Zabrana Svinjetine-ZASTO?

Diskusije oko religija u svijetu ...
Poruka
Autor/ica
Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

#2 Post Postao/la mrki62 »

Svinje jedu ljudski izmet koji sadr¾i jaja¹ca parazita, te se oni u njima razviju u mlade crve.
Svinje jedu ,........... a odkud u èovjeku jaja¹cad parazita ?
Jel koko¹ kobiva ne jede izmet ? A ba¹ se koko¹ijeg mesa pojede haman najvi¹e.
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
beca
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16187
Pridružen/a: 29 Dec 2009 08:38
Lokacija: Sarajevo

Re: Zabrana Svinjetine-ZASTO?

#4 Post Postao/la beca »

Good_girl_gone_bad je napisao/la:Allah dž.š. je sve zabranio s nekim ciljem.Naučnici su otkrili da u mesu svinje postoji trihina..
Za sve postoji objasnjenje Allah Silni i Mudri sve zna....
[eusa_think.gif]

Avatar
_ramayana_
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 654
Pridružen/a: 09 Sep 2008 02:00

Re: Zabrana Svinjetine-ZASTO?

#8 Post Postao/la _ramayana_ »

Trichinella spiralis,najzastupljeniji parazit od 8 genetskih modifikacija trihinele.Trihineloza je bolest koja je karakteristicna za svinje,najcesci izvori invazije za svinje su stakori,ali i pojava svinjskog kanibalizma.Odrasli stadij Trichinelle spiralis zivi u tankom crijevu relativno kratko vrijeme dok licinke koje se smjestaju u poprecno-prugastim misicima zive znatno duze,te mogu posluziti kao prenosnici invazije.Zastita covjeka se postize prije svega obaveznim pregledom mesa,te temeljitim kuhanjem i pecenjem mesa,pri cemu je za smrt licinke neophodno postici temperaturu u svim dijelovima mesa iznad 60ºC.Priprema mesa u mikrovalnim pecnicama,soljenje,susenje i zamrzavanje nije dostatna zastita(npr.neki oblici trihinele prežive i T<-40ºC).

ADMIN_BOL-CHAT.DE

Re: Zabrana Svinjetine-ZASTO?

#12 Post Postao/la ADMIN_BOL-CHAT.DE »

hypnose je napisao/la:Meni se cini da je prorok Muhamed zabranio svinjetinu jer su bile nesnosne vrucine a svinjetina je jako masno i jako meso i mnogi su se razboljeli i pomrli.....bilo je to kao neka epidemija.....neznam bas sigurno ali mi zvuci logicno

pa i jevreji ne jedu svinjetinu
[eusa_clap.gif]
A ostalo je samo spekulacija

Avatar
_ramayana_
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 654
Pridružen/a: 09 Sep 2008 02:00

Re: Zabrana Svinjetine-ZASTO?

#14 Post Postao/la _ramayana_ »

Ako mogu da kazem da se meso kunica smatra najkvalitetnijim mesom od svih ostalih vrsta mesa.Zbog cega,zbog toga sto ima jako nisku energetsku vrijednost,vrlo je bogato proteinima te po tome prednjaci u usporedbi s ostalim vrstama mesa,dok je svinjetina na zadnjem mjestu po kolicini proteina.Na dalje meso kunica ima dobar sastav esencijalnih aminokiselina,nizak sadrzaj masti i kolesetrola,od vitamina imamo vitamine B kompleksa,od minerali imamo K,Mg,Ca,Fe itd.Misici mesa kunica su mekani,lako probavljivi i ne treba dugo peci niti kuhati.Upravo zbog male kolicine masti i kolesterola se preporucuje srcanim bolesnicima,za sve bolesnike kojima se preporucuje dieta i osobama koje ne smiju jesti crveno meso.


Izvinjavam se ako sam osla u off,ali po meni i ovo je jedan od razloga zasto svinjetina nije bas najpozeljnija namirnica, upravo zbog velike kolicine masti a samim tim ima i vecu kalorijsku vrijednost, a poznato je da su masti zivotinjskog porijekla opasnije od masti biljnog porijekla jer se tesko probavljaju u ljudskom organizmu i da su upravo te iste masti uzrocnici ralicitih oboljenja od kardiovaskularnih oboljenja,dijabetesa pa na dalje.

Jos jednom se izvinjavam za off,naravno o svim ovim podacima u periodu poslanika se nije znalo i ne znam iz kojih tacno razloga je svinjetina zabranjena ali i ovi podaci kao i podatke koje sam navela u prethodnom postu za mene su dovoljni [Happy.gif]

Odgovori