Jeste li za to da vjerski propisi budu dio Ustava?

Diskusije oko religija u svijetu ...
Poruka
Autor/ica
Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Jeste li za to da vjerski propisi budu dio Ustava?

#46 Post Postao/la mrki62 »

paparaci

Nemoj ispravljati krivu drinu , jer je ja nisam iskrivio.

Ja sam samo opisao kako manipulišu Kur`anom ,............. vidovita me je pitala o tome, ja sam kratko odgovorio DA .
Usput sam prije toga objasnio kako je to jako dobar primjer, koji dokazuje da vjerski propisi nemaju šta tražiti u Ustavu .
Čovjek je premlaćivao ženu , žena se htjela rastati zbog toga a taj čovjek pokaže članak u Kur`anu sutkinji , na kojem piše da je to njemu dozvoljeno .
Kakav je Kur`an bio , Å¡ta je u njemu pisalo ?
To samo oni što su pročitali znaju.
Tako može i u BiH u Ustav da se postave vjerski propisi , Kur`an se "prilagodi" i onda civilni sudija nema šta da radi ,....... nema suđenja u ime naroda i države , već u ime te i te vjere , sekte ili šta ja znam ,................ ma bjaži ba slika
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

Re: Jeste li za to da vjerski propisi budu dio Ustava?

#47 Post Postao/la paparaci »

shvatam ja tebe sta zelis reci. ja to takodjer ne opravdavam. zato sam i iznio ovo sve tj. pravu sliku i stanoviste islama po pitanju navedenog. ne zelim jednostavno da se siri pogresno shvatanje i stav islama prema zeni! svjestan sam ja toga da ih je malo koji bas ovako postupaju i ophode se prema zeni, kao sto sam u proslim postovima naveo.

eto, da i nas dvojica zakopamo ratnu sjekiru na ovoj temi [Happy.gif] [laugh.gif] [evojele9.gif]

Avatar
kajs
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1575
Pridružen/a: 10 Dec 2007 02:00
Lokacija: Afghanistan

Re: Jeste li za to da vjerski propisi budu dio Ustava?

#48 Post Postao/la kajs »

Mrki lupa gluposti kao po obicaju i na osnovu usamljenih primera zeli da izbuce generalne zakljucke. [Happy.gif]

Ako me pitate jesam li za Sherijatski zakon (ujedno Islamski ustav) odgovor je moj jasan i kazem da jesam. Zakon od Allaha Dragog objavljen za sve ljude i Zakon na osnovu kojeg ce nam biti na Danu Suda sudjeno i prema njemu djela biti merena i oznacena kao dobra ili lose.

Sto se tice ove teme, i ove inicijative, kazem da je neko jako zlonamjeran pokrenuo ovo sve. Neko ko ne misli dobro ni bosnjacima ni srbima ni hrvatima u Bosni. Sta vise bojim se da iza ovog se krije nista drugo do pokusaj smisljanja ili izmisljanja neke nove VERE (mrkijeve mozda :P ). Sta bi to trebalo da lici neki mix poput nekog finog letnjeg koktela. Jasno je da egzistiraju i medjusobno kohabituju tri (najvece) etnicke i konfesionalne grupe u Bosni, koje gaje svoje kulture i svoje vijerske tradicije. I sta umijesas u nesto sto se zove Ustav od svega po malo i dobijes neku novu vjeru. Pa to sad imamo sa ovim ustavom vazecim. Ili neke dijelove iz Sherijata za koje se svi sloze ubacis a neke za koje neme konsenzusa ne ubacis. I sta si dobio pitam toga koji je predlozio ovu glupost? Neka igrarija i izlivi bolesne maste i pokvarenih strasti.
"Jer su naša mjerila drugačija i naša osjećanja dublja i toplija, jer se ne bojimo ni drugih ni drugačijih..."
Musa Ćazim Ćatic ...

Avatar
kajs
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1575
Pridružen/a: 10 Dec 2007 02:00
Lokacija: Afghanistan

Re: Jeste li za to da vjerski propisi budu dio Ustava?

#50 Post Postao/la kajs »

papaya je napisao/la:Ne znam..pa pitam..

znaci 3 vjerska propisa za 1 Bosnu?

ja sam skonto 1 ustav sacinjen od 3 propisa za Bosnu Jednu jedinu [bihbq3.gif]
"Jer su naša mjerila drugačija i naša osjećanja dublja i toplija, jer se ne bojimo ni drugih ni drugačijih..."
Musa Ćazim Ćatic ...

Avatar
kajs
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1575
Pridružen/a: 10 Dec 2007 02:00
Lokacija: Afghanistan

Re: Jeste li za to da vjerski propisi budu dio Ustava?

