Deda mraz

Diskusije oko religija u svijetu ...
Poruka
Autor/ica
Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Deda mraz

#47 Post Postao/la mrki62 »

Sve ovo što pišem , je u korist sadašnje djece a i u buduće , možda kojim roditelju otvorim oči , proširim vidik viđenja i shvaćanja,.......... u nadi da svako svojoj djeci pruži djetinjstvo , koje je ionako kratko i kruto .
Baustelac je napisao/la: Djed mraz i nova godina ne pripadaju islamu
Ne pripada ni pivo , pa ga opet velika većina popije - kad je guzici vruće !
Pitanje je Å¡ta bi se reklo i za ovu novu tehnologiju ; mobiteli , kompjuteri ,............ vjerovatno su i to Å¡ejtanska djela .
Baustelac je napisao/la:U hadisu koji bilježe imami Buharija i Muslim, a prenosi Ebu Hurejre, Muhammed, s.a.v.s., je rekao: ''Slijedit ćete običaje naroda prije vas, pedalj po pedalj, lakat po lakat, sve dotle da kada bi oni ušli u gušterovu rupu i vi biste za njima.'' ''Jesu li to židovi i kršćani?''- upitali smo. ''A ko drugi?'', odgovori Muhammed, s.a.v.s. Vjerovatno je najbolji primjer i dokaz slijepog slijeđenja tuđih običaja proslavljanje Nove godine koji je u svojoj osnovi kršćanski praznik.
Za sve one koji nisu upoznati u vezi hadisa ; hadisi su pisani preko sto godina , poslije smrti Poslanika a.s. e sad jel to on rekao ili nije , ko ima dokaz ?
Jer ako slijediš običaje, to još ne znači da je to vjerski , običaj je jedno a propis drugo .
U Poslanikovo vrijeme je bio običaj imati više žena, pa čak i druge vjere - jedna je imala ime Marija ,............. a mi imamo samo po jednu ženu , jel i to preuzeto od Kršćana ?
Hajmo onda imati više žena, jer je to imao i sam Muhamed a.s. ,............. ako se već po njemu orijentiramo.
Baustelac je napisao/la:Ustvari, Nova godina, koja se kao praznik proslavlja 31. decembra, i Božić, koji se proslavlja 25. decembra, su povezani vjerskom niti koja se jasno prepoznaje kroz lik ''svetog'' Nikole, ili ti Djeda Mraza, zatim kićenjem jelki i ostalim mnogobrojnim simbolima kršćanstva.
Ne znam odakle si ovo izvukao al znam da ima neistine u tome : ako se nova g. slavi 31 decembra ,.......... onda se Božić slavi 24 a ne 25 decembra. Jer ponoćnica je 24 decembra - doček Božića , kao i 31 , kad se čeka nova g.
Sveti Nikola ??????
Kad je on ? On nije krajem decembra ,..... dečko moj [eusa_naughty.gif]
Baustelac je napisao/la:Ovdje se, dakle, radi o vjeri, o životnim principima, o identitetu. Muslimani ne bi smjeli sebi dozvoliti da pomiješaju lončiće i da odstupe od uzvišenih principa vjere islama zarad lažnog suživota i neopravdane ljutnje i kritika onih koji nisu muslimani, a koji itekako drže do svog identiteta i svojih vjerskih ubjeđenja i koji traže da se muslimani odreknu onoga čega se oni sami nikad ne bi odrekli
Lažni suživot ?
S tim je sve rečeno
Baustelac je napisao/la:Kao da suživot zavisi od nas, i kao da dobrosusjedski odnosi zavise od toga hoćemo li mi čestitati i učestvovati s kršćanima u njihovim praznicima. Pa da od toga zavisi suživot vjerovatno nas Srbi i Hrvati nikada ne bi napali niti počinili genocid nad nama, ali.... Kad kažemo da se ovdje radi o vjeri, onda to znači da se u svim stvarima i svim životnim pitanjima moramo vratiti islamskim izvorima ako želimo da o nečemu donesemo ispravan sud. Islam ima jasan stav kad su u pitanju kršćanski, židovski i svi neislamski praznici, i taj stav je temelj vjere islama.
Sad ćemo mi kroz Srbe i Hrvate spoznavat islam ?
Gore se pominje hadis, ovdje Srbi i Hrvati ,....... pa de onda spomeni i velikog Muslimana Aliju Izetbegovića, jer je i on saučesnik genocida , koji se eto ni na sudu nije mogao dokazati , jer je to dogovorna igra.
Baustelac je napisao/la:Slaveći Božić, kršćani, ustvari, slave rođenje Boga, Allahu se utječemo od tog iskrivljenog vjerovanja, ili Božijeg sina, zavisno od toga kako ko od njih gleda na osobu Isa, a.s., i njegovu majku, časnu i čestitu ženu, Merjem, a.s. Pobijajući iskrivljeno vjerovanje kršćana i dogmu o trojstvu, Allah, s.v.t., u Kur'anu kaže: "Nevjernici su oni koji govore: ''Bog je – Mesih, sin Merjemin!'' A Mesih je govorio: ''O sinovi Israilovi, klanjajte se Allahu, i mome i vašem Gospodaru! Ko drugog Allahu smatra ravnim Allah će mu ulazak u Džennet zabraniti i boravište njegovo će Džehennem biti; a nevjernicima neće niko pomoći.'' (Al-Maide, 72.)
Biblija je starija od Kur`ana i u Bibliji jasno stoji ime Isus i njegova majka Marija a u tvom gore citatu su prekršteni u Isa i Merjem !
Zašto ?
Pa ja sam već prije pomenuo jednu Muhamedovu a.s. ženu sa imenom Marija. Jel to samo Muhamedova a.s. žena smjela nositi ime Marija ?

