Brak sa Nemuslimanom

Diskusije oko religija u svijetu ...
Poruka
Autor/ica
Avatar
diisaaa
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2663
Pridružen/a: 28 Maj 2008 02:00
Lokacija: Bosnia

Re: Brak sa Nemuslimanom

#121 Post Postao/la diisaaa »

beca_jovi je napisao/la:Ja licno ne bih stupila u brak sa nekim druge vjere...jednostavno ybog toga sto je moja porodica tradicionalna i sto imamo neke svoje obicaje u koje se neko takav ne bi uklopio...

Sad se postavlja pitanje sta ako se zaljubim u takvog

Necu, jer cim vidim da je druge vjere, ne vidim ga vise kao muskarca...jednostavno to ne mogu zamisliti...disaaa je u pravu kada kaze da se nikad ne xna kakav je ko i i ne moze se po tome suditi, ja se slazem...ali se ne mogu xamisliti da radim nesto sto do sada nisam radila vezano za praznike, obicaje i tako to
beca samo da ti kazem vezano za praznike imam prijateljica koje su u mjestovitim brakovima i lijepo zive oni imaju i postuju sve praznike i slave ih zajedno
ja sam radila kod muslimana za svaki praznik sam radila ili dobijem jedan dan slobodno ali prvi dan radim a kod gazde koji je bio hrvat pusti me dan prije bajrama kuci da idem da budem s familijom i da mi tri cetiri dana slobodno dok traje praznik
najljepše mjesto na svijetu...je biti pored tebe

Avatar
beca
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16187
Pridružen/a: 29 Dec 2009 08:38
Lokacija: Sarajevo

Re: Brak sa Nemuslimanom

#123 Post Postao/la beca »

papaya je napisao/la:Uh beca,jako iskreno, cjenim to....

I necu da te nesto nagovaram, ali ako je pametan covjek i dobar, pa onda je samo prioritet da imate dupla slavlja.
Meni je bas zao kad cujem takve izjave, ali ne mozemo svi da budemo isti.
diisaaa je napisao/la:
beca_jovi je napisao/la:Ja licno ne bih stupila u brak sa nekim druge vjere...jednostavno ybog toga sto je moja porodica tradicionalna i sto imamo neke svoje obicaje u koje se neko takav ne bi uklopio...

Sad se postavlja pitanje sta ako se zaljubim u takvog

Necu, jer cim vidim da je druge vjere, ne vidim ga vise kao muskarca...jednostavno to ne mogu zamisliti...disaaa je u pravu kada kaze da se nikad ne xna kakav je ko i i ne moze se po tome suditi, ja se slazem...ali se ne mogu xamisliti da radim nesto sto do sada nisam radila vezano za praznike, obicaje i tako to
beca samo da ti kazem vezano za praznike imam prijateljica koje su u mjestovitim brakovima i lijepo zive oni imaju i postuju sve praznike i slave ih zajedno
ja sam radila kod muslimana za svaki praznik sam radila ili dobijem jedan dan slobodno ali prvi dan radim a kod gazde koji je bio hrvat pusti me dan prije bajrama kuci da idem da budem s familijom i da mi tri cetiri dana slobodno dok traje praznik
Niste vi mene razumjele nijedna...svasta sam se nagledala pa ako ima momaka moje vjere, sto bih isla u tudju...glupo ovo zvuci znam, ali ja sam svjedok mnogih desavanja koje su negativne u vezi sa ovom temom...ima ljudi koji se super slazu, moja kona rada pravi svom muzu baklavu xa bajram, on njoj jelku kisti, super krasno

kada sam bila osmi osnovne, utopila mi se najbolja drygarica na ekskurziji, roditelji joj bili iz mijesanog braka< gdje da je ukopaju...Ne dao Bog nikome...ocu joj je srce puklo na njenoj sahrani....

i jos desetine primjera iz moje blize okolice...samo da kazes ne daj Boze

I nisam ja sebi rekla kad se to Sanji i njenom ocu desilo necu nekog druge vjere, jednostavno ima nesto u meni sto podrazumijeva ono sto sam vec rekla

Odgovori