Zabrana Svinjetine-ZASTO?

Diskusije oko religija u svijetu ...
Poruka
Autor/ica
Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Zabrana Svinjetine-ZASTO?

#16 Post Postao/la mrki62 »

_RAMAYANA_ je napisao/la:Trichinella spiralis,najzastupljeniji parazit od 8 genetskih modifikacija trihinele.Trihineloza je bolest koja je karakteristicna za svinje,najcesci izvori invazije za svinje su stakori,ali i pojava svinjskog kanibalizma.Odrasli stadij Trichinelle spiralis zivi u tankom crijevu relativno kratko vrijeme dok licinke koje se smjestaju u poprecno-prugastim misicima zive znatno duze,te mogu posluziti kao prenosnici invazije.Zastita covjeka se postize prije svega obaveznim pregledom mesa,te temeljitim kuhanjem i pecenjem mesa,pri cemu je za smrt licinke neophodno postici temperaturu u svim dijelovima mesa iznad 60ºC.Priprema mesa u mikrovalnim pecnicama,soljenje,susenje i zamrzavanje nije dostatna zastita(npr.neki oblici trihinele prežive i T<-40ºC).
Bauštelac te hvali, jer jadnik misli da si ovo postavila na religijskoj osnovi ,............... [icon_wave.gif]

Čitajući ono boldirano , sve predrasude padaju u vodu ,............ ili nije tako [muzikafo1.gif]

Što se tiče svinjskog kanibalizma, .............. ma i kokoške to rade , samo što naša raja nikako da shvati da između kokoške i svinje nema skoro pa nikakve razlike [onfire.gif]
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
_ramayana_
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 654
Pridružen/a: 09 Sep 2008 02:00

Re: Zabrana Svinjetine-ZASTO?

#17 Post Postao/la _ramayana_ »

mrki62 je napisao/la:
_RAMAYANA_ je napisao/la:Trichinella spiralis,najzastupljeniji parazit od 8 genetskih modifikacija trihinele.Trihineloza je bolest koja je karakteristicna za svinje,najcesci izvori invazije za svinje su stakori,ali i pojava svinjskog kanibalizma.Odrasli stadij Trichinelle spiralis zivi u tankom crijevu relativno kratko vrijeme dok licinke koje se smjestaju u poprecno-prugastim misicima zive znatno duze,te mogu posluziti kao prenosnici invazije.Zastita covjeka se postize prije svega obaveznim pregledom mesa,te temeljitim kuhanjem i pecenjem mesa,pri cemu je za smrt licinke neophodno postici temperaturu u svim dijelovima mesa iznad 60ºC.Priprema mesa u mikrovalnim pecnicama,soljenje,susenje i zamrzavanje nije dostatna zastita(npr.neki oblici trihinele prežive i T<-40ºC).
Bauštelac te hvali, jer jadnik misli da si ovo postavila na religijskoj osnovi ,............... [icon_wave.gif]

Čitajući ono boldirano , sve predrasude padaju u vodu ,............ ili nije tako [muzikafo1.gif]

Što se tiče svinjskog kanibalizma, .............. ma i kokoške to rade , samo što naša raja nikako da shvati da između kokoške i svinje nema skoro pa nikakve razlike [onfire.gif]
Rijeci hvale mi nisu potrebne od nikog pa ni od Baustelca,ono sto govorim su rijeci nauke,ono cime se bavim,ako smatras @Mrki 62 da su to predrasude to je tvoj stav kojeg postujem,nisam nikom mislila prosipati pamet nego sam htjela samo reci ono sto je znastveno dokazano,a sto i vecina od Vas zna.Vec sam napomenula da nisam upucena koji su to razlozi koja vjera Islam zabranjuje svinjsko meso,stoga mislim da je u mojim postovima sve jasno napisano.

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

Re: Zabrana Svinjetine-ZASTO?

#19 Post Postao/la paparaci »

vidovita_dzemila je napisao/la:[eusa_think.gif]

meni su od djetinjstva pričali kad su muhamed i njegovi sljedbenici pošli u bitku noć prije su jeli svinjetinu i pili alkohol. kad su ujutro došli na bojno polje da se bore nisu mogli ništa pa su izgubili

ako su meni slagali, onda ja polagivam

za ovo stvarno prvi put cujem i mislim da je izmisljotina!
sto je i logicno! jer gdje ce Muhammed a.s. jesti svinjetinu koja mu je tj. svim pripadnicima islamske vjeroispovijesti, Kur'anom zabranjena! kao drugo, on je sam taj koji je zabranio alkohol i koji proklinje onih deset osoba u vezi sa alkoholom.

dozvoljeno je jesti svinjetinu samo u slucaju da nemas nista drugo jesti i to tek toliko da utajis glad.

