Zabrana Svinjetine-ZASTO?

Diskusije oko religija u svijetu ...
Poruka
Autor/ica
Avatar
badgirl
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2649
Pridružen/a: 30 Aug 2007 02:00
Lokacija: austrija

Re: Zabrana Svinjetine-ZASTO?

#31 Post Postao/la badgirl »

mrki62 je napisao/la:
Baustelac je napisao/la:.zasto ne priznati cinjenice,da je Islam potpuno u pravu zbog zabrane svinjskog mesa,
U islamu nigdje ne piše da je samo svinjsko meso zabranjeno , već piše pored svinjetine i sva ostale životinje , koje nisu propisno zaklane ,.......... što znači da mi na Zapadu nemamo mesa , koje bi zadovoljile meso po propisu islama,........... da bude razumnije ; na Zapadu u trgovinama možeš kupiti svinjsko , goveđe , pileće , ovčetinu ,.............. sve je haram . To znači da nije samo svinjsko zabranjeno ili ; ako jedeš govedinu , to još ne znači da nisi u grijehu [icon_ballbounce.gif] ,.................. šta ćemo sad [onfire.gif]


e da mi je jednom u zivotu i tebe razumjeti [eusa_wall.gif] ...ti bolan sam neznas vise koji stav imas ...samo nek se pise i po mogucnosti nek je kontra . [icon_help.gif]
i za sve ostale samo jedno ima ona dobra stara ...grijeh ide iz usta a ne u usta

PS: mrki nekomentarisi zivotati ovo u usta [baaa.gif]
Voli me kada to najmanje zasluzujem !!!!
http://de.youtube.com/watch?v=GAB20l0j8 ... re=related

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Zabrana Svinjetine-ZASTO?

#32 Post Postao/la mrki62 »

badgirl je napisao/la:
PS: mrki nekomentarisi zivotati ovo u usta [baaa.gif]
slika

Jel dovoljno tako :lol:
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

Re: Zabrana Svinjetine-ZASTO?

#33 Post Postao/la sabinax »

e tako mrki...svaku politicku temu...pliz [laugh.gif] [mmmux2.gif]
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

zivinicannn
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 611
Pridružen/a: 02 Nov 2008 00:20
Lokacija: zivi

Re: Zabrana Svinjetine-ZASTO?

#35 Post Postao/la zivinicannn »

nista nije zabranjenoo zivot na usta ideee

Avatar
badgirl
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2649
Pridružen/a: 30 Aug 2007 02:00
Lokacija: austrija

Re: Zabrana Svinjetine-ZASTO?

#36 Post Postao/la badgirl »

Ma papaya ni ti nisi razumjela mrkija on je napisao da kad hoces pravo po islamski da konzumiras meso onda ni jedno meso koje se kupi u mesnici ili u raznim marketima nije po islamu jer se sigurno ne kolje po islamskim propisima i to mu vjerujem jer tamo gdje sam prije stanovala imala sam jednu arapsku porodicu u komsiluku i oni nisu nikad kupovali meso po prodavnicama nego kod bauera i tamo im je bauer klao koje su oni janje ili tele ili june izabrali. MENI SE CINI SVI OVDJE PISU I STALNO SE PONAVLJAJU A NIKO NIKOG NERAZUMIJE ILI NECE DA RAZUMIJ. Pa svi znamo da je svinjetina zabranjena jesti Muslimanima i sta se ima toliko raspravljati.E to zasto je zabranjena logicno moze biti samo jedno; svinjsko meso nije bilo pogodno za to podneblje i ljudi su oboljevali i umirali.A sve ostalo je bez veze i laicki jer bas su oni prije hiljadu i nesto godina znali o colesterinu i ostalim kerefekama koje su nam danas poznate.[/quote]



e bravo hypnose , to je tema ...zasto je zabranjena svinjetina :!: i ja mislim da je zato zabranjena ..ni vise ni manje , nego zato sto su oboljevali i umirali :!:
i svi znamo sta je sve haram ...ali to nije tema :!:
a moj post ima vise veze sa svim mrkijevim do sad ...ma bjez bolan pa taj cojek samo kontrira ...cas pise o kokoskama , cas o kravama ..pa jel jeo Muhamed a.s. svinjetinu ...o svemu ...sem da odgovori jednom na pitanje ...koje glasi ....zasto je svinjetina zabranjena ...
stvarno neznam koji stav ima ...jel on to sad hoce da kaze da je svinjetinu jesti sad ok ...ili mozda nesto skroz deseto .....pojma nemam :!:

ali da zavrsim inace sam kao i on :!: (izvinjavam se za off)
Voli me kada to najmanje zasluzujem !!!!
http://de.youtube.com/watch?v=GAB20l0j8 ... re=related

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Zabrana Svinjetine-ZASTO?

#37 Post Postao/la mrki62 »

hypnose je napisao/la: Ma papaya ni ti nisi razumjela mrkija on je napisao da kad hoces pravo po islamski da konzumiras meso onda ni jedno meso koje se kupi u mesnici ili u raznim marketima nije po islamu jer se sigurno ne kolje po islamskim propisima i to mu vjerujem jer tamo gdje sam prije stanovala imala sam jednu arapsku porodicu u komsiluku i oni nisu nikad kupovali meso po prodavnicama nego kod bauera i tamo im je bauer klao koje su oni janje ili tele ili june izabrali. MENI SE CINI SVI OVDJE PISU I STALNO SE PONAVLJAJU A NIKO NIKOG NERAZUMIJE ILI NECE DA RAZUMIJ. Pa svi znamo da je svinjetina zabranjena jesti Muslimanima i sta se ima toliko raspravljati.E to zasto je zabranjena logicno moze biti samo jedno; svinjsko meso nije bilo pogodno za to podneblje i ljudi su oboljevali i umirali.A sve ostalo je bez veze i laicki jer bas su oni prije hiljadu i nesto godina znali o colesterinu i ostalim kerefekama koje su nam danas poznate.
Nije papaya u pitanju , već "badgirl" ,..... al nema veze - svakako mi je drago da si me makar ti skontala [eusa_clap.gif]
Ja sam samo htio objasniti da je jednako svo meso zabranjeno - ako nije po propisu zaklano .
Svinjetina je u svakom smislu zabranjena a svo ostalo meso je isto zabranjeno / haram - ako nije propisno zaklano .
Međutim to neki ne znaju i vjerovatno prvi put čuju o tome [icon_wave.gif]
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
badgirl
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2649
Pridružen/a: 30 Aug 2007 02:00
Lokacija: austrija

Re: Zabrana Svinjetine-ZASTO?

#41 Post Postao/la badgirl »

hypnose je napisao/la:Papaya znam gdje sve ima svinjetine ....e bas te haribo tamanim svaku noc po vrecicu.....
i pogresno tumacis ja jedem svinjetinu ali samo sniclu ostalo mi je masno ...pa dobro i pasku prsutu volim....jer kako si rekla grijeh ide iz usta a ne u usta [smileycrushhx9.gif]


ma bona zenska glavo ....to sam ja rekla :lol:

a ja budala komentarisem mrkiove postove i sa tim samo radim ono sta on zapravo hoce ...da mu hranim zivce [eusa_wall.gif]
Voli me kada to najmanje zasluzujem !!!!
http://de.youtube.com/watch?v=GAB20l0j8 ... re=related

Odgovori