Musliman ,Katolik,Pravoslavac

Diskusije oko religija u svijetu ...
Poruka
Autor/ica
Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

Re: Musliman ,Katolik,Pravoslavac

#93 Post Postao/la paparaci »

papaya je napisao/la:@JAS

u neku ruku te razumijem, Mohameda ne smijes povrijedt, odmah leti glava, trebalo bi isto da vazi i za isusa, zato se izvinjavam ako sam malo precerala.

Ipak, ja mislim da svako ima pravo da kaze sta hoce, a ni Mohamed ni Isus nisu nicije vlasnistvo pa da neko toliko burno reaguje kao sto to rade ekstremni islamisti i vatikan i slicni.
stvar je postovanja [wink.gif] imaju jednostavno granice zajebavanja. to su svete stvari s kojima se ne zbija sala i ne zajebava [smile.gif]
kod nas je to nenormalno i nezamislivo da se neko na racun toga zajebava. tudje ne diramo, svoje ne damo :)
ne znam da je ijedan musliman napravio sprdnju kakvu ili kojekakve karikature o poslanicima ili svetim licnostima drugih vjera :)

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

Re: Musliman ,Katolik,Pravoslavac

#94 Post Postao/la paparaci »

krajisnik_BIH87 je napisao/la:ja sam musliman ponosan elhamdurullah ima samo jedan bog senm Allahajednog jedinoga [cool.gif]
zemlja, malo pa preCeravas! sta kazes?! procitaj uvod teme bolan [eusa_wall.gif]
i nije elhamdurullah, nego elhamdulillah [wink.gif]

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

Re: Musliman ,Katolik,Pravoslavac

#98 Post Postao/la paparaci »

znam Mic. to sam tako rekao zbog pripadnika ne islamske vjeroisopovijesti, jer je za njih Isus isto sto za nas Muhammed.


alde, normalno da ne znam. ali znas na sta mislim [icon_flower.gif]

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

Re: Musliman ,Katolik,Pravoslavac

#100 Post Postao/la paparaci »

krajisnik_BIH87 je napisao/la: zemo ja sam ucio elhamdurullah je arapski i turski [Happy.gif]

onda te je pogresno naucilo. elhamdulillah je na arapskom tj izvornom. a u prevodu znaci "Hvala Bogu".

Avatar
JAS
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1183
Pridružen/a: 07 Okt 2008 02:00
Lokacija: Macedonia

Re: Musliman ,Katolik,Pravoslavac

#102 Post Postao/la JAS »

Mic_Sokoli je napisao/la:
paparaci je napisao/la:
papaya je napisao/la:@JAS

u neku ruku te razumijem, Mohameda ne smijes povrijedt, odmah leti glava, trebalo bi isto da vazi i za isusa, zato se izvinjavam ako sam malo precerala.

Ipak, ja mislim da svako ima pravo da kaze sta hoce, a ni Mohamed ni Isus nisu nicije vlasnistvo pa da neko toliko burno reaguje kao sto to rade ekstremni islamisti i vatikan i slicni.
stvar je postovanja [wink.gif] imaju jednostavno granice zajebavanja. to su svete stvari s kojima se ne zbija sala i ne zajebava [smile.gif]
kod nas je to nenormalno i nezamislivo da se neko na racun toga zajebava. tudje ne diramo, svoje ne damo :)
ne znam da je ijedan musliman napravio sprdnju kakvu ili kojekakve karikature o poslanicima ili svetim licnostima drugih vjera :)


A ljudi moji ,ja se uvjek na novo zaprepastim na Glupusti i neznanje pojedinih.

Vrijedjali Muhameda a.s ili Isa a.s(Isusa) isto je .


Obojica su Polsanici.




Nije isto.....Isus je Sin Bozji i mi u to verujemo, naravno postujemo i to da Vi u to ne verujete!

Avatar
Bebana_de
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 6786
Pridružen/a: 11 Jan 2009 21:27
Lokacija: put u Ljubicastom

Re: Musliman ,Katolik,Pravoslavac

#103 Post Postao/la Bebana_de »

MOLITVA ANDELU CUVARU

Andele Hristov, cuvaru moj sveti i pokrovitelju duse i tela moga, oprosti mi sve sto zgresih u danasnji dan, i izbavi me od svakog lukavstva neprijateljskog mi protivnika, da ne bih nikakvim grehom razgnevio Boga mog, no moli se za mene gresnog i nedostojnog slugu, da me pokazes dostojna dobrote i milosti Svesvete Trojice, i Matere Gospoda moga Isusa Hrista, i svih svetih. Amin.
Jedan Zivot gde,prestajem Ja,gde pocinjes Ti
jedna Ljubav,gde stali smo Mi gde sad su Drugi


http://www.youtube.com/watch?v=BpgmT9u0fDM

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

Re: Musliman ,Katolik,Pravoslavac

#105 Post Postao/la sabinax »

Ja, nazalost nisam niti jedne vjere, voljela bih da jesam (cisto zato da imam neku skupinu kojoj pripadam)...ali nisam, za sada imam samo vjeru u sebe
najvise znam o katolickoj vjeri jer mi je najbliza i jer mi je majka katolik, zatim o islamskoj jer mi je to otac..a o pravoslavnoj znam to sto bebana tu napise...lijepo je sve znati i komparirati...volim znati i o ostalim vjerama kao sto je zidovska, budisticka i sl.
ne znam jeli dobro biti nesto ili nije...ima i svojih prednosti i mana...kao sto je dobro da imamo svoju grupaciju...tako i nije jer te onda netolerantni ljudi drugih grupacija izoliraju i osuđuju...osobno mislim da je dobro imati vjeru radi sebe samog jer ako se slucajno nekad u zivotu izgubis ili izgubis vjeru u samog sebe (a ima trenutaka kad se razocaramo, skrenemo ili jednostavno oslabimo) ..vjera nam pomaze da se vratimo na pravi put i ponovno se pronađemo
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Odgovori