Istihare namaz

Diskusije oko religija u svijetu ...
Poruka
Autor/ica
Avatar
Bijesanpuz
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1463
Pridružen/a: 18 Apr 2008 02:00

#16 Post Postao/la Bijesanpuz »

I jesu ti te tvoje nane ili dede rekle da je to gatanje ??
It's nice to be important but is more important to be nice!
Zivot je samo crtica izmedju dva datuma na nadgrobnoj ploci

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

#18 Post Postao/la mrki62 »

BijesanPuz je napisao/la:I jesu ti te tvoje nane ili dede rekle da je to gatanje ??
Sad sam malo googlao i primijetio sam da si i ti - postavio si ovdje ètivo iz wikipwdije :D

Vidi ¹ta sam na¹ao ja : Ona je, prema mnogima, pogled u buduænost i sudbinu. a sve to sam na¹ao na http://www.bosnic.com/index.asp?story=I ... SID=940632

Ne brini , i meni je klanjana istihara i znam ¹ta me èeka :D

A ti mala ne galami , veæ otvori link i èitaj :P
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
Bijesanpuz
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1463
Pridružen/a: 18 Apr 2008 02:00

#19 Post Postao/la Bijesanpuz »

alma_ffm je napisao/la:Aman i vas,pa sto sad prepiranje?Dobila sam odgovore koje sam htela cuti!Zatvorite ovu temu ako sam nesto pogresila

alma nije nista do tebe.. NEgo mrki je takav karakter da u svakoj vjerskoj temi mora naci neku manu i nametnut neko svoje razmisljanje o ispravnosti recenog...

ne brini nista... nisi ti kriva
It's nice to be important but is more important to be nice!
Zivot je samo crtica izmedju dva datuma na nadgrobnoj ploci

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

#20 Post Postao/la mrki62 »

BijesanPuz je napisao/la:
alma_ffm je napisao/la:Aman i vas,pa sto sad prepiranje?Dobila sam odgovore koje sam htela cuti!Zatvorite ovu temu ako sam nesto pogresila

alma nije nista do tebe.. NEgo mrki je takav karakter da u svakoj vjerskoj temi mora naci neku manu i nametnut neko svoje razmisljanje o ispravnosti recenog...

ne brini nista... nisi ti kriva
Postavio sam link i pogledaj jel nameæem , izmeðu ostalog i ovo pi¹e : Prema onome ¹to je stoljeæima savjetovala islamska ulema - neko ko ¾eli uèiniti istihare sa ¾eljom da sazna ¹to æe se dogoditi i kako æe se zavr¹iti neka va¾na stvar ili kako æe se okonèati neki ozbiljni tek zapoèeti posao, hoæe li biti uspje¹an i unosan, potrebno je da se strogo pridr¾ava sljedeæih uputa:

Dakle, tome se ka¾e ogledanje / gatanje :wave:
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
Bijesanpuz
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1463
Pridružen/a: 18 Apr 2008 02:00

#21 Post Postao/la Bijesanpuz »

ti i tvoji linkovi...

neka ih tebi uzmi ih i citaj..

ja imam svoje..

selam i pozdrav
It's nice to be important but is more important to be nice!
Zivot je samo crtica izmedju dva datuma na nadgrobnoj ploci

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

#22 Post Postao/la mrki62 »

BijesanPuz je napisao/la:ti i tvoji linkovi...

neka ih tebi uzmi ih i citaj..

ja imam svoje..

selam i pozdrav
U redu , no frks, samo nemoj ba takonastupati kako ja ne¹to usiljavam , valjda je po¾eljno da drugaèije mislimo - nema vi¹e jednopartijskog sistema :D

Ti ima¹ svoju partiju , ja svoju i svako sebi.
Nego u vezi istihare, to se ja ne ¹alim , znam zasigurno da se je ogledalo na taj naèin a i link ti jasno kazuje na to , taj link je na¹ , nije vehabijski :lol:
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
Bijesanpuz
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1463
Pridružen/a: 18 Apr 2008 02:00

#23 Post Postao/la Bijesanpuz »

Imaju ljudi koji kao "otvaraju zvijezdu" Kur'anom i proricu ti sudbinu...
Ali to ne znaci da je svako ucenje Kur'ana gatanje..
Isto tako i za istihare namaz..

Oni koji vjeruju jedno vjeruju na taj nacin.. Oni koji to zele drugacije opet nadju neki "link" kojim kao dokazu svoju ispravnost..

A ovo nije tema bila o raspravljanju sta je istihara nego je alma samo htjela doznati nacin na koji se vrsi i da li ona moze...
nista vise...
It's nice to be important but is more important to be nice!
Zivot je samo crtica izmedju dva datuma na nadgrobnoj ploci

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

#25 Post Postao/la mrki62 »

BijesanPuz je napisao/la:Imaju ljudi koji kao "otvaraju zvijezdu" Kur'anom i proricu ti sudbinu...
Ali to ne znaci da je svako ucenje Kur'ana gatanje..
Isto tako i za istihare namaz..

Oni koji vjeruju jedno vjeruju na taj nacin.. Oni koji to zele drugacije opet nadju neki "link" kojim kao dokazu svoju ispravnost..

A ovo nije tema bila o raspravljanju sta je istihara nego je alma samo htjela doznati nacin na koji se vrsi i da li ona moze...
nista vise...
U pravu si , samo de shvati jedno , ja sam prvo napisao ne¹to iz svog sjeæanja a nikako nisam preuzeo sa nekakvog linka , tek kasnije sam samo htio potvrditi svoj stav.
Islam je veoma komplikovan i ja sam otvarao temu i o sektama a po¹to smo mi preuzeli islam od Osmanlija - neki prije a neki kasnije a najkasnije je islam do¹ao u Krajinu ( Bihaæ , Kladu¹a ,............ ) , jer ko imalo zna o Muji Hrnjici , znat æe i to za¹to je islam tamo kasno do¹ao. Koliko kasno , pa pronaðite koliko je godina stara najstarija d¾amija .
Ne, ne filozofiram to su èinjenice a tako je i sa istiharom, svako podruèje ima neko svoje tumaèenje .
Ja æu podsjetiti i na nur dovu , za neke je to svetinja a za neke novotarija .

Isto je i sa istiharom.
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

#27 Post Postao/la mrki62 »

baustelac-de je napisao/la:Nur dova je svetinja samo za neupucene i za SIHIRBAZE,a za ostale je novotarija,i gupost
Gledaj, poznajem par boraca, koji su bili po rovovima - ¹irom BiH i za njih je ta dova bila svetinja, samo se njoj zahvaljuju ¹to su pro¾ivjeli .
Ima¹ li hrabrosti tim ljudima reæi da su neupuæeni i sihira¹i :ballbounce:
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

#29 Post Postao/la mrki62 »

baustelac-de je napisao/la:I bilo je onih koji su nosili tu dovu na vratu,pa su zaklani ili silovani!Pitaj kojeg god hoces ucenjaka,ta dova je izmisljena!Procitaj sadrzaj i jasno je sve!!
Ja sam samo dao primjer, gdje se mi¹ljenja mimoilaze - kao i sa istiharom .

Nisam se ja nur dove sjetio iz dosade , samo sam probao doèarati tu razlièitost .
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Odgovori