Postanak svijeta

Diskusije oko religija u svijetu ...
Poruka
Autor/ica
Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

#32 Post Postao/la sabinax »

hamid-islam je napisao/la:Na ovakvim temama je sve diskutabilno jedino je Islam donosilac jasnih dokaza. =D>
To ce ti svak reci za svoju vjeru...i katolici i pravoslavci i zidovi i hinduisti i jehovi svjedoci....samo zato mi je draza moja teorija :)
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
Bijesanpuz
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1463
Pridružen/a: 18 Apr 2008 02:00

#34 Post Postao/la Bijesanpuz »

sabinaX je napisao/la:
hamid-islam je napisao/la:Na ovakvim temama je sve diskutabilno jedino je Islam donosilac jasnih dokaza. =D>
To ce ti svak reci za svoju vjeru...i katolici i pravoslavci i zidovi i hinduisti i jehovi svjedoci....samo zato mi je draza moja teorija :)

Naravno sabina.. Imas potpuno pravo da mislis kako zelis ...


A reci mi samo onda... Po tvome... TEbi se zivot zavrsava sa smrcu ? I nema te vise ?
It's nice to be important but is more important to be nice!
Zivot je samo crtica izmedju dva datuma na nadgrobnoj ploci

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

#37 Post Postao/la sabinax »

BijesanPuz je napisao/la:
sabinaX je napisao/la:
hamid-islam je napisao/la:Na ovakvim temama je sve diskutabilno jedino je Islam donosilac jasnih dokaza. =D>
To ce ti svak reci za svoju vjeru...i katolici i pravoslavci i zidovi i hinduisti i jehovi svjedoci....samo zato mi je draza moja teorija :)
Naravno sabina.. Imas potpuno pravo da mislis kako zelis ...
A reci mi samo onda... Po tvome... TEbi se zivot zavrsava sa smrcu ? I nema te vise ?
Ja sam vam neki cudan ateist...ne vjerujem u boga ali vjerujem u dobra i losa djela, vjerujem u reinkarnaciju duha, i u to da cineci losa djela budes ponovno vracen u situaciju gdje ces moci odluciti hoces li ispravno ili neispravno postupiti, sve dok ne naucis
Ne znam dali vjerujem u andele, Ekranka, ali svakako vjerujem da ce Tose vjecno zivjeti u nasim srcima kao misionar mira i kroz svoje pjesma :)
Malo skrenusmo s teme, ali mislim da se ova tema moze zvati i "duhovno ili materijalno"...
Morat cemo priznati da se te dvije stvari ispreplicu i da nam je i jedno i drugo vrlo bitno u zivotu...mislim da treba napraviti ravnotezu i uzeti u obzir i jedno i drugo
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
Bijesanpuz
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1463
Pridružen/a: 18 Apr 2008 02:00

#39 Post Postao/la Bijesanpuz »

Mislim da te dvije stvari nemogu nikako ici skupa.. Da vjerujes i ne vjerujes ?:. kakav bum ce se desit da se ti ponovo ozivis ?? ... Koja kometa udarit gdje ili sta vec ??...

Ko ce te ponovo stvoriti ? I po kojem matematickom zakonu ce ti se tijelo vratiti u isto.. tj. dusa da ti se vrati u tijelo kad je jednom napusti..

Posto ti sve objasnjavas fizickim i matematickim zakonima...

Ili mozda opet neka slucajnost da ce se desiti..


Ti vjerujes i u jedno i u drugo.. ali uzimas sebi samo ono sto ti u taj momenat odgovara....
TI nisi ni ateist a nisi ni vjernik.... Ne znam kako bi nazvao takve osobe....
It's nice to be important but is more important to be nice!
Zivot je samo crtica izmedju dva datuma na nadgrobnoj ploci

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

#40 Post Postao/la sabinax »

Zovi ih kako hoces...hehehhehe ali meni je ovako dobro :)
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
Bijesanpuz
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1463
Pridružen/a: 18 Apr 2008 02:00

#41 Post Postao/la Bijesanpuz »

hamid-islam je napisao/la:
ekranka1 je napisao/la:i da negdje sam procitala da je Tose andjeo po tebi jel jeste ?! :P
To¹e andjeo????

to je smije¹no he he he he :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


Pa andjeli su stvoreni prije ljudi i oni imaju svoja odreðenja i oni su kao i sve ¹to postoji stvoreni iz nièega a ne da se od ljudi stvaraju anðeli kada bi on postao anðeo koja bi njegova odredba bila koi zadatak da pijeva drugim anðelima pijesme he he he :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Ja njega lièno obo¾avam i jako mi je ¾ao ¹to ga vi¹e nema sa nama ali ovo za anðela je jako smije¹no :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Hamide... Upravo si pocinio sirk... Pripisao si Allahu dz.s. druga... Jer samo se Allah dz.s. obozava, i ta se rijec moze upotrijebiti samo u svojstvu Boga, a nikako u svojstvu nekog obicnog ljudskog bica....
Mozda je to nenamjerno sa tvoje strane.. ali znaj da je to sirk...
It's nice to be important but is more important to be nice!
Zivot je samo crtica izmedju dva datuma na nadgrobnoj ploci

Odgovori