Zabrana Svinjetine-ZASTO?

Diskusije oko religija u svijetu ...
Poruka
Autor/ica
Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

Re: Zabrana Svinjetine-ZASTO?

#136 Post Postao/la paparaci »

svaka zabrana sigurno ima svoj razlog i to u korist covjeka, sto je do sad mnogo puta dokazano. jest da je potrajalo, ali otkrilo se i potvrdila se valjanost zabrane.

Avatar
Emmi
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2108
Pridružen/a: 23 Dec 2009 21:54

Re: Zabrana Svinjetine-ZASTO?

#137 Post Postao/la Emmi »

carobnjak_iz_voza je napisao/la:nije uopce bitno zasto je muslimanima svinjetina zabranjena,vec je bitno da je zabranjena.Bog ti daje milion drugih stvari i kaze ti za neku:nemoj,to ti zabranjujem! Vijernik to poslusa iz postovanja i uopce ga ne zanima Zasto.Kako bi bilo da ti je npr zabranio sve osim svinjetine?Tad bi imalo smisla pitati se Zasto?Ovako me to bas uopce ne zanima [smile.gif]

[evojele9.gif] slazem se sa tim potpuno......par stvari nam Allah zabranio a milione nam dozvolio i sad dize se panika ko da je svinjetina esencijalna za zivot pa se bas mora u detalje ispitati, onda bih smo morali osudjivati i roditelje i zakon za sve zabrane, sjetite se koliko smo zabrana dobili od roditelja kao djeca, zasto? Zato sto nam nisu zlo zeljeli vec da nam se nesto nebih ruzno desilo a tako isto od Allaha ......jer Allah voli svoje robove i nezeli nam sigurno zlo.........
slika

Avatar
Emmi
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2108
Pridružen/a: 23 Dec 2009 21:54

Re: Zabrana Svinjetine-ZASTO?

#138 Post Postao/la Emmi »

slika

Avatar
Bausstelac
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 403
Pridružen/a: 01 Apr 2010 01:38

Re: Zabrana Svinjetine-ZASTO?

#139 Post Postao/la Bausstelac »

Emmi je napisao/la:
carobnjak_iz_voza je napisao/la:nije uopce bitno zasto je muslimanima svinjetina zabranjena,vec je bitno da je zabranjena.Bog ti daje milion drugih stvari i kaze ti za neku:nemoj,to ti zabranjujem! Vijernik to poslusa iz postovanja i uopce ga ne zanima Zasto.Kako bi bilo da ti je npr zabranio sve osim svinjetine?Tad bi imalo smisla pitati se Zasto?Ovako me to bas uopce ne zanima [smile.gif]

[evojele9.gif] slazem se sa tim potpuno......par stvari nam Allah zabranio a milione nam dozvolio i sad dize se panika ko da je svinjetina esencijalna za zivot pa se bas mora u detalje ispitati
Bas tako....

zlim Ljudima i velikim Grijesnicima svaki vjerski propis izgleda kao Zatvor [smile.gif]
"Smrt je jedna,pa zato neka bude na Allahovom putu"

Avatar
Emmi
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2108
Pridružen/a: 23 Dec 2009 21:54

Re: Zabrana Svinjetine-ZASTO?

#141 Post Postao/la Emmi »



ovo treba svako da pogleda, nebitno da li je musliman ili ne.........pogotovo onaj experiment sto je na kraju!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
slika

Avatar
Emmi
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2108
Pridružen/a: 23 Dec 2009 21:54

Re: Zabrana Svinjetine-ZASTO?

#142 Post Postao/la Emmi »

Mic_Sokoli je napisao/la:Jutros posle sehura sam sanjao da sam ko u nekom parku zelenilo bash i odjednom neke divlje svinje male ruzne bodljikave i krenu ti prema meni ja ti prvu svinju izbjegnem pa se na neko tanko drvo popnem i ne znam otkud mi onoliko cigli kad sam ja njih poceo gadjat ciglama odozgo a bile one bijele cigle a ne crvene udri po njima,neke bi ostale nepomicno lezati a druge bih samo osamutio pa bi se i dalje vrtile oko mene i mog drveta,a jednu sam onako pogodio ciglom da se okrenula na ledja i samo nako lezi iiiii iiiii e reko jebo sam ti mater.......jah
:lol: :lol: :lol:

Mic car :lol: :lol: :lol:
slika

Avatar
beba80
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 887
Pridružen/a: 15 Mar 2009 22:34

Re: Zabrana Svinjetine-ZASTO?

#143 Post Postao/la beba80 »

prostoje ovo resenje
ko vjeruje u Alaha dž.š.zna i vjeruje da Bog stvara sta hoce i kako hoce rjecju BUDI.
E u kuranu ima ajet koji govori o tome kako su se ljudi ogrijesili o subotu i Alah dž.š. je rekao jednoj skupini ljudi BUDITE svinje.
E sad vi vidite srce svinje jel lici na covjecije?
Takodje mozetel jesti meso covjecije?
I ima dokaza koliko hocete zasto nije dozvoljeno osim u nuzdi i to u tolikoj mjeri samo da ostadnes ziv a ne da se najedemo.

Avatar
abazaga
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 1754
Pridružen/a: 19 Aug 2008 02:00
Lokacija: Vojvodina

Re: Zabrana Svinjetine-ZASTO?

