Zabrana Svinjetine-ZASTO?

Diskusije oko religija u svijetu ...
Poruka
Autor/ica
Avatar
divlja__ruza
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 116
Pridružen/a: 10 Jun 2010 15:54

Re: Zabrana Svinjetine-ZASTO?

#106 Post Postao/la divlja__ruza »

IM_ex je napisao/la:
divlja__ruza je napisao/la:
a neko je naveo da je nezdrava...
Nezdrava jeste, taman kad bi ti sad od muke skakala u propinjke, et', pa skaci svu noc, skaci i sutra ... :lol:

divlja__ruza je napisao/la:ako je nezdrava kako to da muslimani iz Bosne cim se razbole(upala pluca) idu od katolika i pravoslavaca da kupuju svinjsku mast i slaninu?
Nemojte mi reci kako to nije istina...jedino ako niste informisani,jer ta se radnja ipak krije.
U tzv Narodno lijecenje spada pomenuto lijecenje svinjskom mascu (upala pluca/ bronhijalna oboljenja, ali ta mast se ne jede, hallo.
Ne prolongiraj nesto u sta nisi sigurna; nije tacno da se krije taj nacin lijecenja.
divlja__ruza je napisao/la:A nezdravo je svako meso ako je zivotinja bila bolesna. :)
ejs
Nemam razloga da skacem. Svinjetinu ne jedem,i ako je nezdrava bas me briga.
Ako je tvoje misljenje takvo,ok ja ga postujem...al ja se i dalje drzim svoga a to je :nezdravo je svako meso ako je zivotinja bila bolesna,pa ako je svinja bolesna ili prljava ili prenosnik bolesti onda je i ona nezdrava kao i svaka druga zivotinja,pa ti vici ejs koliko zelis :)

Da nisam sigurna ne bih rekla da se nesto krije. Pa cak i za lijecenje kriju to...da se ne nalazim u sredini u kojoj se to radi i krije ne bih ni rekla to. Zasto je to tako ja ne znam.

Avatar
Emmi
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2108
Pridružen/a: 23 Dec 2009 21:54

Re: Zabrana Svinjetine-ZASTO?

#107 Post Postao/la Emmi »

papaya je napisao/la:Draga Emmi, MESO UOPSTE!

Meso je zapravo najvece zlo ( a ne vehabije :lol: )
ljudi oboljeli od raka treba da predju na makrobiotsku ishranu

ja kazem samo payo sta sam vidjela i cula od nje licno....a ostalo joj meso nisu zabranili ona i danas dan nejede svinje neg vecinom divljac......
slika

Avatar
Emmi
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2108
Pridružen/a: 23 Dec 2009 21:54

Re: Zabrana Svinjetine-ZASTO?

#110 Post Postao/la Emmi »

Mic_Sokoli je napisao/la:
Emmi je napisao/la:Kad smo ja i moj muz odlucili da hocemo bebu, moja bivsa sefica (katolkinja) mi je rekla neznam da li jedes ali ja bih te zamolila ako jedes da bar u trudnoci prestanes jesti svinjsko meso......iz tog razloga ne samo sto sadrzi parazite vec sto svinjsko meso ima neki sastojak koji sprecava da se kroz znojenje izbacuju stetne tvari iz tjela, na poklon od nje sam dobila knjigu od Dr. Gerd Baumgart gdje je jako fino objasnjeno zasto je stetno......nakon nekoliko vremena je njena svekrva oboljela od raka dojke prvo sto su joj rekli da promjeni izhranu tj. zabranili joj svinjsko meso....bilo mi je neugodno da je pitam koji je razlog i da li su joj isto rekli ono sto sam ja citala u knjigu........
To je jedan od million slucajeva,jaran mi slomio nogu ubacili ga u sobu s nekim starijim covjekom,swabo,iz cista mira nam rece,svaka cast muslimani sto ne jedete svinjsko,rece da su mu se sjebale vene od svinjetine...........
I kod nas ovdje gdje ja zivim isto sve vise i vise naroda se kloni svinjetine i pogotovo djeci gledaju da nedaju.......
slika

Avatar
Emmi
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2108
Pridružen/a: 23 Dec 2009 21:54

Re: Zabrana Svinjetine-ZASTO?

