Brak sa Nemuslimanom

Diskusije oko religija u svijetu ...
Odgovori
Poruka
Autor/ica
Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Brak sa Nemuslimanom

#166 Post Postao/la mrki62 »

Oni koji imalo znaju nešto o islamu , znat će da je Muhamed a.s imao sina Ibrahima .
Postavljam pitanje ; koja žena je rodila Ibrahima i je li ta žena bila muslimanka , kako joj je ime ?
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
kajs
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1575
Pridružen/a: 10 Dec 2007 02:00
Lokacija: Afghanistan

Re: Brak sa Nemuslimanom

#167 Post Postao/la kajs »

mrki62 je napisao/la:Oni koji imalo znaju nešto o islamu , znat će da je Muhamed a.s imao sina Ibrahima .
Postavljam pitanje ; koja žena je rodila Ibrahima i je li ta žena bila muslimanka , kako joj je ime ?
Mrki, egzorcista, isteruje duhove i djavole [laugh.gif] [laugh.gif] [laugh.gif]

Za svog Poslanika Muhammeda Salallahu alejhi ve Alihi Veselleme Dragi Allah Dželešanuhu kaze:

Reci: "Ja sam čovjek kao i vi, meni se objavljuje da je vaš Bog - jedan Bog. Ko žudi da od Gospodara svoga bude lijepo primljen, neka čini dobra djela i neka, klanjajući se Gospodaru svome, ne smatra Njemu ravnim nikoga!" (Al-Kahf: 110)

a sto se tice dijela kad pominjes casnu Mariju majku Ibrahima sina Muhammeda Resulullaha

O Vjerovjesniče, Mi smo ti dozvolili da budu žene tvoje one kojima si dao vjenčane darove njihove, i one u vlasti tvojoj koje ti je Allah dao iz plijena, i kćeri amidža tvojih, i kćeri tetaka tvojih po ocu, i kćeri daidža tvojih, i kćeri tetaka tvojih po materi koje su se s tobom iselile, i samo tebi, a ne ostalim vjernicima - ženu-vjernicu koja sebe pokloni Vjerovjesniku, ako Vjerovjesnik hoće da se njome oženi - da ti ne bi bilo teško. Mi znamo šta smo propisali vjernicima kada je riječ o ženama njihovim i o onima koje su u vlasništvu njihovu. - A Allah prašta i samilostan je. (Al-Aḥzāb: 50)


Mrki, to sto pokusavas da nametnes jasno propada jer nam je Dragi Allah rekao u citiranom ajetu.

A sto se tice majke Ibrahimove radiallahu anhuma jeste bila je muslimanka nemoj da se sikiras oko toga ni malo.
"Jer su naša mjerila drugačija i naša osjećanja dublja i toplija, jer se ne bojimo ni drugih ni drugačijih..."
Musa Ćazim Ćatic ...

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Brak sa Nemuslimanom

#168 Post Postao/la mrki62 »

A sto se tice majke Ibrahimove radiallahu anhuma jeste bila je muslimanka nemoj da se sikiras oko toga ni malo.
Ja samo s vremena na vrijeme uletim sa kakvom doskočicom - kao i ti sad sa tim citiranim dijelom.
To što ti napišeš , to bi trebalo biti zdravo za gotovo a svi ostali su neadekvatni po tom pitanju.
Pazi, mnogi mnoge stvari ne znaju o vjeri ( i ja među njima ) al se ja mogu pohvaliti sa znanjem iz vremena bivše Yu , novopečeni nisam , tenzije uzurpiranog vjernika u meni nema, samo pokušavam vjerskim fanaticima objasniti neke stvari - kao tebi sad .
Haj ti meni lijepo daj dokaz da je Marija bila muslimanka, jer ja sam iz vremena bivše nam države bio upoznat da ona nije NIKAD prešla na islam i čak je živjela odvojeno od drugih žena .
A čak i mnoga rodbina Muhameda a.s. nije prihvatila islam - popravi me ako griješim .
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
kajs
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1575
Pridružen/a: 10 Dec 2007 02:00
Lokacija: Afghanistan

Re: Brak sa Nemuslimanom

#169 Post Postao/la kajs »

Nije frka, mrki, samo to mozes gde ima du'ova tako, kod mene stanje smireno skroz ;)

Mislim "volim" ja tvoje doskocice skroz ;) ono nekad iskreno i mene teraju da nadjem odgovor. Mislim da si ovaj puta dobio adekvatan odgovor. Taj ko ti je to rekao bojim se da ti nije dobro rekao sto se tice Marije majke Ibrahima sina Muhammeda Alejhiselam sigruno je bila muslimanka.

Sto se tice Zena Vjesnikovih, Majki svih vjernika, sve su one zivele zasebno jedna od druge, znaci svaka je imala zaseban stan (danasnjom terminologijom receno) a to su bile sobe posebne odaje uz Mesdzid Casni u Medini.

Sto se tice porodice, amidza Vjesnikov Ebu Dzehele ne da nije primio islam, naprotiv bio jedan od najljucih protivnika Muhammeda Salallahu alejhi ve Alihi veselleme i muslimana borio se protiv njih i u Bitci na Bedru ga ubili ga muslimani. Tako da to niko ne spori.