#144 Post Postao/la abazaga »

Ovako ja zivim u sredini gdje se svinsko meso jede i ovako mogu rec kada je sezona svinjokoljstva u ovj sredini onda je i sezona u polnici jer ljudi imaju problem sa holesterolom u krvi (masnoća u krvi) povećan krvi pritisak, zakrcenje krvnih sudova. idemo dalje u islamu dozvoljeno je jesti samo meso zivotinja koje prezivaju koje se hrane biljem i tu hranu iz zeludca ponovo sazvakaju i progutaju to su goveda ovce koze kamile i jež čak preziva. Ptice su dozvoljene ali samo one koje se hrane zrnevljem i koje jedu neke larve ili bezkicmenjake one isto prvo obave predvarenje hrane u guši pa tek onda u zeludac taj proces varenja hrane daje zdrav kvalitet mesa. ptice grabljivice koje jedu mrtve zivotinje su u islamu zabranjene. idemo dalje hamo analizirati svinju svinja ne preziva svinja guta hranu cak je dobro ne sazvace vec samo guta svinja jede sve moze pojesti zivu kokos, napada i ljude, njen raspored zuba je takav da ona moze samo da lomi kida i čupa hranu. svinja pojede svoju poseljicu kada se oprasi veoma cesto pojede i svoju dijecu svinja hoce da pojede i drugu svinju kada ugine. Idemo dalje dali ste primjetili da svinja ima isti raspored zuba i isto koristi te zube kao ker, mačka, tigar, lav i sve sverske zivotinje. Jos jedva dokazana cnjenica jeste da svinja kada se ubija ona se jako uplasi i jako galami i proizvodi cudne zvuke. Dali ste ikada kada ste se jako uplasili osjetili nesto u vasim misićima JESTE sigurno e tada su vam se zijenice u očima jako rasirile e to je adrenalin u krvi koju luci organizam to je jako stena supstanca sta mislite koliko svinja ima adrenalina u svoim misicima u mesu dok je ubijaju.
U islamu je zabranjena zmija, zaba, zasto pa i one isto gutaju hranu u tome je poenta.
Ovo su jasni dokazi koi se nemogu pobiti da je svinja losa za čovijeka.
Jednom sam bio sa prijateljem kod jednog naseg prijatelja koi je klao svinje ja sam musliman ovaj jedan je srbin ali nije pravoslavac (ortodoks) nego je dečko hrišćanin adventista (subotar) oni isto ne jedu svinjsko meso a ovaj sto je klao svinje je katolik (mađar) i on nas zeza sali se sa nama kako je svinjetina dobra i zdrava ja se nisam toliko ljutijo jer znam da nas taj drug postuje ali eto sali se malo ali ovaj drugi se ljuti i uze on komad svinjskog mesa sveze meso tek od zaklane svinje stavi u jednu činiju polije coca colom i poklopi za 45 minura je sklonijo poklopac i imalismo sta da vidimo iz mesa su izašli sitni crvi. Kada je to ugledao ovaj nas drug mađar rekao je SADA SAM JEO OVU PROKLETU ZIVOTINJU I NIKADA VISE.

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Zabrana Svinjetine-ZASTO?

#145 Post Postao/la mrki62 »

Kokoš , za nju su davno rekli da je Turska svinja [muzikafo1.gif]
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
selma24
Moderator
Moderator
Postovi: 16863
Pridružen/a: 09 Mar 2008 02:00
Lokacija: Holandija

Re: Zabrana Svinjetine-ZASTO?

#146 Post Postao/la selma24 »

mrki62 je napisao/la:Kokoš , za nju su davno rekli da je Turska svinja [muzikafo1.gif]

ja to tek sada da cujem [eusa_think.gif]
slika

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Zabrana Svinjetine-ZASTO?

#147 Post Postao/la mrki62 »

Pa i kokoš je poput svinje, sve živo poždere [muzikafo1.gif]
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
lile_at
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 104
Pridružen/a: 02 Sep 2011 13:04

Re: Zabrana Svinjetine-ZASTO?

#148 Post Postao/la lile_at »

ja nisam nikada cula da kokos pojede svoje mrtvo djete tj pile kao sto svinje mogu to da urade........
slika slika

Avatar
abazaga
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 1754
Pridružen/a: 19 Aug 2008 02:00
Lokacija: Vojvodina

Re: Zabrana Svinjetine-ZASTO?

#149 Post Postao/la abazaga »

lile_at je napisao/la:ja nisam nikada cula da kokos pojede svoje mrtvo djete tj pile kao sto svinje mogu to da urade........
Da to je tačno! Nama je dozvoljeno jesti meso sisara koje preživa i ježa smijemo jesti jer i on šteživa ali ptica ne preživa ali zato ptica ima gušu gdije se hrana hastvara a poslije vari u želudcu znači dobijamo isti efekat kao kod preživara a svinja ne preživa njen raspored zuba je kao kod lava tigra mačke ili psa a to ljudi ne jedu znači da je svinja isto kao i pojesti psa ili mačku vidite sad ima i prica kao što je orao i njegov je kljun zakrivljen i njegovo se seso nesmije jesti. Allah je sve jasno obznanijo samo treba malo razmisliti.
Sledi samoga sebe i sopstveni instinkt

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Zabrana Svinjetine-ZASTO?

#150 Post Postao/la mrki62 »

lile_at je napisao/la:ja nisam nikada cula da kokos pojede svoje mrtvo djete tj pile kao sto svinje mogu to da urade........
Niko nije ni rekao da si ti čula al ostaje dejstvo da je kokoš poput svinje.
Zakolji kokoš, očerupaj je, očisti utrobu i sve ono što si očistila baci među kokoši i gledaj kako se otimaju za crijeva .
Nemoj mi samo pametovati, uradi to Å¡to sam rekao i tek se onda javi.
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Odgovori