#112 Post Postao/la Emmi »

Mic_Sokoli je napisao/la:
I kod nas ovdje gdje ja zivim isto sve vise i vise naroda se kloni svinjetine i pogotovo djeci gledaju da nedaju.......
suti ba,napravice zakon koji ih obavezuje iz straha da se ne pomuslimanu :lol:
:lol: :lol:
slika

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Zabrana Svinjetine-ZASTO?

#114 Post Postao/la mrki62 »

Mic_Sokoli je napisao/la:
To je jedan od million slucajeva,jaran mi slomio nogu ubacili ga u sobu s nekim starijim covjekom,swabo,iz cista mira nam rece,svaka cast muslimani sto ne jedete svinjsko,rece da su mu se sjebale vene od svinjetine...........
Na temi o zdravlju am pisao , da je glavni krivac za veliku većinu pojačana koncetracija joda u prehrani.
ÄŒini mi se da je na temi o Å¡titnici
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
divlja__ruza
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 116
Pridružen/a: 10 Jun 2010 15:54

Re: Zabrana Svinjetine-ZASTO?

#115 Post Postao/la divlja__ruza »

Mic_Sokoli je napisao/la:Muslimanima je haram svinjsko meso strv i krv i sve ono sto je zaklano u necije drugo ime(zrtvovanje zivotinja laznim bogovima i ostala sujeverja),a ne u Bozije.
A zaklano radi prodaje,radi ishrane? Mislim na one zivotinje koje se uzgajaju iskljucivo radi toga ... ?
Ja to ne znam stvarno.
Emmi je napisao/la:.ne samo sto sadrzi parazite vec sto svinjsko meso ima neki sastojak koji sprecava da se kroz znojenje izbacuju stetne tvari iz tjela, na poklon od nje sam dobila knjigu od Dr. Gerd Baumgart gdje je jako fino objasnjeno zasto je stetno......nakon nekoliko vremena je njena svekrva oboljela od raka dojke prvo sto su joj rekli da promjeni izhranu tj. zabranili joj svinjsko meso.....
To znam,paraziti,ali danas se zivotinje ipak cijepe. A to za znojenje je interesanto.
Promijenite ishranu-pa to je cesta recenica kod mnogih oboljenja. Ne?

Avatar
Emmi
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2108
Pridružen/a: 23 Dec 2009 21:54

Re: Zabrana Svinjetine-ZASTO?

#118 Post Postao/la Emmi »

mrki62 je napisao/la:
Mic_Sokoli je napisao/la:
To je jedan od million slucajeva,jaran mi slomio nogu ubacili ga u sobu s nekim starijim covjekom,swabo,iz cista mira nam rece,svaka cast muslimani sto ne jedete svinjsko,rece da su mu se sjebale vene od svinjetine...........
Na temi o zdravlju am pisao , da je glavni krivac za veliku većinu pojačana koncetracija joda u prehrani.
ÄŒini mi se da je na temi o Å¡titnici


zar je samo koncentracija joda u prehrani izvor navedenih bolesti.......
slika

Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

Re: Zabrana Svinjetine-ZASTO?

#119 Post Postao/la im_ex »

divlja__ruza je napisao/la:
Da nisam sigurna ne bih rekla da se nesto krije. Pa cak i za lijecenje kriju to...da se ne nalazim u sredini u kojoj se to radi i krije ne bih ni rekla to. Zasto je to tako ja ne znam.
Ovo je vec bolje receno. Cak dobro receno. Da si se ovako odmah izjasnila, najvjerovatnije se ne bih ni nadovezala. Onako je ispalo da se krije, kao nesto hinjski, sramno, u globalu, a ne dijelim to misljenje jer znam da se zna za to, znam da se preporucuje i da se praktikuje.
huuh, pred ocima mi i sad ziva slika, vriskom popraceno opiranje od stavljanja tih obloga [icon_help.gif]
Bjese to opci horor :lol:


ja za to ne znam...ali mi se cini bezveze..isto kao sto je nas majka maltene polijevala rakijom, uhhh
Kuda idu ljudi kao ja ...

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Zabrana Svinjetine-ZASTO?

#120 Post Postao/la mrki62 »

Mic_Sokoli je napisao/la:
velika vecina....ok....al mi navodimo slucajeve gdje je konzumiranje svinjetine kao razlog bolesti diagnosticirano
Mogu oni dijagnosticirati al ostaje dejstvo da međunarodna zdravstvena organizacija svjesno povećava dozu joda u prehrani i to od 1999 godine,sve s ciljem da se poveća potrošnja lijekova.
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Odgovori