A to o iskrivljenom vjerovanju ,.......... svako svoju vjeru ima i svako bi onda mogao svakome reći da ima iskrivljeno vjerovanje , dečko cca milijarda ljudi je u pitanju a u normalnom svijetu postoji sloboda vjerovanja,............. ja mislio da to ljudi danas znaju [oha.gif]
Baustelac je napisao/la:Nakon toga Allah, s.v.t., kaže: "Nevjernici su oni koji govore: ''Allah je jedan od trojice!'' A samo je jedan Bog! I ako se ne okane onoga što govore, nesnosna patnja će, zaista, stići svakog od njih koji nevjernik ostane. (Al-Maide, 73.) A onda Allah, s.v.t., upozorava na pravu istinu o Isa, a.s., i kaže: "Mesih, sin Merjemin, samo je Poslanik, i prije njega su dolazili i odlazili poslanici, a majka je njegova uvijek istinu govorila; i oboje su hranu jeli. Pogledaj kako im Mi iznosimo jasne dokaze, i pogledaj, zatim, njih kako se odmeću." (Al-Maide, 75.)
To je za vjernike islamske vjeroispovijedi , svaka vjera ima svoje nekakve dokaze.
Baustelac je napisao/la:Zar ovi ajeti nisu sasvim jasni, i zar ubijeđeni musliman može sebi dozvoliti da učestvuje u proslavljanju praznika koji su u svojoj biti veliki grijeh prema Allahu, s.v.t. Poznati islamski učenjak Ibnul-Kajjim, u svom djelu ''Ahkamu ehlu-z-zimme'', kaže: ''Što se tiče čestitanja onoga što je isključivo vjerskog karaktera, to je zabranjeno po konsenzusu islamskih učenjaka, kao što je čestitanje kršćanskih i židovskih praznika riječima: 'Srećan ti praznik', i sl. Ako to i nije čin nevjerstva, to je u najmanju ruku haram, jer je na stepenu čestitanja sedžde idolu, i to je opasnije od toga da nekome čestitamo pijenje alkohola, ili činjenje bluda. Onaj ko nekome čestita griješenje, novotariju i nevjerstvo izlaže sebe Allahovoj srdžbi i kazni.''
Ne, ajeti nisu jasni i ne može svako po svom ajete tumačiti , zato i postoji TEFSIR ,........... čak i predmet na fakultetu islamskih nauka postoji a zove se TEFSIR ,........ inače Kur`an se tumači na više načina , pogledaj :

1. tumačenje Kur'ana Kur'anom
2. tumačenje Kur'ana Tradicijom
3. racionalno tumačenje Kur'ana
4. lingvističko tumačenje
5. stilističko tumačenje
6. sufijsko ili ezoteričko tumačenje
7. znanstveno tumačenje
8. historijsko tumačenje
9. tematsko tumačenje
10. ostala tumačenja
Sve to imaš OVDJE

