Fetva Islamskih Ucenjaka o PALESTINI

Diskusije oko religija u svijetu ...
Poruka
Autor/ica
Avatar
kajs
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1575
Pridružen/a: 10 Dec 2007 02:00
Lokacija: Afghanistan

Re: Fetva Islamskih Ucenjaka o PALESTINI

#18 Post Postao/la kajs »

Dio poruke lidera islamske revolucije Irana, Ajetullah Sejjid Ali Hamanei'a islamskim zemljama

Ovaj strasni zlocin sto se desava u Palestini je nepodnosljiva bol i breme za svakog muslimana u svijetu gdje god da se nalazi, kao i za svakog covjeka sa obrazom i dostojanstvom. Medjutim, shutnja koja lici na odobravanje nekih arapskih i muslimanskih zemalja je jos veca bol.
Kakav ce odgovor dati lideri ovih zemalja kad budu dosli pred Hz Poslanika sav? Bez sumnje, narodi Egipta, Jordana i ostalih muslimanskih zemalja u svojim srcima osjecaju duboku bol prema zlocinu u Gazi kao i prema blokadi prije toga kojom su onemogucili da se stanovnici Gaze snabdiju hranom i lijekovima.
Ovaj strasni zlocin je ocrnio kao nikad prije obraz americke drzave u kojoj ubica Bush provodi posljednje dane svoje prljave vlasti, i cija je dosija ratnih zlocina jos vise uvecana. Evropske zemlje su svojom nehajnoscu, pa i saveznistvom, jos jednom potvrdile koliko je lazna njihova borba za ljudska prava i pokazale su da su one u saveznistvu sa neprijateljima islama.
Sada ja zelim pitati ulemu i alime arapskih zemalja kao i lidere sa egipatskog el-Ezhera sjedece: Da li je doslo vrijeme da napokon uvidimo opasnost koja se nadvila nad muslimanima? Da li je vrijeme da se ispune farzovi: “Nehji anil munkerde” (Sprijeciti zlo) i “Kalimetu hak inde imamin dzair” (Stati u odbranu pravde protiv nepravednog vladara)?
Da li ima jasnije upozorenje od Palestine i Gaze da bi uvidjeli sta nam je duznost uciniti?

Svi palestinski mudzahiti i mumini iz cijelog islamskog svijeta su duzni boriti se svim mogucim sredstvima za odbranu djece, zena i naroda Gaze i svako ko polozi zivot u ovoj svetoj borbi je Sehid, i ja dovu cinim da se nadju u safu sa Hz Resulallahom sav i sehidima Bedra i Uhuda.

Organizacija islamske konferencije je duzna da ispuni svoju historijsku duznost u ovim kriticnim danima i stavljajuci po strani politicke racunice zauzme jedinstven i odlucan stav prema cionistickom Izraelu. Muslimanske zemlje moraju kazniti cionisticki rezim. Vodje ovog rezima moraju odgovarati za svoje zlocine i biti kaznjeni.

Muslimanski narodi mogu ostvariti svoje zahtjeve odlucnoscu. U ovom trenutku politicari, ulema i intelektualci imaju vecu i tezu odgovornost od svih ostalih.
"Jer su naša mjerila drugačija i naša osjećanja dublja i toplija, jer se ne bojimo ni drugih ni drugačijih..."
Musa Ćazim Ćatic ...

Avatar
Bausstelac
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 403
Pridružen/a: 01 Apr 2010 01:38

Re: Fetva Islamskih Ucenjaka o PALESTINI

#20 Post Postao/la Bausstelac »

uhhh...sad sam slucajno naljeteo na ovu temu,a dobro se sjecam sta sam sve tu napisao,i shvatio sam da je ona Vidovita izbrisala skoro sve moje postove....Razlog:"Branio sam Palestince" !!!!
"Smrt je jedna,pa zato neka bude na Allahovom putu"

Avatar
selma24
Moderator
Moderator
Postovi: 16863
Pridružen/a: 09 Mar 2008 02:00
Lokacija: Holandija

Re: Fetva Islamskih Ucenjaka o PALESTINI

#21 Post Postao/la selma24 »

Bausstelac je napisao/la:uhhh...sad sam slucajno naljeteo na ovu temu,a dobro se sjecam sta sam sve tu napisao,i shvatio sam da je ona Vidovita izbrisala skoro sve moje postove....Razlog:"Branio sam Palestince" !!!!

