Musliman ,Katolik,Pravoslavac

Diskusije oko religija u svijetu ...
Odgovori
Poruka
Autor/ica
Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

#2 Post Postao/la sabinax »

prvo...mislis li na vjeru ili na narod, po meni ovo sta si nabrojala je podjela po vjerama, ne znam sto sam se ja prva zakacila na ovu temu, valjda sto je tek niknula, ali iskreni i najiskrenije svim srcem tvrdim, da mi je sasvim svejedno koje je tko vjere i narodnosti na ovom forumu, dapace cijenim ga jer nas ima odasvuda i to s raznim kombinacijama: hrvati muslimaske vjere, hrvati ateisti, hrvati pravoslavci, bosanci katolici, bosanci muslimani, bosanci prevoslavci, srbi prevoslavci, srbi muslimani, makedonci muslimani, srbi ateisti, bosanci koji zive u sloveniji a muslimani, bosanci u dijaspori ateisti, srbi u dijaspori udati za bosance....ma kombinacija i kombinacija i zato VOLIM OVAJ FORUM, zato i jesam tu, nijednom nisam osjetila da me neko proziva, sto sam hrvatica jedino Dzevad koji zivi u Hrvatskoj a musliman me nazvao kako ono vlahinjom, ja ni ne znam sta je to.....ali on nije normalan pa njega ne racunam......
Ali meni osobno....ama bas NITKO ne smeta, samo da je Èovjek i to s velikim È
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
kajs
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1575
Pridružen/a: 10 Dec 2007 02:00
Lokacija: Afghanistan

Re: Musliman ,Katolik,Pravoslavac

#3 Post Postao/la kajs »

ekranka1 je napisao/la:
U Bosni ne zive samo muslimani ,percepirate li da postoje i drugi ljudi na zemlji debenliji?!

osjecam li ja ovde neke pretenzije na teritorijalni suverenitet i integritet Bosne :-k
"Jer su naša mjerila drugačija i naša osjećanja dublja i toplija, jer se ne bojimo ni drugih ni drugačijih..."
Musa Ćazim Ćatic ...

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

#6 Post Postao/la sabinax »

Znas ekranka, ja mislim da su bosanci najsvejsniji svoje raznolikosti i mislim da se puno toga promjenilo od ovog rata na ovamo, ja se recimo sjecam ex Yuge gdje nije bilo (bar po meni) nikakvih predrasuda. Rat smo prozivjeli kako vec jesmo i sada nedavno kad sam bila u Bosni nakon dugo vremena vozimo se mi nakon Zupanje i sve nesto cudno, cirilicni natpisi svuda po putu, zazam se ja s mojima .... ma mora da su ok i ti ljudi iz srpskog entiteta ja bih bas da stanemo i zakucamo na vrata, moji koji ipak imaju neke druge dozivljaje zgrazaju se na moje izjave...strah se uvukao u ljude i mrznja koja se tesko iskorjenjuje, i kod nas je tako ponegdje pogotovo tamo di je bilo stradanja. Ne odobravam to ali ih razumijem....mislim da je potrebno vrijeme da se te rane zaljece i da se sve vrati u normalu, na dobrom smo putu...bosanci su ljudi koji ipak na kraju ipak pruze ruku pomirenja, treba prastati, ali lako je to govoriti nama cije srce nije duboko povrijedeno...zato se pomalo stavljam u svaciju kozu i pokusavam svakog razumjeti, ponekad je tesko....
ali ja sam optimista...srediti ce se to, nabolje
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

#12 Post Postao/la sabinax »

mislim da niko nije spomenuo sta ste vas dvije...niti mislim da kome smeta sta je tko, raspravljamo o raznim stvarima i imamo razlicita misljenja, niko nikoga ne ponizava i ne podcjenjuje ali tolerancije mora biti prema svakome, mislim da su vazni svaciji osjecaji.....to mislim da nam treba biti nit vodilja
ka suzivotu na ovom forumu :D
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
kajs
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1575
Pridružen/a: 10 Dec 2007 02:00
Lokacija: Afghanistan

#13 Post Postao/la kajs »

:-k
Zadnja izmjena: kajs, dana/u 31 Jul 2008 18:26, ukupno mijenjano 2 puta.
"Jer su naša mjerila drugačija i naša osjećanja dublja i toplija, jer se ne bojimo ni drugih ni drugačijih..."
Musa Ćazim Ćatic ...

Odgovori