Zato se pitam odakle tebi sve ovo što si postavio ovdje , po forumu mi možemo piskarat a mi hvala bogu nismo u S. Arabiji pa da nam vjerska policija diktira kako ćemo se ponašat.To mora da si sa neke VEHABIJSKE stranice pokupio , jer ako klikneš na link možeš pročitati čestitku ponekih a i samog reisa Cerića
Baustelac je napisao/la:Muhammed, s.a.v.s., je zabranio proslavljanje džahilijetskih praznika koje je zatekao u Medini, rekavši da ih je Allah zamijenio boljim danima, a to su dani Bajrama. Poslanik, s.a.v.s., nije, dakle, potvrdio te praznike, a da jeste, oni bi se i dalje proslavljali. Proslavljanje neislamskih praznika je svojevrsni vid oponašanja na koje je upozorio Muhammed, s.a.v.s., rekavši: ''Ko oponaša jedan narod on njemu i pripada.'' (Buharija i Muslim)
Da, mi pripadamo Evropejcima, mi nismo Arapi , Perzijci , Indijci ,............. u Evropi postoji Katlička, Pravoslavna i ine vjere , pa tako i islam sa svojim mezhebom , jer ako nisi znao - zato i postoje mezhebi ( pravne škole ) zbog drugačijih uvjeta života .
Baustelac je napisao/la:Ako bi neko rekao da time ne želi oponašanje i poistovjećivanje, mi mu kažemo da je to opet haram, jer Poslanik, s.a.v.s., je zabranio klanjanje namaza u vrijeme izlaska i zalaska Sunca samo zbog toga što tada obožavaoci Sunca čine sedždu Suncu. A o suludom trošenju novca koji se izdvaja iz državnog budžeta da bi se nakitili i nakinđurili gradovi, zgrade i ulice, zbog čega niko neće odgovarati niti polagati račun, o orgijama, nemoralu, prostaklucima i ludovanju u noći kojoj su, sukladno svome ponašanju oni koji je slave i dali ime ''luda noć'', da i ne govorimo. Istinu je rekao Uzvišeni Allah: ''Nisu slijepe oči, već srca u grudima.''
Ma odakle si ti to kopirao cccccccccccc , kako je Poslanik mogao znati o nekakvom kićenju gradova , ulica , zgrada a pogotovo o državnom budžetu ,.............. kad toga u njegovo vrijeme nije bilo [eusa_naughty.gif]
Baustelac je napisao/la:Znaci ostaje svakom covjeku sam da odluci dali ce svoje djete da odgaja kroz propise islama,ili kroz sljepo sljedzenje
Da , da sjedi kod kuće i gleda odakle je vedro, jer tako se je i u vrijeme Muhameda a.s. živjelo , nije bilo fabrika ( nevjerničkih ) i nije se uopšte išlo na posao .
Sjedimo zdušno kod kuće i nedajmo djetetu da mrdne , nek se uči nekakvih propisa - koji ni nama nisu jasni .
Nemojmo raditi ni primati nevjerničke plate i razne dodatke - pogotovo dječiji doplatak , pomoć za školu, stipendiju , .......... ma ništa nedajmo djeci svojoj od tih nevjernika i bla, bla, bla ,..............
Da bude razumnije ; ako neko djeci pametuje u vezi svih onih dječijih radosti , okupljanja, dijeljenja paketića ,.............. e neka onda te osobe ne prihvataju ni Božićne nagrade , koje se isplaćivaju u novčanoj valuti , bonovima i sl. a isto neka te osobe ne prihvataju te dane kao praznike u smislu opravdanog i plaćenog izostanka sa posla . Nek jednostavno kažu ; NE , nećemo božićnu nadoknadu ni u kom smislu , jer to nije naše :P
To je ta dvoličnost a dvoličnost je i u tome što ti pišeš u vezi Hidžretske godine , Bajrama ili bilo čega ,.............. ako si vlasnik firme, počni svima isplaćivati nagradu ( novčanu ) uz te praznike, počni ljudima pravdati izostanak sa posla u tim danima, u smislu da im je plaćeno kao što to ima sav svijet i počni svim roditeljima , koji imaju djecu - darovati paketićima,.............. pa ćemo vidjeti rezultat.

Svi prduckaju kako to nije naš praznik a konkretno u našoj firmi je vlasnik isplatio Božićnicu cca 400 € i u bonovima za mercator 120 € , zatim paket ( bon ) za obilazak u termalnim vodama i za divno čudo niko se ne buni kako to nije naše , svi su prihvatili objeručke i normalno smo se morali potpisati , kao dokaz da smo to preuzeli .
Aha, znači kad smo mi u pitanju , to je drugo a kad su naša djeca ,........ eeeeee , onda ćemo mi biti veliki vjernici ,........... to je ta dvoličnost !

