Musa Ćazim Ćatic ...

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

Re: Musliman ,Katolik,Pravoslavac

#146 Post Postao/la sabinax »

i meni se svida tonkov post vrlo jednostavan i iskren...tako bih i ja rekla...bas me briga tko je sta...bitno je jeli covjek ili nije...drugih klasifikacija nema
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
lien
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 238
Pridružen/a: 18 Dec 2006 02:00
Lokacija: Slovenia

Re: Musliman ,Katolik,Pravoslavac

#147 Post Postao/la lien »

Tko je po vama najbolji narod na prostorima bivse nam yu!?

joj izvini ali mi je to stvarno glupo pitanje ustvari onaj koji ima neki narod za bolji il slabiji... ne gledam nikad na to.. nismo psi pa da se dijelimo na pasme ja uvjek kazem [smile.gif]

Avatar
Bebana_de
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 6786
Pridružen/a: 11 Jan 2009 21:27
Lokacija: put u Ljubicastom

Re: Musliman ,Katolik,Pravoslavac

#149 Post Postao/la Bebana_de »

kako Drugarica kaze,,, [evojele9.gif]
Jedan Zivot gde,prestajem Ja,gde pocinjes Ti
jedna Ljubav,gde stali smo Mi gde sad su Drugi


http://www.youtube.com/watch?v=BpgmT9u0fDM

Odgovori