Brak sa Nemuslimanom

Diskusije oko religija u svijetu ...
Odgovori
Poruka
Autor/ica
Avatar
grga
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7941
Pridružen/a: 26 Sep 2008 02:00
Lokacija: Croatia

#108 Post Postao/la grga »

LJiljane,neznam kolki sam nacionalista,pa ¾ena mi iz mje¹anog braka i naginje se na Islam..Ba¹ sam nacionalista,dodu¹e bijah kad je trebalo i ponovo bi bio i bit æu ako zatreba,al jedino tad..Krivi dojam sam ostavio,al povijest znam a mo¾emo je izvrtat po potrebi,jer se na ovim prostorima èak i to mo¾e..pa ko lud ko zbunjen.. :wave:

ADMIN_BOL-CHAT.DE

#110 Post Postao/la ADMIN_BOL-CHAT.DE »

hajd sad ako nemate sta o toj temi reci predjite na drugu
ako je nema otvorite pustite off sad

Avatar
diisaaa
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2663
Pridružen/a: 28 Maj 2008 02:00
Lokacija: Bosnia

Re: Brak sa Nemuslimanom

#113 Post Postao/la diisaaa »

kao da je bino koje je vjere bitno je da je covjek i da te postuje jel bolje se udati za muslimana koji ce cio zivot da te maltretira i zahebaje ili za covjeka koji ce da te cijeni i postuje samo zbog vjere da ga trpim ne prije cu ovog druge vjere izabrati
najljepše mjesto na svijetu...je biti pored tebe

Avatar
badgirl
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2649
Pridružen/a: 30 Aug 2007 02:00
Lokacija: austrija

Re: Brak sa Nemuslimanom

#114 Post Postao/la badgirl »

jedna moja rodica rekla ....neznam jel provala ili uzrecica ...ovako

ne kupuj kravu van svog sela i ne udaji se van svog sela :!:

po meni ima tu necega ....puno je teze uklopiti se u familiju iz drugog kraja nego u neku iz tvog kraja ...ako me razmijete
ja sam to dozivjela ...ne samo da su obicaji drukciji nego ti neki ispanu prosto glupi ...jer su totalno suprotni obicajima tvoje familije ..a jeziku da i ne pricam , ja svoju svekrvu skoro nista nisam razumjela ...samo da pojasnim i moj bivsi muz je bio bosannac ...samo on sa istoka a ja sa zapada ...uh neide ta kombinacija tako lako [eusa_snooty.gif]
a onda necu ni da zamisljas kako je tek zivjeti sa nekim ko je druge vjere [baaa.gif]
Voli me kada to najmanje zasluzujem !!!!
http://de.youtube.com/watch?v=GAB20l0j8 ... re=related

Avatar
probisvjet
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 297
Pridružen/a: 06 Okt 2008 02:00
Lokacija: tu na njemu

Re: Brak sa Nemuslimanom

#118 Post Postao/la probisvjet »

grozim se svemu ovome sto citam ............. i zalosno je da imaju jos ovakva razmisljanja ... ne znam kako gledate na svoj zivot ali za mene moju srecu nitko nekuje , ni najbliznji , ni drzavljanstvo a jos manje vjera ......

Avatar
beca
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16187
Pridružen/a: 29 Dec 2009 08:38
Lokacija: Sarajevo

Re: Brak sa Nemuslimanom

#119 Post Postao/la beca »

Ja licno ne bih stupila u brak sa nekim druge vjere...jednostavno ybog toga sto je moja porodica tradicionalna i sto imamo neke svoje obicaje u koje se neko takav ne bi uklopio...

Sad se postavlja pitanje sta ako se zaljubim u takvog

Necu, jer cim vidim da je druge vjere, ne vidim ga vise kao muskarca...jednostavno to ne mogu zamisliti...disaaa je u pravu kada kaze da se nikad ne xna kakav je ko i i ne moze se po tome suditi, ja se slazem...ali se ne mogu xamisliti da radim nesto sto do sada nisam radila vezano za praznike, obicaje i tako to

Odgovori