Baustelac je napisao/la:SELAM
To je po arapski a znači pozdrav ,............ pa pozdrav i tebi [icon_wave.gif]
Zadnja izmjena: Gost, dana/u 30 Dec 2008 19:20, ukupno mijenjano 1 put.
Razlog: molim te mrki ubuduće kopiraj tekst a nemoj postavljati linkove drugih foruma
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

Re: Deda mraz

#48 Post Postao/la sabinax »

Baustelac je napisao/la:.....SELAM
Evo meni Djed Mraz vratio Baustelca [Happy.gif] ...Hvala djede [smile.gif]
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
diisaaa
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2663
Pridružen/a: 28 Maj 2008 02:00
Lokacija: Bosnia

Re: Deda mraz

#49 Post Postao/la diisaaa »

ma taman da potpale vatru tamo na onom svijetu sa mnom ne bih svom djetetu uskratila radost i osmjeh kad prima paketic i kad ga slikam sa djeda mrazom
najljepše mjesto na svijetu...je biti pored tebe

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

Re: Deda mraz

#51 Post Postao/la paparaci »

mrki62 je napisao/la:
Baustelac je napisao/la:U hadisu koji bilježe imami Buharija i Muslim, a prenosi Ebu Hurejre, Muhammed, s.a.v.s., je rekao: ''Slijedit ćete običaje naroda prije vas, pedalj po pedalj, lakat po lakat, sve dotle da kada bi oni ušli u gušterovu rupu i vi biste za njima.'' ''Jesu li to židovi i kršćani?''- upitali smo. ''A ko drugi?'', odgovori Muhammed, s.a.v.s. Vjerovatno je najbolji primjer i dokaz slijepog slijeđenja tuđih običaja proslavljanje Nove godine koji je u svojoj osnovi kršćanski praznik.
Za sve one koji nisu upoznati u vezi hadisa ; hadisi su pisani preko sto godina , poslije smrti Poslanika a.s. e sad jel to on rekao ili nije , ko ima dokaz ?
Jer ako slijediš običaje, to još ne znači da je to vjerski , običaj je jedno a propis drugo .
U Poslanikovo vrijeme je bio običaj imati više žena, pa čak i druge vjere - jedna je imala ime Marija ,............. a mi imamo samo po jednu ženu , jel i to preuzeto od Kršćana ?
Hajmo onda imati više žena, jer je to imao i sam Muhamed a.s. ,............. ako se već po njemu orijentiramo.
ako se ne varam, hadisi su pisani ZA Poslanikova zivota i hadisi predstavljaju praksu Kur'ana.
vise zena je mogao samo imati onaj ko je bio imucan tj u mogucnosti da izdrzava sve zene. a mimo toga morao je prvo dobiti odobrenje komisije, koja provjerava i procjenjuje njegov imetak. mimo toga, duzan si prema svakoj zeni se jednako ophoditi i ispunjavati svoje obaveze prema njima. ti jedva izadjes na kraj sa jednom krajiskinjom, a kako bi sa cetiri [mmmux2.gif]
najzad, gdje ces se ti porediti sa Muhammedom a.s.? [eusa_wall.gif]

Biblija je starija od Kur`ana i u Bibliji jasno stoji ime Isus i njegova majka Marija a u tvom gore citatu su prekršteni u Isa i Merjem !
Zašto ?
nije ih on prekrstio, nego ti tako u Kur'anu stoji ;)
kao sto ima i tabela sa imenima koja se spominju u Kur'anu i kakva su njihova imena u Bibliji.
ti si lafo vjernik, a sam negiras istinitost Kur'ana! [eusa_wall.gif]
Pa ja sam već prije pomenuo jednu Muhamedovu a.s. ženu sa imenom Marija. Jel to samo Muhamedova a.s. žena smjela nositi ime Marija ?
smije i tvoja i bilo cija. koliko sam upoznat, dozvoljen je brak sa nemuslimankom. a razlozi su poznati, da se ne ponavljam(o).