#52 Post Postao/la kajs »

papaya je napisao/la:ma to je mnogo komplikovano..a sta ce sa ateistima?
naravno bit ce diskriminisani [Happy.gif]

Posto oni nista ni ne vjeruju [mmmux2.gif] ko im kriv
"Jer su naša mjerila drugačija i naša osjećanja dublja i toplija, jer se ne bojimo ni drugih ni drugačijih..."
Musa Ćazim Ćatic ...

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

Re: Jeste li za to da vjerski propisi budu dio Ustava?

#53 Post Postao/la ra-ja »

kajs je napisao/la:Mrki lupa gluposti kao po obicaju i na osnovu usamljenih primera zeli da izbuce generalne zakljucke. [Happy.gif]

Ako me pitate jesam li za Sherijatski zakon (ujedno Islamski ustav) odgovor je moj jasan i kazem da jesam. Zakon od Allaha Dragog objavljen za sve ljude i Zakon na osnovu kojeg ce nam biti na Danu Suda sudjeno i prema njemu djela biti merena i oznacena kao dobra ili lose.

Sto se tice ove teme, i ove inicijative, kazem da je neko jako zlonamjeran pokrenuo ovo sve. Neko ko ne misli dobro ni bosnjacima ni srbima ni hrvatima u Bosni. Sta vise bojim se da iza ovog se krije nista drugo do pokusaj smisljanja ili izmisljanja neke nove VERE (mrkijeve mozda :P ). Sta bi to trebalo da lici neki mix poput nekog finog letnjeg koktela. Jasno je da egzistiraju i medjusobno kohabituju tri (najvece) etnicke i konfesionalne grupe u Bosni, koje gaje svoje kulture i svoje vijerske tradicije. I sta umijesas u nesto sto se zove Ustav od svega po malo i dobijes neku novu vjeru. Pa to sad imamo sa ovim ustavom vazecim. Ili neke dijelove iz Sherijata za koje se svi sloze ubacis a neke za koje neme konsenzusa ne ubacis. I sta si dobio pitam toga koji je predlozio ovu glupost? Neka igrarija i izlivi bolesne maste i pokvarenih strasti.
Sve si ovo gore super napisao..ali zelim da te pitam. u Bosni postoje tri konstuciona naroda pa i ostali koji gaje svoju kulturu po svojim znacajnim pravilima i zeljama . Zasto taj Seriatski zakon uopste stavljati u Ustav B-H...Tu se slazem sa tobom... :!:
Mozda su to samo zelje pojedinaca...da se legalizuje pokrivanjue zena i da se muskarci mogu zeniti sa vise zena...
Mislim da je to sve privatna misljenje svakog pojedinca ..gdje kakao i kada...

Moje misljenje je da treba prihvati i priznati svakog pojedinca izjasnjeno misljenje ...bez obzira na nacionalnu ili nenacionalnu pripadnost...
To su sve stanovnici BiH...koji cine BiH kao cjelinu... :!:

Tolike godine ,cijeli zivot ,zivjeli smo u jednom sistemu koji je vjeru zanemario,izbacio iz zivotne kolotecine,Sada je nemoguce jednostavno vratiti u neki tok i usmjeriti sav narod da vjeruje u Boga. Kada to nije nasledio i razvijao u toku svog zivota...

Nisam zato da se pod pritiskom ili ucjenom neko mora opredjeliti za bilo koju vjeru...Kod ljudi koji nemaju nacionalnosti.. treba da se pojavi samosvijest da bih oni znali,vjerovali i postovali... :!:

ADMIN_BOL-CHAT.DE

Re: Jeste li za to da vjerski propisi budu dio Ustava?

#55 Post Postao/la ADMIN_BOL-CHAT.DE »

Ja cu samo da kazem
JA NAM VJERE I GOVANA
Zahvaljujuci nasim vjerama 282.000 zrtava pisemo brojku
Jos da uvedemo u ustav pa da se zakonski barem pokoljemo

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Jeste li za to da vjerski propisi budu dio Ustava?

#56 Post Postao/la mrki62 »

