Deda mraz

Diskusije oko religija u svijetu ...
Poruka
Autor/ica
Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

Re: Deda mraz

#16 Post Postao/la paparaci »

koja gluopost stvarno! gdje ces djeci ukinuti djeda mraza?!!!!! to je van svake pameti! u potpunosti se slazem sa sekom (Index) [inlove.gif]
to sa religijom nema nista! meni je djeda mraz bio pojam nove godine i pokloncica! to je car djetinjstva i nema tu nista lose! a taj hajvan od svecenika sto je rekao djetetu kako je to sve laz oko djeda mraza itd. stvarno je bezobrazan, proklet i udaren u glavu! uzeo je tom djetetu tj unistio mastu, nadu i car oko djeda mraza i car koju sam vec spomenuo! djete kako stari i zri, shvata sve to i nosi lijepu uspomenu sa sobom. meni licno je skroz simpaticno to sve bilo, sad kad se sjetim.
tako da se nikako ne slazem sa belly i Ajmi!

[Real mad.gif] koji zoharluk stvarno!
svega se hvataju, samo onog vaznog ne! (mislim na domace guzoliticare)

ADMIN_BOL-CHAT.DE

Re: Deda mraz

#18 Post Postao/la ADMIN_BOL-CHAT.DE »

... kupio sam naljepsi paketic koji su imali... vratim se nazad i pridjem tuznom djetetu, dok je lice krila iza majke. otac stoji gord, prekrstenih ruku, brkovi, bez ikakvoh izraza lica... pridjem mu i kazem: "oprosti yilmaz, moja mala je za bajram zaboravila da podijeli drugaricama poklone, ovo je sa malim zaostatkom
@Tatanka [eusa_clap.gif] Svaka cast!!
sto nije taj muflon od oca, mamu li mu usranu, sto nije za taj dan svoje dijete ostavio kod kuce, da dijete ne gleda, da se ne nada uzalud, nego je doveo na priredbu... i sad kad je pocelo predavanje poklona... sva djeca se poreedala uza zid. nikolaus ide redom i svakom djetetu daje po sarenu kesicu slatkisa... smijeh vec darovanih, nestrpljenje onih koji ce doc` na red... i onda dolazi do te male, dijte pruza ruku, nikolaus je pogleda, pogladi po kosi i poljubi i prodje pored nje dajuci paketic drugom djetetu... nije zaplakala, ali one male predivne mrke okice, natopljene u sekundi sa milion malih djecijih suza.... to nikad dok sam ziv necu zaboraviti...
nebih da psujem
Pseto jedno pokvareno
ali kod tih ljudi se bas radi o tome da pokusavaju da budu transparetni prema drugima pa i pod cijenu djecije suze

Avatar
Bijesanpuz
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1463
Pridružen/a: 18 Apr 2008 02:00

Re: Deda mraz

#19 Post Postao/la Bijesanpuz »

To je krajnje bezobrazno od oca da to uradi.. Ako vec slijedi vjeru.. onda je trebalo da ostavi dijete kod kuce i da uopce ne prisustvuje zabavi.. ako je vec prisustvovalo onda je moglo i dobiti poklon.. PA zar bi to bilo toliko strasno....

PA ne postajes ti katolik ili pravoslavac stim sto bi primio poklon za neki njihov praznik..

Zivi po svome postuj tudje i to je to.. A svugdje se kompromis moze naci samo ako se zeli..
It's nice to be important but is more important to be nice!
Zivot je samo crtica izmedju dva datuma na nadgrobnoj ploci

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

Re: Deda mraz

#20 Post Postao/la paparaci »

pamet draga nije niposto skupa!

tatanka, svaka ti cast na tom potezu! mislim da to ta mala nikad nece zaboraviti!

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

Re: Deda mraz

#21 Post Postao/la sabinax »

al me rasplaka...Tatanka, hvala na ovom potezu, vrlo domisljato, diplomatski i plemenito.
Istina sto puz kaze, trebao je ostaviti dijete kuci, ali neki ljudi misleci samim time sto su sami prekaljeni da mala djeca jednako shvacaju te stvari...djeca, hvala bogu, ne znaju za politiku, za rasnu i vjersku diskriminaciju, jednako gledaju sve ljude......eh da smo, bogdom svi djeca
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
belly_dancer
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 3472
Pridružen/a: 18 Dec 2007 02:00

Re: Deda mraz

#23 Post Postao/la belly_dancer »

svaka vjera je bitna i ima neka svoja znacenja i cari,ali djecja vjerovanja su daleko najljepsa i najvrijednija.svi znamo da djeca nisu sposobna lagat,zasto da im mi onda kvarimo ideologije?
..dobro je kad u životu nekoga voliš,neko te voli..

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Deda mraz

#28 Post Postao/la mrki62 »

Djed Božičnjak, djed mraz ili bilo kako se koji zvao , to je sve dio nas i ako se u našoj sredini to tretira / primjenljuje , onda to treba prihvatiti kao naše a zbog naše djece u tim trenutcima zaboraviti i na naciju i na religiju , vjeru , ponos , prkos inat i na bilo šta , tad treba prepustiti djeci veselje a ne praviti se nekakvi hajvan i aludirati na tobože to nije naše ,............. . Ako se živi u jednoj sredini, gdje se to uvažava , onda pustimo djeci veselje , nek se vesele.
Ne treba ni u kom slučaju pametovati kako to nije naše a pogotovo to misil za one koji su na zapadu .

Svakako očekujem napade al ja sam spreman i odgovorit ću sa argumentima - može se dokazati dvoličnost :lol:
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
belly_dancer
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 3472
Pridružen/a: 18 Dec 2007 02:00

Re: Deda mraz

#29 Post Postao/la belly_dancer »

mrki62 je napisao/la:Djed Božičnjak, djed mraz ili bilo kako se koji zvao , to je sve dio nas i ako se u našoj sredini to tretira / primjenljuje , onda to treba prihvatiti kao naše a zbog naše djece u tim trenutcima zaboraviti i na naciju i na religiju , vjeru , ponos , prkos inat i na bilo šta , tad treba prepustiti djeci veselje a ne praviti se nekakvi hajvan i aludirati na tobože to nije naše ,............. . Ako se živi u jednoj sredini, gdje se to uvažava , onda pustimo djeci veselje , nek se vesele.
Ne treba ni u kom slučaju pametovati kako to nije naše a pogotovo to misil za one koji su na zapadu .

Svakako očekujem napade al ja sam spreman i odgovorit ću sa argumentima - može se dokazati dvoličnost :lol:
[eusa_clap.gif] [eusa_clap.gif] [eusa_clap.gif] [eusa_clap.gif] [eusa_clap.gif]
..dobro je kad u životu nekoga voliš,neko te voli..

Odgovori