Baustelac je napisao/la:Nakon toga Allah, s.v.t., kaže: "Nevjernici su oni koji govore: ''Allah je jedan od trojice!'' A samo je jedan Bog! I ako se ne okane onoga što govore, nesnosna patnja će, zaista, stići svakog od njih koji nevjernik ostane. (Al-Maide, 73.) A onda Allah, s.v.t., upozorava na pravu istinu o Isa, a.s., i kaže: "Mesih, sin Merjemin, samo je Poslanik, i prije njega su dolazili i odlazili poslanici, a majka je njegova uvijek istinu govorila; i oboje su hranu jeli. Pogledaj kako im Mi iznosimo jasne dokaze, i pogledaj, zatim, njih kako se odmeću." (Al-Maide, 75.)
To je za vjernike islamske vjeroispovijedi , svaka vjera ima svoje nekakve dokaze.
nisu to nekakvi, nego pravi i jasni dokazi, za onog ko je razumom obdaren!

mislim da se ne treba ici u krajnost. ne slazem se ni sa baustelcom u potpunosti. ja licno ne smatram to nekim grijehom ili necim losim. kao sto sam vec rekao, to je car djetinjstva i ljepota. duznost je roditelja, da povede racuna o djetetu i da ga odgoji u islamskom duhu. kod nas je takav taj obicaj i ne vidim tu nista lose. ja i nisam nikad djeda mraza povezivao sa Bozicem ili Kriscantsvom, nego sa novom godinom. isto tako djeda mraz ili taj obicaj nije utjecao na mene da me to odvrati od islama.

stvarno imamo drugih problema, a ne da se oko ovakve gluposti zamaramo. pa to je za nepovjerovati!

da Bog da ih djeda mraz nikad vise ne obradovao :!: [laugh.gif]

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Deda mraz

#52 Post Postao/la mrki62 »

paparaci
ako se ne varam, hadisi su pisani ZA Poslanikova zivota i hadisi predstavljaju praksu Kur'ana.
Varaš se i to jako mnogo , hadisi su bili zabranjeni za vrijeme njegovog života i sve poslije njegove smrti je pisano na način čula - kazala .
Hadisi su pisani kako se kome ćefnilo i zahvaljujući hadisima je došlo do toga da su jedni tumačili da to jeste tako a drugi su objašnjavali drugačije i tako su se stvarale različite struje u islamu a najdalje u tumačenju hadisa su otišli vehabije .
Glavni sakupljači hadisa su bili:

1. Malik - umro 795, dakle 163 godine poslije Muhameda;
2. Ibn Hanbal umro 855, tj. 223 godine poslije Muhameda;
3. Bukhari - umro 870, dakle 238 godina poslije Muhammeda;
4. Muslim Ibn al-Haggag - umro 875, tj. 243 godine poslije Muhameda.

E sad , pogledaj koliko je to godina nakon smrti Muhameda a.s.

Musaf je jedan i u njega svi vjeruju a hadisi su pisani kako se kome ćefnulo i jedni su vjerovali u njih a opet drugi nisu - imali su neke svoje hadise i tako je došlo do razjedinjenja u islamu ( čitaj sekte ).
Riječ "hadis" (mn. ahadeeth) znači priča, pripovijedanje (a u kontekstu današnjeg shvatanja Islama - riječi pripisane Poslaniku Muhammedu i pripovijedanja o njemu i zbivanjima tokom vremena njegovog poslanstva).
Dakle pripisane riječi , neko ih je Njemu pripisao u smislu : On je ovo radi , on je ono rekao , on to nije radio , on tako nije mislio ,..................Pejgamber za svog života nije dao da ga ljudi uzdižu niti se je razlikovao u bilo čemu od ostalih , nikad nije ustoličio vlast - kao što to pojedini danas rade i to sve zahvaljujući nekim samo njima znanim hadisima. Što se to današnja Arabija zove SAUDIJSKA ?
Zašto se ne zove MUHAMEDOVA ?
Našlo se nekakvo pleme SAUDI i sebi su uzeli za pravo da je eto Arabija njihova !



A najgluplji hadis mi je : Ne odbija ga, pa makar ostavila da hljeb izgori

Ukoliko muz zatrazi da zadovolji svoje intimne potrebe, zena ce mu to ispuniti pa makar hljeb stavila u pec da se pece. To se temelji na hadisu koji Talk b. 'Ali, r.a., prenosi od Vjerovjesnika, sallallahu alejhi ve sellem: Ako covjek pozove svoju suprugu da zadovolji svoje potrebe, neka mu dodje, pa makar hljeb stavila u pec! ( Tirmizi hadis biljezi u Sunenu ).
smije i tvoja i bilo cija. koliko sam upoznat, dozvoljen je brak sa nemuslimankom. a razlozi su poznati, da se ne ponavljam(o)
Priča je o imenu Marija a ne o nemuslimanki u smislu da li je dozvoljen brak sa njom , stvar je u imenu Marija ,........ jer Marija je bila žena Muhamedova a.s. a u Kur`anu se ne spominje Marija - jel kontaš sad [Happy.gif]
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

Re: Deda mraz

#54 Post Postao/la paparaci »

kontam ja tebe. ali njegova zena Marija i majka Isa a.s. Merjema su dvije razlicite osobe tj. to su dva razlicita imena.