kajs je napisao/la:Mrki lupa gluposti kao po obicaju i na osnovu usamljenih primera zeli da izbuce generalne zakljucke. [Happy.gif]
Nisu to usamljeni primjerci , to su samo pokazatelji , koji bi mogli da se dešavaju u skorijoj budućnosti - ako se vjerski propisi ubace u Ustav.
Usput, ja lupam gluposti a ti si naš Mejsija - prosvijetitelj ,.... bravisimo , kako te mama takvog rodi :lol:
kajs je napisao/la: Ako me pitate jesam li za Sherijatski zakon (ujedno Islamski ustav) odgovor je moj jasan i kazem da jesam.
Imamo sreću pa se ti ne pitaš [muzikafo1.gif]
kajs je napisao/la: Zakon od Allaha Dragog objavljen za sve ljude i Zakon na osnovu kojeg ce nam biti na Danu Suda sudjeno i prema njemu djela biti merena i oznacena kao dobra ili lose.
Kakav zakon od Allaha ?
Ko u to još vjeruje - sem dio pripadnika islama ?
Jel vjeruju Kršćani , Pravoslavci , Protestanti , Jehovini svjedoci ,........... u to ?
Jel vjeruju ateisti , kojih je najviše na svijetu ?
Ne zaboravi da je na svijetu 10 - 12 % vjernika a sve ostalo su samo pripadnici te ili one opcije vjerske zajednice - na popisu stanovništva .
To kad ti i tebi slični pišete , kako jezakon od Allaha objavljen za sve ljude i zakon na osnovu ,.......... napiši da je to stav u islamu i da nikakve veze nema sa uvjerenjem ostalih religija !
kajs je napisao/la:
Sto se tice ove teme, i ove inicijative, kazem da je neko jako zlonamjeran pokrenuo ovo sve. Neko ko ne misli dobro ni bosnjacima ni srbima ni hrvatima u Bosni.
Cerić Mustafa .
kajs je napisao/la: Sta vise bojim se da iza ovog se krije nista drugo do pokusaj smisljanja ili izmisljanja neke nove VERE (mrkijeve mozda :P ).
Kamo puste sreće da bude moja vjera , vjerski fanatici bi se u mišije rupe sakrivali .
kajs je napisao/la: Sta bi to trebalo da lici neki mix poput nekog finog letnjeg koktela. Jasno je da egzistiraju i medjusobno kohabituju tri (najvece) etnicke i konfesionalne grupe u Bosni, koje gaje svoje kulture i svoje vijerske tradicije. I sta umijesas u nesto sto se zove Ustav od svega po malo i dobijes neku novu vjeru. Pa to sad imamo sa ovim ustavom vazecim. Ili neke dijelove iz Sherijata za koje se svi sloze ubacis a neke za koje neme konsenzusa ne ubacis. I sta si dobio pitam toga koji je predlozio ovu glupost? Neka igrarija i izlivi bolesne maste i pokvarenih strasti.
Da , djeca u školi na zidovima bi imala ; križ , krst i mjesec i zvijezdu ,.......... ah meraka sa pranjem mozga :lol:
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

Re: Jeste li za to da vjerski propisi budu dio Ustava?

#57 Post Postao/la ra-ja »

OVO GORE ....Da je trazeno da se Seriat uvede u ENGLESKOJ...vjerovatno je tacno..
Jer kako bih dokazali saosjecanje ...ako nista... DA TO JE DEMOKRATIJA......

Za moj pojam nista novo...i treba tako....

Pa ko voli neka izvoli....
Samo nije dobro da ijedna vjera predje u neki fanatizam...to je opasno... :!:

Treba tjerati po svome jer je to tvoj zivot...ali druzi se prihvati,postuj i voli sa drugim koji su razliciti od tebe...Svako na svijetu ima pravo izjasnjavanja...

NE BOJ SE NIKOGA I NICEGA... :!: :!:



-------------------------------------------------------------
Ja znam ko sam...u sustini se nerazllikujem niti po cemu od drugih


J
Zadnja izmjena: ra-ja, dana/u 20 Jun 2009 10:57, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
Bebana_de
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 6786
Pridružen/a: 11 Jan 2009 21:27
Lokacija: put u Ljubicastom

Re: Jeste li za to da vjerski propisi budu dio Ustava?

#58 Post Postao/la Bebana_de »

ja sam samo za ljubav,,,

a kome je dosadno neka politizira [Happy.gif]
Jedan Zivot gde,prestajem Ja,gde pocinjes Ti
jedna Ljubav,gde stali smo Mi gde sad su Drugi


http://www.youtube.com/watch?v=BpgmT9u0fDM

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

Re: Jeste li za to da vjerski propisi budu dio Ustava?

#60 Post Postao/la paparaci »

LAFF je napisao/la:Ja cu samo da kazem
JA NAM VJERE I GOVANA
Zahvaljujuci nasim vjerama 282.000 zrtava pisemo brojku
Jos da uvedemo u ustav pa da se zakonski barem pokoljemo

Minhen, sad si me stvarno iznenadio!

to sto se desilo, nije zahvala vjere - nego ljudi! nemojte brkati stvari, molim vas!

papaya je napisao/la:Vjerski propisi su prestarijeli.
po cemu su to zastarijeli?
Ko hoce UNAZAD umjesto NAPRIJED....stvori SI drzavu i CEPAJ.
hajd pojasni ovo malo. pogledaj samo kako se lijepo napreduje bez vjere - sida i slicne bolesti, nemoral, itd.
ali tako ti je danas. sve one normalne vrijednosti su nista odnosno nenormalne i obrnuto. treba biti u trendu, u koraku s vremenom, itd. kako se jezim na takve izjave! po pitanju nekih stvari, uopste ne igra nikakvu ulogu koje je stoljece i sta ti ja znam. ali hajde de. sve na svoje.

Odgovori