Nema vise brisanja eto,,,,sobodno pisi [Happy.gif] [evojele9.gif]
slika

Avatar
alyssa_27
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2766
Pridružen/a: 02 Nov 2008 11:46
Lokacija: u njegovom srcu ♥

Re: Fetva Islamskih Ucenjaka o PALESTINI

#22 Post Postao/la alyssa_27 »

Bausstelac je napisao/la:uhhh...sad sam slucajno naljeteo na ovu temu,a dobro se sjecam sta sam sve tu napisao,i shvatio sam da je ona Vidovita izbrisala skoro sve moje postove....Razlog:"Branio sam Palestince" !!!!

kako ces tako...srami se [eusa_wall.gif]
slika

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Fetva Islamskih Ucenjaka o PALESTINI

#23 Post Postao/la mrki62 »

Eto, ja sam editovao riječ koja je bila uvredljiva i @Bausstelac , nemoj više da vrijeđaš pa ma ko bio u pitanju.
Ne brini , ako budeš ustrajao ja ću ti dokazati da ćeš se smiriti [muzikafo1.gif]
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
selma24
Moderator
Moderator
Postovi: 16863
Pridružen/a: 09 Mar 2008 02:00
Lokacija: Holandija

Re: Fetva Islamskih Ucenjaka o PALESTINI

#24 Post Postao/la selma24 »

Mrki62 je napisao/la:Eto, ja sam editovao riječ koja je bila uvredljiva i @Bausstelac , nemoj više da vrijeđaš pa ma ko bio u pitanju.
Ne brini , ako budeš ustrajao ja ću ti dokazati da ćeš se smiriti [muzikafo1.gif]

Gdje je sta pisalo..kakva rijec bolan mrki???? [eusa_think.gif] [eusa_think.gif] nesto sam ja opet propustila izgleda.....
slika

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Fetva Islamskih Ucenjaka o PALESTINI

#25 Post Postao/la mrki62 »

Selma24 je napisao/la:
Mrki62 je napisao/la:

Gdje je sta pisalo..kakva rijec bolan mrki???? [eusa_think.gif] [eusa_think.gif] nesto sam ja opet propustila izgleda.....
Propustila si, a zbog te riječi se i @Alyssa_27 javila [muzikafo1.gif]

Inače dobro zna autor šta je napisao , ne bih ponavljao
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
selma24
Moderator
Moderator
Postovi: 16863
Pridružen/a: 09 Mar 2008 02:00
Lokacija: Holandija

Re: Fetva Islamskih Ucenjaka o PALESTINI

#26 Post Postao/la selma24 »

Ahhh nisam znala zasto se Alyssa javila jer ona se samo javi kad njoj nesta nepase tako da od nje nista i nepratim.... [muzikafo1.gif] Nek ima sta prenosit... [muzikafo1.gif]
slika

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Fetva Islamskih Ucenjaka o PALESTINI

#27 Post Postao/la mrki62 »

Nije stvar u prenošenju , stvar je u vrijeđanju i bilo ko da vrijeđa se ne smije tolerisati.
Å ta ona radi na drugim forumima to nas ne smije brinuti
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
selma24
Moderator
Moderator
Postovi: 16863
Pridružen/a: 09 Mar 2008 02:00
Lokacija: Holandija

Re: Fetva Islamskih Ucenjaka o PALESTINI

#28 Post Postao/la selma24 »

Mrki62 je napisao/la:Nije stvar u prenošenju , stvar je u vrijeđanju i bilo ko da vrijeđa se ne smije tolerisati.
Å ta ona radi na drugim forumima to nas ne smije brinuti

Niko nije toleriso,vec mi bas zao kako sam ja to propustila...nisam bogami nikakvu uvredu procitala od Bau....
slika

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Fetva Islamskih Ucenjaka o PALESTINI

#29 Post Postao/la mrki62 »

Ili drolja il qurva, tako je nešto bilo napisano - zato sam i editovao
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
alyssa_27
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2766
Pridružen/a: 02 Nov 2008 11:46
Lokacija: u njegovom srcu ♥

Re: Fetva Islamskih Ucenjaka o PALESTINI

#30 Post Postao/la alyssa_27 »

Selma24 je napisao/la:Ahhh nisam znala zasto se Alyssa javila jer ona se samo javi kad njoj nesta nepase tako da od nje nista i nepratim.... [muzikafo1.gif] Nek ima sta prenosit... [muzikafo1.gif]
Aman, curo draga ja nista nikome ne prenosim, a i da prenosim, imam svoja prava, i to te ne treba da brine uopce.
A Baustelac je bio napisao "KOBILA Vidovita Dzemila". Jako ruzno i nekulturno za jedan forum, kao sto je ovaj.
To mi nije pasalo, ne samo meni vec vidim i drugima.
slika

Odgovori