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Zabrana Svinjetine-ZASTO?

#21 Post Postao/la mrki62 »

paparaci je napisao/la:

za ovo stvarno prvi put cujem i mislim da je izmisljotina!
sto je i logicno! jer gdje ce Muhammed a.s. jesti svinjetinu koja mu je tj. svim pripadnicima islamske vjeroispovijesti, Kur'anom zabranjena! kao drugo, on je sam taj koji je zabranio alkohol i koji proklinje onih deset osoba u vezi sa alkoholom.

dozvoljeno je jesti svinjetinu samo u slucaju da nemas nista drugo jesti i to tek toliko da utajis glad.
Izmišljotina ili ne , a gdje to piše da Muhamed a.s. nije jeo svinjetinu ?
Jer moramo prihvatiti činjenicu da je On bio odrasla osoba, kad je prihvatio islam.
Å ta je do tad jeo ?

Usput , mnogi iz njegove famelije nisu prihvatili islam , šta je sa njima bilo , jesul oni jeli svinjetinu ili je nisu - zbog velikih vrućina ?
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

Re: Zabrana Svinjetine-ZASTO?

#22 Post Postao/la paparaci »

mrki62 je napisao/la: Izmišljotina ili ne , a gdje to piše da Muhamed a.s. nije jeo svinjetinu ?
Jer moramo prihvatiti činjenicu da je On bio odrasla osoba, kad je prihvatio islam.
Å ta je do tad jeo ?

istina da je bio odrasla osoba kad je primio objavu. sta je do tad jeo, ne znam. ali cinjenica jeste da je objavom zabranjena i da je sigurno od tad nije jeo!
ne znam sta pise u Tori, ali Kur'an je potvrda svih prijasnjih svetih knjiga i u njoj su neke stvari odobrene koje su prije bile zabranjene.
Usput , mnogi iz njegove famelije nisu prihvatili islam , šta je sa njima bilo , jesul oni jeli svinjetinu ili je nisu - zbog velikih vrućina ?
pa to je njihova stvar i mene to ne interesuje, jer se ja ne ravnam po clanovima njegove familije nego po casnom Kur'anu ;) pa sama zena Luta a.s. je bila ostavljena sa ostalim nevjernicima tj. razvratnicima i iskusila je kaznu!

taboo
Pocetnik
Postovi: 6
Pridružen/a: 14 Dec 2008 12:56

Re: Zabrana Svinjetine-ZASTO?

#23 Post Postao/la taboo »

:?: Eh, vecih gluposti o ovoj tematici nisam procitao!
Daj se malo obrazujte narode!
Obratite paznju i na pravopis posebno na latinske rijeci!
UZAS jedan!!!

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Zabrana Svinjetine-ZASTO?

#26 Post Postao/la mrki62 »

Baustelac je napisao/la:.zasto ne priznati cinjenice,da je Islam potpuno u pravu zbog zabrane svinjskog mesa,
U islamu nigdje ne piše da je samo svinjsko meso zabranjeno , već piše pored svinjetine i sva ostale životinje , koje nisu propisno zaklane ,.......... što znači da mi na Zapadu nemamo mesa , koje bi zadovoljile meso po propisu islama,........... da bude razumnije ; na Zapadu u trgovinama možeš kupiti svinjsko , goveđe , pileće , ovčetinu ,.............. sve je haram . To znači da nije samo svinjsko zabranjeno ili ; ako jedeš govedinu , to još ne znači da nisi u grijehu [icon_ballbounce.gif] ,.................. šta ćemo sad [onfire.gif]
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

Re: Zabrana Svinjetine-ZASTO?

#27 Post Postao/la sabinax »

ja se u potpunosti slazem s Hypnosinom konstatacijom da je to zbog klimatskih uvjeta
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

Re: Zabrana Svinjetine-ZASTO?

#29 Post Postao/la sabinax »

smijem li tu nesto kratko pitati...nema veze s temom ali mi palo napamet...negdje sam procitala da se po islamu ne smiju tjerat golubovi....zasto?
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
diisaaa
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2663
Pridružen/a: 28 Maj 2008 02:00
Lokacija: Bosnia

Re: Zabrana Svinjetine-ZASTO?

#30 Post Postao/la diisaaa »

muslimani smiju svinjetinu jesti ali u situaciji kad nema nista drugo da se jede tad nije grijeh
najljepše mjesto na svijetu...je biti pored tebe

Odgovori