E ja sam ti od skora musliman, nisam upamtio tu ex yu. A i ne smeta mi ko god da je i kad posto musliman. Iako nije tema ta, veliko postivanje imam spram starih hodza, ipak su shodno svojim znanjem imali bojaznosti da sacuvaju i cuvaju Din Allahov.
"Jer su naša mjerila drugačija i naša osjećanja dublja i toplija, jer se ne bojimo ni drugih ni drugačijih..."
Musa Ćazim Ćatic ...

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Brak sa Nemuslimanom

#170 Post Postao/la mrki62 »

Ja kažem da Marija nije primila islam a ti kažeš da jeste - gdje su kakvi dokazi [muzikafo1.gif]
Upamti još i ovo ; Marija je bila ratni plijen , nije dobrovoljno pošla za Muhameda a.s. što znači da nije dobrovoljno ni islam prihvatila - ako ga je uopšte.

Što se tiče hodža u bivšoj Yu ,.............. u čemu je problem ?
Kakvu bojaznosti su imali , od čega ?
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
kajs
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1575
Pridružen/a: 10 Dec 2007 02:00
Lokacija: Afghanistan

Re: Brak sa Nemuslimanom

#171 Post Postao/la kajs »

Dobro de moja rijec protiv tvoje, ehehe

"Lekum dinukum ve lije Din" (Vama vasa vjerovanja, meni Din)


Ako ikad procitas ono sto sam napisao, a videces fino kako stoji tamo cak samm i boldirao dio koji se odnosi na to da sam tacno naznacio da se odnosi na zene koje su zarobljene i kao ratni plijen dodeljena je Hazreti Pejgamberu Muhammedu Salallahu alejhi ve Alihi Veselleme.

Nema spora naravno, nego kazem da jako postujem eto. I stvarno mi ne smeta ko je od kad musliman, naravno samo da je musliman :wink:
"Jer su naša mjerila drugačija i naša osjećanja dublja i toplija, jer se ne bojimo ni drugih ni drugačijih..."
Musa Ćazim Ćatic ...

Avatar
JAS
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1183
Pridružen/a: 07 Okt 2008 02:00
Lokacija: Macedonia

Re: Brak sa Nemuslimanom

#172 Post Postao/la JAS »

Sto volim ljudi od reci.....reko je jednom da postuje i mene... :oops: :oops: [inlove.gif]

Avatar
kajs
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1575
Pridružen/a: 10 Dec 2007 02:00
Lokacija: Afghanistan

Re: Brak sa Nemuslimanom

#173 Post Postao/la kajs »

mrki62 je napisao/la:
Što se tiče hodža u bivšoj Yu ,.............. u čemu je problem ?
Kakvu bojaznosti su imali , od čega ?
Et-takva = bojaznost, neki prevode kao Bogobojaznost a sve iz Ajeta

"I bojte se Allaha, - Allah vas uči, i Allah sve zna." (Al-Baqara: 282)

Znaci, mrki, imali su bojaznost Et-takva pa ih je i Dragi Allah Dzelešanuhu poduci kako da cuvaju i sacuvaju Din ;)

Ovo je Zakon Allahov, a ti u Zakonu Allahovom neces naci promjene.



JAS je napisao/la:Sto volim ljudi od reci.....reko je jednom da postuje i mene... :oops: :oops: [inlove.gif]
Jednom, hm, ma govori to i potvdjuje stalno ... ljubena [inlove.gif]
"Jer su naša mjerila drugačija i naša osjećanja dublja i toplija, jer se ne bojimo ni drugih ni drugačijih..."
Musa Ćazim Ćatic ...

Avatar
JAS
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1183
Pridružen/a: 07 Okt 2008 02:00
Lokacija: Macedonia

Re: Brak sa Nemuslimanom

#174 Post Postao/la JAS »

Steta sto nema neki separe tu na forumu pa da se ja i ti kajs lepo raspricamo oko muslimana i hristijana....verovatno bi na kraju zavrsili sa onim "ljuben" i "ljubena"....kazem steta!!!!

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Brak sa Nemuslimanom

#175 Post Postao/la mrki62 »

kajs je napisao/la:
mrki62 je napisao/la:
Što se tiče hodža u bivšoj Yu ,.............. u čemu je problem ?
Kakvu bojaznosti su imali , od čega ?
Et-takva = bojaznost, neki prevode kao Bogobojaznost a sve iz Ajeta

"I bojte se Allaha, - Allah vas uči, i Allah sve zna." (Al-Baqara: 282)

Znaci, mrki, imali su bojaznost Et-takva pa ih je i Dragi Allah Dzelešanuhu poduci kako da cuvaju i sacuvaju Din ;)

Ovo je Zakon Allahov, a ti u Zakonu Allahovom neces naci promjene.


Mislio sam da ciljaš na bojaznost zbog komunističke vladavine, kao što jedni imaju običaj reći da komunizam nije dozvolio nikome biti vjernik .
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
JAS
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1183
Pridružen/a: 07 Okt 2008 02:00
Lokacija: Macedonia

Re: Brak sa Nemuslimanom

#176 Post Postao/la JAS »

I kajs???Hocemo li ja i ti u taj separe il necemo.....razglabacemo tamo oko braka sa nemuslimanom... [Happy.gif] [Happy.gif]

Odgovori