Znatiželjni bujrum sa pitanjima koja vas interesuju islam

Diskusije oko religija u svijetu ...
Odgovori
Poruka
Autor/ica
Avatar
beba80
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 887
Pridružen/a: 15 Mar 2009 22:34

Znatiželjni bujrum sa pitanjima koja vas interesuju islam

#1 Post Postao/la beba80 »

Fotografija-0055.jpg
nastojacu vam pojasnit onoliko koliko ja znam

Avatar
andro
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 10034
Pridružen/a: 11 Apr 2007 02:00
Lokacija: BiH

Re: znatiželjni bujrum sa pitanjima koja vas interesuju islam

#2 Post Postao/la andro »

Da li islam dozvoljava bavljenje filozofijom :?:
slika
slika

Avatar
diisaaa
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2663
Pridružen/a: 28 Maj 2008 02:00
Lokacija: Bosnia

Re: znatiželjni bujrum sa pitanjima koja vas interesuju islam

#7 Post Postao/la diisaaa »

papaya je napisao/la:bebo, je si li ti to na slici?
:lol: :lol: :lol:
najljepše mjesto na svijetu...je biti pored tebe

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

Re: znatiželjni bujrum sa pitanjima koja vas interesuju islam

#8 Post Postao/la sabinax »

svaka cast beba80 sto si se odvazio i otvorio ovu temu, znam da ti puno znaci al ces morati biti brz i odgovarati azurno na nju...
nemoj se obeshrabriti ako bude odlazenja s teme u off i sl. prebacivanja....znam da si mislio ozbiljno i da ces pokusati ozbiljno i opsirno odgovoriti na sva pitanja

mene zanima zasto pojedini muslimani teze tome da nemuslimane okrenu na islam?

unaprijed hvala
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
beba80
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 887
Pridružen/a: 15 Mar 2009 22:34

Re: znatiželjni bujrum sa pitanjima koja vas interesuju islam

#9 Post Postao/la beba80 »

sabinaX je napisao/la:svaka cast beba80 sto si se odvazio i otvorio ovu temu, znam da ti puno znaci al ces morati biti brz i odgovarati azurno na nju...
nemoj se obeshrabriti ako bude odlazenja s teme u off i sl. prebacivanja....znam da si mislio ozbiljno i da ces pokusati ozbiljno i opsirno odgovoriti na sva pitanja

mene zanima zasto pojedini muslimani teze tome da nemuslimane okrenu na islam?

unaprijed hvala
Dužnost muslimana vjernika je da pozivaju u islam a imas muslimana koji su nevjernici oni nose samo muslimansko ime i nista ne rade za vjeru odnosno za boga.Pozivanje u islam je GOSPODAREVA naredba samo sto je mnogi razumiju na svoj nacin a trebaju na nacin kako je rekao GOSPODAR i sunet Poslanika S.A.A.W. Trazenje od recimo krscanA da predju u islam je njihovo spasenje a onog ko ih upucuje je jedan veliki uspjeh.Ako ti kazem ja sve ovo sad a dužnost mi je a ti ne prihvatis kada umremo docicu ti ja kao svjedok da sam ti trazio da udjes u islam a zasto u islam evo ti odgovora.da bi covjek znao nesto naprimjer o titu mora procitat ne samo prvu knjigu o titu vec sve 5 knjiga.e da bi covjek spoznao sta je njegova misija na zemlji kroz dug niz hiljade godina od momenta kad ga je GOSPODAR stvorio do danas on mora usvajati bozija uputstva naredbe i zabrane.A uputstva naredbe i zabrane dobijao je kroz poslanike i objave .Svaka naredba zadnja derogira predhodnu ovo ti je logicno sto znaci KU'RAN kao zadnja i poslijednja i kako Gospodar kaze upotpunjena znaci nema se sta vise ni dodat nit oduzet objava NJEGOV GOVOR treba da sluzi cijelom covjecanstvu za put u džehenem/pakao/ ili u dženet/raj/. Ovaj tekst sto sam napisao bit ce svjedokom mnogima koji ga procitaju ane svate sta je sustina.
DOSTA JE ZASAD KAKO TI RECE VALJA MI SVE OVO STIĆI A JA SPORO KUCAM.PRIJATELJICE HVALA TI ZA OVE RIJECI PODRŠKE .MOLIM GOSPODARA DA TI POMOGNE DA TE UPUTI OBSKRBI I SVE STO JE IZ "NJEGOVE MUDROSTIˇ"PODARI ONOLIKO KOLIKO "ON"ZELI.

