Deda mraz

Diskusije oko religija u svijetu ...
Poruka
Autor/ica
Avatar
badgirl
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2649
Pridružen/a: 30 Aug 2007 02:00
Lokacija: austrija

Re: Deda mraz

#6 Post Postao/la badgirl »

pa ako je istina da ima podrsku roditelja onda je to po meni sve ok ...
ja svojoj djeci nebranim ni da gledaju sv. nikolu iako sam muslimanka , a moja je duznosta da im objasnim i da ih uputim u sta treba da vjeruju a u sta ne .
Voli me kada to najmanje zasluzujem !!!!
http://de.youtube.com/watch?v=GAB20l0j8 ... re=related

Avatar
diisaaa
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2663
Pridružen/a: 28 Maj 2008 02:00
Lokacija: Bosnia

Re: Deda mraz

#7 Post Postao/la diisaaa »

bijesna sam jer je neka glupaca odlucila da u vrtic ukine dolazak deda mraza
grrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

i jos ta ista trazi da se u vrtice uvede vjeronauka [baaa.gif] nemam nista protiv nijedne vjere ali mislim da je to i previse mislim imaju u osnovnoj u srednjoj skoli casove vjeronauke pa jos i u vrtice [eusa_think.gif]
najljepše mjesto na svijetu...je biti pored tebe

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

Re: Deda mraz

#8 Post Postao/la sabinax »

pa ovako...cak su i kod nas katolicki vrhovi skrenuli paznju...neki smaili koji povraca....da komercijalizacija Bozica nije dobra...veliki grijeh bit ce, isti smaili...
znaci po svim vjerama nije bas po PS-u, ako slijedim tu logiku rekla bih da je Djed Mraz (kojeg su kod nas prekrstili u Djed Bozicnjak)...internacionalno bice i po meni bi bilo lijepo da se uzima kao lik koji djeci nosi darove a ne neko politikansko ili vjersko bice
Ja od kada se sjecam i u doba komunizma (mog djetinjstva) Djed Mraz je dolazio u firme u kojima su starci radili i donosio mashala pokloncice...uh sto su to bila lijepa vremena
kod nas se obiljezava to djeljenje pokloncica ali nije uvijek prisutan Djed Mraz, ali obavezno u gradu Djed Mraz se vozi na vlakicu Djeda Mraza koji financira grad kao poklon djeci grada
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
indeks
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 4246
Pridružen/a: 01 Feb 2008 02:00
Lokacija: Bosnia

Re: Deda mraz

#10 Post Postao/la indeks »

Zivio Djeda Mraz [icon_peace.gif]
Malo sto nas odrasle ebu u zdrav mozak,sad jos i djeci da uskrate nesto sto nema nikakve veze s vjerom,uvjerenjima.............ne kradite djeci djetinjstvo!!!!!!! [icon_boxing.gif]
Joooooooooooj,i lud bi ponovo poludio [icon_help.gif]

Djeda Mraze,samo ti dodji,ne smije niko da te dira [xmas.gif]

Avatar
belly_dancer
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 3472
Pridružen/a: 18 Dec 2007 02:00

Re: Deda mraz

#11 Post Postao/la belly_dancer »

kolko ja znam kod nas tog ima svake godine pa tako i ove...nemam nista protiv toga da djeca znaju da i ta prica postoji,ali bas da se djeci laze da je to prava istina...neznam bas... [eusa_think.gif]
..dobro je kad u životu nekoga voliš,neko te voli..

Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

Re: Deda mraz

#12 Post Postao/la im_ex »

belly_dancer je napisao/la:ali bas da se djeci laze da je to prava istina...neznam bas... [eusa_think.gif]
Pametno razmisljanje [evojele9.gif]

Biva kako drugi zamisle, tako da mi, forumashi, kad bismo se sad svi skupili i uplakali na okoncavanju Deda-Mraz-ove misije, ne bi urodilo plodom ... a ne bismo se nikad ni uspjeli svi skupiti ... dakle [icon_ballbounce.gif]
indeks pomenu kradju djetinjstva ... ma joK, kakva kradja djetinjstva, kakvi bakraci.
Svima nama se nesto oduzima vremenom ... ah, pa i mi smo djeca (dooobra vecina nas, al to vec nije tema ... no ipak).
Izmisljotine poput babaroge, chorobake i sta znam sta sta sve ne, negativnog su efekta u djecijim nevinim glavicama ... sta oni znaju - nista. Znaju i vjeruju u ono sto im roditelj kaze, potvrdi.
A roditelji lazu li lazu, kako nas nashi, kako njihovi njih pa u nedogled, isto tako smo mi slagani i mi ne prestajemo da sirimo lazi pa ce i nasa djeca nastaviti tradiciju lagarije.
Je li nam to cilj?
Nije, dabome.
Deda Mraz ... bilo je lijepo dok je trajalo, kazem. Svako vrijeme nosi svoje breme a od nosenja bremena koje za misiju ima prestanak s lagarijama necu bjezati. I nije me ni strah ni stid sto sada, citajuci vase zalopojke nisam vasa istomisljenica.
Ne mozemo osudjivati sto se ideja o ukidanju Deda Mraza pojavila vjerskim/politikarskim "siljenjem", sto je nametnuta ... nije bez osnova, narode.
Dublje se malo zamislite, preispitajte se pa cete i sami postati svjesni da su u lazi kratke noge.
Deda Mraz ionako nikom nije donio ono sto je srcem pozelio .... pa pa mu od mene - proslost je. laz, obmana i tako to jeL [wink.gif]

Nisam ishitreno, na drugoj temi (a na osnovu tog pominjanja je otvorena ova tema), na jadikovke rekla tek ovo:
IM_ex je napisao/la:
papaya je napisao/la:nema dzabe ni kod babe
uff, to jos i s razlogom ... valja slusati onaj silni djeciji plach kad mu dosadne mame uvaljuju djecicu u krilo da bi fotkom zabiljezile taj trenutak.
Deda Mraz ima junachko srce .. ma kako li mu polazi za rukom da se on ne rasplache zbog djechijeg placha i dosadnih nalickanih mamica [laugh.gif]

ah da ...

Slijedi text kome bih ja dala nesto drugaciji naslov -

Svecenik razocarao roditelje [wink.gif]


Svecenik razocarao djecu

Jedan katolički svećenik u sjevernoj Italiji bio je suočen sa žestokim kritikama roditelja nakon što je njihovoj djeci rekao da je Djed Mraz obična bajka.
Otac Dino Bottino, paroh u katoličkoj Crkvi svetog srca u italijanskoj Novari djeci je propovijedao o 'velikoj laži o Djedu Mrazu' što je razbjesnilo roditelje.

'On je jednostavno uništio Božić i Novu godinu mojoj djeci', rekla je jedna majka reporterima BBC-a.

No, tvrdoglavi svećenik izjavio je da ne žali zbog propovjedi jer misli da je njegova sveta dužnost da djeci otkrije tajnu o nepostojanju Djeda Mraza.

'Djed Mraz je izmišljotina koja nema veze s božićnom pričom o Isusu Kristu. I opet ću propovijedati isto, koliko god se neko bunio', izjavio je Bottino.

Svećenik je dodao da nije želio povrijediti roditelje niti djecu, ali da se 'prava istina o Isusu mora odvojiti od legende o Djedu Mrazu koja je bajka kao što su Pepeljuga lil Snjeguljica'.



Deda Lazho - i tebi je odzvonilo

slika


jah ... jako dobar vic ... Kako je nastao Deda Mraz ... pominje se varikina [laugh.gif]
Kuda idu ljudi kao ja ...

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

Re: Deda mraz

#13 Post Postao/la sabinax »

ajd Im_ex, ima vremena da saznaju sve surove istine o zivotu.....a ima ih ihaaaa
nek uzivaju djeca i nek mastaju...dok mogu
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Odgovori