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Deda mraz

#56 Post Postao/la mrki62 »

paparaci je napisao/la:kontam ja tebe. ali njegova zena Marija i majka Isa a.s. Merjema su dvije razlicite osobe tj. to su dva razlicita imena.
Original je važan [icon_boxing.gif] možemo mi reći i Beč , Slovenci kažu Dunaj a original je Wiena ,............. jel sad jasnije ?
Tako i u vezi Marije ,............. kako može biti jedna Marija a druga Merjema u istom jeziku ?
I sama Madona ( pjevačica ) je po naški Marija .
Jedno je da je više jezika u igri al jedan jezik a različita imena - kontaš li ba jarane . [icon_wave.gif]
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Deda mraz

#57 Post Postao/la mrki62 »

Baustelac je napisao/la:mrki suvisno je stobom raspravljati.....da sam napisao da je te hadisa muhameda.a.s napisao TITO ti bi ih bez sumnje prihvatio....muka mi je da ti repliciram na ve to gore jer neznam i gdje poceti.....zato na sve to sto si napisao imam samo jednu rjec LAZES.......stobom je najbolje drzati se one narodne"pametniji popusta-a magarac ne dopusta" [whatsthat.gif]
Zar nije u islamu zabranjeno starijem od sebe reći da laže , ha :lol:

Haj da si mi citirao riječi , koje su lažljive ,.... ovako ko iz vedra neba pa u rebra ; LAŽEŠ ,........ dečko , nije to ok , lako se je vaditi na titu i suvišnost raspravljanja a ti pošto si počeo sa vjerskim istupom a u vjeri je zabranjena LAŽ , pa hajde da ispravimo tu laž.
Gdje sam to pogriješio , ha ?
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

Re: Deda mraz

#59 Post Postao/la paparaci »

mrki62 je napisao/la:
paparaci je napisao/la:kontam ja tebe. ali njegova zena Marija i majka Isa a.s. Merjema su dvije razlicite osobe tj. to su dva razlicita imena.
Original je važan [icon_boxing.gif] možemo mi reći i Beč , Slovenci kažu Dunaj a original je Wiena ,............. jel sad jasnije ?
Tako i u vezi Marije ,............. kako može biti jedna Marija a druga Merjema u istom jeziku ?
I sama Madona ( pjevačica ) je po naški Marija .
Jedno je da je više jezika u igri al jedan jezik a različita imena - kontaš li ba jarane . [icon_wave.gif]

Jednostavno. jer kao sto sam vec rekao, majka Isa a.s. se zvala Merjema (izvorno, jer ja se drzim Kur'ana a ne Biblije), a zena Muhammeda a.s. Marija. ona tj. Marija bila je nemuslimanka i tako se zvala. u tom slucaju to nikakve veze sa jezikom nema. jer tvoje ime ostaje isto na cijelom svijetu! ne znam da ti se ime promijeni ukoliko promijenis i drzavu ;)

Ako cemo po tvom, onda ti stvarno negiras istinitost Kur'ana i svoje vjere! posto se za Dzibrila u Kur'anu kaze Gabriel u Bibliji, itd.

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Deda mraz

#60 Post Postao/la mrki62 »

paparaci je napisao/la:
Jednostavno. jer kao sto sam vec rekao, majka Isa a.s. se zvala Merjema (izvorno, jer ja se drzim Kur'ana a ne Biblije), a zena Muhammeda a.s. Marija. ona tj. Marija bila je nemuslimanka i tako se zvala. u tom slucaju to nikakve veze sa jezikom nema. jer tvoje ime ostaje isto na cijelom svijetu! ne znam da ti se ime promijeni ukoliko promijenis i drzavu ;)

Ako cemo po tvom, onda ti stvarno negiras istinitost Kur'ana i svoje vjere! posto se za Dzibrila u Kur'anu kaze Gabriel u Bibliji, itd.
Ništa ja ne negiram , samo konstatujem , jer nešto nije ok , ili u Kur`anu ili Bibliji .
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Odgovori