Medjugorje Ukazivanje Djevice Marije

Diskusije oko religija u svijetu ...
Odgovori
Poruka
Autor/ica
ADMIN_BOL-CHAT.DE

Medjugorje Ukazivanje Djevice Marije

#1 Post Postao/la ADMIN_BOL-CHAT.DE »

Meðugorje je jedno od najpoznatijih katolièkih sveti¹ta na svijetu, smje¹teno u blizini grada Èitluka, u Zapadnoj Hercegovini. Broji oko 4300 stanovnika, a postalo je poznato kroz ukazanja Bla¾ene Djevice Marije, koja se kao fenomen poèela javljati 1981. godine. Od tada je ovo hercegovaèko mjesto, jedno od najposjeæenijih turistièkih centara BiH, koje godi¹nje obiðe oko milijun katolika, ali i drugih kr¹æana iz cijelog svijeta.

24.6.1981. oko 18 sati djeca: Ivanka Ivankoviæ, Mirjana Dragiæeviæ, Vicka Ivankoviæ, Ivan Dragiæeviæ, Ivan Ivankoviæ i Milka Pavloviæ vidjeli su na predjelu zvanom Podbrdo (na brdu Crnica) divnu, mladu ¾enu s djetetom u naruèju. Taj put im ona nije ni¹ta rekla, nego je samo rukom davala znak da joj se pribli¾e. Ali oni, iznenaðeni i prestra¹eni, nisu joj ipak pristupili bli¾e, iako su odmah pomislili da je to Gospa.

Drugog dana, 25. lipnja 1981. djeca su, po dogovoru, opet u isto vrijeme po¹la prema mjestu gdje im se prethodnog dana ukazala Gospa, u nadi da æe je opet vidjeti. I odjednom je bljesnulo svjetlo. Djeca su ugledala s njim i Gospu, ali bez djeteta u rukama. Bila je neopisivo lijepa, radosna i nasmijana. Rukama im je davala znak da joj se pribli¾e. Djeca su se ohrabrila i do¹la do nje. Odmah su pala na koljena i poèela moliti Oèe na¹, Zdravo Mariju i Slava Ocu. I Gospa je s njima molila, osim "Zdravo Marijo".
Poslije molitve poèela je razgovarati s djecom. Ivanka ju je najprije upitala za svoju majku, koja je neka dva mjeseca prije toga umrla. A Mirjana je tra¾ila od Gospe neki znak da se vidi da djeca ne la¾u i da nisu luda, kako su poneki na njih potvarali.
Gospa je na kraju otpustila djecu rijeèima: "Zbogom, anðeli moji!"
Prije toga, na pitanje djece hoæe li im se opet sutra ukazati, odgovorila je potvrdno naklonom glave.
Sav taj prizor bio je, po svjedoèanstvu djece, neopisiv. Toga dana, od djece koja su prethodnog dana vidjela Gospu, nisu bili na Brdu ukazanja Ivan Ivankoviæ i Milka Pavloviæ. Umjesto njih do¹li su Marija Pavloviæ i Jakov Èolo. Otada se tim ¹estorma djece, po njihovu svjedoèanstvu, Gospa redovito ukazuje. A Milka Pavloviæ i Ivan Ivankoviæ, koji su bili prvog dana s ostalim vidiocima, vi¹e je nikad nisu vidjeli iako su se poslije prikljuèivali ostalim vidiocima u ¾elji opet je vidjeti.

Gospa vidiocima govori 10 velikih tajni, meðu kojima je i tajna velikog znaka koji æe biti trajni dokaz ukazanja, a tajne æe se otkriti kad Gospa ka¾e tako... Vicki je govorila svoj ¾ivotopis koji dan danas èuva u tri bilje¾nice... Objavit æe ga kad joj Gospa ka¾e... Ovdje mo¾ete pogledat snimak ukazanja vidjelici Mirjani koja ima ukazanja svakog 25. u mjesecu... LINK IZBRISAN NE RADI
Ima jo¹ tu jo¹ dosta zanimljivoga...

Vatikan osudjuje postojanje
Zadnja izmjena: ADMIN_BOL-CHAT.DE, dana/u 14 Sep 2008 16:58, ukupno mijenjano 2 puta.

Avatar
Bijesanpuz
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1463
Pridružen/a: 18 Apr 2008 02:00

#2 Post Postao/la Bijesanpuz »

Neradi link..


I slazem se sa Vatikanom...

Ne postoji...
It's nice to be important but is more important to be nice!
Zivot je samo crtica izmedju dva datuma na nadgrobnoj ploci

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

#3 Post Postao/la sabinax »

nek ljudi vjeruju u sta zele ako im je tako lakse
ja osobno ne vjerujem i smatram da su to slucajnosti, a pogotovo sto mi ide na zivce je ta komercijalizacija vjere...mrzim to
ko vjeruje nek vjeruje i nek se moli...
jedino sto mislim da jeste a to je da u tom podrucju postoje neka posebna zracenja koja uzrokuju neke cudne pojave, to sto su ih hercegovci pripisali religiji to je druga stvar
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
dare__71
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1286
Pridružen/a: 12 Dec 2007 02:00
Lokacija: tuzla

#7 Post Postao/la dare__71 »

Istina i sam sam skeptik ali neka brate sve dok nam valja,kako to tako i piramide te neznam sta jos mada nista nije slicno jedno drugom ali ovde u ovom slucaju ma boze moj(cuj izreke ateiste :P )neka svako nadze svoj put ka vjeri neko ce vec ocijeniti dali je ispravan.
Nisam ljubomoran i zadnje sto radim jeste da slusam zle ogovaracke jezike kojima je jedino cilj zavadit narod i privuci sebi,jeste da je riskantno odmah krenuti vjerovati u postojanje jer su posljedice nesagledive ali opet sklon sam tome

Avatar
dare__71
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1286
Pridružen/a: 12 Dec 2007 02:00
Lokacija: tuzla

#9 Post Postao/la dare__71 »

BoSoNoGa je napisao/la:hehehe dare_71 jel' ti to mene kojim slucajem peglas za piramide mozda? :lol: .....
ma jok bona cak sta vise bila si pozitiva cak sam se naprotiv slozio sa tobom....malcice mi zao sto svijet nema vjere mada je izvaran da bi se svako zamislio al opet ...ja sam takav....
ma carice samo nastavi a ja tek te pratim nebil zaradio zvjezdicu :P

Avatar
nella26
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7486
Pridružen/a: 19 Apr 2009 02:49

Re: Medjugorje Ukazivanje Djevice Marije

#11 Post Postao/la nella26 »

Muslimanka sam po vjeroispovijesti ali vjerujem u tu priču njenog prikazivanja a i ljudi iz cijelog svijeta , pa čak i različitih vjera dolaze na to mjesto njenog prikazivanja .
I sama imam namjeru otići i obići to mjesto.
Vezite me cim pocnem sanjati vinograde, zna se ko sam kad se pogase ljeta...

Avatar
basista
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2094
Pridružen/a: 19 Aug 2009 00:17

Re: Medjugorje Ukazivanje Djevice Marije

#12 Post Postao/la basista »

..Ooo da.. bas ce se Marija ukazati njima.. hajducima.. [cool.gif]

Odgovori