Tumacenje Snova

Diskusije oko religija u svijetu ...
Poruka
Autor/ica
Avatar
JAS
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1183
Pridružen/a: 07 Okt 2008 02:00
Lokacija: Macedonia

Re: Tumacenje snova

#2 Post Postao/la JAS »

Meni vala netreba niko i nista da mi tumaci snove.....nocas sam imala tako lep san.... [smileyheartbounceqy7.gif] [smileyheartbounceqy7.gif]

Avatar
beca
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16187
Pridružen/a: 29 Dec 2009 08:38
Lokacija: Sarajevo

Re: Tumacenje Snova

#3 Post Postao/la beca »

zar je po islamu dozvoljeno tumacenje snova?????

Avatar
JAS
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1183
Pridružen/a: 07 Okt 2008 02:00
Lokacija: Macedonia

Re: Tumacenje Snova

#4 Post Postao/la JAS »

Ja sam Pravoslavac....i ono astroloski kad se vidi, dozvoljeno [smile.gif] [smile.gif]

jacii_
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 58
Pridružen/a: 09 Jan 2009 20:31

Re: Tumacenje Snova

#5 Post Postao/la jacii_ »

mahh...ne vjerujem u too...kako su mi dosad tumaceni snovi trebala sam vec biti na drugom svijetu :? :?

Avatar
beca
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16187
Pridružen/a: 29 Dec 2009 08:38
Lokacija: Sarajevo

Re: Tumacenje Snova

#6 Post Postao/la beca »

mislim da po islamu nije dozvoljeno tumacenje snova....ovdje je samo kad sanjas nesto vezano za vjeru postavljeno...to nikad ne sanjam...

dadooo_23
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 299
Pridružen/a: 20 Feb 2009 17:46

Re: Tumacenje Snova

#7 Post Postao/la dadooo_23 »

sta ima bilo koja religija,pa i islam sa tumacenjem snova? bog ti dao pameti,da si neki vjernik ne bi se tako izvaljivao. ti kao da povezujes crno i bijelo. to ti je isto da povezujes kockanje i vjeru. nidje veze

Avatar
ekrankaa
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 633
Pridružen/a: 20 Okt 2008 03:26

Re: Tumacenje Snova

#8 Post Postao/la ekrankaa »

Po islamu je dozvoljeno tumacenje snova [smile.gif] o tome nam govore mnogi hadisi.
Snovi imaju svoje znacenje i to je 46 dio poslantva.
Ono sto je bitno da se tumac sna uzima od samo priznatog ucenjaka i jos bitnije sto treba napomenuti jest da je lijepi san od Allaha dz.s a ruzni od sejtana.
Lijepi ispricati samo osobama koje se voli ili postuje i zahvaliti Allahu na snovidjenju.
Dok ruzni san ne treba pricati nikome,pljunuti 3 puta na lijevu stranu i traziti zastitu od Allaha ,po mogucnosti klanjati i promjeniti stranu spavanja.

selam..
http://www.youtube.com/watch?v=Rdgmzoqc5xc

Postoji jedna tocka u tvom zivotu kada shvatis- tko je vazan, tko nikad nije bio vazan, tko vise nije vazan i tko ce uvijek biti vazan. ...

Avatar
beca
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16187
Pridružen/a: 29 Dec 2009 08:38
Lokacija: Sarajevo

Re: Tumacenje Snova

#9 Post Postao/la beca »

ekrankaa je napisao/la:Po islamu je dozvoljeno tumacenje snova [smile.gif] o tome nam govore mnogi hadisi.
Snovi imaju svoje znacenje i to je 46 dio poslantva.
Ono sto je bitno da se tumac sna uzima od samo priznatog ucenjaka i jos bitnije sto treba napomenuti jest da je lijepi san od Allaha dz.s a ruzni od sejtana.
Lijepi ispricati samo osobama koje se voli ili postuje i zahvaliti Allahu na snovidjenju.
Dok ruzni san ne treba pricati nikome,pljunuti 3 puta na lijevu stranu i traziti zastitu od Allaha ,po mogucnosti klanjati i promjeniti stranu spavanja.

selam..
e hvala, taista nisam znala, selam...

Avatar
Bebana_de
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 6786
Pridružen/a: 11 Jan 2009 21:27
Lokacija: put u Ljubicastom

Re: Tumacenje Snova

#10 Post Postao/la Bebana_de »

I ja se slazem sa dadoo_23 izjavom,,sta ima jedno sa drugim,,,bas nista,,, [eusa_clap.gif]

snovi se ne kazuju nikome,tako je moja nana govorila pre,

sad ne znam svako zna svoje,,,,,nisam ja ovde da pametujem :)
Jedan Zivot gde,prestajem Ja,gde pocinjes Ti
jedna Ljubav,gde stali smo Mi gde sad su Drugi


http://www.youtube.com/watch?v=BpgmT9u0fDM

dadooo_23
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 299
Pridružen/a: 20 Feb 2009 17:46

Re: Tumacenje Snova

#11 Post Postao/la dadooo_23 »

ekrankaa je napisao/la:Po islamu je dozvoljeno tumacenje snova [smile.gif] o tome nam govore mnogi hadisi.
Snovi imaju svoje znacenje i to je 46 dio poslantva.
Ono sto je bitno da se tumac sna uzima od samo priznatog ucenjaka i jos bitnije sto treba napomenuti jest da je lijepi san od Allaha dz.s a ruzni od sejtana.
Lijepi ispricati samo osobama koje se voli ili postuje i zahvaliti Allahu na snovidjenju.
Dok ruzni san ne treba pricati nikome,pljunuti 3 puta na lijevu stranu i traziti zastitu od Allaha ,po mogucnosti klanjati i promjeniti stranu spavanja.