Avatar
beba80
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 887
Pridružen/a: 15 Mar 2009 22:34

Re: znatiželjni bujrum sa pitanjima koja vas interesuju islam

#10 Post Postao/la beba80 »

andro je napisao/la:Da li islam dozvoljava bavljenje filozofijom :?:
DA TI IMAS PRAVO DA SUMNJAS U GOSPODARA AL SI DUZAM DA TRAZIS ZNAKOVE KOJI SU OKO NAS .A TI ZNAKOVI SU FILOZOFIJA KAKO TO OVAKO PUTUJES SVJETOM NAIDJEÅ  NA MJESTO GDJE SE DVIJE VODE OVO JE PRIMJER SUDARAJU SLANA I SLATKA NE MJESAJU SE A RIBE NE PRELAZE IZ JEDNE U DRUGU I TI POCNES FILOZOFIRATI AL MOZDA JE OVAKO MOZDA ONAKO AL OTVORIS KUR'AN I NADJES AJET KOJI KAZE O TOME I TU JE FILOZOFIJI ZA TAJ PRIMJER KRAJ AKO SI RAZUMAN JER NESTO PISE OD PRIJE 1600 GODINA A TI SAD TO PRONASAO. POZDRAV
I SELAM ALEJKUM

Avatar
andro
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 10034
Pridružen/a: 11 Apr 2007 02:00
Lokacija: BiH

Re: znatiželjni bujrum sa pitanjima koja vas interesuju islam

#11 Post Postao/la andro »

E de mi onda odgovori kako to da na ovom forumu a pogotovo na pocetnoj stranici , recimo na komentarima vezano za vijesti ima onoliko filozofa koji u ime vjere , i kurana daju neke svoje komentare koji se apsolutno kose sa kuranom :?: hvala
slika
slika

Avatar
beba80
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 887
Pridružen/a: 15 Mar 2009 22:34

Re: znatiželjni bujrum sa pitanjima koja vas interesuju islam

#12 Post Postao/la beba80 »

vidovita_dzemila je napisao/la:da li islam dozvoljava da se zbog interneta zapostavlja supruga
LIJEPO PITANJE NE DOZVOLJAVA TAKO NESTO OSIM U SLUCAJU AKO CES NEKOM POMOCI PUTEM KOMP. DA MU OLAKSAS ZIVOT IL GA PRIBLIZIS GOSPODARU A CIN RAZGOVOR SA SUPRUGOM I DJECOM ODNOSNO UKUÄŒANIMA OPCENJE SA ZENOM ITD.JE BOZIJA NAREDBA A I HAJR DJELO
POZDRAV I SELAM ALEJK

Avatar
beba80
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 887
Pridružen/a: 15 Mar 2009 22:34

Re: znatiželjni bujrum sa pitanjima koja vas interesuju islam

#13 Post Postao/la beba80 »

andro je napisao/la:E de mi onda odgovori kako to da na ovom forumu a pogotovo na pocetnoj stranici , recimo na komentarima vezano za vijesti ima onoliko filozofa koji u ime vjere , i kurana daju neke svoje komentare koji se apsolutno kose sa kuranom :?: hvala
HOCU BRATE MOJ E POGLEDAJ KOLIKO JE DANAS LJUDI KOJI SE DRUZE SA SEJTANOM /DJAVOLOM/KOJI MISLE SAMO NA ZEMALJSKA DOBRA KOJA MISLE DA SU NJIHOVA A NE PODJU OD TOGA DA JE TO SVE GOSPODAREVO.ONI SE OHOLE I ZANESU I MISLE DA SU ONI NAJ .SA TAKVIMA VJERNICI TREBA DA SE BORE AL TESKO JE VJERUJ NIJE LAHKO DA JA KAZEM OVO IL ONO JE REKAO GOSPODAR MORAMO TAKO A MNOGI CE RECI MA KAKAV GOSPODAR .TI MU I IZNESEÅ  DOKAZ AL ON NE VJERUJE JER NEMA RAZUM A MISLI DA IMA OHOLE SE KAO IBLIZ.
POZDRAV I SELAM ALEJKUM
Privitak/ci
Fotografija-0056.jpg
Zadnja izmjena: beba80, dana/u 05 Jul 2009 13:52, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
beba80
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 887
Pridružen/a: 15 Mar 2009 22:34

Re: znatiželjni bujrum sa pitanjima koja vas interesuju islam

#14 Post Postao/la beba80 »

diisaaa je napisao/la:
papaya je napisao/la:bebo, je si li ti to na slici?
:lol: :lol: :lol:
NE JA SAM MNOGO DRUGACIJI JER ME ALAH STVORIO U NAJBOLJEM OBLIKU KAO I TEBE POZDRAV I SELAM ALEJK

Avatar
beba80
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 887
Pridružen/a: 15 Mar 2009 22:34

Re: znatiželjni bujrum sa pitanjima koja vas interesuju islam

#15 Post Postao/la beba80 »

papaya je napisao/la:bebo, je si li ti to na slici?
HVALA

Odgovori