selam..
postujem ja tvoje misljenje ali ovo mi ide na cisto praznovjerje! s vjerom se ovo ne bi trebalo stavljati u isti lonac.

dadooo_23
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 299
Pridružen/a: 20 Feb 2009 17:46

Re: Tumacenje Snova

#12 Post Postao/la dadooo_23 »

Bebana_de je napisao/la:I ja se slazem sa dadoo_23 izjavom,,sta ima jedno sa drugim,,,bas nista,,, [eusa_clap.gif]

snovi se ne kazuju nikome,tako je moja nana govorila pre,

sad ne znam svako zna svoje,,,,,nisam ja ovde da pametujem :)
oprosti ako ti smeta moje pametovanje. sta cu kad sam takav? naporan,dosadan,i evo ocito uporan u glupostima! ne mogu se mijenjat [smile.gif]

Avatar
ekrankaa
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 633
Pridružen/a: 20 Okt 2008 03:26

Re: Tumacenje Snova

#13 Post Postao/la ekrankaa »

Ja ne postujem tvoje misljenje :wink: a znas zasto [smile.gif] pa grijesis ,to ne mogu postovati.
Izjasnjavas se o necemu sto jednostavno ne stoji jer nemas znanja [huh.gif]
Da ga imas ne bi tako napisao.oprosti.
Moj savjet dobronamjeran naravno ,potrazi literaturu ili procitaj hadise i pojasnjenja u svezi te teme pa onda daj zakljucak sa vjerodostojnim dokazima da bi te se shvatilo ozbiljno.
Sve ovo sto radis je samo obicna smutnja u dijalogu,proizvoljna misljenja koja nemaju veze sa tematikom.
Drugim rijecima ,daj dokaz..gdje pise da snovi ne idu sa vjerom..

Poz Dadoo
http://www.youtube.com/watch?v=Rdgmzoqc5xc

Postoji jedna tocka u tvom zivotu kada shvatis- tko je vazan, tko nikad nije bio vazan, tko vise nije vazan i tko ce uvijek biti vazan. ...

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Tumacenje Snova

#14 Post Postao/la mrki62 »

ekrankaa je napisao/la:Ja ne postujem tvoje misljenje :wink: a znas zasto [smile.gif] pa grijesis ,to ne mogu postovati.
Kako da ti znaš da on griješi a ti ne ?
ekrankaa je napisao/la: Izjasnjavas se o necemu sto jednostavno ne stoji jer nemas znanja [huh.gif]
Namjerno ili ne ,........... vehabijski sistem negiranja nečega što vam smeta .
ekrankaa je napisao/la: Da ga imas ne bi tako napisao.oprosti.
Haj ti nas sve prosvijetli , daj nam link IZ , da vidimo kakav stav IZ ima o tumačenju snova .
ekrankaa je napisao/la:Moj savjet dobronamjeran naravno ,potrazi literaturu ili procitaj hadise i pojasnjenja u svezi te teme pa onda daj zakljucak sa vjerodostojnim dokazima da bi te se shvatilo ozbiljno.
Potraži ti i postavi ovdje - da nas ubijediš , ovako nam utuvljuješ svoju tvrdnju !
ekrankaa je napisao/la: Sve ovo sto radis je samo obicna smutnja u dijalogu,proizvoljna misljenja koja nemaju veze sa tematikom.
Drugim rijecima ,daj dokaz..gdje pise da snovi ne idu sa vjerom..

Poz Dadoo
Eto , daj ti dokaz da idu [muzikafo1.gif]
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

dadooo_23
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 299
Pridružen/a: 20 Feb 2009 17:46

Re: Tumacenje Snova

#15 Post Postao/la dadooo_23 »

ekrankaa je napisao/la:Ja ne postujem tvoje misljenje :wink: a znas zasto [smile.gif] pa grijesis ,to ne mogu postovati.
Izjasnjavas se o necemu sto jednostavno ne stoji jer nemas znanja [huh.gif]
Da ga imas ne bi tako napisao.oprosti.
Moj savjet dobronamjeran naravno ,potrazi literaturu ili procitaj hadise i pojasnjenja u svezi te teme pa onda daj zakljucak sa vjerodostojnim dokazima da bi te se shvatilo ozbiljno.
Sve ovo sto radis je samo obicna smutnja u dijalogu,proizvoljna misljenja koja nemaju veze sa tematikom.
Drugim rijecima ,daj dokaz..gdje pise da snovi ne idu sa vjerom..

Poz Dadoo
oprosti ako ja radim smutnju... iako samo iznosim misljenje.

daj ti meni dokaz da snovi idu s vjerom.

da malo razmisljas dok citas,skontala bi da ja samo iznosim svoje misljenje,a ne pobijam nicije tudje. ti imaj svoja uvjerenja,a raspravljati se mozemo na normalan nacin.

ja osobno ne vjerujem u to jer za mene su to samo "gatke"

je li to ono kad ides sam nocu,a ispred tebe preko puta prodje crna macka?
tri puta pljunes,kao pomolis se ili tako nesto i nastavis hodati da ti se ne bi dogodila nesreca. a fol,kao ako ne uradim taj mali "ritual" sljedeci korak bi me trebao maznuti kamion??? [laugh.gif]
tako i s tim snovima... nekad sanjam lijepo,nekad sanjam lose... a ponekad i nista. sve to ima veze sa trenutnim stanjem psihe,i kako se protekli radni ili neradni dan odrazio na tebe... ili sta ti se zapravo dogadjalo predhodnog dana. ako ti je dan bio stresan,vecinom ces i sanjati neke more,a ako ti je bio lijep i bez stresa,sanjat ces da ljubis djevojku,odnosno,momka. a bogme ponekad sam se i seksao u snu [laugh.gif]

Odgovori